127
  • Kelta
    #40
    Teljesen egyetértek, csak az ember érzi szükségét annak, hogy teljesen lerombolja a környezetét, meg átalakítsa. Semmilyen más élőlény nem..(ennyire legalábbis) A film üzenete, a háború borzalmas és értelmetlen volta mellett, azt is üzeni, hogy talán lehetne másképp is élni egy bolygón, nem csak szétbaszva azt...
    A film nagyon jó, látványos..akinek nem jön át az üzenete..az meg így járt :)
  • winnie
    #39
    én is ezen röhögök. a srác beírt párszor, hogy más osztja az észt, erre mindegyik beírása hülyeség

    "IMAXBE IS KELL SZEMÜVEG! /aki nem ért hozzá minek osztja azt a kevés eszét?"

    :D
  • Silenzio
    #38
    Hagyd ezt a szociológus-maszlagot. A filmnek spirituális értelemben van jelentősége, illetőleg kultúrantropológiailag. Nem a környezetvédelem van a középpontban, ez nem egyszerű ökofilm. A környezet elpusztítása csupán a nyugati szellemiség következménye: technokrata, haszonelvű, a természettel abszolúte nincs összhangban, asszociatíve pedig retardált, mert egyszerre csak egy problémával képes foglalkozni. Ez a kritika részint a Star Warsban is megvolt már, ott is befigyel rendesen a buddhista szellemiség. Itt már a cím is a buddhizmusra utal. Nem, ez a film a kultúrák közti kommunikáció képtelenségéről szól első sorban, a beavatás nehézségeiről, ennél fogva a létező legnagyobb problémáról: az emberi unió létrehozásának lehetetlenségéről. Számomra tökéletes példázat volt arra, mennyire szánalmas majom, automata az ember. Egy infekció egy sejtje: szaporodik, terjed, pusztít, azon kevés állatfaj egyike, ami képtelen összhangban élni a természettel. Tovább mennék, szerintem a filmbéli szitu sosem fog megtörténni, szerintem 2154-re kipusztulunk. Az meg goromba és ostoba felvetés, hogy az amerikai őslakosok agresszívak, büdösek, primitívek voltak. Tudván, hogy hódító szándékkal kb. tucatnyi kultúrát sikerült kiírtani, ez a megnyilvánulásod MINIMUM pofátlanság volt. Pártatlanság vállalásával nincs értékközvetítés, ergo a filmnek is szüksége volt az állásfoglalásra.

    A főhős mozgássértült mivolta iránti kirekesztettségével meg ugyancsak sokat foglalkozott a film, ha neked mindent a szádba kell rágni, magadra vess.
  • Silenzio
    #37
    IMAX-ben NEM kell szemüveg. Csak a vetítés felbontása, a vászon mérete és a képarány más. Miért kéne a szemüveg? Más dolog az IMAX 3D, oda kell.
  • tmk
    #36
    De emberiség is van azokban a katonákban nem csak bajtársiasság és attól hogy valaki katona nem fog minden élőt lemészárolni ami mozog. Az ilyen katonákat később elítélik emberiség elleni bűntettért. Nem kell kivetiteni a jelenkorra.

    Az emberiség génjeiben van a hóditás és nincs tekintettel (jelenleg még) másokra csak a saját érdekeire. És lehet nagyban nézni h a szemét nyugat, csak nem élsz ott keleten ahol ugyanezt kicsiben csinálják a helyi klánok, meg fegyveres csoportok.

