381
  • djhambi
    #341
    "A lakosság 2/3-a rosszabbul él, mint húsz évvel ezelőtt."

    Ez kamuszöveg, ő is tudja, hogy azt az életszínvonalat hitelekből finanszírozták. Ez pedig mára megengedhetetlen. Sőt, akkor is az lett volna, ugyanis láttunk a történelem során, hogy hitelekkel sok nemzet felvirágzott, de ők a hiteleket befekettték KF-be, meg egyéb módon, és nem szétosztották.

    "Ha az uralkodó a nemzet ellen cselekszik, köteles a nép ellene flkelni!"

    Csak a nép általában nem hozzáértő, szakmabeli, így a nép nagyja hibás dolog ellen lép fel. Mert mindenki a saját igazát gondolatát hiszi igaznak, látod, hogy ketten nem értünk egyet, a nép mennyirenem ért egyet! Viszont sokszor látni azt, hogy a nép szavába adnak néhány szót, amin csámcsoghatnak, azt vallják, és azzal a gondolattal fel is lépnek, és ez az az uszítás, ami kártékony. Mert olyan ellen lépnek fel, amit maguk sem értenek. A nép nagyrésze a vizitdíjból és a tandíjból azt látja, hogy többet fizet. Lehetett szavazni, de alig pár százaékos különbség volt a kettő között, annak ellenére, hogy teljesen más dologról volt szó. Az a pár százalék küönbség volt az, aki gondolkodott, és még ugyanennyi százalék, aki gondolkodott, és egységesen szavazott. A maradék 95% pedig vagy balra, vagy jobbra szavazott. Nem lehet ilyen "demokráciával" vinni az országot.

    Az ötvenhatozásos résznél a megszállottság és őrület jeleti vélem felfedezni rajta. Nagy Imrét azért végezték ki, mert félrekúrt? Majd megkérdőjelezi finnugor származásunkat, és elmegy számomra mélyebb vizekre, a történelmet nem ismerem annyira, de nem hiszem, hogy a magyartanárom hazudott volna a nyelv eredetét illetően. Jöttek a suliba finnek, és mikor beszéltek, teljesen magyar szavaknak tűnő, de nem létező szavakat használtak. Meg ott a ragozás. A nyelvészek munukája és az általa leírt a magyar kultúra "rendeleti" elnyomása két különböző dolog. Kicsit megkérdőjelezi a fickó szavahihetőségét.

    "A Nobel-díj rendszere áltudományos politikai rendszer."

    Most ásta el magát nálam. Ezek szerint mindarról a magyar szellemi tevékenységről, amit reklámoz, és óv, semmit sem tud! Kertész Imre kapcsán hozza fel, mint szakértőnek titulálja magát, hogy mivel nem érti a Sorstalanság mondanivalóját, Kertész Imre nem érdemelte meg. (Vagy azt sugallja, hogy zsidó származása miatt?) És a Nobel-díj rendszer áltudományosságát azzal támsztja alá, hogy annak ellenére, hogy a magyarok milyen okosak, a zsidóknak több Nobel-díjuk van. És kezdi el meghazudtolni Kertész munkásságát. De szerintem beleszámolja azokat a magyar Nobel-díjasokat, akik nem magyarok, ha valaki elővesz egy A fizika kultúrtörténete c. nagybecsű Simonyi könyvet, és elolvassa a Nobel-díjasokat, oda rendben az van írva, Gábor Dénes - angol, Wigner Jenő - amerikai, az pontosan azt jelenti, hogy a hazájuk megtagadta őket, ézért megtagadták hazájukat.(Persze az is közrejátszik, hogy nincsenek megfelelő eszközeink, illetve rengeteg tudós emigrált "nácibarát" viselkedésünk miatt külföldre, azután "komcsibarát" viselkedésünk miatt, és ha 50 évenként váltogatják egymásta szélsőségek, biztos ki fognak továbbra is szóródni. Meg a az is közrejátszik, hogy azért a technikai feltételek külföldön kedvezőbbek, mert nem csábítjuk haza őket. De hogy Kőrösi okosabbnak higyje magát a kor legnagyobb gondolkodóinál (akik a díjakat megítélik), az az önbecsapás visszataszítóvá teszi.)

