40067
NEW ITALO DISCO & Hi-NRG - SYNTHWAVE - NEW RETRO WAVE - NU-DISCO


banner


  • reynaud #34116
    Mint lentebb írtam,a katyvaszt pontosan az idézné elő,ha alapszabályokhoz nem ragaszkodnék.
    Amikhez te hozzáférsz még kiadatlan dalként,ahhoz a többiek lehet nem,így nem is szavaznának rá,ergo,ki is esik a legjobb dalok rangsorolásából,tehát sok értelme nincs.
    Nem egyszerűbb úgy a szitu,hogy az év során bemutatott,hivatalos kiadványokból válogatunk a listáinkra,melyekhez én rendszeresen linkeltem a beszerzési lehetőséget is. ?
  • reynaud #34115
    Rain,
    A hivatalos kiadványokhoz azért ragaszkodom,mert elsősorban , pont a YouTube-on van az a jelenség hogy xy user az original,hivatalosan kiadott verziókba belevág,aztán átkereszteli ezeket a maszek mixeket,én ezt a magam részéről nem díjazom,és a dalok szerzői,előadói sem. Ha ezeknek zöld utat adnék attól válna katyvasszá ,komolytalanná a szavazás.
    A hivatalos kiadványok zöme, legalább egy sample erejéig felkerülnek a YouTube-ra.
    Tehát nem bonyolítom túl,csak egy-két szabály betartását kérem,amiből esetenként engedek is,lásd alább.
    Ha készítenél,írtál volna listát,nagy valószínűséggel nagy számban te is a hivatalos kiadványokat érintenéd,hiszen ide is elsősorban azok kerülnek be.

    A fórummal kapcsolatban nem siránkozok,azt mérem fel alkalmanként ,van e még igény erre.
    Egyelőre úgy tűnik ,igen,és a listák számával én elégedett vagyok.
    Megértem ha neked nincs erre időd,másra szánod a szabadidőd,nem vagyunk egyformák,nekem a zene egy fontos hobbi,nem sajnálok ráfordítani a szabadidőmből.
    Kellemes ünnepeket!
  • ItaloMucsacso70
    #34114
    Mindenféle vitát elkerülve most ez tényleg egy faramuci helyzet.

    csak pár pl-val igazolva.

    Nálam képtelenség hogy egy idei listára ne kerüljenek fel ezek a dalok csak azért mert más még nem tudott esetleg hozzájutni lossless minőségben.
    Mert ettől még a dalok már léteznek ebben a minőségben.

    Bad Boys Blue & Tom Hooker & Scarlett-With Our Love (Vintage Club Mix) 2020
    Linda J.Nizza - Take You down
    Platon & Joolay - Over (Alexander Pierce Remix) 2020

    És az is furcsa hogy Ismael számomra legjobb 2015 Júniusi dalát a majd csak esetleg egy 2021-es listára lehessen tenni.
    Rengeteg olyan dal van ami simán felférne erre a bizonyos 20-as listára és már tönkre hallgattuk de lehet hogy soha nem fog megjelenni mert egyszerűen nincs rá kiadó. De attól még adott dalt imádjuk.
    Ennyi erővel Manuel Rios egyetlen dala sem kerülhetne fel mert hiába van kiadva vinyl-n is, az összes műve mp3-ban készült a szerencsétlennek mert azt sem tudja mi a lossless fogalma. Annak ellenére hogy mivel a
    Radio Stad Den Haag házi mixmestere ez nagy gáz.
    Valószínű hogy lehetősége ezért lenne hozzájutni mindenhez lossless-ben is.
    Szóval a Cicero Music-os Málfa Featuring Dj.Manuel Rios - So Long (Longer Remix) már csak azért sem játszhat a listán mivel nem is 2020-as kiadvány.
    Elég nagy lett itt a katyvasz bizony.

    Na mindegy az én listámon inkább azok a dalok szerepelnek amik a legtöbbet szóltak itthon a saját örömömre. Aztán hogy mi hivatalos meg mi nem az engem már cseppet sem érdekel.