    A környeztevédelemmel kapcsolatban én annyit szűrtem le (ha már ezt felvetetted), hogy az emberiség elpusztitott már 1 bolygót a sajátját, ebből nem tanult és mindenáron 1 újjabat is tönkre akar tenni.
  • dzsagon
    #35
    Kamerás verzió van már?
  • grebber
    #34
    Hm újság meg már azt írta sorra döntögeti a rekordokat.
  • NEXUS6
    #33
    Hát szerintem meg nem.
    Van olyan a katonák között, hogy bajtársiasság, meg csapatszellem, meg ilyenek.
    Ez a srác tengerészgyalogos volt, elvileg, jó pár évet végighúzott a seregben. Persze megváltozott munkaképességű lett közben, de ez megint egy olyan dolog, amit nem nagyon mutatott be a film, hogy mit érez ezzel kapcsolatban. Persze az elején beszóltak neki 1-2X, de ugye a seregben mindenkinek beszólnak, ettől még nem felejti el az ember a barátait.

    Ráadásul ugye az a kérdés, hogy mennyire volt korszerű mondanivalója, a háborúkkal, a természetvédelemmel kapcsolatban. Hát semennyire!
    A környezetvédelemmel kapcsolatban az egyéni, és a vélt csoportérdekek egyeztetése és háttérbe szorítása az ami megoldást hozhat, de ennek nem a háború az eszköze. A mostani klímaváltozós-környezetszennyezéses krízisben nem az van, hogy valakinek igaza van másnak meg nincs. Mindenkinek igaza van és emellett mindenkinek majd meg kell húzni a nadrágszíjat.

    A film a jogos és megnyerhető háború ósdi eszméjét szajkózta újra, pont azét, ami miatt ma is annyi háború van a világban.
    A nyugatiak által leigázott népek meg olyanok, mint a Navik?
    Ők biztos olyannak látják magukat valamilyen szempontból. De a valóság meg az, hogy hozzánk képest, tényleg, büdösek, koszosak, agresszívek, nem szerethetők.
    Persze ettől még nem kéne őket megpróbálnunk kiirtani.

    A film által közvetített ideák, és a mai valóság között nincs átjáró.
    20 évvel ezelött még elég volt a környezetvédelem támogatásához az, hogy: utáld a nagy cégeket és vesd meg az őket kiszolgáló átlagemberekből álló zombikatonák tömegeit. Csakhogy a valóság ma az, hogy itt vagyunk egy környezeti válság kellős közepén, a cégek tartanak bennünket életben és mi magunk vagyunk azok a zombiseregek, akiket utálnunk kéne.
  • Hedgehunter #32
    Rosszul fogalmaztam bocsass meg... A monster v alienhez NEM kellett kamera az avatarhoz meg igen...
  • bitbandita
    #31
    "... a film világpremierje 18adikán volt (lehet kutatni), kevés hely ilyen szerencsés, hogy csütörtöki váltások miatt egy nappal előbb mozikba küldhette a Na'vikat.."
    Ezen én is elgondolkodtam. Én 17.-én csütörtökön néztem, a világpremier meg 18.??? Régen éveket vártunk egy amerikai filmre, most meg hamarabb látom Szegeden az Avatart, mint az amik, vagy az angolok? Halad ez az ország, vazze, senki nem mondhatja...
  • sandor8206
    #30
    ilyenkor már 95% valószínűséggel meg tudják mondani mennyi lesz a hétvége, a 75-80 milkó már tutira vehető.
    80 milkó nyitóhétvége decemberben nagyon jó eredmény, a lényeg a következő heti eredményeken van. Ha olyan jó eredményeket produkál csökkenésben mint a pl: Gyűrűk ura, akkor nagy siker lesz a film.
    "...Masreszt a 28 milliobol le lehet vonni azt a kulonbseget, ami a sima mozi es a Imax,3d,stb mozijegyarak kozt van...igy is veszett jo a kezdes?..."
    Amennyivel drágább annyival kevesebb kópia IMAX 3D-ben.
    És ki lehet jelenteni, hogy decemberben ez veszett jó kezdés DE nem ez a lényeg hanem a ahogy már mondva lett a következő heti eredményekben, a nyitóhétvége most csak annyit számít, hisz lehet új rekord (ha meglesz a 80 milkó) és valami eszméletlenül lassan csökkenne a 80 milkóból, olyan heti 20-25-30 %-kal akkor és világszinten is hasonlóan teljesítene, akkor meglesz a 1 milliárd.
  • nohea
    #29
    Persze erről azt se ártana tudni, hogy ezek most nemzetközi bevételek, vagy csak Amerikáról van szó? Meg azért azt is meg kéne jegyezni, hogy a film világpremierje 18adikán volt (lehet kutatni), kevés hely ilyen szerencsés, hogy csütörtöki váltások miatt egy nappal előbb mozikba küldhette a Na'vikat. Szal egy nap után nem lehet csodát várni - legyen vége a hétvégének, és majd a hétfőn közölt bevételekkel már több mindent lehet kezdeni. Magam részéről azt tudom, hogy a hétfői zártkörű után tegnap délután másodszor is megnéztem (immár angolul), és még minimum egyszer tervezem, mert IMAXre is kíváncsi vagyok. A sima 2Dket amúgy is külön kéne választani itt a 3Dtől/IMAXtől, egyrészt ennek a filmnek az élménye minimum 80%ban elveszik 3D nélkül, másrészt viszont nincs is mindenhol 3Ds mozi, IMAX meg pláne...

