NEW ITALO DISCO/SYNTHWAVE/NRW/NU-DISCO

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#28360
Nem 30 nótából fog állni, most néztem rá az eddig beérkezett 6 listára, és már 85 zene versenyez.
A te nov. 18-án írt lista tervezetedet nem írtam még hozzá, mert ha jól emlékszem Reynaud tanácsolta ,hogy csinálj
nyugodtan egy másikat. Még van egy hét.
Már most szörnyen néz ki, lesz vele melóm rendesen,mire ebből full lista lesz majd.
#28359

Mode One - Crazy Dreams, Lonely Nights
reynaud
#28358
Jól tetted hogy csatlakoztál,köszönjük !<#eljen>
2 dal 17-es +1 (határeset) ,de semmi probléma, majd megoldjuk Alladával az összesítésnél.

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#28357
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
jogos!
Ígérem majd jobban figyelek tanár úr!
Listát tőled is várok....

ItaloDisco4Ever !

#28356
BRIAN KRAUSE feat. ANITA - FALLING FOR YOU (Original Version)

#28355
Köszi a listát, semmi gond, hogy "csak" 15-öt írtál. A pontozáskor az első helyezetted,így is 30 pontot fog érni.
#28354
Helló ! Csatlakoznék a listaőrülethez :-) Igaz, ez csak 15 zene, de ezek azok a zenék, melyeket idén fenntartások nélkül, bármikor meghallgattam, a többivel valahogy nem ez volt a helyzet. Remélem nem gond, nem akartam csak úgy odaírni másik 15-öt, csak hogy meglegyen a harminc....

1. Aleph –I’m on fire
2. Italove-At the disco
3. Ken Laszlo – Fire & Ice
4. Ken Laszlo- Forever Young ( Flasshback Remix)
5. Cyber People - This world is not enough
6. Rick De Moore – I’ts Love
7. Mirko Hirsch – Number One
8. Aleph – Time
9. Tiziana Rivale - Open Up Your Heart (Digimax NRG Mix)
10. Italobox – You are Everything
11. Vampire in Venice – Planet Heaven
12. Steven Silverheart – in The Night
13. Italoconnection - King of the Night
14. Robert Camero – Welcome Back
15. Mirko Hirsch – Feel you near me
Zephyr Retiring
#28353
Azért vannak/voltak kivételek. A korszak miatt spoilerezem csak...

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Eredeti: Madonna - Holiday (1983)
Feldolgozás: Mc. Miker G & DJ. Sven - Holiday Rap (1986)

...vagy...
Eredeti: Aerosmith - Walk This Way (1975)
Feldolgozás: Run DMC - Walk This Way (1986)


..de sorolhatnék még jó sokat a 90-es évekből is..<#vigyor>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.12.07. 01:08:38

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#28352
Én örülök neki, ha felbukkan egy egy remix verzió egy régi slágerrel. Pláne még ha jó is az a verzió.
Csak annak nem örülök, ha én csinálom ugyanezt és lincselés jár érte..<#nevetes1>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#28351
<#buck>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
állíthatóm* állíthatom

Utoljára szerkesztette: Musachy, 2018.12.06. 21:18:10

imo :) science fiction is science fact

reynaud
#28350
semilyen * semmilyen

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#28349
Emlékszem a sztorira a szomszéd topicban írtál róla ....
Megvárunk ,van még bőven idő szavazni.

ItaloDisco4Ever !

cucurbia
#28348
Tuti,
Mint DJ Jeszenky Rokker Zsolt,amikor CC Catch meg Lian Ross zenéket kért a haknijaihoz anno😊)

Mondtam nem nagyon érek rá(gyakorlatilag semmire) de mondtam hogy 10-e után lesz egy kis időm talán erre is.Addig csak nézem a többiekét.Van amit nem is ismerek azokbol,de erről már irtam neked.

reynaud
#28347
Pontosan ettől érdekes,izgalmas a dolog.
Jöjjön már az a lista,amúgy neked szerintem tök jó zenei ízlésed van,legalább is a rádiós szerepléseid kapcsán állíthatóm,aztán lehet otthon fejrázós metált hallgatsz sunyiban 😊)))))

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#28346
Láttam már a Miko Mission - Greatest Hits & Remixes 2019-es kiadványt,ezen a duplán "Mr Blue" nincs,semilyen verzióban.

Tudnál forrást linkelni a koronggal kapcsolatban?
Nemrég dumáltunk erről,lehet olvassák a sg-t .... ? <#nevetes1>

ItaloDisco4Ever !

#28345
Gyerünk Béla...Dobd azt a listát,,mert megesz a penész...😊))
reynaud
#28344
Köszi ! <#eljen>
Egyetértek ,az idei évben jó ,sőt kiemelkedő volt a felhozatal.
Én lazán tudnék egy másik 30-as listát írni,amin szintén jó zenék szerepelnének.

Rick De Moore dal nagyon esélyes az összesített első helyre !

