730
Steinberg Cubase
  • stef666
    #690
    - minek azt finomhangholni? ha 20 ms alatt van a Latency összege (ki és be), akkor nem kell tovább szerencsétlenkedni, indulhat a zene...
  • Suri hun
    #689
    Most az a helyzet, hogy a Esi gyári programba tudom állítani a sample méretét. Így el tudtam érni alacsonyabb latency-t a Cubasebe. Viszont mivel az ESI programba fix sample értékek vannak megadva 48,64 és ezek után mindig duplázódik 128 majd 256 stb. Ezért nehéz finomhangolni a rendszert.
  • Tetsuo
    #688
    Ma mar vannak rola youtube videok is, ha csak bambulni akarsz..
  • Tetsuo
    #687
    jah igen. nekem is volt kis szivas a beallitasokkal, de lepesrol lepesre vegig kell menni mindenen, ez van.
  • Suri hun
    #686
    Áhhhh még se kerek a dolog. Nem tudom, hogy sikerült állítanom ezt a sample méretet. Mert most hiába próbálom úgy mint előbb nem megy.
  • Suri hun
    #685
    Ott nem lehet a gond mert a Asio drivernél a Maya van. Viszont most mintha megtaláltam volna, hogy mi a gond. A direct monitoringot kikapcsoltam és így tudtam állítani a gyári programba a sample méretét. Végre sikerül így normális latency elérnem (2.6).
  • Tetsuo
    #684
    A Device menu/Device Setup/VST Audio System/ASIO Driver menu-bol kivalasztod a dedikalt ASIOt. Itt van most valszeg kivalasztva a MME v Direct X full duplex, vagy multimedia.. de te a sajat kartyadnak megfelelot valaszd ki, utana nezd meg a Control Panelt.

    (Esetleg a te kartyadnak kulon van egy szoftvere amit a Win-ben kell megkeresned.)
  • Suri hun
    #683
    A Control panel nem működik. Hiába kattintok rá nem történik semmi. Elvileg a gyári progiba lehetne állítani. Most gyárilag 256 samplen van. De ha ezt változtatni akarom akkor azt írja, hogy az MME fut és, hogy előtte kapcsoljam ki. Na de ezt hol lehet kikapcsolni? Komolyan mondom már sík ideg vagyok ettől.
  • Tetsuo
    #682
    A projektnek vannak sajat tulajdonsagai (project/setup), ott allithatod a bitratat.

    Az ASIO Control Panelben tudod beallitani a buffer size-ot, 32 samples, 64 stb., ettol valtozik a latency erteke. Ha tul alcsonyra veszed, megno a pillanatnyi proci (v memo) terheles es pattogni fog, ha tul magasra, nagy lesz a latency. A kartya es az ASIO driver mar meghataroz eleve nehany lehetoseget, ha nem jo szerinted, akkor probalj mas ASIO drivert vagy kartyat. ;)
  • Suri hun
    #681
    Megvettem ma a Maya 44 hangkártyát. És hát kéne egy kis segítség. Telepítettem a legújabb drivert hozzá. Ezek után a cubasebe nem tudom állítani a latency-t. Ott van a Maya Asio 2 driver de a Control panelba nem tudom állítani a latency-t. Annyi maradt mint a előző hangkártyánál volt. Szeretném megúszni a Cubase újra telepítéstét. Szóval help me!!!
    Lenne egy másik kérdésem is. Hogy tudom beállítani fixre a Cubasebe a felvételek bitrátáját meg sample rate-t?