    Elítéli a huszadik század eleji Nobel-díjas fizikusokat, minthogy nem jellemző, hogy a Nobel-díjas emberek tevékenységét az emberiség ünnepelné, mint pozitívumot, és azt mondta, 30 Nobel-díjas fizikus dolgozott az atombombán. Látszik, hogy fingja sincs az egészről, mégis pofázik. Ha kicsit utáaolvasna, láthatná, hogy miért kapták ezek a tudósok a kitüntetést. Mert felforgatták a hétköznapi világnézett, mert mertek álmodni, és mellé gondolkodtak, a legtöbbjük haláláig tévesnek hitte saját elméletét (Planck, Einstein, Rutherford), mégis kinőtte magát a kvantummechanika, kvantumelektrodinamika. Persze egy a témában nem jártas azt látja, hogy atombombát raktak össze, egy tanult ember pedig azt, hogy az csak a kormány célja volt, hogy megnyerjék a háborút, de ezt 50 évnyi kutatás, kísérletezés előzte meg. Nem, a fizikusok csak a háború alatt dolgoztak az atombomán, mert meg akarták védeni szeretteiket Hitlertől. De nem az atombomba miatt tüntették ki őket! ert mindegyikük hozzátett munkájával egy követ ahho a fizikához, ami szabad szemmel nem láthatunk. Feynman - kvantumelektrodinamikai munkásságáért. Bethe - a csillagok energiatermelése. Wigner - atommagok fejlesztésének elméletéért, a szimmeriatulajdonságok felfedezéséért. Gell-Mann - az elemi részecskék kölcsönhatásainak osztályozáért. Compton - a róla elnevezett hatás felfedezéséért. Niels Bohr - az atomok szerkezetének és az azokból erdő ugárzások vizsgálatáért. Nem az atombombáért! (Infók ellenőrzése: Feynman - Tréfál, Feynman Úr?)

    "Én azt mondom, hogy aki az alternatív energiákba' újat tud, és a következő húsz-harminc évre vizet tud... azokat a szabadalmakat, azokat a tudásokat kéne Nobel-díjjal kitüntetni." (Szóba került a nullpoint-energia.)

    Mintha Egely munkásságára való utalást éreznék a szavaban. Ezek szerint teljesen inkompetens a témban.
  • Balumann
    #340
    Valószínűleg minden párton belül vannak olyanok, akik tényleg érdemben vannak bennt, és szeretnének normálisan végezni a munkájukat, mindenféle csalás és nemzetellenes tevékenység nélkül. De hát embereket nem lehet sajnos kiválogatni, így kénytelenek vagyunk pártra szavazni.

    A korábban említett film 2. részében van egy országgyűlési jelenet, 1994 -ből, Dr. Szabó János (földművelésügyi miniszter) szólal fel, majd Kőrösi Imre válaszol (pontosabban elég rendesen kioktatja, elég részletesen és egyértelműen kielemezve). MDF -es képviselő volt, 93 -ban interpellációt nyújtott be nemzetellenes privatizáció felelősségre vonásával. Ezeket követően Magyar Agrármunkaadók Szövetsége elnöke. Könyvei is vannak. (ha jólsejtem azt is alapul vették a film elkészítésében).

    Van fennt egy videója "Hírháttérben", hát nem tudom hogy került ez az idióta "tv-jé", de azért érdekeseket mond itt is.

  • Epikurosz
    #339
    Volt idő, amikor én is szerettem a locsi-fecsit, de olyan igazi szószátyár soha nem voltam. Mindig szerettem 10x gondolkodni, és egyszer beszélni, és akkor is a lényegre koncentrálva, tömören, egyértelműen, nem rabolva más idejét. Ennek ellenére - vagy lehet, hogy bizonyos embereknél épp emiatt - nem sikerül mindig jól kommunikálnom. KillerBee egy olyan fórumozó, akivel tényleg szerettem volna valahogy dűlőre jutni, privátot is írtam neki, de a megátalkodottsága olyan erős volt, hogy nem tudtam vele normális párbeszédet kialakítani. A hiba bennem is volt, természetesen, mert én is emberből vagyok, vannak hangulataim, időszakaim, és ő egy zsémbesebb periódusomban talált, és semmilyen gesztusra nem volt hajlandó. Na, mindegy, ami elmúlt, elmúlt.
  • djhambi
    #338
    Szerintem Balumannal a vitánk érett volt, kijelentéseinket a saját szemszögünkből helyesnek vélt állításokal támasztottuk alá. Emlékszem még "érett" vitádra KillerBee-vel, amikoris felkáltójelet kaptál! :)

    Egyébként a hozzászólások hosszúsága jelenti azt, hogy mindeketten elgondolkoztunk a témán, és saját véleményün van, mégha nem is egyezik meg. Ellenben sokszor olvasni rövid, tömény, de annál inkább bebiflázott, értelemmentes politikai köpeteket, melyekben semmi előremuttás nincsen, és itt az előremutatás a másik véleményének megértése, és adott esetben bizonyos momentumok átvételét jelenti. Szemlélet tágítása. Ez a lényege az értelmes vitának. Nem kampányolás a neten.