ItaloDisco4Ever !

cucurbia
#28343
nekem nem.Van, ami rajta sem lesz a listámon ami itt sokaknak az első 5-ben van.Igaz megszoktam hogy az én izlésem, értékrendem rendre más mint a fősodor😊))

#28342
Úgy látom nagyjából mindenkinek ebből a 30 nótából jön ki a kedvence.
Max a sorrend más egy kicsit! <#eljen>

#28341
Felsőbb osztály!<#finom>
Mondhatjuk hogy na végre!<#taps>
Dj Savino végre beadta a derekát.<#nevetes2>
Nagyon limitált példányszámban készült és egy már Magyarország felé tart! <#worship><#taps>

#28340
Sziasztok! Nagy kínlódás végén megszületett a 30-as listám...😊 Legalább 15-20 dalért fáj a szívem,hogy nem kerülhettek fel a listára,de őket is nagy becsben tartottam az idén,Szerintem ez egy nagyon jó év volt,,,,
1.Rick De Moore - It's love
2.MALFA - So Long (NewRetro Remix)
3.ALEX CHROMA BAND - A New Day (Dub Remix)
4.Franck Choppin -Pain In My Heart (feat Emphavoice)
5.Wish Key – Man In The Air
6.Alan Walker - Faded (Loki 80s Remix)
7.Royal Visionaries - Peace Rain Down (Fill The World With Love) Parralox Remix
8.Peter Wilson-Diamond Eyes(ITALOCONNECTION REMIX)
9.Joy Peters-A Star In Heaven (Classic Mix)
10.YUHNIVERSIA - Infection
11.Eurotix-My Eyes
12.Retro Beat - Summer Night
13.AlimkhanOV A. - Ocean Of Fantasy (EXTENDED MIX)
14.Systems In Blue– There's No Heart - (Special 80's Maxi Version)
15.AMAYA - I NEVER SAID THIS BEFORE
16.Mr. Konrad - Electric Kiss
17.DiscoBonus - Can't Let You Go
18.JD Jaber - I Want You
19.Diego La Riva - Desire
20.The Lovers of Valdaro - Lost Forever
21.Mandy Mancini-Love Me
22.NEO ROMANTIC - Don't Wait For Tomorrow(Extended Version)
23.Mode One - I Still Love You
24.Steven Silverhart-In The Night
25.Italobox - You Are Everything
26.Italove - At the disco
27.DAVID VERONA - I Wanna See You In My Life
28.Gianni Durante - My Heart Is On Fire
29.ALEPH - I'm On Fire (Mirko Hirsch Mix)
30.Alex Blue - Day By Day
reynaud
#28339
Igen nagy %-ban a feldolgozások,cover verziók nem érik el az eredeti dal szintjét,e mjúzik esetében akad több mint tucat feldolgozás,közelében sincs egyik sem az original verzióhoz.
Persze a kivétel erősíti a szabályt,akadnak azért (nem mostanság) olyan feldolgozások is amik akár az eredetit is felülírják,sokkal jobbak annál,elsősorban a 90s évek zenéi közt.

Wham favorit formáció,meg is van ez a dal is maxin!

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#28338
ex "HG" Maxika barátom anno kijelölte a topic zenei stílusait,ott láthatod a banner fölött,esetünkben a felsorolásban utolsó (nu-disco) az érintett.
A feldolgozás elkövetője is címkézte ezen zenei stílust. - link -

Remélem világos és érthető,nem óhajtok ezzel a témával a továbbiakban szórakozni.

ItaloDisco4Ever !

Musachy
#28337
<#eljen>
Ezzel pont így vagyok én is!
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
ha már itt volt a feldolgozása, akkor ennek apropóján nekem pont ez is így a legjobb, ahogy ezen a lemezen van:

imo :) science fiction is science fact

#28336
Szép számmal vannak olyan nyolcvanas zenék, amelyek feldolgozása szentségtörés szerintem.
A Last Christmas is ilyen nálam. A nyomába se érhet egyetlen feldolgozás sem az eredetinek.

Zephyr Retiring
#28335
Ehhez most azért kérnék némi magyarázatot...
Ugyanis amikor én mutattam remake verziókat egykori 80-as slágerektől, a fejemet vettétek.
Erre tessék...<#hehe>

Valami nagyon bűzlik Dániában...<#idiota>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#28334
Igenis Rénó mester. Kösz a jelzést.<#worship>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

reynaud
#28332
Maradva egy dal erejéig még a feldolgozásoknál,ez nagyon jó!

Alphaville - Big in Japan (Petko Turner Edit)

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#28331
Köszönjük hölgyem !

Látok Mark Ashley dalt a listádon,készül az új albuma .
Én ezt ,ebben a verzióban örömmel látnám egy kiadványon , #28272



Tipikus "maximusic" sounds. 😊

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#28330
Nem szóltam hozzád.
Viselkedj és ne ferdíts!
Egy jó tanács vissza ... feszült vagy,lazíts!

ItaloDisco4Ever !

