148
  • Stiff
    #68
    B vitaminok előnyt élveznek az alkohol által lerombolt idegkapcsolatok helyreállításában, így egy outtox és egy komplett gyorsan felszívódó vitaminkészítmény csodákat tesz!
  • Cleawer
    #67
    GregSB | #44
    Nagyon arra gyanakszom hogy a lötyikben lévő színezék és ízjavítók(vagy egyéb komponensek amik a desztilláció után maradtak) okozzák a fejfájást.Ha vilmosból vagy 50es Házi Rettenetből ugyanannyit iszom a vilmostól lesz macskajaj,házitól nem.Sőt volt olyan is hogy alig ittam 4-5 vilmost és már is fájt a fejem.

    dubimartin #52
    Attól hogy jól berúgsz nem biztos hogy másnapos leszel.Nagyon sokmindentől függ.A teleport után magamhoz veszek egy flakon rózsaszín Szentkirályit és semmi probléma+reggel egy zöld tea.

    djhambi #62
    "Csökkenne a létbiztonság" Embeer a sündőrség azzal a pár 10k boxossal se bír el ,nem még ha jönnének a küldöldi drogosok is...
    Amúgy a közbiztonság most is pocsék.
  • Dinosaur
    #66
    Egy nagy protein turmix + amino-k és másnapra semmi fejfájás meg szédülés nem lesz...Ki van próbálva! 2010 van emberek!
  • sz4bolcs
    #65
    Kicsit le vagy maradva. :)

    "Csökkenne a létbiztonság, az átagéletkor, de valahogy Hollandia is EU tag."

    -Ezmegmiez??? Valami abszurd humor? xDDDDDDDDD
  • sz4bolcs
    #64
    Itt van egy tanulmány, a közepe felé olvasható:

    Mik az alkoholfogyasztás következményei Nagy-Britanniában?
    1. „8-14 millió munkanap esik ki évente a túlzott ivás miatt.”
    (Alcohol Concern)
    2. „Az alkohol-abúzus teljes éves költsége 1,9 milliárd font, beleértve azt a 748 millió fontot, amibe a betegség miatti hiányzások kerülnek.”
    (Alan Maynard professzor, Dept. of Health Economics, University of York)
    3. Az alkohol-abúzus a következőkben is szerepet játszik:
    - a tűz miatti halálesetek 52%-ában,
    - az öngyilkossági kísérletek 66%-ában,
    - súlyos fejsérülések férfiaknál: az esetek 62%-ában;
    - végzetes, fiatal áldozatokat követelő közúti balesetek 45%-ában,
    - közúti balesetek gyalogos sérülttel: az esetek 36%-ában;
    - a háztartási balesetek 33%-ában,
    - a fulladásos halálesetek 30%-ában,
    - nem közúti, de közterületen bekövetkező balesetek 30%-ában.
    (Az összefoglaló az "Action on Alcohol Abuse" kutatásai alapján készült.)
  • djhambi
    #63
    Ezzel két baj van.

    1. Halmozás. A folyamatos túlpörgés nem tesz jót a májnak. A lázcsillapítókra is rá van írva, hogy naponta max. 3 szedhető be.

    2. Nem a mennyiségtől lehet rászokni az alkoholra, hanem az időbeni beviteltől. Volt, hogy nagyapámmal egy hétig minden délelőtt megittunk egy pohár (3dl) sört, és mikor hazaértem, ösztönösen(!) nyúltam a hűtőbe, mert megkívántam, és olyan természetesnek tűnt. Már a kezemben volt, mire észrevettem, hogy nem is kívánom, csak kell.
  • djhambi
    #62
    Pedig mekkora pénz lenne abban, ha only állami szinten fűmonopólium lenne, és 18 év fölötti legális fogyasztás, a környező országokból mindenki idejönne, nőne az idegenforgalom, és gazdag nemzet lennénk. EU miatt mindenki kétpofára vinne haza kábszert terjeszteni.

    Én biztos nem fogyasztanék, és sok ember beledögölne (természetes kiválasztódás), de biztos gazdagok lennénk. Természetesen erkölcsileg abszolút bírálaható, és mindenki minket utálna. Csökkenne a létbiztonság, az átagéletkor, de valahogy Hollandia is EU tag. A németek meg megvédenének minket, mert egyrészt máig hálásak Horn Gyulának, másrészt ők lennének a fő célpontunk.

