38
Sirenia Gothic Metal
  • DIESEL DOG #38
    Szeressük! ^^
  • SitatiS
    #37
    Favorit! :)
    Stand My Ground
  • DIESEL DOG #36
    Ez a szám a Within Tempatation-től nagyon +fav!

  • DIESEL DOG #35
    Nekem haverom mutatta meg kb 1 hete azóta hallgatom, de szinte csak azt... :DDDDD
  • SitatiS
    #34
    Biza'! :)
  • DIESEL DOG #33
    Valaki szereti a Within Temptation-t? :)
  • DIESEL DOG #32
    Azaz. :) Bye, bye beautiful c. számukat hallotad már?

    Nightwish-től megvan az összes album. :D
  • stp4trick
    #31
    deep silent complete by nightwish
  • DIESEL DOG #30
    Igaz ennek nincsen köze a Sirenia-hoz, de ez egy szép szimfonikus metal zene:

  • Celebrau
    #29
    Tudtommal nem. Legalábbis én sosem hallottam/olvastam, hogy az lenne. Nightwishnél Tarja hangja volt a meghatározó, a férfi vokál nem került annyira előtérbe.
  • Looooser
    #28
    a Nightwish (persze itt a régi felállásra gondolok) is a Beauty and the Beast kategóriába tartozik??? ezt sosem tudtam eldünteni....
  • Celebrau
    #27
    Szerintem pont az lett a baj előadókkal, együttesekkel, hogy elindultak a mainstream felé. Elég megnézni a Tristania-t. Vibeke után Mariangela egész mást sugall... Tőlük nekem még mindig a Vidow's Weeds a kedvencem, ami 1998-ban jelent meg. Az Illumination-t meg, ami 2007-es, majdhogynem elfelejtettem... Amiket megemlítettél (HIM, Lacuna Coil, Evanescence, hogy olyanokat írjak, amiket ismerek is), azokról elsőre sokszor nem is a "metal" jut eszembe. (Evanescence tudtommal soha nem is akart az lenni.)
    Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy néhány éve már nem nagyon tudok olyan zenét hallgatni, amiben valamilyen szinten nincs hörgés/károgás, akár csak önmagában (Agalloch, Amon Amarth, Doom:vs), akár Beauty and the Beast hangzásként (Draconian, Luna Obscura, Theatre of Tragedy).
  • Looooser
    #26
    egyik nagy kedvenc számom tőlük
  • DIESEL DOG #25
    Ez is nagyon jó szám tőlük!
  • Looooser
    #24
    Egy kicsit korábbi felállás
    énekes:Monika Pedersen(2006-2007)
  • DIESEL DOG #23
    Ismét egy kis érdekesség, a Gothic Metal műfajról:


    A gothic metal, vagy goth metal a heavy metal egyik alműfaja, mely a heavy metal súlyosságát és a gothic rock sötét melankóliáját ötvözi. A stílus eredete az 1990-es évek elejére, a doom metal és a death metal fúziójára vezethető vissza. A gothic metal változatosságát azok a zenekarok adják, melyek a heavy metal különböző stílusaiba adoptálták a "gótikus" megközelítést. A gótikus, romantikus horror irodalom és a személyes tapasztalások ihlette dalszövegek általában melodramatikus és gyászos hangvételűek.
    A gothic metal úttörői, köztük a Paradise Lost, a My Dying Bride és az Anathema, mind Anglia északi részéről származnak. További úttörő zenekarok a '90-es évek első feléből az amerikai Type O Negative, a svéd Tiamat és a holland The Gathering. A tiszta női és az agresszív férfi énekhang kombinációjára épülő "szépség és szörnyeteg" vokálmegoldásokat a norvég Theatre of Tragedy együttese fejlesztette ki. Az '90-es évek közepén olyan együttesek, mint a portugál Moonspell vagy a brit Cradle of Filth a black metalt vegyítették a gótikus stílussal. Az évtized végére a gothic metal szimfonikus változatával állt elő a norvég Tristania és a holland Within Temptation.
    A 21. században Európában a gothic metal tovább mozdult a mainstream irányába, főleg Finnországban, ahol a The 69 Eyes, az Entwine, a HIM, a Lullacry, a Poisonblack és a Sentenced kislemez slágereket és listavezető albumokat adtak ki. Az Egyesült Államok zenei piacán azonban csupán kevés együttes, mint például a HIM, a Lacuna Coil és az Evanescence tudott kereskedelmi sikereket elérni.


    Forrás: Wikipédia
  • Rettenthető
    #22
    Én csak 2003 óta ismerem, de megvallom nekem még mindig az "At Sixes And Sevens" albumuk tetszik a legjobban, onnan is főleg Lethargica.

    A 2009-s album nem igazán tetszik.

