102
Szinte észre sem vettük, de gyökeresen megváltozott a világ ebben az évtizedben
  • vizes
    #62
    nekem is volt egy, nagyon szerettem, mai napig megvan a fiókomban működőképes állapotban.
  • Higany
    #61
    Én 2000-ben vettem első telómat és nagyon meg voltam vele elégedve, habár csak sms-re és hívásfogadásra volt jó leginkább. Ilyen volt:

    Panasonic GD70
    BÚÉK Mindenkinek!
  • Gerygrey
    #60
    Nekem 2000-ben lett netem, másodikos gimnazista koromban. Sajnos én pont olyan osztályba jártam, ahol rajtam kívül senkit nem izgatott igazán a dolog, emlékszem amikor a suliba is bekötötték a netet, mindenki ugyanúgy passziánszozott tovább ha a tanár nem volt ott... :)

    Jó volt az a "mindenkiNET" csomag, este 6 és reggel 7 között lehetett használni, és az akkor micsoda óccsóság volt hogy "potom" 8500 Ft-ért "korlátlan" net. Este 6 előtt valami 500 forintra jött volna ki egy óra percdíjjal, úgyhogy napközben tabu volt a net, mindig ott várt az egész család fél 6 után hogy kezdhessük használni :))) Reggel 7 előtt meg lehetett izgulni hogy fejeződjön be az aktuális letöltés, mert 7-kor bármi van, le kell lőni a kapcsolatot...
  • Fbn Lx
    #59
    Nekem 2003-ban lett netem, akkor voltam nyolcadikos. És kapásból 3 emberről tudtam még az osztályból, akinek van. pedig mind csórók voltunk
  • sanyiute
    #58
    ugyan ez volt nálunk is:D
  • mumpic
    #57
    Amikor ötödikbe mentem (8 osztályos gimi első osztálya), akkor ugyanez volt a helyzet, csak számítógéppel. :)
  • DJ RX7
    #56
    mikor nekünk volt netünk kb. 2004-5 körül (már nem emlékszem pontosan) akkor az osztályomba csak nekünk volt max 1 embernek még.
    most már nincs olyan ember akinek ne lenne az osztályba internetje.
  • Bandee1987
    #55
    2003 dec 30-án kötötték be a netet, tisztán emlékszem rá, 384/64-es net havi 9990-ért, úgy örültem neki, mint majom a farkának :D
  • Aquir
    #54
    :DD
  • PrasCo
    #53
    Na és keresőnek a Góliát. :)
  • mumpic
    #52
    A suli könyvtárában volt egy gép, meg egy régi matekterembe raktak hatot. Órák után rohantunk netezni, nehogy elfoglalják az összes gépet. Így is hárman-négyen ültünk egynél. Mindenki irigyelte a magasabb évfolyamokat, mert lehetett jelentkezni net-terem felügyelőnek, vagyis egyedül felvehette a teremkulcsot, járt neki egy gép amíg felügyelt, és bárkit kiküldhetett, ha úgy látta jónak. :))
  • liverpool123
    #51
    naja, már ahol volt internethozzáférés. Sok helyen nem volt, így maradt a könyvtár.
  • mumpic
    #50
    Az évtized elején a kedvenc keresőink a suliban az Altavizsla, és a Heuréka voltak. :) Google még nem volt sehol.
  • liverpool123
    #49
    mint mindennek az internetnek is vannak hátrányai. de sokkal kényelmesebbé tette az életünket. Pár éve még a könyvtárba jártunk ha kellett vmi, nem egyszer órákig kerestünk vmit. most pedig beírod keresőbe és máris 100cikket kapsz kézhez.

  • DJ RX7
    #48
    hihetetlen, hogy 10 év alatt mennyit fejlődött a technika. és még egyre gyorsabban fog fejlődni.
    ha már most ilyet tudnak az emberek, már bele se merek gondolni, hogy mi lesz még 10-20 éve után.
    persze ha addigra nem fog elpusztulni a föld.

