112
Digitális földi televíziós műsorszórás
  • Armagedown
    #72
    sajnos ez igaz és ez a digitális adás fejlődése szempontjából nagy hátrány :(
  • banok
    #71
    mármint az analógot és ez csak tervezet.
  • birdo #70
    Valamint karácsonyi ajándék, hogy meghosszabbítják a földi szórást még két évvel...
  • banok
    #69
    Karácsonyi meglepetés a Mindig TV-n
  • Shep
    #68
    Köszi szépen.
  • Dj Faustus #67
    Az Opticum 4100C csak műholdvevő, nem alkalmas MPEG-4-es tömörítésű DVB-T adások vételére.

    Olyan vevő kell, ami DVB-T szabványú, tudja az MPEG-4-es tömörítést. Ha MindigTV Extra adásokat is akarsz nézni, Conax kártya fogadására alkalmas foglalattal kell rendelkeznie.
  • Shep
    #66
    Opticum 4100C digis beltérivel lehet a mindig tv-t nézni?
  • Armagedown
    #65
    vedd meg ezt vagy ezt , a drágábbik kártyákat is fogad , és a kódolt csatornákat is tudod nézni vele , média rákban meg minden drágább
  • jezjezjez
    #64
    szimatolj egy kicsit a media marktban is
  • natihorv
    #63
    Az infopatikát is nézegettem, de azért nem ártana máshol is körbeszimatolni.
  • jezjezjez
    #62
    Nézd meg az infopatikát, ott is szoktak lenni akciók
  • natihorv
    #61
    Így a karácsonyhoz közeledve valahol nincsenek esetleg valamilyen vevőkkel kapcsolatos akciók? Öcsém is szeretne egyet és így gondoltam körbeszimatolok. Áruházakba, media markt, electro world vagy hasonlókban, most nincsenek valamilyen akciók?
  • Dj Faustus #60
    Itt vannak felsorolva matricás termékek - ezek kompatibilisek.
  • Dj Faustus #59
    "MPEG-4-es tuner mindegyikben van tudomásom szerint, vagy nem?"
    Nem. Van olyan is, amiben csak MPEG-2-es tuner van (más országokban a digitális átállás MPEG2-es szabványon zajlott le, aztán álltak át MPEG-4-re). Vigyázni kell, mert egyes készülékekben csak az van.

    "Egyébként, milyen csatornák tartoznak bele a Mindigtv Extra adásaiba?"
    Google első találata: MindigTVExtra. El lehet olvasni a feltételeket és a csomagban levő csatornákat.

    "miért, kártya nélkül a tunerrel tudom simán nézni az ingyenes adásoka?"
    Igen, kártya nélkül jelenleg 7 TV-csatornát (ebből 3 HD minőségű) nézhetsz , és 4 rádiócsatornát hallgathatsz. Bővebben >>

    "de van olyan lehetőség, hogy utólag vegyek kártyaolvasót a tunerbe vagy csak olyan vana, amiben van vagy olyan amiben nincs"
    Inkább az utóbbi lehetőség áll fenn - van olyan amiben van, és van olyan, amiben nincs.

    Itt tudtok keresni olyan üzleteket, ahol kaphatóak ilyen berendezések és hivatalos partnerei a MinDigTV-nek (ilyen helyekről érdemes ugyanis vásárolni - bevásárlóközpontok polcait hanyagoljuk). Itt olvasható pár jótanács.
  • Armagedown
    #58
    mennyibe kerül egy ilyen cucc ?
  • natihorv
    #57
    Tudtommal nincs olyan, hogy utólag veszel kártyaolvasót egy vevőbe. Ezért érdemes rögtön Conax kártyolvasóval felszerelt vevőt venni. Ha esetleg később szeretnéd az extra csatornákat is nézni, akkor gondolom csak elő kell rá fizetned külön és a mindigtv-sek kihoznak egy kártyát a Conaxba. És utána már tudsz tv-zni tovább.

