378
  • precision
    #338
    tessék :)
    android, hardveres keyboard, van landscape és portrait mód is :)
  • KILLER2
    #337
    Amúgy nem olyan rég volt egy hír, ami szerint készült egy olyan java felület is androidhoz, ami 3x olyan gyors, mint a jelenlegi, csak kérdés, hogy megkapja-e majd az oprendszer.
  • Dns5000
    #336
    Egy linux ami javat futtat és azon belül futnak a progik ez eléggé lelassítja, de cserében a megírt progik futni fognak minden gépen a jövőben is bármilyen technológiai újítás következzen is be.
  • KILLER2
    #335
    Igazából én akkor szoktam csak N900on elgondolkozni, amikor meglátok rajta egy Doom 2-t vagy egy Red Alertet, amik billel játszhatóak rendesen és igazi klasszikusok :) Androidon meg jelenleg ami pl Quake van, az szaggat még a Nexuson is, vagy pl talán az egyetlen FPS androidra, a Toon Wars, elég rendesen szaggat a nexuson is, ami nagyon gáz ilyen hardveren (a java hiánya, bár most már lehet rá natívan is programozni, az jóval gyorsabb, csak ugyebár az nem kompatibilis a többi telefonnal).
    A hardveres billről meg annyit, hogy csak akkor hiányzik, ha esetleg játszani akarnék, mert szerintem egy érintőképernyővel és mozgásérzékelővel (esetleg trackballal) ez nem kivitelezhető, ha pasziánsznál komolyabb játékot akarunk (mondjuk ha telefonon játszok az szinte mindig pasziánsz vagy aknakereső, esetleg Worms).
  • KILLER2
    #334
    Az N900 linuxa linuxabb :) Az Android csak egy linux kernelt java virtuális gépen keresztül vezérlő OS. Ott van benne a linux, de nagy hátránya a virtuális gép, ami elég csúnyán visszafogja a hardvert, de ugyebár ez a nagyon eltérő telefonok hardvere közti kompatibilitás ára.
  • precision
    #333
    persze, egyéni ízlés így van, én csak leírtam az enyémet :)
    a rezisztív kijelző, a billentyűzet és az ormótlan kivitel miatt nálam felejtős... az érintés érzékenysége elég szar rezisztív kijelzőnél, nekem személyszerint nincs szükségem hw -es billentyűzetre, tökéletesen megteszi az onscreen qwerty, ja és batár nagy az egész

    de biztos van olyan akinek ennek ellenére vagy pont ezek miatt bejön, mert mittudomén egyedi cucc vagy ilyesmi :)
  • joebacsi
    #332
    Az android is linux, csak az téveszt meg, hogy eléggé felhasználóbarát :)
  • KILLER2
    #331
    Az a baj, hogy a multitouch olyan szinten van, hogy a képek nagyításán kívül másra nem igazán használható és ez bár egyéntől függ, de szerintem több, mint egy hangyafasz :)
    Amúgy az N900 a nagy funkcionalitás miatt jön be. Pl nekem tetszik, hogy van billentyűzete és lehet vele futtatni néhány linuxos játékot (pl Doom, Red Alert), ami jópofa. Nekem bejön. Bár egy Nexus billentyűzettel is jó ajánlat lenne :)
    Mindegy, az N900 az szerintem egy személyenként változó téma. Valakinek bejön, hogy linuxos és szinte bármit meg lehet csinálni vele, viszont felejtős az egykezes használat, valamint ugye ott a rezisztív képernyő, viszont vannak olyanok, akiknek ez nem jön be. Én az vagyok, aki nem tudja, mert ki kéne hozzá próbálnia, viszont a Nexust szeretem :)
  • precision
    #330
    hát nemtom, inkább egy régebbi HTC mint az N900 :)

    szerintem semmi gond ezzel az érintőpanellel amúgy, egy hangyafasznyival rosszabb mint az iphone kijelzője... kb észre sem venni :)
  • KILLER2
    #329
    Szép, de így, hogy ugyanazt a szar érintőpanelt kapta, mint a Nexus, nem igazán cserélnék. Ellenben ha rendes panel lenne benne, akkor bizony fontolóra venném. Bár jelenleg egy N900at is fontolgatok, de attól visszatart az állított használat teljes hiánya.
  • Teppik Amon
    #328
    Nah, ez már valami. Minden ami szem szájnak ingere és még FM rádió is van benne. Uhhh,mikor lesz kapható bármelyik szolgáltatónál és mennyiért? Ki mit tud!? Ennél jobbat nem is találhatnék. Meggyőzött.
  • precision
    #327
    HTC Desire Teszt