    +fav
  • mumpic
    #47
    Múltkor láttam egy kiskölköt az anyukájával kézenfogva menni. A gyerek egy csattogóslepkét húzott maga után, fejjel lefelé, csak úgy csikorgott az aszfalton :))))
  • donatus13
    #46
    Talán a legrosszabb dolog,hogy míg a régebbi korosztály ma 40-50 évesek háborús filmeken nőttek fől amik bemutatták a háborút,ma meg csak a rambo meg a többi ilyen orbitális baromság ömlik csak ami csak a legyőzhetetlenséget mutatja azt nem ,hogy milyen dolgok állnak a háttérbe és ,hogy nincs legyőzhetetlenség.Mai fiatalok napról napra erőszakosabbak nem érdekli őket semmi csak az ,hogy a másiknak ártani lehessen, napiszar.com is egy ilyen hulladék oldal mondjuk tényleg sok a hülye is aki mindent kitesz magáról a netre... Játékok is búgócsigából Call of duty lett kirakóból stratégiai játékok :D van sok jó játék én pl rengeteget stratégiázom de sok mai fps szerintem már túlzás én például a gta rühellem mert hiába jó a történet amit elmond de legtöbbeknek csak az emberek elcsapása a lényeg.
  • vizes
    #45
    Bocs, nagy lett...
  • tommygear
    #44
    képeket nyomassátok nagyonjók
  • vizes
    #43
    2000- ben egy ericsson GA 628 telefonom volt, azt egy 5110 nokia követte.
    De a csúcs az első telefonom volt kb 1998 körül:
    Motorola 3200: semmit nem tudott csak hívást fogadni és indítani.
    Ime:

  • Apocalipto
    #42
    Gyönyörű kép... :P Bennem is szép emlékeket hoznak fel ezek az évek. Emlékszem egyszer mikor sikerült felszabadítanom Windows ME alatt 500 mb helyet, milyen hihetetlen boldog voltam :D A vinyó összekapacítása 1,21 Gb volt.
  • Bercy #41
    Ezzel a celebes felvetéssel egyetértek. A "nagy" kereskedelmi tévék borzalmas műsorokat kínálnak. Átlag hivatalai munkaidőben dolgozó hazaér munkából. Nézhet máuniká sót, aztán egy kis hiradó nehogy lemaradjon a friss napi hírekről. Majd jönnek a sztárpletykákkal foglalkozó műsorok. Kis barátok közt, majd vmi celebes műsor :) Ez tényleg kiváló.
  • Bercy #40
    De szép képek :))))
  • Gerygrey
    #39



  • Gerygrey
    #38
    Tudod milyen jó levelezőprogi volt az akkoriban? :)))

    Nem kellett hozzá netelőfizetés, csak egy modem, eleinte csak ezt tudtam használni - aztán megkedveltem és nagyon sokáig megmaradt a netes időkben is (egyedül a saját domainen futó levelezés és a gmail megjelenése tudták kiütni a nyeregből a DPG-t)

  • Gerygrey
    #37
    Szerintem akivel a net miatt nem tartja valaki a kapcsolatot, az talán nem is olyan fontos.

    Én tudom helyén kezelni az internetet. A személyes találkozás helyett nem kezdek el skype-olni, viszont a bosszantóan körülményes postai levelezés és a drága telefon helyett tökéletes alternatíva. És nagyon sok jó IRL ismerőst, új munkahelyet és új lehetőségeket köszönhetek az internetes munkásságomnak az elmúlt pár évből, részben a webkettes közösségi tartalommegosztás által. Úgyhogy sajnos nem tudok a netre nem úgy tekinteni, mint az a valami ami lényegesen jobbá teszi az életet.
  • n3whous3
    #36
    DrótPostaGalamb AS:SDASD:ASD:ASDADASD:ASDasdasd
  • Gerygrey
    #35
    Az nincs, viszont találtam a retro mappámban egy screenshotot. Egyszer sikerült kicsikarni 50(!!!) kilobites sebességet az egycsatornás ISDN-ből és egy brutális, 20 megánál is nagyobb fájl alig több mint 1 óra 10 perc alatt lejött. Szóhoz sem jutottam a döbbenettől, egyből print screen, hogy ilyen nincs is :))) 020315_speed_Wow!!!.jpg nevet adtam neki akkor :)))

    Mindez 2002 márciusában.

  • n3whous3
    #34
    el van rontva a kép!!!!! rakj fel egy akkori böngészőt és azzal print screeneld :D
  • n3whous3
    #33
    De, kétségkívül. Tech ember vagyok, programozó és utálom, mikor a játékokat felhozzák, mint morálisan gonosz dolgokat, amik elrontják az embert. De az Internet befolyásával egyet értek. Elég látnom, hogy mik történnek körülöttem, miket olvasok, látok a világban, ami ezzel kapcsolatos. Tönkreteszi a normális kapcsolattartást, mert ez könnyebb, kényelmesebb. Vannak előnyei is, bizonyos rétegek kicsit jobban magukra találnak, ha neten keresztül fejezik ki magukat és nem "személyesen" és ez erősíti aztán a gondolkodásukat. Bátrabbak lesznek később. De úgy nagy általánosságba véve szerintem romlik az egész. Egy rakás olyan dolog van, ami kezd kikopni a fiatalok életéből, ha nem is erősen, de szépen lassan. És emiatt.
  • Gerygrey
    #32
    2001 :)


  • stp4trick
    #31
    5110, de volt 5130, 5150 is akkoriban, aztán lett a 3210-es
  • Gerygrey
    #30
    Szerintem nem az Internet az oka, inkább okozat.