    Baloldaliságomat tekinte az a helyzet, hogy oldalak szerint szétváasztani az embereket nemcsak leegyszerűsítése a dolognak, de hibás is, ugyanis manapság a baloldali pártok a jobboldali pártok, a szociálisak. Politikai beállítottságm pedig olyannyira összetett, hogyha tehetném, nem pártokra szavaznék, hanem emberekre, vegyesen, ez a tény kizárja, hogy állást foglaljak egy politikai párt, vagy irányzat mellett, mert lényegében a feltétlen egyoldalú állásfoglalás a politikai vakság, és az elvakultságot reprezentáló ember az, aki hiszékeny, befolyásolahtó, nem elég kifinomult a részletekre. És ez pártfüggetlenül állítahtó.

    (Megj.: az is mutatja pl., hogy a magyarság divattermék, és a magyarsággal lehet befolyásolni az embereket, hogy mindhárom nagy párt piros-fehér-zöld csíkokkal kampányol. Mikor nem volt ennyire fontos az embereknek a magyarság, akkor kevésbé volt jellemző. Felmerül a kérdés, hogy most miért ennyire felkapott téma, ha máskor nem volt az? És aki képes logikusan gondolkodni, felismerhet magában egy összefüggést. Ez nem azt jelenti, hogy erre a gondolatra válaszolni kell. :) )
  • Epikurosz
    #337
    Egyébként, nem kell abba a hibába esni, mint a szocik, hogy majd itt a neten fog eldőlni a politikai csata.
    Te pl. djhambit úgysem fogod tudni meggyőzni. Nekem az ilyenek gyógyíthatatlan rákbetegek, nem fecsérlem rájuk az időm.
    A fiatal baloldali bértopikolók meg jöhetnek, néha unalmas a fórum, jó ha megjelennek a porondon friss bohócok.
  • Balumann
    #336
    Hát való igaz hogy túlzásba vittük, de amiről beszéltünk az is tudományhoz tartozik (történelemtudomány, gazdaságtudomány) :P Hogy ki mitt tett, milyen hatása van, stb. Nagyon szívesen létrehoztam volna már mindennek egy topikot, XX-XXI. századi történelemről, politikáról, de valószínűleg egyből törölték volna, én meg kapnám a figyelmeztetéseket.
    Ezekről igenis kellene valahol vitatkozni, összegyűjteni a dolgokat, hogy tisztábban láthassuk a dolgokat.

    Egyébként meg te sem írtál túl sok hasznos hozzászólást az utóbbi időkben... :D (máshol már le is szóltak nemegyszer érte)
  • Epikurosz
    #335
    Itt elsősorban djhambira gondoltam, és a baloldali gerillákra, - akik állítólag különféle ösztönzők hatására most indulnak a fórumháborúba -, de ugyanilyen agitproposak Baluman, és részben Tetsuo hsz-ei is.

    A TUDOMÁNY KÖNYÖRTELENÜL KIMONDJA AZ IGAZSÁGOT EZÉRT KÖNYÖRTELENÜL PÁRTATLAN IS.

    Épp ezért, ha valaki tárgyilagosságra vágyik, az az én hozzászólásaim fogja figyelni ez után is, bár lehet, hogy blogjaimra fogok visszavonulni, és onnan fogom ostorozni tovább az emberi butaságot és rosszmájúságot, könyörtelenül.
  • Epikurosz
    #334
    OFF