    Ennek tükrében a 2020-as Top nálam!
    És mennyi elképesztő jó nóta lemaradt!

    01. Decameron - Just A Little Dance (Extended Version) ( 2019-es nóta )
    02. Dua Lipa - Physical (Parralox Remix V3)
    03. Marc Fruttero - Time On Your Mind (Long Mix)
    04. Kristian Conde - Future (Infinity Special Edit)
    05. Bad Boys Blue & Tom Hooker & Scarlett-With Our Love (Vintage Club Mix)
    06. Tom Garrow - Be my Girl
    07. Grant Miller - One Day ( igazából 2019 )
    08. Moe Nellow - Futa Sight
    09. Savage - I Love You ( szinte mindegyik verziója )
    10. Daniele Benati - Berlino
    11. Linda J.Nizza - Take You down
    12. Platon & Joolay - Last (Alexander Pierce Remix) 2020
    13. Platon & Joolay - Over (Alexander Pierce Remix) 2020
    14. Knight$ - Hijack My Heart ( Also Playable Mono Remix )
    15. Ryan Paris - I Love You Je T'Aime (Vocal)
    16. Miko Mission - Do You Wanna Dance
    17. Rachel Santos ‎– Young Again (extended Mix)
    18. Amaya - Car Crash 2020 (Extended Mix)
    19. Siberian Heat - All around the world ( extended version )
    20. Synergic Silence Feat. Fred Ventura - You're So Fine (Italoconnection Remix)

    Még egy apró megjegyzés.

    A többségeteknél a 2010-2020-as listátokon bizony csak az utóbbi egy két év zenéit látom mint ha 2017 előtt nem is léteztek volna kiemelkedő nóták. .
    Úgy látszik így múlik el a "világ dicsősége" így mennek feledésbe a a régebbi nagy kedvencek.
  • rain70 #34113
    Akartam én is csinálni (kivételesen) egy listát, de ezt nagyon rossz döntésnek tartom, hogy csak olyan kerülhet be, ami megjelent.
    Egy rakás, ismétlem, rakás jó zene kiesik így. Mi van, ha több év mire hivatalosan megjelenik, akkor meg azért nem kerülhet be, mert nem az adott évben jelent meg először, vagy sok év múlva, vagy soha.
    Áhhh francokért kell túlbonyolítani/nod állandóan és akkor csodálkozol, hogy a kevés a lista, kevés a hozzászólás és 1 évben háromszor átmész siránkozásba, hogy kevesebbet leszel, meg nem leszel, meg hasonlók.
    Nekem nincs időm ( és szerintem több embernek), hogy napokon, vagy hétig törje a fejét egy listán, amiről kutakodhat, hogy megjelent-e hivatalosan, vagy csak felkerült, pl a youtube-ra. De attól az ott még megjelent, mert annál nagyobb megosztás/megjelenés egyelőre nem létezik ezen a világon, mint a youtube.
    Ki is léptem ebből nyakatekert katyvaszból.
    Utoljára szerkesztette: rain70, 2020.12.20. 07:40:24
  • jba123 #34112
    Szia. Itt az én listám is, ránéznél kérlek, hogy esetleg van-e olyan ami nem fér bele, akkor szemezek a tartalékból :)

