148
  • Szemjuel
    #28
    nebassz... már 2szer többet ittál és még SOHASE fájt tőle a fejed? xDxDxD a tapasztalat meg az évek... xD
    --

    én mikor hazaérek eszek egy szelet kenyeret, hogy lefojtsa a savamat. víz mindenképpen kell, lehetőleg ne bubis mert kijön. Én nem szoktam dohányozni csak ha iszok, viszont ha nem teszem, akkor nem fáj a fej.
    igazából annyi módszer létezik ahány másnaposság... nekem a legcudarabb 2 éve szilveszterkor volt az üveg jäger sok pálinka és a megszámlálhatatlan sör után. másnap 7kor még alig éltem, de ősök rámerőltettek egy kis kórhely káposztalevest. az 5 perc alatt rendbe tett.
    de volt olyan, hogy úgy 2,5 liter forraltbor, és úgy fél liter pálinka elfogyasztása után nem voltam másnapos.

    a legjobban attól függ a másnaposság jellege, hogy az ember milyen minőségű italt fogyasztott el előző este.
  • Nethyrrea
    #27
    fogod még párszor megfogadni :)
  • Mardel
    #26
    Nem mellesleg a fűtől nem leszel másnapos.
    Sajnos most én is túlléptem a pia határt, bár életem első berugásánál azt fogadtam meg hogy ez volt az első és utolsó, hát most újra meg kell fogadnom, csak a 2. után.
    Viszont neekm sosem fájt a fejem másnaposan émelyegtem meg hányingerem volt, és kb minden kijött belőlem amit ettem vagy ittam. Viszont az alvás az tényleg segít.
  • dronkZero
    #25
    Nem értettél meg. Másnaposságra javasoltam, mint hatékony szert. Az émelygést megszünteti, azonnal. A fejfájáson ugyan nem segít, de pl segít fejfájósan elaludni.

    Emellett a tudomány már kissé túlhaladta ezeket a dolgokat.

    1. Nem roncsolja az agyat. Hatása az agyra csak addig tart, amíg a vérben van.
    2. Nem csak cigarettában lehet elszívni, hanem pipában is, ami csökkenti a káros anyagok bevitelét. Illetve a vaporizer kizárólag a THC-molekulákat párologtatja el, annak használatával pontosan nulla égéstermék jut a tüdőbe.
    3. A fű _csökkenti_ a tüdőrák kialakulásának kockázatát. Természetesen csak akkor, ha nem dohánnyal együtt fogyasztják.

    Elég szép mennyiségű szakirodalom létezik a témában, nem lenne feltétlen szükséges tévhiteket puffogtatni zsigerből...
  • waterman
    #24
    nekem meg az a véleményem, hogy magyarisztánban fel van borulva a norma. mivel jóformán a legfőbb halálok a túlzott alkoholfogyasztás, ezért aztán a társadalmi elfogadottsága is magasabb az alkoholfogyasztásnak, mivel egy olyan kultúrában növünk fel, ahol a piálás alapvető. és ezt a folyamatot kéne megreformálni. az nem normális dolog, hogy vannak olyan szórakozóhelyek, ahol az átlagéletkor 17-18 év és valamiért minden kispajtás arcából lóg a cigi, mert a termodinamikus erőpálcikától lesz nagyfiú, a kezéből meg éjfél felé már kiesik a boroskóla, mert attól lazul el. éjjel kettőkor meg azért tűnik felnőttebbnek, mert a barátnőjével egymás fejét fogják és hánynak sugárban egy árokparton. ja és persze akkor volt jó egy buli, ha már 11kor "mattrészegenfeküdtünkapultalatt". egy dolog az ami amerikából átjöhetne, hogy 21 éves korig kiskorú valaki. aki az alatt iszik még be is vihetik.
  • sz4bolcs
    #23
    Ez valóban így van, ha valaki nem dohányzik rá az alkoholra, akkor sokkal kevésbé lesz másnapos. Vagy hát, nem akarok általánosítani, de magamon ezt vettem észre, és más ismerősömtől is hallottam már ilyen tapasztalatot.
  • magyarszurke
    #22
    A felkelés utáni reggeli nálam a legjobb módszer,nincs étvágyam ,de ha ráerőltetem magamat,akkor megspórolok egy napot magamnak,amit szenvedésen kívül mással is el tudok tölteni.:P

