730
Steinberg Cubase
  • cubase5
    #650
    korlátozottak a lehetőségek. Pl sáveditorban nem 8 hanem csak 4 effektet lehet hozzáadni, vagy épp max 256 audió sáv helyett csak 128-at. Nem tud 5.1-et ... stb és a presetek is jóval kevesebb benne
  • Tetsuo
    #649
    A Cubase 6 Artist-et nem erdemes megvenni, ugye?
  • cubase5
    #648
    Mivel az ASIO rendszer más mint a vinfos multimédiás alkalmazásai, így ASIO alkalmazásakor a Cubase lefoglalja a kimenetet. Ergo... ha aktív az ASIO akkor minden programba más kimenetet kell megadni hogy szóljon minden egyszerre.
  • cubase5
    #647
    Megkaptam a fülest. :DDDDD Hamarosan kész a cubase 6 oktató dvd (kb 3 perce kaptam az infót)
  • cubase5
    #646
    Üdv Mindenkinek :) Rég jártam errefelé :)
  • stef666
    #645
  • Tetsuo
    #644
    :D :PP iSznob.
  • stef666
    #643
    A VU-player tényleg kiváló, és is szerettem anno...windows-os koromban
  • Tetsuo
    #642
    Zenelejatszonak VU Player-t, filmekhez pedig VLC-t. Igy nem kell felraknom semilyen kodekcsomagot..
    A VLC is jol jatsza a zeneket, de ugy erzem, a VU jobb minosegben csinalja ugyanazt, bar lehet hogy nem. :)
    A Winamp eleg komolyan belenyul a rendszerbe, uj fajlokat hoz letre sok konyvtarban, indexel stb.. a kezelese sem a legjobb mar, tul nagyra nott, szerintem zenet hallgatni felesleges, vannak jobb es egyszerubb lejatszok, pl a Jetaudio, ami ugy tudom jo minoseget is ad, jobbat mint a Winamp.
    Az egyszerusegre torekszem es a leheto legkevesebb programra, hiszen ezzel a geppel zenelek is, bar van egy laptopom, azt inkabb baratnom hasznalja. ;)
  • pityu0718
    #641
    Szia Tetsuo!

    Jetaudio fan vagyok de újra raktam a gépet és ebbe botlottam bele elsőre..
    A kérdésedre a válasz, nem szólt de szerencsére már múltidőben mondhatom ezt mert segítettek és most okés minden. Valszeg a 2 update egyikében benne lehetett a javítás.
    Te mit használsz lejátszónak? Amit használtam már és kedvelek az az AIMP és filmre pedig a KMPlayer.
  • Tetsuo
    #640
    Tehat akkor sem szolt a Winamp (jobb lejatszot is hasznalhatnal), mikor a Cubase ki volt kapcsolva?
  • pityu0718
    #639
    Na, holnap kipróbálom mert mérgemben uninstall lett a dologból..
    Mondjuk nem hinném, hogy csak ennyi a probléma de persze ki tudja? Köszi azért!!
  • Suri hun
    #638
    A device setup azon belül VST Audio system. És ott ahol az Asio van beállítva alatta van egy pipa. azt kell kiszedni ha jól emlékszem.
  • pityu0718
    #637
    Cubase 5 probléma, please help!

    Amióta feltettem a C5-öt a többi hang úgymint winamp nem szól de nem csak az, semmi. Nincs hang. Cubase-ben van ott csak az asiot állítottam át az emu kártyára, ennyi. Mi lehet a baj, nem jövök rá?
  • Tetsuo
    #636
    Hello!
    Azt hogyan is lehet megoldani, hogy gyorsan es egyszeruen csak annyit, hogy a partban vagy az eventben a mintat picit elore v hatra tolom?
    Regebben tudtam, vmit fixre kellet allitani vhol, hogy ne valtozzon a minta hossza pl.
    Vagy ti ezt hogyan szoktatok, ha az egyik savot ill. a partban levo mintat kicsit idoben el kell tolni?
  • somysal
    #635
    Hozz létre egy közös csatornát, un. Group channel-t. Pakold bele a módosítani kívánt sávokat. Vagy a mixerben annak az out-ját amit módosítani szeretnél, tedd a Group-ra.
  • elhefe
    #634
    üdv!

    cubase 5-ben hogy tudom egyszerre több sáv hangerejét változtatni?

    köszi
  • szomferi
    #633
    valamilyen szinten idevág: zenék masterelését, stb... vállaljuk, ha jó a zenéd, még a kiadásról is lehet szó ;]