    1. Italoconnection feat. Francesca Gastaldi – Humanize
    2. Etolie Vipe ‎- Better Than You
    3. Fred Ventura - The Years (Go By)
    4. Mike Kremlin - Bye Bye Mi Amor (Flemming Dalum Club Version)
    5. Plazma - Salvation
    6. Maxthor - Flamingos (New Extended Version)
    7. Birizdo I Am - Maybe Baby
    8. Yuhniversia - Souvenir From Hell
    9. Rick De Moore - Its Love
    10. Aleph - Fire On The Moon (Italoconnection Remix)
    11. D. White - Follow Me
    12. Victor Ark & Daniela - Bacia Me
    13. Night In Wales - Sunday Night
    14. Evgene Ikonnikov - The Snow Queen (Extended)
    15. Amaya - Trapped 2020
    16. Marc Fruttero - Hawks And Doves (Italodisco Vocal Version)
    17. Spatial Vox - Incanto D'Amore
    18. Tam Harrow - Vodka Kaboom
    19. George Aaron - Russian Ladies
    20. Margo Feat. Kristian Conde - Disco Come Back
  • reynaud #34111
    Adrián jelezte,utalt rá,ez egy speciális, vinylen is kiadott zenék rangsorolása.
    A rádióműsor miatt sem akarnám hogy megbontsa.
    Maradhat így,az összesítés szempontjából is, ez egy nagyon jó lista.
  • reynaud #34110
    Ez így duplajó.
    Kaptunk egy remek listát,és a dalokat majd még meg is hallgathatjuk a rádióműsorodban.
    Köszönöm !!!
  • allada67
    #34109
    Komoly lista, de a 2020-as idei, és az évtized (2010-2019.) top 20, egy külön listára lett hirdetve.
    A 4. Savage - I Love You, és a 19. Grant Miller - One Day helyett kérhetnénk valami mást ? Köszönet érte, előre is.
    Ezek meg jöhetnének, a hosszabbra hirdetett (dec.28-ig) 2020-as, külön top 20 listára.
    Utoljára szerkesztette: allada67, 2020.12.19. 22:32:22
  • dj adrián
    #34108
    Sziasztok!
    Talán még beleférek a határidőbe... :) Vinylen (is) kiadott korongokból állítottam össze az általam legjobbnak vélt 20-at.
    Januárban le is pörgetem őket egy szerdai műsorban, a Disco Diamond Rádióban

    1.Rick De Moore – It’s love (2018) AMD
    2.Miko Mission – Let it be Love (2010) I Venti D’Azurro
    3.Tam Harrow – Dancing tot he night (2019) AMD
    4.Savage – I Love you (2020) DWA
    5.Primadonna – Pretty face (2019) I Venti D’Azurro
    6.Fred Ventura – Don’t give up (2013) Disco Modernism
    7.Magic System DJ – Inside (2012) Five4It
    8.Yuhniversia – Summer dreams (2018) Blanco Y Negro
    9.Daneka Gold – Chasing shadows (2019) AMD
    10.Albert One – Face to face (2015) I Venti D’Azurro
    11.Nea – Puppi love (do you remember) (2015) ZYX
    12.Odessa – Private disco show (2016) Bordello A Parigi
    13.Charly Danone – I live in my dream (2017) Magic Sound Records
    14.Joy Peters – Asian heart (2018) AMD
    15.Tom Hooker – My Russian lady night (2017) AMD
    16.Savage – Save me (2013) Flashback Records
    17.Ken Laszlo – S.O.S. (2013) I Venti D’Azurro
    18.TQ feat. Trans X – My fascination (2013) Space Sound Records
    19.Grant Miller – One day
    20.Italoconnection feat. Francesca Gastaldi – Humanize (2018) Bordello A Parigi
  • wmallas
    #34107
    https://www.discogs.com/Mextazuma-Remixes-vol-1/release/16164268
    Ez is hivatalos,,,és 2020...
  • wmallas
    #34106
    Rendelhető az már biztos,,,de hogy mikor juthat hozzá az ember??...Hát inkább én is 2021-re tippelnék
  • reynaud #34105
    Szolgálati közlemény! :)
    AeroCool és Cucurbiához.
    Szeretnék egy visszajelzést,számíthatunk é listákra tőletek,vasárnap lezárjuk e szavazást.