    Persze, hogy nem gondoltam komolyan, hogy én ilyen országban akarok élni, de azt komolyan gondoltam, hogy mekkora pénz lenne a legális könnyűdrogokban. Ha népszavazás lenne, biztos ellenezném.
  • culas25hc
    #61
    Durva dolog, de a legjobb ha az ember ráiszik. Persze nem 10-12 sörről van szó, de másnaposan mondjuk 2 sör jót tud tenni. Azt még a máj is elviseli. Persze az alvást semmi nem helyettesíti.
  • galocza
    #60
    az üzemanyag mellet ital/dohány jövedéki adó tetemes bevétel. hidd el, fájna ha kiesne...
  • l00ser
    #59
    "Senkinek az égadta világon nem érdeke, hogy az emberek ne legyenek alkoholisták."

    Érzésem szerint a kormánynak többe kerül egy bármilyen függőség gyógykezelése és/vagy rehabilitációja ill. egyéb kapcsolódó - statisztikailag nehezen kimutatható - beavatkozások költsége (pld. ittasan elkövetett bűntett), mint ami az adott szerből jövedéki adóként bejön. De persze egyáltalán nem biztos, hogy így van, javítsatok ki.
    OFF: A fűről csak annyit, hogy az - elméletileg - elkövetkező kormánynak feltehetőleg nem éppen a drogliberalizáció lesz a stratégiája.
  • Szemjuel
    #58
    fontos hogy az arcot is sűrűn megmossa az ember hideg vízzel! felfrissít :)
  • djhambi
    #57
    Én is spóroltam a piával a vizsgák miatt, mert helyből nem egy, hanem két np esik, ki, és harmadbap is kissé dekoncentrált az ember. Így viszont már elsején tanultam.
  • djhambi
    #56
    Ha tejet iszol a pia előtt, a benne levő lipidek gátolják az alkohol felszívódást a gyomorban, és ezzel le lehet lassítani a berúgást, és a kirúgást. Nem lesz az ember túl hamar rosszul adott esetben.

    A sósmogyi azért nem jó, mert azt a kevés vizet is eltünteti, ami benned van, jobb a tiszta kenyér (+víz). Egyébként sörtől is szomjas lesz az ember, hiába van benne sok víz, de van ~5% alkohol is. Olyan, mint a tengervíz, hiába van benne sok víz, ha az embert kiszárítja. (Totál szóismétlés a vízre. xD)

    Én reggel szénsavas vizet iszok, lehet, hogy csak megszokásból, de jobban esik, mert frissít, és a szénsav felébreszt. Megiszok egyben fél litert, majd fél óra múlva kb. ugyanannyit, bár akkor jobban be tudom lőni a mennyiséget.

    De mondom, nagyapa megvéd a másnaposságtól. :P
  • Szemjuel
    #55
    én eleget bulizok évközben, a szilveszter meg amúgy is vizsgaidőszakra esik, szóval hidd el, nyugodtan hallgathatsz azokra akik ezen az estén nem basznak be :)

    egyébként is elég szánalmas ez a 'szilveszterkor kötelező buli' felfogás... egy születésnapot, névnapot sokkal jobb megünnepelni :)
  • tttttom
    #54
    Nekem attól nem volt másnaposságom szilveszter után meg megse fájdult a fejem attól, hogy azt csináltam, hogy először megittam egy kis adag sört.+kajáltam mellette 2 db húst + kenyeret. :D

    Mondjuk a gyomrom szarakodott utána egy kicsit, de ittam rá még vodkát+rögtön utána kobrát rá 4-5 kortyot jó hidegen, hogy a gyomróm ne égessen belülről. XD