    referenciáért, árakért keress privátban

    és bocsi a zavarásért
  • larzz
    #632
    És igen, így sajnos nem lesz más megoldás csak az, hogy a kérdéses részeket kijelölgetem és egyenként adok rájuk megfelelő gaint.
    Tényleg nem értem az okát, miért nem lehetett ezt az envelope megoldásba beletenni.
    Tiszta vicc. :(
  • larzz
    #631
    Köszi a választ.
    Van elég információtartalma, mivel kevés, max 3-4 dB-ről van szó, ez a korrekció egy pergő esetében és zene mellett nem igazán feltűnő, viszont kompresszort nem szeretnék rátenni arra a sávra.
    A -40-et csak példaként mondtam.
    Viszont ezek szerint a C5 nem tud egy ilyen alap dolgot. Hát szomorú vagyok... :/
  • Tetsuo
    #630
    nem csak a teljes savot tudod normalizalni, hanem kis szakaszokat is. A kompresszor pedig a dinamikat csokkenti (komprimál) ugy, ahogy beallitod. A vegso hangerot is lehet allitani...
    A kis jelnek viszont nem lesz tobb informaciotartalma attol, hogy magasabb hangerore allitod. Ha ez kell, erdemesebb jobb minosegben felvenni a forrast.
  • larzz
    #629
    Hiába van 0dB-en van a csatorna szintje, és abban van egy -40-es jeltüske, az akkor nem fog nullán szólni.
    Amit akarok: van egy rögzített sáv, amin pl a pergődob van, de lehet ez akármi is, no itt vannak gyengébb ütések, kisebb jelszintek. Ezeket szeretném a többivel kb azonos szintre hozni, és ezt NEM úgy akarom, hogy a többit halkítom hozzá :)
    Így már gondolom érthető mit is szeretnék :)
    Az a baj, hogy elég sok helyen kellene ilyet tennem, ezért ez eléggé nélkülözhetetlen funkció számomra.
  • Tetsuo
    #628
    :) Talan azert, mert a 0dB a legnagyobb jel. ;)
    Ha fel dB-t is afole mesz, amikor afole mesz, az torz lesz es nem kicsit.. (digit vs analog).
    Ha gyenge a jel es input gain kell, a hangkaridba kene eloerosito, azt kene feltekerni.
    Ezenkivul a Cubase mixereben az input gain 48,2dB plusz a fadereken 6.02dB a max ertek (legalabbis 24bitnel).
    A felvett anyagot normalizalhatod is magasabb ertekre, mint 0. Szoval ezeket osszeadva hatalmas erositesed van.
    Ez mire nem eleg? :O
  • larzz
    #627
    Sziasztok,

    Jól eltűntem majd 1 évre, zenekar feloszlás miatt, ellenben most újra játszadoznék a cubase-zel.
    Kellene ismét egy kis segítség.
    Hogyan tudok envelope-al felfelé menni jelszintben?
    Akárhogy is erőlködöm, csak lefelé hajlandó szabályozni, a 0dB az ablak teteje, nekem viszont felfelé kellene kis gain, 1-2 résznél.
    Kézenfekvő megoldás lehetne az, hogy a 0dB nem az ablak tetején lenne, hanem mondjuk a közepén, így lehetne felfelé is tolni a görbét. Van erre szerintetek megoldás? Vegas tudta ezt, pont így, de csupán ezért nem szeretnék visszatérni rá... :)
    Annyira egyszerű dologról van szó, és elképzelhetetlennek tartom, hogy a cubase-ben ne legyen erre megoldás.
    Köszi a segítséget!
  • Tetsuo
    #626
    Ez minket nem erint egyelore. Majd ha H2O v Air relase lesz.. ;)
  • SL
    #625
    :ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
  • DaemoonHunter
    #624
    Valaki segítene, hogy miként tudom beüzemelni a linplug rmv nevű remeket?:)
    Nem ide tartozna alapból, de valami nem stimmel nálam, programon belül szól szépen, de mintha a cubase-el nem lenne összekötve, legalább is szólni nem szól. Próbaként egy lábdobot raktam ki c1-re, de semmi:S
  • Suri hun
    #623
    Az input 6ms az out meg 4 ms. Ja és amúgy egy Audigy 4 hangkártya.
  • Tetsuo
    #622
    Az ilyen atomlamer idopocsekolasnak elkerulesere, nyugodtan vegyetek konyvet v oktato-DVD-t, sokat lehet belole tanulni!
    Raadasul a kedved is szegheti, ha sokaig szrakodsz vmivel..
  • Tetsuo
    #621
    Nemtom, meg eddig nem nagyon mentettem ki wav-ba ill reges regen...
  • Tetsuo
    #620
    Mekkora latency-d van? :) Nekem 2,5ms Input es 3,9ms Output. Igy semmi gondom.
  • Suri hun
    #619
    Köszi akkor inkább nem kavarok vele.
  • monzta
    #618
    egy ilyen lámmer kérdés: miért van az, hogy ha kimentek egy számot wav-ban(ráadásul nem is mindíg sikerül) akkor utána egyesíti a sávokat, és "belassul" az egész 120bpm-re? eleve hülyén van megoldva ez az exportálás dolog, de ez a lassulás egy cseppet idegesítő. ráadásul utána bármit csinálok, semmi reakció, hozhatom újra be az elötte elmentett projekt file-t. cubase 5 egyébként.
  • Tetsuo
    #617
    Viszont akkor a chanel insertek nem ervenyesek.. egyszer elbtam egy delutant, mire rajottem, h ezert nem mennek. ;)
  • Suri hun
    #616
    Köszi bekapcsolom azt is ártani nem fog.
  • Tetsuo
    #615
    A Direct Monitoringgal kozvetlenul tudod hallgatni a gitarjatekod, kisebb latency-vel. Ha tudja ezt a funkciot az interface-ed, persze.
  • Suri hun
    #614
    Oké azt hiszem most rendbe van. Azt gondoltam a asio drivernél a késleltetés csak a vst hangszerekre vonatkozik, de nem az audiora is.
  • Suri hun
    #613
    Érdekelne, hogy az lehetséges, hogy késik a kimenő audiojel? Pl gitározom és a húr megpengetése és a hangszóróból jövő hang között késés lenne. Van erre valami megoldás? Előre is köszi!
  • Tetsuo
    #612
    Az SX3-mal is van szpas ablak ugyben, mint minden Cubase-zel..
  • somysal
    #611
    Nem bosszantana annyira, ha két monitoron dolgoznék. De egyen kell mindennek elférnie. Mindig visszaméretezni, meg ha húzni szeretnék valamit, kilépni az effekt ablakból, ha meg ott akarok, akkor megint vissza... ááá. Ezt tényleg nagyon elszúrták akkor. Az SX3-mal tényleg nem volt ilyen gond. A 6-ról láttam videókat, de az ilyen ablak váltásokat nem mutatják.
    Köszi azért! Örülök, hogy nem csak engem idegesít... x )