    Egyébként van egy olyan benyomásom, hogy a minden irányból jövő népbutító pártpropaganda elől, ha már nem lesz itt értelmes párbeszéd, el fogok menekülni az SG fórumairól.
    Tudom, tudom, én is politizálok, de nem ilyen terjedelemben, és nem csak azt.
  • Retechegér
    #333
    Miért 1 bekezdés csak a tudományos hír ebből a cikkből?
    És miért van az hogy az 1 csillagra kattintva 2t számol fel? Auto-tuning?
  • Tetsuo
    #332
    Szerintem harcolni a szabadsagert soha nem hiabavalo, megha ugy kevesebb az esely a tulelesre akkor sem.
    Petofiek erot adtak a kesobbi magyarsagnak es legalabb megmutattak az osztrakoknak es mas nepeknek, hogy van bennunk kurazsi.
    A szabadsagharc nelkul pedig lehet, h rosszabb lenne a sorsunk.. ki tudja.
  • Balumann
    #331
    *- létrehozzák az uniót (ez oda most így nem illik)
  • Balumann
    #330
    Könnyű a történelemben így utólag megállapítani a hibákat, hogy tévedett volna az így hülyeség, a reakció nem csak rajtuk múlott. Másrészt mi nem is tudjuk megérteni pontosan az akkori helyzetet, ill. az ő helyzetét.
    Például az 56 -os forradalom már viszont egyáltalán nem volt eredménytelen mint tudjuk. Az életemet én sem adnám a "hazáért", ezt az eszmét már én sem találom helyesnek, de amikor már lehetőségünk lenne minél inkább függetlenedni, létrehozzák az uniót, és majdhogynem rosszabb gazdasági helyzetet teremtenek, mint előtte, tönkretéve szinte mindent, ami jól működött. Ebbe mostmár nem mennék bele megint, esetleg ha megnézted a filmet, akkor szívesen várom persze a véleményed akár privátban.

    Amit érzek nálad, hogy túlbonyolítod, nem akarod elhinni, hogy milyen rossz helyzetben van az ország (és hogy a jelenlegivel nagyon hamar csődbe fog kerülni), hogy ennyire nemzetellenes politikai elit irányított volna az elmúlt 40 évben, stb.

    A történelem gyakran ismétli önmagát, de mindig vannak nem ismétlődő dolgok is. Jelenleg forradalom se fog kelleni ahhoz, hogy kijussunk ebből, csak egy olyan párt, aki ki fog állni elsősorban a magyar, ill. más emberekért, érdekeikért, ill. a hazáért.

    Vona Gábor "prédikációjával" teljesen egyet értek, amit Rómában mondott.

  • djhambi
    #329
    Az eredeti Petőfit tisztelem, mint művészt, és mint hazafit. Tistelem, hogy életét adta az ügyért, amelyben hitt. De bármennyire is hazafi volt, mégis tévedett. A forradalom és szabasáharc forradalom része hatásos volt, de a szabadságharcban sok hazafi vesztette életét, majd jöttek a kivégzések, vértanúk, Haynau rémuralma büntetésből. És végül jött a kiegyezés az osztrákokkal. És ami a kiegyezés után jött, és ami előtte volt, a sok hiábavaló vér, az bizonyította, hogy a forradalmi eszme hibás volt. A kiegyezéssel lettünk önállók (mert ha ficánkol a ló, meghúzod a gyeplőt, de a megnyuszik, te is elengeded), és értük el történelmünk során a legdinamikusabb gazdasági fejlődésünket.

    "A kiegyezés egyértelmű következménye a viszonylagos belpolitikai önállóság mellett egy viszonylag békés 50 év, és az Osztrák–Magyar Monarchia létrejötte, mely alatt Magyarország jelentős gazdasági fejlődésen ment keresztül." Wikipedia

    A töténelem ismétli önmagát.
    És ne nevezz liberálisnak, mert ez ennél bonyolultabb, és ne nevezz hazaárulónak, mert ennél sokkal bonyolultabb, egyszerűen ki merem mondani a véleményemet, ami ellentétes a belénk neveltekkel: az a forradalom, bármennyire is dicső cselekedet volt, önmagában hibás elkpzelés.
  • Tetsuo
    #328
    Az egesz vilag tele van igazsagtalansaggal, igy van.
    En magyar vagyok, magyar kulturaban nottem fel, a magyarokkal szembeni igazsagtalansagot ereztem es elsosorban ez erdekel, Kuba problemaja csak utana jon.
    Mint ahogy a kubaiknak forditva, ez termeszetes.
    Csak neked vannak olyan aberralt elkepzeleseid, hogy akarkinek a problemajat a sajat neped ELÉ allitod..