  • somysal
    #680
    Hm, meggondolandó. Egy pesti ismerősöm 25ért akarja, de annak csak 1800 a postája. De lehet megveszek akkor részletre egy Konnekt6-ot, ha már stef mester is jónak találja. Nem állok olyan jól anyagilag, de kénytelen vagyok venni, mert a minap szembesültem először a Kontakt 4-nél (stef, köszi az infót), hogy 3 kórussáv egyszerre történő megszólaltatásánál pattog, szercseg a hang és ezen már az ASIO sem segít. Én ezt a problémát a hangkártyának tudtam be, mert a gépem talán még egy alsó középkategóriába besorolható (AMD Athlon X2 Dual Core 4800+ 2,5 GHz, 4GB RAM... és integrált hangkari). Ha veszek bele egy PCI firewire kártyát, akkor tökéletesen csatlakoztathatom a Konnekt6-ot a gépemhez? Stúdió monitorom sajnos még nincs, de a meglévő hangfalaim (a füleimre hagyatkozva és összehasonlítva 50-60e Ft-os kategóriájú monitor hangfalakkal) nekem még megfelel. De későbbiekben terveztem egy Mackie MR-8-at... egyszer csak...
  • Tetsuo
    #679
    Van meg hozza egy XBoard49 midi bill, az is occsoert.
  • Tetsuo
    #678
    20e ft plusz szallitasi koltseg (ami eddig ahogy neztem, 12e ft).
  • stef666
    #677
    A Konnekt6 az nagyon ott van, most készülök én is egyet venni..
  • somysal
    #676
    Mennyi lenne az a majdnem ingyen? : ) Mert kártyaválasztás előtt állok, viszont nem tudom Win7-hez jó-e már a driver-e. Írhatnál egy árat itt, vagy privátban. : ) Eddig M-Audio F.T. MK II-n gondolkodtam ... Vagy egy Konnekt6-on, ami viszont fájörös, tehát ahhoz még kell vennem egy plusz kártyát.
  • Tetsuo
    #675
    Nameg olyan parameterekkel nyomul, mint az en kicsikem az Echo Layla 3G. :) meg az etalon RME, legalabbis jel/zaj viszonyban..

    Nekem van egy EMU 0404 szinte ingyen, csak Angliabol kell kuldenem.. ha kell vkinek.
  • Suri hun
    #674
    Hmm jól hangzik. Főleg hogy stabilak a szoftverek hozzá.
  • stef666
    #673
    ESI Juli@-t használok vagy 5 éve, MAC-en nagyon hibátlan, de windows alatt sem volt gond vele, szép hangú,és stabil szofttal van ellátva. Házi producer munkához nagyon jó kis szerkezet...
  • Suri hun
    #672
    Valaki használ Esi maya 44 hangkártyát? Érdekelnének a tapasztalatok. Előre is köszi.
  • somysal
    #671
    Ilyen nálam is előfordult. Sajnos az idő a legkevesebb, hiába mondják, hogy arra van, amire akarunk. Egy darabig talán így van, de aztán következményei vannak. Szeretek zenélni, de sajnos nagyon nehézkesen megy, mert nem tudok igazán belejönni a dolgokba. Van mikor egy egész napot rááldozok és estére nagy mesternek érzem magam, de aztán lehet pár nap, vagy akár hét is kimarad és már a project nevét is elfelejtettem. Így nem igazán jó zenélni, szerintem. Kéne valami inspiráció. Hiába ragasztanám ki magam elé mondjuk Pulsedriver képét, nem érném el soha azt a szintet, mert sajnos nekem nem adatott meg, hogy erre szenteljem az életem. De gondolom sokatok van így ezzel.
  • Tetsuo
    #670
    A konyv is ilyen, epp ezert csak az aktualis dolgot nezem meg benne.. de amugy kb. Biblia szinten van az iroasztalon. Neha nagyon trivialis/egyszeru dolgok nem jutnak az eszembe, hogy a francba.. a multkor 2 kattintas es ez meg az tortent, most meg 1 oraja szenvedek vele.. :) aztan kinyitom a kulcsszonal es voilá! Megint 2 klikk es ugy van ahogy a multkor. :)
    Igazabol tobbet kene foglalkozni vele, csakhat alig van idom..
  • stef666
    #669
    Na igen, aki valamit konyít a Cubase-hoz annak a DVD fele dög unalom..