  • reynaud #34104
    Mflex Sound - Fast (Speed) ... ok!
    - link -

    Mextazuma,
    Az idei hivatalos kiadványai: bandcamp link
    Tehát,az nem!
    " Take Me " bitang jó zene,sosem hittem volna hogy ilyenre is képes,az ott lesz az én listámon!
  • allada67
    #34103
    Ez gondolom majd 2021-ben jön majd ki, pedig a 2020-as listámra fel fért volna.
  • allada67
    #34102
    Én is nyomozok még egy két zene hivatalosságáról,hogy ne utolsó pillanatban legyenek a lecserélések.
    Szintén Mflex Sound - Fast (Speed) és a Komondo - (I Just) Died In Your Arms (Mextazuma Remix) zenékben nem vagyok biztos.
  • reynaud #34101


    Igen,jól értelmezted a szabályt.
    Mflex Sounds - Dream Your Life ,szerepelhet a listákon.
    Mflex Sounds – Metamorphosis EP (2020)
  • wagner70
    #34100
    Egy kérdés?
    Készítem az ez évi listát! Ugye jól értelmezem a szabályt, hogy vagy fizikai adathordozón, vagy elektronikus kiadványon kellet megjelennie ahhoz, hogy listára kerüljön. Tehát például ez nem szerepelhet rajta:
    MFLEX SOUNDS- Dream your life
  • reynaud #34099
    Sokkal jobb mint ' The Twins legutóbbi ,2018-as "Living For The Future " albuma.
  • fülcsimanó2
    #34098
    Nagyon jó album, érdemes a beszerzésre.
    Én is kacérkodom vele.
  • reynaud #34097
    Etat Limite - Ce qui la nuit (The Populists vocal mix) bandcamp

    bandcamp link to Etat Limite - Ce qui la nuit (Flemming Dalum remix)
  • reynaud #34096
    Orchestral Manoeuvres In The Dark - Enola Gay (Theo Kottis Remix) 2020

  • reynaud #34095
    Miután átnéztem a listáját,volt egy olyan gondolatom,hogy ezt a húsz dalt ,így ebben a sorrendben meg is hallgatnám.
    A kedd esténként, azon bizonyos rádióban melyről ejtettünk már szót hallható zenei szerkesztése,összeállítása is pazar,nagyon szórakoztató.
  • reynaud #34094
    Good news!
    " I'm Feeling Alone " végre-valahára!

    Listát szeretnék tőled!
  • fülcsimanó2
    #34093
    Remek lista, az első helyezett nálam is óriási kedvenc!!
  • wmallas
    #34092
    Tom Hooker & Tam Harrow - Love me Tonight
  • AeroCool
    #34091
    Januárban jön 2 kiadvány is tőle ha minden igaz az egyik a Flashback Records ------> I'M FEELING ALONE , UP & DOWN (Remix)
  • reynaud #34090
    Magic System D.J.



    Reménykedjünk,ezek a demók kikerülnek Ismael fiókjából és felkerülnek lemezre,főleg az első ütős.
    Megérdemelnének egy maxit.
    Énektudásban,a közelében sincs senki a new-italo vonalon.
  • reynaud #34089


    The Twins egyik felének ,Ronny Schreinzer projektje.
    Az alábbi linken a dalokba bele lehet hallgatni s akár rendelhető is a lemez.
    Nutronixx - Planet Love
  • reynaud #34088


    Vick Vibe Machine - Vibe Machine Italo Edits ('84​-​'85) Free DL (bandcamp)

    A track 4, így megvágva,nekem tetszik.
  • reynaud #34087
    Szia,
    Érdeklődéssel várjuk a listáid,és köszönöm hogy idén is részt veszel a szavazásban.!
  • jba123 #34086
    Sziasztok.
    Idén is számíthattok rám, hétvégén meglesz a lista illetve a két ünnep között az idei listával is jövök. Köszönöm a türelmet
  • reynaud #34085
    What happened?
    Meghallgattam volna!
  • reynaud #34084
    Az úriember ,elsősorban a vinyl formátumot preferálja,illetve gyűjti,így aztán tőle alapértelmezett,
    (A1) Longing For The Spring (Extended Version) Discogs
    Az extended verzió,2011-es!
  • reynaud #34083
    Wind mester,
    Nagyon köszönöm a listát,megvan a legalább tucat !
  • Sipi68
    #34082
    Antilles - Longing For The Spring - ez nem 2008-as?
  • Wind 67
    #34081
    My List:

    1. LorD and Master feat Neil Francis - Closure (Parralox Remix)
    2. Magnus Krieg - Time Traveller (Flemming Dalum Remix)
    3. Victor Ark & Daniela - Bacia Me (Spanish Version)
    4. Michael Oakley - Left Behind
    5. Magic System D.J. - Up And Down
    6. Vanello – Future Vibes
    7. Etolie Vipe ‎- Better Than You (Mirko Hirsch Remix)
    8. Kristian Conde - Future (Italo Disco Edit)
    9. Milou - It's Saturday Night (Extended Wow! RMX)
    10. Malfa Featuring Dj Manuel Rios - So Long (Longer Remix)
    11. Joy Peters ‎- The Passion Of Love (Albert Mix Extended Remix)
    12. Tam Harrow - Dancing To The Night (Extended)
    13. Alba feat. Fred Ventura ‎- Without You
    14. Energy Voice - Discolights (MDR Party mix)
    15. Antilles - Longing For The Spring
    16. Split Mirrors-The Right Time(Digimax)
    17. Mr. Rocambole - Summer Night
    18. Tobias Bernstrup – 1984
    19. Francesca E Luigi - Watch Me Dance Tonight
    20. Caglioni ‎- Star (Vocal Remix)
  • rain70 #34080
    ''Lehet a már említett kifogásokkal jönni, "nincs erre időm''

    Pedig pontosan ez lehet az egyik és fő oka, 50 év és felett már minden neten elcseszett perc is luxus, már aki átlátja.
    Ez meg, hogyhogy nem került be? A csávesz olyan romantikus italo-t hajított ki, hogy á mindegy is...közhely lenne bármit írni, a sok hozzászólások, amit pár nap alatt már írtak mindent elmondanak.

    Mflex Sounds - Invisible Love (Italo Disco 2020)

    Utoljára szerkesztette: rain70, 2020.12.17. 07:55:06
  • TBoyreal
    #34079
    Újdonság
  • allada67
    #34078
    3 -4 lista még szerintem jön, AeroCool, allacska, gyula71, meg szokták írni. De jöhet még, akár 10-is, össze lesz rakva időre.
    Ha azon múlik,hogy rohanós a hétvége,legyen dec. 21, az még bele fér.
  • reynaud #34077
    Az első 7 bekezdésben,jól összefoglaltad a lényeget,hasonlóan gondolom.

    Többször leírtam,nem értem ezen zenei stílus kedvelők közt azok hozzáállását az aktív fórumozáshoz akik erényként élik meg a passzivitást,sőt tán egymást haveri körben le is beszélik ,olvastam én már erre utalásokat a közelmúltban.
    Megérteném ha a légkör olyan lenne mint néhány évvel ezelőtt,az indokolná a távolmaradást az aktív fórumozástól,de most nem olyan.

    Marika,kérdem én ,mi ha nem ez ,hogy elmúlt tíz év zenéiből lehet szavazni,amivel csinálhatnánk egy kis pörgést?
    Ha erre sem tudom aktivizálni a háttérben csak olvasgató tagokat,sőt az aktívak közt is néhány kifogásokat keres,akkor mi értelme marad a fórumozásnak,személy szerint az én aktív ittlétemnek?
    Lehet a már említett kifogásokkal jönni, "nincs erre időm ,elvből nem akarok listát csinálni" stb.,de akkor a jövő évtől kezdve,tőlem egyetlen infót se várjon senki,mert tudok én is így hozzáállni,sőt, éves listát sem fogok írni,átadom ezt az egészet Alladának.
    Jövő évtől, továbbra is napi szinten idekattintok,de csak passzívan olvasgatok majd ,mind sokan mások.

    Szóval nem vagyok az a feladós típus,viszont ha valaminek nem látom értelmét azt lezárom.