    Aztán még megiszogattam 2 pohárral vodkából és csontrészeg lettem, de nem hánytam meg nem inogtam annyit csak kissé olyan enyhe hallucinációk kisértek amig bevoltam baszva. xD
  • Gaborkik #53
    Nekem a jó adag házi tehén/kecsketej ami bevált :D
  • dubimartin
    #52
    vicces, hogy mindenki ossza az észt, hogy mit kell és hogyan, hogy ne legyen semmi baj másnap! :D
    szerintem meg aki el akarja kerülni a másnapot ne igyon! a másnaposság olyan velejárója a (mértéktelen) italozásnak, mint a kánikulában való izzadás. hülye példa, de elég egyértelmű. :D
  • sz4bolcs
    #51
    'A sör cigi nélkül olyan, mint a cigi sör nélkül.' :)
  • Epikurosz
    #50
    Az én barátaim az antialkoholisták.
  • galocza
    #49
    ja, még annyit, hogy az alkohol nulladrendű kinetikájú. ez annyit jelent, hogy - ellentétben a legtöbb molekulával - eliminációja nem függ a vérkoncentrációtól. magyarabbul: hiába van a véred tele, nem csökken a vérszint gyorsabban, mintha alig ittál volna.
    senki nem csinálja, de igazából okos és tapasztalt ivó elvileg nagyjából belőhetné a becsípettségi szintet, ameddig el akar jutni (mondjuk 3 sör) és utána csak fenntartó dózis kell (pl kétóránként 1 sör). azért vannak egyéb faktorok (kaja, fáradtság, etc) meg persze én sem tartom be, átalakítva a klasszikus garfieldi idézetet (az evéstől elálmosodom, az alvástól megéhezem - az élet szép): a sörtől bagózni kell, a cigitől megszomjazom, az élet szép...
  • galocza
    #48
    biztosan vannak profibb ivók, de azért pár gondolat:
    -kórélettan szemináriumvezetőnk mondta, hogy az intézetben grammos nagyságrendű (1-2) c vitamint, valamint valamennyi b vitamint vesznek magukhoz a mulatozás ELŐTT. ezt én is művelem (b-t csak ha van itthon, c szokott lenni). úgy tűnik, működik, komolyabb ivászatot is viszonylag olcsón meg lehet úszni - bár lehet, hogy azért, mert az idő folyásával okosabban iszom + dagulok 8)
    -egy ismerősöm a magne b6-ra esküszik (mint neve is mutatja: magnézium+b6 vitamin)
    -a kaja sohase rossz ötlet, ha hajnali 6-kor sikerül hazatámolyogni akkor, ha délután fél 3-kor, akkor. közben sósmogyoró nem árt (egyrészt sópótlás, másrészt a zsíros massza nem hagyja annyira hogy az anyag bántsa a gyomrot). chips, egyéb fűszeres dolgok kerülendők. zsíroskenyér jó ötlet: a hagyma káliumot ad, a zsír megint csak párnáz. bevégezve az estét is nekem a zsíros, gyomorpárnázó dolgok váltak be: lángos, szalonnás rántotta, de ha sikerült elhúzni a mulatozást piacnyitásig, a legjobb anyagot ott lehet kapni: sülthusi, kalbász, hurka, friss kenyér + valami fasza savanyúság, esetleg egy pohár sör mellé (ha nem üti a korábban fogyasztottakat). inkább zsíros, mint fűszeres: előbbi kipárnázza a gyomrot, utóbbi irritálja + fokozza a gyomosav-elválasztást
    -a harapás-szőr metodika elég marhaság, kivéve a pezsgőt (ha az maradt), hideg és szénsavas volta miatt igencsak jól tud esni illetve még inkább a sört, ami az előbbieken kívül nagyobb mennyisége (az ember megiszik egy üveg sört, de nem fél liter pezsgőt másnap reggel) miatt jobban rehidratál, másrészt b vitamin tartalma miatt. mint látható, a b vitamin visszatérő motívum...
    -az aktív szénben az a poén, hogy nagy a fajlagos felülete (ami megköti a mérgeket), szénné gyalázott pirítóssal max vmi remek emésztőszervi rákot lehet előcsalogatni, javulást nem
    -fájdalomcsillapító: kinek mi válik be normálisan, de valóban az egyik mellékhatásuk a gyomorvédelem csökkentése. e szempontból legjobb a paracetamol (rubophen, panadol, etc), de az ilyenkor kevés lehet, legrosszabb az aszpirin, ami a fenti mellékhatás mellet még savas anyag is (acetil-szalicilSAV). én ibuprofént eszem (algoflex, nurofen, advil etc), nekem elég

    na ennyi kedves gyerekek, remélem ma is tanultatok valamit 8).
  • rumkola
    #47
    ez így van, de még valami kell a tökéletességhez:
    ordenáré bezabálás hajnalban (lehetőleg melegszenya vagy meki)
    :D
  • MacropusRufus
    #46
    "Az alapvető probléma, hogy a másnaposság pontos okozója - természetesen az alkoholfogyasztás kézenfekvő tényét leszámítva - ismeretlen."