  • somysal
    #668
    Tudom, hogy úgy kell. d : De én először elolvasom miket is lehet benne, mikre képes, kipróbálgatom sorban. Majd ha elakadok, akkor visszaolvasok, ahogyan írtad. De lehet tényleg jó az oktató DVD is, az SX3-hoz sem lett rossz. De talán a haladó felhasználóknak már egy 2-es DVD jobban megfelelne.
  • Tetsuo
    #667
    Nekem is megvan, de ezt nem ugy kell olvasni, hogy egyszer az elejetol a vegeig, hanem ha nem emlekszel vmire, akkor fellapozod ott es voilá, minden egyertelmu.
    Az Oktato-DVD pedig olyan lepesrol-lepesre fele tananyag is szerintem, hiszen bemutatjak, hogy keszul egy zeneszam.. a menuben pedig temak alapjan eleg jol lehet keresni is (mint a konyvben), biztos nagyon erdekes.
  • somysal
    #666
    Én a könyv birtokában vagyok, kb. a negyedénél járok és máris rengeteg dologgal szembesültem. Nagyon leegyszerűsíthető a munka. Igazodik a címéhez: Kezdőtől a profi szintig...
  • Tetsuo
    #665
    Youtube-on meg torrenteken a Cubase Tutorial kulcsszavakkal erdemes keresni. Konyvek sem olcsok... de talan erdemes megvenni.
  • musichunter
    #664
    Stef666!
    Esetleg tudnál linket adni az sx 3hoz?
    jöhet privátba is.
    Én most ismerkedem abszolúte kezdő vagyok.
    Előre is köszönöm.!
  • stef666
    #663
    Nekem meg van, elég jó anyag, de az árát nem éri...-mondjuk nem használok Cubase-t, de ettől függetlenül ha valaki nagyon az alapoknál kezdi ,érdemesebb szerintem leszedni az sx3 magyar nyelvű oktatóját, abból is meg lehet tanulni a progi kezelését, és az legalább nem kerül semmibe.
  • musichunter
    #662
    "mezei felhasználó" véleményét várom én is még 1-2 hétig utána lehet...megveszem...csak a zsé elég kevés!
  • DaemoonHunter
    #661
    megvételen gondolkodunk, mindenképp megérheti, mert remek munka lett a bemutató alapján, csak valami "mezei felhasználó" véleménye is érdekelt volna.
  • Tetsuo
    #660
    Nekem csak a konyv van, abbol is lehet jol tanulni es meg van is mit. ;)
  • musichunter
    #659
    Én is várok valami véleményt a dvd-ről
    most ismerkedem a progival.hááááááááát van mit tanulni!
  • DaemoonHunter
    #658
    Cubase5 magyar nyelvű oktató dvd-vel rendelkezik itt valaki? Esetleg véleményt kaphatnék hogy milyen?
  • DJS8
    #657
    Sziasztok!

    A tempószámláló pittyegést hogyan tudom kikapcsolni?
  • somysal
    #656
    Ő... Jobbklikk, és ott kiválasztom. Értem már.
  • somysal
    #655
    Frissítettem és most már jó. Na de közben felmerült egy olyan probléma, ami lehet nem is probléma, mert nálam nem megoldható. Leírnám. Van egy FAME KC61-es midibillem, ami a Cubase szerint WORLDE CONTROLLER. Na ezen a billen elég érdekes a leütésérzékenység. FL-ben simán lehet állítani az érzékenységet, de Cubase-ben nem találom sehol a MIDI Modifiers ablakot. Létrehoztam egy midisávot, hátha ott lesz baloldalt menüként, de nincs.
  • pityu0718
    #654
    Jelentkezz be és nem lesz üres az oldal..
  • Tetsuo
    #653
    Akkor hibas a bongeszod, vagy ilyesmi. ;)
    Viszont egyelore nem aktiv az a forum sem. :(
  • somysal
    #652
    Nekem egy üres oldalt hoz be. : ) Pedig örültem volna egy igazán aktív, Cubase fórumnak.
  • Tetsuo
    #651
    Hello. Itt egy forum, ami a zeneszerkesztesrol altalaban szol, nem csak az egyik kedvenc programom mukodeserol (Cubase ;).