    Magyar vagyok. A magyarok problemai nekem a legfontosabbak. Igen meg a szlovakokenal is fontosabb, ellentetben veled es nevezz emiatt nacinak nyugodtan en hazaszeretetnek hivom.
    A ma elo Petofit is radikalis nacinak mondana a "liberalista" media, nincs ezen mar semmi meglepo..
  • djhambi
    #327
    A minimálbér 3 ezer forint, a maximálbér 6 ezer forint. Ha többet keresel ennél, feljelenthető vagy. Nincs internet, 2009 előtt nem volt mobiltelefon, de így sem tudják az emberek fenntartani, megvenni. Nem adhatsz-vehetsz telket, ingatlant, nem építhetsz házat, csak felújíthatod, de senkinek sincs rá pénze, ezért omladozó, életveszélyes házakban élek a kubaiak. A hentes úgy néz ki, hogy egy pár napos fél sertést kiraknak egy asztalra, és aki jön, ha gazdag, onnan vásárolhat hétvégére. Ezt a részét kérem, helyben levágják neki. Évent államtól jár 1 kiló cukor, és havonta egy kiló liszt családonként. Ennyi az összes juttatás. Mindenutcában lakik egy előer kijelölt besúgó, aki hetente egy alkalommal propaganda dumát tart. Ki van plakátolva Havana a szép éet propagandával. Nem engedik, hogy bizonyos vallásokat gyakoroljanak.

    Ha igazságérzetedet mindenképp le akarod kötni, tudok egy helyet, ahol igazán szükség van rá.
  • djhambi
    #326
    Igen. Mi úgy látjuk, hogy igazságtalan. De ez nem változtat semmin. Vizsgázol, megtörlöd a töködet, és azt hiszik, hogy puskázol. Elveszik a dogádat, és megbuksz. Igazságtalnság. Visszamész reklamálni. Állítod, hogy nem puskáztál. Még ha el is hiszik, hogy nem puskáztál, az a jegyeden nem változtat. Az élet igazságtalan. szegény kubaiak micsoda nyomorban élnek, miközben a kormány emberei limuzinban, fehér kubai homokkőből préselt homokkőfalú villákban szívogatják a szivart. A jó népnek pedig húsravalót sem adnak.
  • Tetsuo
    #325
    Egyik orszagot sem marasztaltak el annyira mint Hazankat! Peldatlan.
  • djhambi
    #324
    Amit mi igazságtalannak érzünk, az egy dolog (talán azért, mert nem vagyunk az ügyben érintetlenek), de érdekelne a döntéshozók indokai, hogy miért itt húzták meg a vonalakat. És ha látom az indokaikat, talán belátom, hogy igazuk van. Vagy nem. De az indokaik nélkül nem bocsátkoznék feltételezésekbe.

    Ha viszont egy semleges bíróság fölülvizsgálná, és arra jutnának, hogy mégis igazságtalanul jártak el velünk szemben, akkor a büszkeségünk meglenne ugyan, de semmi egyéb. Kétlem, hogy bármelyik nemzet önként felajánlaná a területeit, illetve kétlem, hogy erőszako visszavétel megoldás lenne bármire is úgy, hogy mind NATO tagok vagyunk, és tíz ezer apró katonánk van. A shengeni egyezméyn értelmében vonattal és személygépjárművel jutátnak át a határon, elmennének Kassára jól elfoglalni. A szlovákok kihívják ellenük a rendőrséget, és bezárják őket rendzavarásért. :)

    Persze a területek visszacsatolásával is gondok adódnának, például az, hogy erdély elrománosodott, a felvidék elszlovákiosodott, és ők maguk sem akarják a procedúrát, már beletörődtek a sorsukba, legalábbis ezek a tapasztalataim.

    Viszont biztosan tovább romlana diplomáciai kapcsolatunk a térség lakóival. Így is ránkfogják a szlovákok, hogy fegyverkezünk ellenük. :) Visszacsatolunk a tízezer kisbakához, akik homokzsákot többet fogtak a kezükben, mint puskát.

    Nem hiszem, hogy bölcs dolog lenne feltépni a kényes múlt varasodott sebét.
  • Balumann
    #323
    Hát itt alakult ki a vita, és nem szólt be senki, és nem bannolt ki moderátor sem, úgyhogy folytattuk :|
  • Balumann
    #322
    A Jobbik sem akar szerintem mindent államosítani egyből, sőt talán hasonlóan privatizálni fognak, csak másképpen, jobban átgondolt módon, visszaállítva a hazai termeléseket, munkahelyeket, és azok maradjanak, akik tényleg nyereséget hoznak nekünk.