    Nem vagyok ivóbajnok,de tényleg csak az igyon,aki bírja,aki nem annak sokkal rossza....és igen,a társaság megérti,ha nem akar inni
  • Masakari
    #21
    haverom a citromos nestea-re esküszik,énis próbáltam és ha nem annyit ittam hogy másnap is kellett imádkoznom a porcelán istenhez akkor valóban működik...legalábbis jobban lehet lenni tőle sztem
  • Slim Rick
    #20
    Szerintem azért egy mérsékelt "alkoholizálás" belefér az ember életébe.
    A mai emberek nagyon görcsösek és gátlásosak , ezért kell sokaknak a pia, sajnos.
  • bandypappa
    #19
    Én úgy tudom hogy nem az alkoholtól "baszunk be" hanem annak az agyra gyakorolt hatásától. Ha alkohlot viszünk be a szervezetbe akkor a szervezetünk valamiféle zsírsavat termel a lebontására és ettől a zsírsavtól "baszunk be", legalábbis én még így tanultam bioszból anno, ha valaki tudná pontosítani annak thx, amugy bujjék.
  • djhambi
    #18
    "Hacsak nem olyan házigazda szerepét töltjük be, aki nem szeretné később szagolni a buli helyszínéül szolgáló lakása különböző pontjain megbúvó, esetleg az ülőgarnitúrába beivódott kétes eredetű folyadékok szagát, ezért a vendégsereg kitámolygása után azonnal a takarítást helyezi előtérbe."

    Tudományos fórum.

    Nekem van egy nagyon jó mgoldásom másnaposág ellen: a piás nagyapám antimásnaposság géjét örököltem. Ha teljesen kész is vagyok, hogy azt sem tudom, hogy hol vagyok, pár óra alvás, és kis kótyagosságot leszámíva semmilyen mellékhatás, ha keveset alszom, és fennvagyok utána minimum 12 órát, akkor a szeszektől,a piától, a bevitt mennységtől és az alvó időtől függőn néha egy erősödő fejzúgást érzek, de ezt a fáradtság indukálja. Szóval jan. 1-jén simán a vizsgáimra tanulok.
  • rtfmZoli
    #17
    Kifejlesztették a műalkoholt, amivel nem leszünk másnaposak, és antiszérum bevétele után 5 perccel már józanok leszünk:
    link
    Ez de durva már...
  • endale
    #16
    Valószínűleg azokra kell hallgatni az élet nagy dolgaival kapcsolatban akik szilveszter éjjel az sg-n ba...ák a rezet...
  • Jimmyke
    #15
    Algopyrin szétrágása, másfél liter ásványvízzel megfejelve lefekvés előtt
  • bvalek2
    #14
    Egyik méreg sem jobb a másiknál. A fű is rombolja az idegrendszert, csak másképp. Elveszik a realitásérzék, tompul a gondolkodás, tőle is. Az mellett, hogy mivel égetéssel, füst formájában jut a szervezetbe, tüdőrákot okoz, meg az összes többi nyalánkságot, ami a dohányzással együtt jár.

    Mi lenne, ha a változatosság kedvéért egyáltalán nem vinnénk be ilyen mocskokat a szervezetünkbe?
  • OliApa
    #13
    Ugyammá... a pirítós azért jó, mert lereszeli a pofád belsejéről az undorító lepedéket, ezért szűnik a hányinger. Ha nem szeretnél másnapos lenni (az örök igazság mellett: hogy ne igyá'...) egyél szalonnát. És ne azért, mert azt mondják, hanem azért, mert nagyapám azt mondta. Neki aztán elhihetitek... :)
  • dronkZero
    #12
    Fű. 100% és azonnali hatás. Ennyi.
  • Vorpal
    #11
    Minden esetre örömmel látom, hogy egy ilyen laza felvetésre megfelelő komolysággal reagáltok. Én is egyetemet végeztem, nekem is meglett az eredménye és van mit csinálnia az embernek, aki nem veszi magát időben észre.