    Megbízható márka és árban olcsó most az Alcor. Itt több féle típus van. Hd 1800-as, amiben van Conax.
  • jezjezjez
    #56
    Én eddig csak jókat hallottam az Alcor termékeiről, én magam is gondolkozom hogy veszek egy HD-1800as tunert!
  • hellobello
    #55
    tudna nekem valaki ajánlani megbízható márkákat ?
  • printsreen
    #54
    igen ezt értem és jogos is, de van olyan lehetőség, hogy utólag vegyek kártyaolvasót a tunerbe vagy csak olyan vana, amiben van vagy olyan amiben nincs? meg mennyi az árkülönbség?
  • paszulypisztoly
    #53
    Én a helyedben azt venném, aminek van kártyaolvasója, hiszen ki tudja mikor jön meg a kedved a csatornák bővítéséhez :))
  • printsreen
    #52
    tehát ha hosszútávra tervezek -és miért ne tenném, ha pont ez a lényege - akkor érdemesebb olyat venni, amiben van kártyolvasó? vagy azt lehe utólag adaptálni hozzá?
  • paszulypisztoly
    #51
    Lehet kapni olyan tunert aminek kártyaolvasója sincs, ez azoknak hasznos aki csak fel akar venni az előttem szóló által felsorolt adókból, pár ezer forinttal drágábban lehet kapni olyat, aminek van kártyaolvasója, amihez a kártyát is be kell szerezni. Üdv
  • hellobello
    #50
    Én úgy tudom,hogy csak 5 csatornát lehet ingyenesen nézni (TV2, RTL, MTV1, MTV2, DUNA TV a többi csatornához már kártya kell.
  • printsreen
    #49
    miért, van nem mpeg4es tuner is? miért, kártya nélkül a tunerrel tudom simán nézni az ingyenes adásoka? milyen tunerek vannak és mit tudnak?
  • natihorv
    #48
    MPEG-4-es tuner mindegyikben van tudomásom szerint, vagy nem?
    Egyébként, milyen csatornák tartoznak bele a Mindigtv Extra adásaiba?
  • Dj Faustus #47
    1. Mindenképpen MPEG-4-es tunert kell venned.
    2. Ha szeretnéd a MindigTV Extra adásait is nézni Conax kártyafoglalatos vevő kell.
  • printsreen
    #46
    sziasztok!

    valaki tudna tanácsot adni abban, hogy milyen DVB-t vevőt érdemes venni? mit tudnak, mik a különbségek az árakban sb

    köszi
  • Dj Faustus #45
    Keress rá a google maps pedometer vagy a gmaps pedometer szavakra.
  • Armagedown
    #44
    ezt milyen oldalon nézted ?
  • Dj Faustus #43
    1. A rádióhullámok légvonalban terjednek, nem az utak mentén ;)
    Ha úgy nézzük, csak 71 km távolságra vagy tőle.
    2. Ha a határ mellett laknál, még csak-csak lenne rá esélyed. De a határtól is legalább 30-40 km-re vagy, szóval nem hinném.
  • Armagedown
    #42
    igy 117 km az ut , semmi esély ?

  • Dj Faustus #41
    A Debreceni adótorony adatait elnézve, a 15,2 kW-os adóteljesítmény és a 160 m-es magasság kissé kicsinek tűnik - például a Szentesen levő adótorony 100 kW-os kimenő teljesítménnyel, 220 m magasan levő antennákkal a lefedettségi térképen maximum Kecskemétig terjed a lefedettsége. Szóval kétséges.
  • banok
    #40
    nem valószínű
  • Armagedown
    #39
    Én Romániában élek , Demrecentől kb 100 kmre légvonalban.
    Ha vennék egy set top boxot , akkor itt mennének a digitális csatornák , elég erős a jel ?
  • sapkafej
    #38
    nem furcsa ám hogy fél év után 30 perc különbséggel írjátok ugyanazt
  • mopsar
    #37
    Engem is érdekelnének a tapasztalatok mert jó lenne egy olcsóbb előfizetés. Eddig a lakótársaim miatt kellett több csatorna de most már csak én nézem a tv-t és elég lenne pár fontosabb csatorna is.
  • morleone
    #36
    én most próbálok vmi rendes tv-t intézni bnőmhöz az albiba, mert kicsit unalmas már a m1-rtl-tv2 hármas... :D még most mondjuk amíg megy a vb le tudom kötni magam, de ha vége lesz szerintem kiugrok az ablakon.:D
    ahogy látom eltelt már fél év az utolsó comment óta, ha esetleg van olyan aki mindig tv-t használ, és vannak újabb tapasztalatai megoszthatná velem (és persze másokkal), mert még mindig ezt találom a legolcsóbbnak a többi közül.
    lehet hogy szarakodnak, meg kicsit rossz, de ha ló nincs jó a szamár is.. :D
  • freesas79
    #35
    Hát nekem van tapasztalatom MindigTV-ékkel. Egy rakat fos az egész. Belassítja a TV menüjét, kb. 1 évvel ezelőtt még jó volt, de akkor is "mi" vettük észre h fos, utána kijavitották a műsorszórást, de most h megküldték ezzel a néhány SD szutyokkal, újra ratyi lett. Ennyi. Azt se tudják mit csinálnak.
  • Gerygrey
    #34
    A TV2-vel és az RTL-lel a legnagyobb probléma leginkább az, hogy amit adnak, az HD-ben is ugyanolyan szenny szutyok marad mint most, a maunikára kár a HD :)
  • banok
    #33
    az RTL-t és a TV2-t igen szar minőségben nyomják. Szal egy LCD TV-vel borzalmas. M1, M2 nagyon szép.