#28329
#28328
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni a szavazáshoz, az idei év harminc leghallgatottabb zenéje nálam:

1. Peter Wilson feat Sean Smith – Verona
2. Andermay - En Blanco (Italoconnection Remix)
3. Gianni Durante – My Heart Is On Fire
4. Royal Visionaries - Peace Rain Down (Fill The World With Love) Parralox Remix
5. Rick De Moore - It's Love
6. Retro Beat - Summer Night
7. Amaya – I Never Said This Before
8. Franck Choppin feat Emphavoice - Pain In My Heart
9. AlimkhanOV A. – Ocean Of Fantasy (extended mix)
10. Peter Wilson - Take Me Over
11. Digitalo – Golden Ten
12. J.D. Jaber - I Want You
13. Mark Ashley – I Feel Good
14. Diego La Riva - Desire
15. Mirko Hirsch – Ballerina
16. Robert Camero - Welcome Back
17. Stylove feat. Vincent International - You Are Bambina
18. Italove - At The Disco
19. Carino Cat - Chinese Machine
20. Mr Konrad – Love Somehow
21. Soulya ID – Vampirella’s Song
22. David Verona - I Wanna See You In My Life
23. Yuhniversia – Glitter
24. Malfa - So Long (New Retro Remix)
25. Barry Lane & Vanello - Journey to the moon (ZYX Space Mix)
26. Roberto Conrado – Doubt
27. Victor Ark feat Mr Konrad – Loving Me
28. Neo Romantic – Miracle Time
29. Italobox – You Are Everything
30. Nikolay Fedorenko – A Train To North

Még hozzáteszem, hogy
- a legeslegszerethetőbb videóklip: Clay - Tiéd az élet
- a legkevésbé szerethető: Beach Club Records (citrom díj)

Az év albuma Peter Wilson - The Passion And The Flame c. dupla lemeze

Az év dala, a listámon az első, számomra legtökéletesebb idei nóta, egyben Peter Wilson számtalan jobbnál jobb zenéinek a csúcsa:

Peter Wilson - Verona (duet with Sean Smith)



<#taps>



#28327
<#bdead><#hehe>

Zephyr Retiring
#28326
Maradj még! Vagy nem magadról beszéltél?
Nézz már szét a 80-ason az utolsó troll bejegyzésed környékén...<#wave>

Egyébként is egy jó tanács: akinek nem inge...vagyis nem kell belevauzni a másokhoz írt hsz-ekbe. <#worship>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#28325
<#eljen>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

ximix
#28324
Sajnos nem igazán értek a zenei műfajok besorolásához, vártam a többieket mit mondanak rá.
Elvileg erről van szó
Gary vs. David by Owen Dennis
link

Hogy ez mi pontosan nem tudom, ezek variációjából valami talán : 80's, synth, electronic, futuresynth,
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Nehéz ez, mert pl futuresync-re keresve pl. a bandcampon
ez is az - link
meg ez is - link
ott van a találatok között.
pl a bandcamp-on ha rákeresel egy műfajra, akkor utána a találati oldalon a "search" gomb alatt jobbra, lesz egy opció link,
arra kattintva nem az albumok nevében keres, hanem "tag"-ek alapján
(You may also want to check out
music tagged with “futuresynth.”)
pl link, link2

Nem tudom mi fogott meg benne, a retro, 80's hangzás a szintetizátor, a dallam ahogy egyre feljebb pörgeti az embert ... a végtelenbe és tovább😊 az is egy műfaj asszem itt az outrun a neve.
link


reynaud
#28323
STARCREW 84 feat. Mirko Hirsch - Alone (Italo Disco Remix)



- link -

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#28322
Eurotix - Hypnotized

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#28321
Frappáns,jó válasz amivel az előzményeket ismerve a múltból,bravúrosan leszerelted egy troll vitakeltésre tett kísérletét! <#eljen>
Nem kell a feszkó ,a balhé,volt benne bőven részünk,aki ilyen célból akarja a zenefórumot használni annak javaslom tartsa magától innen inkább távol,különben következménye lesz.

Köszi Musachy kolléga!

ItaloDisco4Ever !

#28320

#28319
Musachy
#28318
Megjelent az új EP

imo :) science fiction is science fact

Zephyr Retiring
#28317
Mármint újat? Mert ez elég retrósan hangzik. Nekem a korai Space Invaders ugrik be róla...<#nevetes1>

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Zephyr Retiring
#28316
Ennyi? Semmi vélemény róla? ....."hát már te is fiam B(r)utus?"...<#hehe>
Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.12.04. 10:08:00

"Az összkép is lehet szerteszét, ha eszméd elveszti eszét."

Musachy
#28315

imo :) science fiction is science fact

reynaud
#28314
A fórumon való megjelenésem óta azon kevesek egyike vagy a tagok közt,kinek zenei ízlését a sajátomhoz nagyon közelinek érzem.
Lehet a csillagok állása tehet erről ? .... na most tessék kitalálni mire gondolok 😊)) majd egyszer neked lehet elárulom.

Szóval kíváncsian várom mely dalokra esik a választásod,s természetesen a fentebb írtakkal nem akarom befolyásolni a döntésed. <#integet2>

ItaloDisco4Ever !

reynaud
#28312
Érdeklődéssel várom ,várjuk a jelentkezésed a listáddal.
Köszi ! <#eljen>

ItaloDisco4Ever !

molnibalage83
#28311

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/