    eléggé ott van :)
  • desigo
    #326
  • Dns5000
    #325
    A nexus onenak is samsung kijelzővan.
    Gondolom super aomlednél is használják ezt a trükköt.
  • Dns5000
    #324
    a samsung kijelzője nem teljesen 480x800
    link
  • joebacsi
    #323
    Csak neked, egy kis kultúrpercek :)
  • precision
    #322
    ezért jó dolog az android, mert eddig ha fizettek volna érte se vettem volna samsungot, de még gondolni se gondoltam volna rá
    így viszont hogy egy jó kis droid rendszer fut rajta, azért meggondolandó
  • Dns5000
    #321
    hah, én is ezt akartam belinkelni :P
    Ez a teló megint elhalasztja a telefon vásárlásom.
    4col kijelző, snapdragon,super aomled, és ugye köztudott, hogy a samsungnak van a legjobb kamerája.
    Bár amire ez kijön lehet jönnek a köv generációs mobil procik és akkor megint nem veszek telót. Lehet hogy már sosem :P
  • precision
    #320
    wow

    ez már kijelző :) ennek a hátán is ott figyel a google

    apple kösd fel a gatyádat
  • KILLER2
    #319
    Jó lesz az a mini szerintem. Van már ilyen telefon bőven, de ha kap egy jó design-t és jó hardvert, akkor nem lehet gond. Érintőben szerintem alázni fogja a Nexust, ha kijön. Kíváncsi vagyok, hogy kerülne-e bele live wallpaper. Megnéznék egy gyengébb gépet, hogy boldogulna vele, ha a Nexust is szépen belassítja. Elég szarul írták meg, mert azért ekkora plusz terhelést nem kéne, hogy jelentsen.
  • franc0
    #318
    Kisebb kijelző, gyengépp proci? Az a gép már készen van, Legend-nek hívják :)
    Újonnan 100-ba kb 1 év múlva fog kerülni...
  • benkoszabi
    #317
    szép ez a telefon. Csak rohadt drága. A mini valóban jó lenne, de csak akkor, ha lényegéi változást nem eszközölnek, ami nagy hátrányt jelentene. Úgy értem a kijelző méretéből bőven lehetne levenni. Aztán az 1Ghz-es procit is meglehetne nyirbálni.
    Szerinteten amúgy mennyi az az időintervallum, amikorra ennek a PDA-nak az ára jócskán lecsökken, 100.000 alá megy?
  • precision
    #316
    lehet jön a nexus mini
  • VipJoco
    #315
    sorry dupla post, de elöző 1rész kimaradt most nézem :D

    aránylag így is érthető
  • VipJoco
    #314
    Persze jobban néz ki a Nexus mint az, de a Nexus ahogyan hozzánk elére az kb 3-5hónap még, ha a Bravo sokkal hamarabb érkezik baráti áron akkor... Nexus-ért nem adok ki 150-et, Bravo-ért se de hátha kapható lesz szolgáltatónál is.
  • franc0
    #313
    Úgy tudom launch április 6-án, és max 1 hét mire elér hozzánk.
  • KILLER2
    #312
    Ja, jó telefon az is, gyakorlatilag ugyanaz, mint a Nexus, bár szerintem abban sokkal jobb érintő panel lesz. Mondjuk nekem a Nexus formája jobban bejön, mint annak.
  • VipJoco
    #311
    de hivatalosan megjelent már avagy még külföldön se kapható?
  • franc0
    #310
    Még 1 hónap, és kb annyi lesz mint a N1.
  • VipJoco
    #309
    Nekem ha nem ez akkor a Bravo ami még érdekes lenne, de arról végképp nem tudom mikor és mennyi.
  • KILLER2
    #308
    Nem sárgás egyáltalán.
  • desigo
    #307
    jól hangzanak a leírtak
    nekem élőben a kijelzője nem volt meggyőző
    a felbontás a méret a színek jók de
    a fehér színek mintha sárgás,pixelesek lettek volna

    most eléggé rámentem a Legendre
    kíváncsi vagyok,hogy milyen áron jut el hozzánk...
  • KILLER2
    #306
    Ezt nem is tudtam. Csak meglepett, miután a symbian tudta. Végül is mindegy, mert így meg estére töltőn hagyom, azt annyi.
  • GregSB
    #305
    "Valamint meglepő, hogy az android nem tud tudtommal (olvastam, nem próbáltam) kikapcsolva ébreszteni."