    Manapság mindenki 8-10-12 órákat dolgozik, van hogy váltott műszakban a házastársak, na annál rosszabb nincs, én évekig csináltam. És muszáj, mert sajnos sokan képtelenek lennének megélni másképp. És emiatt van az, hogy a szülők, nagyszülők felkeresésére már nem igazán jut energiája az embereknek, marad a skype.

    Ami viszont a másik oldalon hatalmas dolog, ismerek családot ahol az egyik gyerek Londonban, a másik Amszterdamban, a szülők Budapesten. Nekik például a Skype nagyon nagy segítség, 10 éve még esetleg horror pénzekért tudtak volna pár percet beszélni, ma meg ingyen videotelefonálgatnak egymásnak amikor csak kedvük tartja.
  • Gerygrey
    #29
    Nincs meg az, hogy este jó film lesz a tévében, barátnővel összbújtok, várjátok, felkészültök rá

    Nálunk ez már az évtized közepe óta (amióta megabitesnél gyorsabb net van itthon) megszűnt. Párocskám is tudja kezelni a torrentet, van hogy ő tölti az estére való filmet, máskor én. Összebújni ugyanúgy össze tudunk akkor is, ha HD-t nézünk az analóg, mára már teljesen értékválságba süllyedő tévék celebes szarjai és más értelmetlenségek helyett.
  • n3whous3
    #28
    úgy egyáltalán az emberi kapcsolatfelvétel, kapcsolatok is romlanak ezek miatt, az Internet miatt. Fura tendenciák vannak mostanában...
  • Bercy #27
    Húú ez nagyon jó téma. Mi is a társaságunkal néha beszélgetünk ilyen dolgokról pár sör mellett. Mint a nagy öregek (24-25 éve átlagéletkorral :DDD ).
    Bennem nagyon kettős érzést fejt ki ez a nagy technikai fejlődés. Egyrészt szeretem, mert jó, megkönnyíti az életet. Énis hasonló pályát választottam, webfejlesztő vagyok. Igaz mi a technikai fejlődéshez nem járulunk hozzá, csak annak segítségével termeljük a felhasználók számára a termékeket (honlapokat). Szóval a fejlődés tetszik, jó dolog.

    Viszont a másik oldal ami elszomorít, hogy a társadalmi kapcsolatok rováságra megy. Sőt nagyon sok dolog elveszti a varázsát.
    Például szerintem pár éven belül (jópár év a sok szabvány és társai miatt) a TV szolgáltatás egyfajta Youtube jellegű dolog lesz, ahol kötelezően eléd tolnak minden blokk elött egy kis reklámot, de te választod ki mikor és mit nézel (nyilván a észszerűség határain belül). Ez nagyon kényelmes az biztos, viszont elveszik a varázs. Nincs meg az, hogy este jó film lesz a tévében, barátnővel összbújtok, várjátok, felkészültök rá. Vagy mint régen (amiből én már kimaradtam) amikor csak kevés családnak volt TV-je és a szomszédok, barátok átmentek TV-zni. Komplett kis tárasági esemény lehetett ez akkoriban.
    Ezek elmúltak. Csak a kockulás maradt....
  • Gerygrey
    #26
    3110? Na, nekem ez 2002-ben lett meg :) Imádtam ezt a telót.

    De az évtized első felének legnagyobb durranása szerintem a 3210. Emlékszem, hogy irigyeltem a haveromat aki meg tudta venni amint lement 20.000 Ft-ra az ára (30-ról) olyan 2001 környékén :)

  • Petka
    #25
    2003-ban jutottam először saját internet kapcsolathoz. 384kbps ADSL vezetékes telefonhoz (13000ft/hó). Ma már 6mbit/s-es mobilinternet kapcsolatom van, ami sebességben már most is idejétmúlt, de mobilitásban ver mindenféle netszolgáltatást :).

    Mobilinternet a 2000-es évek elején
    GSM Adat/fax modemes kapcsolat 14.4kbps


    Napjainkban
    HSDPA/HSUPA kapcsolat 7.2mbit/s letöltés 5.76mbit/s feltöltés
  • Punker
    #24
    de szerettem ezt.....
  • stp4trick
    #23
    az érdekes, bár akkoriban nem volt mindenkinek a legújabb, de 2001-ben már az is 7-8 éves készülék volt
    nekem ez volt 1998-2000-ben több példányban is