    hát nem is tudom. Nálam ami bevált 100%-ban az a víz. Mielött lefexem letolok még vagy 1 liter vizet. Reggelre semmi bajom nincs.
    Viszont ha a víz kimarad... aja... sokak szerint úgy nézek ki mint egy élő halott (alias zombi)

  • flatszeru
    #45
    én is a minőségi piára és a sok vízre esküszöm.
    Kerülni kell a finomszesz+ xyz típusú italokat.
    Inkább rendes hp meg bor kombót fogyasztom pár éve.
    Nem is nagyon voltam "beteg" azóta.Nemrég ketten
    megittunk egy üveg vodkát,na akkor szarul voltam.
    Lefekvés előtt meg kell inni annyi vizet amennyit
    csak tudunk.Aztán aludni 8 órát.És nem lesz baj.
    Ha forog az ágy akkor ujjat torkon le (persze csak
    a retyón :-) ) aztán jöhet a víz meg az alvás.
  • GregSB
    #44
    Vicces hogy a másnaposság kezeléséről van szó, pedig meg is lehet előzni. Most szilveszterkor csak kerítésszaggató házipálinkát ittam. Előtte jól bekajáltam, meg ittam 1-2 sört is, utánna csak HP. Elég csúnyán berúgtam, a végén már mozogni alig bírtam, erre mire keltem fel pénteken? Fejfájás semmi, dehidratált voltam, sok vizet ittam és egész nap semmi bajom nem volt.

    Ehhez képest már nem egyszer előfordult, hogy szórakozóhelyen sört + rövidet ittam - kissebb mennyiségben mint szilveszterkor -, másnap meg mosott kaka voltam, hasogatott a fejem és hányingerem volt egész nap... nyilván az olcsóbb, szar minőségű, adalékanyagokkal teli pia miatt, ami mégjobban megfekteti a szervezetet.

    Szóval én ha tehetem akkor mostantól csakis minőségi piát fogok venni.

    A sok "le az alkohollal és drogokkal" ember pedig olyan dolog ellen tiltakozik, ami az emberiség kultúrájának már több ezer éve része. Még a természettel a legmagasabb szinten együtt élő dél-amerikai törzsek is mérgezték magukat különböző növényekkel és békák mérgével alkalmanként. Ha ésszel csinálja az ember, akkor nem lesz semmi baja, nem szabad a rabjává válni és rászokni. Van akinek ez nehézsget okoz, de csak ezért betiltani? Teljesen felesleges lenne, illegálisan ugyanúgy hozzá lehetne majd jutni mindig...
  • sz4bolcs
    #43
    Szerintem kicsit naív gondolat, hogy ez a szer majd jól eltörli a függőséget.
    Mindenesetre csökkentené az egészségkárosodást, és az emberek gyakrabban ihatnának. A szeszgyártók szimplán gyöpös idióták, hogy nem látnak ebben lehetőséget, de szerintem csak idő kérdése, hogy valaki észbe kapjon.
    Volt már ilyenre példa.
  • sz4bolcs
    #42
    Pár gondolat ezzel kapcsolatban:
    Az alkohol anélkül is okozhat kárt az embert egészségében, hogy alkoholista lenne.
    Ezért talán jogos lehet az, hogy nem túl szerencsés átalkoholizálni a fiatal éveket.
    Nekem volt pár olyan évem, amikor elég sokat jártam kocsmázni haverokkal, és hetente többször sikerült szétcsapnom magam, mégsem voltam, és nem is lettem alkoholista. Egyszerűen nem hiányzik a pia.
    Egy alkoholista viszont nem mondhatja el ezt magáról, az alkoholizmus önmagában is egy gyógyíthatatlan betegség és még csak inni sem kell hozzá. Én találkoztam olyan emberrel, aki 10 éve egy kortyot sem ivott, viszont saját elmondása szerint alkoholista.
  • B0nFire
    #41
    "Kifejlesztették a műalkoholt, amivel nem leszünk másnaposak, és antiszérum bevétele után 5 perccel már józanok leszünk.
    Ez de durva már..."
    – Ahogy a cikk is említi, az alkohollobbi nemigen tapsol az ötletnek. Ezeknek nem érdekük, hogy az emberek olyat fogyasszanak, amitől nem lesznek függők. Hanem pont az ellenkezője. Az alkalmi /ünnepi/ ivók egyetlen kocsmát sem fognak eltartani, pedig van belőle bőven és egy sem igen megy csődbe. A kocsmárosok a "sűrű fillér" elvén a törzsvendégeket részesítik előnyben, vagyis azokat az alkeszokat, akik másnap is garantáltan be fognak menni a kocsmába és fogyasztani fognak.