    #22: "A monsters v aliens 3D hatasaihoz sehol sem volt bar nem tudom ez azert van e mert az animalt volt" - öö, és az AVTR kézikamerákkal felvett doku, vagy mi? :D
  • cateran
    #28
    No es szerinted nincsenek messze a csucsdonto 80 milliotol? (az hogy mi lehetne a loteri doglott kutyat nem erdekli) Az altalad emlitett Legenda vagyok bizonyitottan hozta a 77 milliot,az Avatarra pedig VARJAK a 80 milliot....
    Masreszt a 28 milliobol le lehet vonni azt a kulonbseget, ami a sima mozi es a Imax,3d,stb mozijegyarak kozt van...igy is veszett jo a kezdes?
  • sandor8206
    #27
    "...Messze a csúcsdöntögetéstől az Avatar..."
    "...Fox pedig jelenleg a 28 milliós pénteket követő 80 millió környéki hétvégét jósol a filmnek...."
    Ezzel az eredménnyel mindenidők legjobb decemberi nyitóhétvégéjét produkálná a film, az eddigi első a Legenda vagyok 77, 2 millióval ( + lehetne sorolni az eddigi decemberi premieket, volt egy pár nagy eresztés)
    Szóval ha már filmes cikkeket írogat a szerző, nézzen már utána egy-két dolognak.
    Szóval egyáltalán nem csalódás pénzügyileg eddig, a lényeg a 2. heti és utána következő heti eredmények, hogy mennyivel csökken.
  • Justil
    #26
    ha ilyen lényekkel barátkozhatnék egy ilyen helyen, én is szívesen ölném a saját, beképzelt, barbár fajtámat XD
  • NEXUS6
    #25
    Tény, hogy nagyon látványos, nagyon jól megvágott film volt, csak pl a narrációtól összeroppant az egész amúgy is elég légsúlyú történet. A főhös motivációja, pláne így utólag belegondolva is elég nagy ?????
    Pl miközben akár behalni is képes a kék lényekért, nyugodt szívvel mészárolja le az olyan emberkék tucatjait, ecceri katonákat, amilyen ő maga is!? Vagy hogy van ez?
    És attól, hogy a filmben is kimondják ezt a kérdést, még egyáltalán nem lett megválaszolva!
    És egyéb "apróságok".
    WoW kockáknak amúgy kötelező, mert szép színes!