    Semelyik PDA nem tud kikapcsolva ébreszteni. Ez nem az Android sajátossága, WinMo-s PDA, iPhone se tudja.
  • KILLER2
    #304
    Közben utánaolvastam én is, valóban ott van benne a chip, de eddig főzőtt ROMal sem sikerült aktiválni.
  • VipJoco
    #303
    A gép tudná, de softveresen nincs támogatva.
  • KILLER2
    #302
    Igazából nem kerestem eddig, mivel nem szoktam rádiót hallgatni, de gyorsan meglestem marketben és nem láttam, de lehet, hogy fizetős vagy nincs fent. Amúgy tudja egyáltalán a Nexus hardveresen az FMet fogni?
  • VipJoco
    #301
    Nekem a kérdésem annyi lenne, van-e már program FM rádióra? :)
  • KILLER2
    #300
    Elég fasza cucc. Bár sajnos az érintője multitouch képességei elég gyengék, de engem ez nem igazán zavar, mivel legtöbbször csak egy ujjal használom. A böngésző meglepően gyors. Picit lassúcskának tűnik a menü és az asztal, de ez arra vezethet, hogy picit elcseszett szerintem a live wallpaper dolog, mivel egy ilyen processzornak nem kéne gondot okoznia.
    Ami gondom van vele, az inkább magával az androiddal, de a legtöbb a testreszabhatóságának köszönhetően orvosolhatóm, de ezek se komoly gondok. A legnagyobbak kb a billentyűzet kicsit nehézkes kezelhetősége (nem áll sokból feltenni egy másikat, én is ezt tettem, sokkal jobb, mint az alap androidos), ami amúgy meglepő, mert mintha ipod touchon könnyebben írtam volna. A másik nagyobb bajom is az androiddal van és nem a telefonnal, méghozzá a multitasking. Szerintem elég hülyén csinálták meg, nincs átgondolva. van annak előnye, hogy semmit nem zár be, csak akkor, ha kell a memória, de komoly hátrányokkal is jár a dolog. Jelentősen lassítja a telefont és délutánra szinte le is merül a telefon. Egy jól beállított feladatkezelővel (és annak időnkénti használatával, azaz a programok leirtásával) az üzemidő megugrik annyira, hogy estére se nagyon meg a fele alá a töltés és a telefon is jóval gyorsabb. Ha a live wallpapert kikapcsoljuk és megelégszünk egy képpel, akkor is jelentős gyorsulást érünk el.
    Az egyetlen bajom a telefonnal az az, hogy a hangszóró nagyon rossz helyen van szerintem. Kicsi és a hátulján van a kamera mellett, így viszont letéve (főleg ha aláteszem a tokját) és kézbe véve befogjuk és így zajban nem mindig hallom meg, ha csörög, de ez nem vészes gond. Amúgy van egy kis szoftveres gondom is az androiddal, valamiért a zenéim felének a címének lehagyja az első 4 betűjét és hozzácsap 4et a végére, ez gondolom valami tag gond, csak az az érdekes, hogy a gépemen meg jók ezek és csak a zenék egy részénél van ez, valamint találtam olyan lejátszót is, aminek nem volt gondja a címekkel. Érdekes.
    Valamint meglepő, hogy az android nem tud tudtommal (olvastam, nem próbáltam) kikapcsolva ébreszteni.
    Hogy pozitívat is írjak:
    A görgő nekem nagyon bejön. A GPS pontos és gyorsan pizícionál. A képernyő színei nagyon szépek (még ha könnyen koszolódik és és tükröződik is). A kamera szép képeket csinál (semmi extra, de egy telefontól szerintem ennél többet ne várjunk el, bőven élvezhetőek a képek) és a vaku is megfelelő erősségű. Fogásra kényelmes és jól is néz ki (meglepő módon amíg a telefon barnás szürkének tűnik képeken, napon a fém kerete lilának látszik). Az érintőgombok a sok teszt ellenére teljesen jók, csak a sok hülye nem jött rá, hogy nem az ikont kell pont nyomizni, hanem picit felette, de akkor tökéletesek. Ez amúgy elmondható a képernyőről is, gondolom az LCD és a külső felület miatt van, hogy ha nem szemből nézem, akkor mindent picit feljebb kell nyomni, de ez is csak megszokás kérdése. A hangszóró hangminősége nem a legjobb, szerintem ez méretének köszönhető.
    Valamint nálam időnként hajlamos elveszteni a hálózatot (pannonos vagyok, nem a legjobb itthon a vétel) és PC hangfala is időnként zúg tőle, ezt az eddigi telefonjaim csak hívás közben csinálták, nem tudom mitől van.
    Amúgy nagyon okos az android. A market nagyon jól ki van találva, nagyon egyszerű. A belső tárhely aránylag könnyen megtölthető, de csak akkor, ha minden szart feltesz rá az ember, ha csak azt teszi fel, ami valóban értelmes és kell, akkor bőven elegendő, de elvileg frissítésben majd megkapja az android a kártyára telepítést.
    Olykor okoz kellemes meglepetéseket a telefon, pl valamiért úgy döntött, hogy a naptárba leszedte az összes magyar névnapot és ünnepet. A market tele van hasznos programokkal és widgetekkel, szinte kizárt, hogy van olyan dolog, amire nincs program, még ha az csak béta is és a legtöbb ingyenes. Bár jó lenne, ha nálunk is elérhetővé válnának a fizetős programok.
    És még egy észrevétel: nem tudom, hogy mitől és mikor, valamint hogy ez egyedi-e, de egy kicsit bement a por a képernyőm alá, ami elég meglepő, mivel az illesztések nagyon pontosak a telefonon és szinte mindig a tokjában van.

    Várom a kérdéseket, ha kíváncsi valaki valamire.
  • desigo
    #299
    Szerintem is butaság,hogy ok nélkül töröget
    gondolom ráült vagy hasonló

    Egyébként te,hogy vagy megelégedve vele?