    Ha nem lenne alkoholfüggőség, a fél világ csődbe menne. Nem csak az alkohol forgalmazók, de az addiktológiák is, a gyógyszergyártók, meg az egészségügy azon ágazata, amely ezzel foglalkozik. A szociális hálózatokról nem is beszélve, amelyek szintén erre épülnek.

    Senkinek az égadta világon nem érdeke, hogy az emberek ne legyenek alkoholisták. Az alkesz meghal és a varjú sem károg többé utána. Én 3 éve jöttem le róla, mert hajszál híján én is belehaltam; azóta a kocsmabeli ivócimboráim közül már kettő meghalt és a kutyát nem izgatja. A kocsmárost sem, aki minden nap itatta. Az ő lelkiismeretét nem bántja. Vállat vonnak, te meg mész a gödörbe.

    33 éves koromra teljesen megnyomorodtam, és ezt az alkoholnak köszönhetem. Ettől kezdve lehet vegetálni, és még van hátra vagy 10-15 évem, ha szigorúan betartom a diétát meg az orvosi utasításokat. Fél/negyedévente feltuningolnak egy kis vérrel meg infúzióval, aztán cső. Ennyi. Tanulhatnátok más kárából is. Nem muszáj azt megtapasztalni, amin én átmentem. Mikor fexel meztelenül a kórházi ágyban és annyi cső lóg ki belőled, hogy mozdulni sem tudsz, ahány testnyílásod van, abban mindbe van egy-egy; az orrodon megy a kaja befelé, a töködből meg a katéter kifelé, egyik kezedbe a vér, másikba az infúzió, fejed felett csipog a szívmonitor, még aludni sem tudsz, mert mozdulni sem tudsz... – rohadék dolog olyan kiszolgáltatottnak lenni. Ilyenkor mindenki keservesen sír. Persze, senkit nem hat meg. Miért is kéne?

    Akkor inkább már én is az sg-n meg hasonló oldalakon kockulok szilveszter éjjelén is. Szvsz nem égőbb a fentebb vázolt helyzetnél.

    Ennyi.
  • sz4bolcs
    #40
    Azért az más fajta másnaposság. Émejgő gyomor, fejfájás, és nyűgössdég helyett csodás napfelkelte, érdekes színek, nyugalom..
  • ziipp
    #39
    Ez így van. Bár nem szabad összekeverni az részegséget és alkoholizmust, a kettő nem ugyanaz.

    waterman: Amiről te beszélsz, azok 50-60 éves piás öregek. Ők halnak meg az alkohol miatt. Az mondjuk tény, hogy az fiatalkori ivászat alatt rá lehet kapni az italra, de nem is következik egyenesen belőle. Ne gondold, hogy USA-ban nem rúgnak be a tinik. A különbség talán annyi lehet, hogy hamarabb ellapátolják alélt testüket az utcáról. :D
  • ziipp
    #38
    Elemi hibát követtél el, nem szabad ilyen mértékben keverni az italokat. :D Gyakorlatilag ennél gyilkosabb kombót nehéz lenne kitalálni. Egy kis energiaital kellett volna még bele és az újév első napját átalszod. :D

    Megerősítem VRSDM praktikáját: enni kell. Előtte vagy közben. Szerintem sokan itt rontanak - bár gyakran a lehetőség sincs meg. Meg ott, hogy elfelejtik, a totál kár részegség nem cél - hanem esetleges mellékhatás. A megfelelő oldott hangulat fenntartása a fontos.