    Mellesleg Digital 3D-ben, a szabadtéri jeleneteknél elég ritkán lehetett jól érezni a 3D-t, inkább csak a zárt helyeken. Állandóan kizökkentett a filmből, hogy a 3D-re kellett koncentrálni, mert hogy nem jött természetesen, sok helyen meg egyáltalán.
  • narumon
    #24
    Nekem is nagyon tetszett a film, és pár 3D film megnézése után nekem ez legalább egy szinttel magasabb 3D élmény volt mint az előzőek. Az elején a hibernálásból ébredés iszonytatóan jól néz ki. Maga a film is jó szerintem 10/10 ahogy Camerontól már megszoktuk! Remélem lesz rendezői változat is!
  • Scamp
    #23
    Ma voltam Békéscsabán megnézni. Sajnos nem 3D-ben. Hazafelé megszenvedtem a hóesésben, kínlódás volt, de még ezzel együtt is nagyon megérte. Nekem nagy élmény volt a film. Rettentő jól sikerült. Látványos, izgalmas, tanulságos és az utolsó percig leköti az embert. Az a (filmhez képest)igen vékony szerelmi szál is nagyon jól össze lett hozva, nekem nem volt vele bajom. Jelenleg favorit, jövőhéten megyek és megnézem 3D-ben is, ezt nem lehet kihagyni :)
  • Hedgehunter #22
    Megneztem ma de nem estem hanyatt, az a baj ezekkel a filmekkel hogy nagyon nagy a fustje es nehez mar ala olyan nagy langot is rakni....

    A monsters v aliens 3D hatasaihoz sehol sem volt bar nem tudom ez azert van e mert az animalt volt, de ott megvolt a melyseg erzet amikor a repulobol ugrottak rendesen megszedultem a magassagtol, az avatarnal a tajkep repulos jeleneteknel abszolut semmi 3D hatas sem volt (vagyis volt neha es ezert tunt fel hogy neha meg nincs)....
  • winnie
    #21
    nem így jártam, hanem tudtam, hogy hogy fogok járni:)

    alapvetés és tanács annak, aki holnap nézné a filmet, de nincs jegye: 1. online foglalni nem lehet minden jegyet, csak egy bizonyos százalékot. 2. az online foglalások egy része kamu, afféle biztosíték. ("lehet, hogy ráérek" vagy "foglalok 5 előadásra jegyet, az egyikre elmegyek") 3. ergó egy órával az előadás előtt sok jegy szabadulHAT fel. jó helyekre szólók, bár az imaxnél ez nem akkora probléma. (és, ami emberhalál: az arénában du. 3 körül vagy 100 ember állt sorban a jegyért, míg az oldalt lévő bankkártyás automatáknál meg senki nem volt. ziccer, no komment.
  • tmk
    #20
    Ha megnézed az előrendeléseket nem nagyon fogsz helyet találni, az más kérdés ha a kezdés elött 1 órával legkésőbb nem veszed át a jegyet akkor azt eladhatják másnak. Valószinűleg te is igy jártál.
  • winnie
    #19
    "semmivel sem drágább imax-ben mint realD-be"

    az imax mindig is drágább szórakozás volt, mint a reald, de egyébként mozija válogatja. az imax most nekem 1800 volt, de van mozi, ahol 1650 a 3d és van, ahol 1850. bár azt nem tudom, hogy melyik reald:)
  • winnie
    #18
    "itthon amíg csak lehet foglalni előre, az összes imax3d jegy foglalt. "

    ?? csacsiságot ne rj:)

    ma odamentem, 15.00-ra az aréna plázába és vettem magamnak jegyet a 15.45-ös előadásra a 13. sor 9. székre.
  • Dynamic
    #17
    "az IMDb-n is elkezdett csökkenni a film kezdetben egekben lévő pontszáma"

    Én úgy emlékszem 8,3-mal vag 8,5-tel nyitott. Most ehhez képest 8,9-en áll. Nyilván ez is csökkeni fog, nem ez a lényeg, hanem az, hogy a kezdetekben sem igazán állt az egekben. Pláne ahhoz képest, hogy egy másik animációs film, a WALL-E anno 9,0 körül nyitott, az még talán az "egekben" mondható.
  • Mister
    #16
    Sőt, a Transformers 2 is ilyen volt
  • ZeemanX
    #15
    Hmmm. Ez egy jó kérdés. Fel is csigázott...
    http://www.imdb.com/title/tt0499549/technical