    A történelem-hamisítás az egyik legjobb módszer egy nép tönkretételére, kirablására, és a helyes történelemből azt tanulhatjuk, hogy erre mindig is volt példa. Ezt tették az Osztrák-Magyar Monarchia idején is, és a világháború közben/után is (szövetséges hatalmak, internáló táborokat túlélő zsidók). Mi nem voltunk érdekeltek a háborúban, nem voltunk független állam, így ekkora mértékben nem volt felelősségünk, amennyire megbűntettek. Ezt nem szabadott volna elfogadni így, és felül kell vizsgálni. Ahogy bármi történelmi eseményt is, meg kell vitatni a létező bizonyítékok, dokumentumok alapján, és értékelni. Hamisított történelemből nem lehet helyes következtetést levonni.
  • Sharks
    #321
    Ja, akkor itt bújtatok el . Egyébként egyáltalán nem baj, hogy tilos, a politika osztja meg leginkább az embereket és ebben a közösségben hálistennek odafigyelnek erre. Persze, ha nyílna egy olyan szoba, akkor ugye nem lenne kötelező odamenni. Szerintem ide valamennyire kikapcsolódni jön az ember, engem meg 2 nap alatt lefárasztott, hogy nem jutunk 1-ről a 2-re ebben a témában. Nem hiszem, hogy olyan rengeteg ember tartósan írogatna ott, nem férnének meg egymással vagy belefáradnának.

    "Az ember sok mindent tanult az állatoktól: Szitakötőtől a helikoptert, Teknőstől hadi alakzatot, Strucctól politikát. "
  • Balumann
    #320
    Áh, tilos politizálni sg-n, mindenhol elzavarnának :-( Különben nyitnék topikot én is mindennek (bár nem lenne szükség szerintem, lenne minden).
  • djhambi
    #319
    Nem olvastam végig időhiány miatt, de annyit hozzá tudok fűzni, hogy saját tapasztalatból tudjuk, hogy a magyarmajmolásba való pénzölés kártékony ránk nézve, mert pontosan ugyanez ment a Kádár-korszakban, és emiatt kellett hiteleket felvenni, mert többet vesztettünk ezzel, mint nyertünk. Ergo lefelé konyult a gazdaságunk, de az állandó életszínvonal-fenntartáshoz hiteleket kellett felvenni.

    Emellé adott esetben az erőltetett privatizálás után egy erőltetett államosítás ugyanolyan kártékony lenne, pláne, ha utána pár évtized múlva ismét privatizálnák a cégeket (a radikalista hozzáállás pedig megszüli az erőltetettséget). Nem, ez veszett fejsze nyele. A múltat nem megmásítani kell, hanem elfogadni, és a múlt hibáiból tanulni.
  • Sharks
    #318
    Srácok, szerintem itt nézzetek körül és keressetek egy szobát, ahova illik ez a téma csak a rend kedvéért. Valószínűleg több reakciót is kaptok majd, ha a megfelelő helyen vitáztok ezekről és akkor talán 2020-ra dűlőre is juttok a kérdésben.
  • Balumann
    #317
    Ha még nézitek a topikot, Frappáns Jobbik-válasz Bokrosnak (Volner János, a Jobbik Gazdasági Kabinetjének tagja)
  • Balumann
    #316
    Hát, wikipedia ezt írja az első világháború cikkben;

    "Magyarország, mint az Osztrák–Magyar Monarchia része, külügyeiben nem független politikai hatalomként lépett háborúba. A szerb helyzetre és a Ferenc Ferdinánd ellen elkövetett merénylet jelentőségének túlbecsülésére jellemző, hogy a háborús helyzet már 1914. júliusában megérett a konfliktusra. Júliusban már nyilvánvaló volt, hogy Bécs nem mond le a Szerbia elleni akcióról, amelyhez gróf Tisza István csak annyit tudott hozzátenni, hogy július 14-én feltételül szabta: a Monarchia jelentse ki előre, hogy a Szerbia ellen indítandó akcióval jelentéktelen határkiigazításokon kívül szerb területek megszerzésére nem törekszik.
    [...]
    Magyarországnak nem volt érdeke a háború, és Tisza István mindent megtett elsősorban Magyarország hadba lépése ellen, de amikor e törekvései meghiúsultak, a háború kárainak enyhítésére. Tisza István az annexióellenes magatartását akkor sem változtatta meg, amikor 1915-ben a Monarchia még előnyös pozíciókban volt.
    [...]
    Gróf Károlyi Mihály ezt írja emlékirataiban: „1916 végén, amikor a harctereken a legjobban álltunk, sem Tisza Istvánnak, sem Magyarországnak nem voltak hódító szándékai." "