    Idevágó mondás: Részegek között illetlenség józannak maradni. :P
  • Mardel
    #37
    Amikor iszol vagy cigizel te nem azt fogod egy társaságban kérdezgetni vagy keresni hogy milyen káros hatása van.
    Mint mindent ezt is csak mértékkel, én pl hétköznapokban egyáltalán nem iszok alkoholt. Most ha nem iszok 2 pohár garronere, 1,5 pohár martinira, 1 pina coladara, 1 pohár Baileysre, 2 pohár whiskyre, 1 pohár pálinkara, 1 pohár pezsgőre, 1 bólére még 1 pohár unicumot és 2,5 pohár Vilmost akkor nem szenvedtem volna meg a reggelt. Csak akkor azt hittem, hogy ez a 2 még belefér.
  • Tetsuo
    #36
    A reklamozott cuccok egyike sem termeszetes, még amire azt irjak h ginszeng meg herbaria.. az sem. Nincs csodaszer, csak maximum elhitetik veled.
    Ugy hasznal valamelyest, hogy hirtelen megvaltoztatja az anyagcseret, vmit felgyorsit v kihagy.. ami nem a legjobb a szervezetnek.

    Az evés (hanyas utan asvanyianyagok es vitaminok is), ivás (potólni az elvesztett vizet) az alvás, vagyis a termeszetes szuksegletek potlasa a fontos, azokat nem helyettesitheti semmi.
  • Tetsuo
    #35
    A futol az nem lesz masnapos, aki rendszeresen sziv. Annak meg sokkal tobb karos hatasa van, mint elonye. Errol kicsitt tobb szakirodalom van. ;)
  • Tetsuo
    #34
    LOL
    Azt tudom, h sok magyar szereti lehuzni a kulturajat, de nezzel mar korul egy kicsit..

    Angliaban alap, hogy szorakozas=seggrészegség.. csaladostul mennek a pubba, tinedzser es idos asszony egyforman okadik a diszkok melletti sikatorban.
    Lettorszag, Litvania, Oroszorszag.. arrafele vodka a reggeli. Azt az italmennyiseget egy magyar sem birna ki, amit egy orosz elfogyaszt..


  • djhambi
    #33
    Talán egy éve volt itt cikk, hogy nem az etiltől vagy másnapos, az nem tesz semmi rosszat, viszont a máj etilénné bontja, és amíg az ki nem ürül, okozza a tüneteket, és az a káros az agyra is. Nem az etil, az jó dolog, a hiba a májban van. :P

    Velem volt már, hogy este piásan még láltam egy üveg bort, és meg kellett innom, nagyof finom Rosé volt, nem az volt a baj, hanem, hogy a busz rázkódott... Állítólag pár megállónként detoxikáltam magam a megállókban, délután úgy ébredtem, hogy miért vagyok az ágyamban, és hol a kulcsom, hála a nagypapa génnek semmi rossz közérzet, este fellpésen solo-t énekeltem.

    A csajok meg odavoltak értem, de az másik történet. Tapasztalati törvény, hogy jobban szeretnek a másnapokon. Nektek nem tűnt fel? Biztos ösztönös macsóreflexre kattanak rá. :)
  • Epikurosz
    #32
    "1. Nem roncsolja az agyat. Hatása az agyra csak addig tart, amíg a vérben van."

    Ez nem igaz. Másszóval, félrevezetés, hazugság.
  • Fbn Lx
    #31
    valószínűleg nem feltétlenül a dehidratáció, hanem az alkoholfogyasztást követő felületes, szar minőségű és nem a megfelelő időben történő alvás okozza a másnaposságot.
    Ha valaki hajnali 4-kor fekszik le aludni és alszik néhány órát felületesen, akkor kb. ugyan az a másnaposságérzet lesz
  • NEXUS6
    #30
    Parádi gyógyvíz

    Kipróbáltam, működik. Oltári büdös záptojásszaga van, de csak 1 decit kell kb meginni, valszeg amúgy is szomjas vagy, így nem olyan gáz.

    1-2 percen belül nagyjából a másnaposság minden tünete elmúlik. Öcsémmel mindig azon vagyunk kiakadva, hogy ezért vedeltünk előtte órákon keresztül, hogy másnap még az a jó kis nyűgösség se legyen!?
  • neoG
    #29
    A partik majd úgy kezdődnek, hogy "én nem iszok" és úgy érnek véget, hogy "én soha többet nem iszok"