    Amit még én hozzátennék, hogy mindez a társadalom teljes és tudatos beleegyezésével történik. Mert ugye eltörölni az alkoholt, ami családokat életeket rombol szét és mondjuk kiszórni a füvet ami nem, már túl értelmes a demokráciának.

    Amikor valaki ezt hirdeti, akkor elhallgattatni, leváltani (lásd britek) és jóízűen elnézni, ahogy a körút tele van elivott életekkel.
  • HiddenTruth
    #10
    Igyál alkoholt, azaz hogyan tedd tönkre magad pénzért:
    Az alkohol
    és az acetaldehid
  • bvalek2
    #9
    Így van

    Ipari oldószer. aki issza, semmivel sincs több esze, mint annak, aki ragasztót szív. Kb. ugyanúgy rombolja az agysejteket is. Siralmas látni az egyetemeken a táskás szemű, lekerekített arcvonású, üres tekintetű zombikat, akik buliról bulira léteznek... régen a prolinak 40 év önrombolás kellett ehhez az állapothoz, napjaink értelmisége ezt 10 év alatt eléri
  • Nethyrrea
    #8
    én általában alkoholizálás után, ha közben nem is fogyasztottam vizet vagy üdítőt, lefekvés előtt közvetlen mindig magambaerőltetek legalább fél liter mentes vizet/csapvizet. eddig mindig bejött, semmi fejfájás, sem egyéb tünet, pedig haverjaim a megmondhatói hogy elég érdekesen szoktam kinézni másnap amikor nem teszek ilyen óvintézkedéseket :D
  • VRSDM
    #7
    a tuti praktika ez:
    buli előtt jól belakmározni, nem kell dudára zabálni magunk, de lakjunk jól.
    kaja után együnk narancsot vagy grapefruit-ot hogy vitaminokkal feltöltsük magunkat, továbbá igyunk meg a c-1000-es c-vitamin tablettát (viben :D)

    az éjszaka csak úgy igyunk hogy minden egyes alkoholos ital között legyen egy üdítő, így is talaj részegek lehetünk ne aggódjatok, de kb. arányában nem tud annyi felszívódni belőle mert előbb pisiled ki szinte.
    így egész éjjel lehet italozni, természetesen mértékkel azért így is ...

    hazaérkezéskor igyunk annyi mentes vizet amennyi belénkfér (még ha meg is hánytat akkor is) és együnk meg 2-3 evőkanál (ki mennyire bírja :D) cukrot.
    aztán még egy kis víz
    és mehetünk aludni

    tapasztalatból mondom hogy elsőre nekem is furán hangzott, de tuti praktika, a lépni nem tudós másnaposság ellen :)
  • echo
    #6
    szerintem a másnaposság szoros összefüggéssel van a dohányfüst mértékével is.

    amúgy nálam az vált be, ha valami joghurtosat iszok még lefekvés előtt és reggel is amikor felkelek. ez lehet gyümölcsjoghurt vagy valami joghurtital mint a kyr. nálam ez tényleg használ(bár persze azért nem tökéletes).
  • szivar
    #5
    Egy deci feles ébredés után (ha egy-két percig a helyén marad, utána már könnyen megy), utána rögtön valami könnyű kaja... Mittomén, töltött káposzta, pörkölt, fél tábla szalonna, egy szál kolbász... Sok víz és egy kiadós alvás. Ha valaki ennél jobbat tud, akkor most szóljon...
  • Jrex
    #4
    De van vmi üdítő szerűség is rá nem?
    Legalább is én láttam h reklámozták...
  • N1ggA
    #3
    Mértéket tartani :D:D:D
  • unranked
    #1
    Aranyos cikk :)
    Részemről a víz+sok kaja volt a nyerő megoldás, nagyon sok esetben. Pont itt a fórumon olvastam, hogy minimum két liter víz csodákra képes. :) De persze nem azonnal hat, de pár órán belül érezhető a jótékony hatás.