    És ha belegondolsz, nyilvánvaló, hogy a felelősséget megpróbálják átkenni másra. Tehát nem lennék benne biztos, hogy ez annyira történelemhamisítás lenne. Ettől függetlenül a béke után mi nem csak területet vesztettünk, elvesztettük pl. az egyetlen tengeri kikötőnket és partunkat, bányáink nagy részét, nagyon értékes terüleket, a kinnt lévő vasutakat ellopták gyakorlatilag, és talán ami a legjelentősebb, az akkor ott élő emberek nem igazán így élték meg, hogy "mind1 csak élni akarunk...", főleg pl. ott ahol a falut is ketté vágták, nem törődve azzal sem, hogy a gyerekek a túloldalon voltak éppen, nem mehettek vissza a családjukhoz. És a fő probléma az, hogy gyakorlatilag szó nélkül aláírtuk, soha nem kérték a felülvizsgálatát ezeknek. Nem volt igazságos.
  • djhambi
    #315
    Mondjuk ez is érdekes téma, mert ez is olyan dolog, ami ez ember nagyon szeretne hallani, mert sokkal jobban érezné magát tőle. De a világtörténelem szerint Tisza István volt az egyedüli, aki tiltakozott, és monarchia volt az államszervezetünk, I. Ferenc József osztrk császár, magyar és cseh király volt, tehát a nemlétező Magyar Királyság (ami hatalmas ipari fejlődését a kiegyezés után érte el) királya az osztrák császár volt, ezért hívták OMM-nak. Vagyis az, hogy letagadjuk az I. vh kitörésében vállalt szerepünket (ami ugyanakkora volt, mint az osztrákoké) ugyanolyan történelemhamsítás, mint mikor a románok kijelentették, hogy Románia területén mindig is románok éltek, és nem a területünkre terelgették csak a nyájaikat, vagy a szlovákok átírják a közös történelmünket. Igaz, hogy a magyarok terület szempontjából többet vesztettek, mint az osztrákok, de a németektől is elvették a legfejlettebb tartományukat. Valószínűleg az volt az okuk, hogy tőlünk csatoltak föbbet, mert nekünk volt több szomszédunk. Vagy mert fejletlenebb területek voltak, és ezért többet csatoltak el, mint az osztrákoktól (akikhez pl. csatoltak maggyar területet is.) De a részleteknek és indokoknak soha, senki se néz utána.
  • Balumann
    #314
    Pontosabban, ennek a filmnek az első része csak ilyen általánosításokról szól, meg a múltról, abban hangzik el pl. olyan, hogy "a Magyar Királyság nem volt felelős az első világháború kitöréséért, mégis csak Magyarországot bűntették meg, ... (pontos adatok a területről, stb-ről)", ha azt kiakarod hagyni akkor kezd a 2. résszel ^^
  • Balumann
    #313
    Megmondom őszintén, hogy először én is egy ilyen magyar Zeitgeist -re gondoltam, ami végülis rávilágít a lényegre, összefoglalja a dolgokat, bár legtöbb információ ellenőrizhetetlen, biztos teli van csúsztatásokkal (nem tudom elképzelni, hogy nem, mert az első 3-as 1. része (kereszténység támadása) az írtó hülyeség.
    De ez a film nem hasonlítható ahhoz. Nemhiszem, hogy ez a film hirdetésként szolgálna. A szövegeket a filmben megszólaló emberek állították össze, van közgazdász, jogász, polgármester, repülőtéri alkalmazottak elnöke vagy ki, egyetemi tanár, csupa olyanok, akik tényleg a lehető legjobban láthatják, hogy mi hogyan történt, és utána is járhattak. Többször mutatnak dokumentumokat is (pl. amikor arról a pályázatról beszél, amin ők is részt vettek, ő is adott be). Nem nagyon hiszem, hogy olyanok elhangzanak a filmben, ami hazugság lenne, vagy csúsztatás, ami változtatna azon a helyzeten, hogy milyen állapotban, gazdasági helyzetben van az ország. IMF hitellel lehet jól jártunk, de többezer milliárdos adósságunk még akkor is van - és mivel fogyasztunk, meg folytatódik a privatizáció, még mindig nő, és az a néhány multis befektető nem fogja ezeket visszahozni.
  • Epikurosz
    #312
    Olvasd el mégegyszer figyelmesen a blogbejegyzésem és a Wikipédia gázkitermeléssel kapcsolatos cikkeit, majd utána gyere vissza.
    Mars tanulni!
  • djhambi
    #311
    Ez ugyanolyan megalapozott, mint a füllentési diagram?
  • Epikurosz
    #310
    Hungría no se vende, carajo!
  • Epikurosz
    #309
    A gázkészletünk nem eladó, a kurva életbe!
  • Epikurosz
    #308
  • Epikurosz
    #307
    Épp az, hogy Magyarország Dél-Amerikában is gáznagyhatalom lenne.
  • djhambi
    #306
    Nekem még kicst az a bajom vele, hogyha dokumentum film lenne, a stílusában is az lenne. Ez viszont jobban hasonlít egy fizetett hirdetéshez. És ez nem fair, mert az ember dokumentumfilmnek nézi. Olyan eltúlzott, felfújt kifejezéseket használhak (pussz fekete háttér, és zaklató képek, hangok), melyek érzelmileg olyan állapotba hozzák az embert, hogy megszűnik a racionális gondolkodása filmnézés közben, és kiszolgáltatódik a bejövő információknak. Kicsit hasonlít az Egely-könyvekhez. Ott olyan érzelmi állapotba kerül, hogy milyen jó lenne, ha lenne vízautó, de az a Tudományos Akadémia eltenné láb alól, mert az olajvállaltok már megöltek embert, aki ismerte a titkot, és felnyög néhány képletet a könyvébe, hogy jó, és az ember ennek már hisz. És jön az Orosz, és megmondja, hogy a képlet hol hibás, és miért hülyeség (+Terdinamika tételek) és addigra eladott több tízezer könyvet. De ez meg az emberek hülyesége, hogy elhiszi, amit olvas (néz).