    Ilyen stílusban még a Tristania, ami bejön.
    De nem tudom mit tartozik még ide pontosan, bár titkon szívesen bővíteném ez irányú ismereteim.
  • 0ppika
    #21
    én tudtam ^^
  • DIESEL DOG #20
    Egy kis érdekesség:

    A zenekarnak már eddig három énekesnője is volt már...
    Egyébként tudtátok azt hogy az együttes jelenlegi énekesnője valójában spanyol?
    Mint azt neve is bizonyítja: Pilar Giménez García, csak a csapattól kapta Alyin becenevét...
  • 0ppika
    #19
    Jah, talán kicsit hangos volt, de amúgy rendben volt a hangosítás.
    Nekem meg úgy igazán csak a The 13th Floor album tetszik...


    Viszont alig volt 200 ember :S ami nagyon gáz szerintem, 4000 forintért ennyi jó zenekart hol láthat az ember?
  • Celebrau
    #18
    Jó volt bizony. Bár szerintem egy akkora helyhez túl sok volt a hangerő. Bal fülem napokig sípolt utána. Kicsit ugyan megráncosodott a homlokom, amikor elkezdték és Ailyn tátogott, de a hangja nem jött át a technikán, viszont a visszhang effekt tetszett.
    A két régi számnak meg marhára örültem, mert volt bennem egy kis félelem, hogy csak az utóbbi két albumról fognak játszani. Számomra az igazi Sirenia a Sirenian Shores-szal "véget ért". A Nine Destinies szerintem borzasztó lett, a 13th Floor jobb, hallgatom is rendszeresen, de elmarad a régi hangzástól.
  • SitatiS
    #17
    Jó választás! :)
    Bár még sokáig lehetne sorolni az ilyen zenekarokat,sok nagyon,nagyon jó képviselője van a stílusnak!
    After Forever,Delain,Xandria,stb.
  • Montanosz
    #16
    köszi az ajánlást, nem ismertem őket, de a goth kadvencem...
  • DIESEL DOG #15
  • 0ppika
    #14
    jó kis koncert volt, pár kép
  • DIESEL DOG #13
    Hát nagyon valószínű...
  • 0ppika
    #12
    hiba, egyhamar biztos nem látod őket a közelben...
  • DIESEL DOG #11
    Sajnos nem voltam... :(
  • 0ppika
    #10

    Voltál a Beauty & the Beast festen?
  • tigeroo
    #9
    jah, dugnám.

    aztán közben hallgatnám
  • DIESEL DOG #8
    Hát a zene mellet Ő is szép... :P
  • Hegi90
    #7
    csak a csaj miatt tetszik :D
  • exider
    #6
  • DIESEL DOG #5
    Tristania-tól is vannak albumaim. :)

    Ők majdnem ugyanezt a Gothic Metal stílust játsszák. Mindig is kedveltem a műfajt, nemhiába a Sireniát a Tristania-ából kiválva Morten Veland alapította meg...
  • stp4trick
    #4
    kár hogy folyamatosan cserélődnek az énekesnők, amúgy ajánlom figyelmedbe a csapat "elődjét" a Tristania-t, ami hasonló karakterű zenét csinál ma is
  • DIESEL DOG #3
    Többnyire ebben a zenei stílusban alkotnak, nekem elsőszámú kedvencem lett ez az együttes... :)

  • tigeroo
    #2
    uh a nőnek kurvajó hangja van!

    amúgy valami férfi (háttér)vokál elférne mellette sztem.
    meglepett a szóló is ,szép dallamos, azthittem ilyen ultragyors lick lesz végig benne... :P plusz a végén a kórus elég jó volt...

    nemrossz, korrekt kis zene ez!
  • DIESEL DOG #1
    Üdv Mindenkinek!

    Nem tudom hogy mennyire ismeritek ezt a zenekart... nos bele is kezdenék:


    A Sirenia egy a norvégiai Stavangerben alakult metal együttes. Zenéjükben főként a gothic metal és a szimfonikus metal motívumai keverednek, de felfedezhetőek benne az extrém metal irányzatokra jellemző elemek is. A zenekart Morten Veland, a Tristania együttes alapító tagja, hozta létre 2001 januárjában. Dalaikat a heves érzelmek és a hangulat gyakori váltakozása jellemzi, melyek általában az élettel, a halállal, a szerelemmel, a gyűlölettel, a paranoiával és szellemi hanyatlással foglalkoznak.


    Jelenlegi tagok:


    Morten Veland - ének, gitár, basszusgitár, billentyű
    Ailyn - ének
    Jonathan A. Perez - dob
    Michael S. Krumins - gitár


    Eddigi albumaik:


    At Sixes and Sevens (2002)
    An Elixir for Existence (2004)
    Nine Destinies and a Downfall (2007)
    The 13th Floor (2009)


    A zenekar hivatalos weboldala:



    És egy kis ízelítő, a zenei stílusokból:




    Nekem ez a zenekar egyik nagy kedvencem, szeretem hallgatni a zenéjüket...