    És ami az érdekes, az arány. Most akkor hogy is van ez? Egy "sima" moziban, ahol ugye olyan "nagyon szélesek" (2.35) szoktak lenni a filmek ott kevesebbet látni (mondjuk fent-lent) mint az imax-es (1.77) változatban??
    A TDK is ilyen volt, ugye alapból "nagyon széles", viszon néha (ahol imax kamera volt) átváltott 1.85-re (mezei nevén 16:9-re).
    Lehet ez is ilyen? mezei moziban lemarad a film fele? :-)

  • VRSDM
    #14
    3dre értve persze.
  • VRSDM
    #13
    itthon amíg csak lehet foglalni előre, az összes imax3d jegy foglalt.
  • VRSDM
    #12
    saját kamerákat fejlesztettek ki hozzá.
    és nincs semmiféle kamufelnagyítás.
    renderelni akármekkorában lehet :)
  • VRSDM
    #11
    IMAXBE IS KELL SZEMÜVEG!
    /aki nem ért hozzá minek osztja azt a kevés eszét?
  • VRSDM
    #10
    semmivel sem drágább imax-ben mint realD-be
    nemtudom miről hadovál a cikkíró...
  • Ulquiorra
    #9
    Azért azt megnézném szivesen hogy a 3D-s vásznak mennyire voltak teltházasak. Nem lehet hogy az az oka a szolíd kezdésnek hogy aki tudta az inkább 3Dben nézte vagy fogja nézni később az élmény miatt? És akkor ugy kevesebb a 2d nézőinek száma, vagyis kisebb a bevétel.
  • FoodLFG
    #8
    Érdemes megnézni az a Vatárt, jó film. A drámai részeket jól eltalálták, bár a szerelmi szál rontott az összképen. Kissé öklendeztem.

    Akik még nem jártak 3D-s moziban, azoknak kötelező ez a film. Egyébként pedig egy szép, tanulságos történet, amibe még némi kreativitás is szorult.

    Egyébként tudja valaki, hogy a film valódi IMAX kamerákkal lett felvéve, vagy csak egy kamu felnagyítása az eredetinek IMAX-re ?
  • m minnifield
    #7
    köszi szépen!
  • pann
    #6
    imax: nagy vászon, nagy felbontású kép nem kell szemüveg
    imax3d: u.a mint az előbbi csak két kamárával van a film felvéve, kell szemüveg a 3d hatáshoz
    3d: szokványos vászonméret 3d hatás kell szemüveg
    Ha tévednék valaki javítson ki.
  • m minnifield
    #5
    na akkor ha már avatar, akkor valaki írja le legyen szíves, hogy melyik mit jelent, mert isten az atyám, hogy annyifélét olvastam már, hogy teljesen nem vagyok képben. csak annyi érdekelne, hogy 1-1 szóval mik a különbségek az imax, az imax 3d, és a 3d között, melyikhez kell szemüveg, melyik mekkora vászon, ilyesmi.elég csak felsorolás jelleggel, nem kell regény, csak pár szó...
    a leggyorsabb válaszoló kap a jézuskától egy marcipános szaloncukrot.
    előre is köszi!
  • TVelvet
    #4
    elve a nézettséget szoritsuk le a 3d-s mozikra, hoppá, már is kevesebb jön ki igaz?
  • portable
    #3
    Nekem is bejött a film.
    Látványos és a story is érdekes.
  • Kelta
    #2
    Azért kár lenne ha Cameron belebukna ebbe anyagilag, mert pár filmet kéne még csinálnia:)
    Ez nekem nagyon bejött, jó kis mese, látványos,(iszonyat mennyire) nem túl bonyolított... 9/10
  • Bimbike
    #1
    A kedves "cikkíró" kéretik nem spekulációkba bonyolódni... az nem az ő dolga.
    Arra ott vannak a kritikusok, és olyan más emberek akik értenek is hozzá.