    Bocsánat, ha keményen fogalmaztam, és valakinek a lelkébe lépek ezzel, de a szólásszaabdság ennél a pontnál, hogy bármi leírható, kihasználhatóvá teszi az emberket, és ez nem helyénvaló. És adott esetben, amit mond, az igaz, pl. a privatizációt elkapkodtuk, és tényleg 12%-os a bányajáradék Magyarorszgon, de paranoid módon úgy állítja be, mintha egy hatalmas összeesküvés része lenne, (mint Egely ellen) és ez az emberek tudatos félrevezetése. (Ez csak egy megérzés, de ha kiderülne, hogy adott esetben egy párt pénzelte volna, jogilag is bírálahtó lenne.)
  • Balumann
    #305
    Szerintem ha végignézed majd talán egyszer, nem fog halandzsának tűnni :) Ezek tényleg nem a leglényegesebb részek egyébként sajna.
  • djhambi
    #304
    Én úgy tudom, hogy az állami vállaltok 90%-át már privatizálták, és ami van, az kb. marad. Nekem úgy tűnik ezek alapján, hogy lefutott dolog.

    A magyar pénz ki-lopása banki trükk rész pedig végig pontatlan. Felvet értelmetlennek tűnő kérdéseket. Miért törvényszerű német bankban tartani a magyar banki tartalékokat, ha az nem nyereséges? A magyar bankoknak is vannak spekulánsaik... Azzal, hogy a külföldi bankok Magyarországra hozzák a pénzüket, játszák le azt a kedvező folyamatot, amit a Mercedesnél leírtam. Persze nem tennék, ha ez nem érné meg nekik, ebben az esetben távol maradnának az országtól, és megállna a vérkerignésünk.

    "mely itt élvezkedik a mgyar állam és adófieztők terhére"

    Nem a terhére. Kölcsönösen hasznos együttműködés. A bankos körbeküldözgetés teljesen értelmetlen. Ha nem áll a magyar kereskedelmi bank érdekében az, hogy kivigye a pénzt, nem is fogja. Az IMF és EU hitelből, mint már említettem máshol, sokal nagyobb kamatú hiteleket fizettünk ki, így puszta nyereségnek könyvelhetők el. Lehet, hogy én nem értem a folyamatot, de ez az István halandzsázik, az pont olyan valószínű.
  • Balumann
    #303
    Közért története
  • Balumann
    #302
    Tényleg elkezdte támogatni a Lidl a magyar termelőket is, most 2009 -ben. forrás (bár ez sem lesz elegendő a hazai gazdák megmentésére)