730
Steinberg Cubase
  • cubase5
    #50
    Hali
    Kicsit bővebben kellene írnod a problémáról mert ahogy nekem lejön a probléma az elméleti és fizikai képtelenség.
  • karesz0530
    #49
    Szia! olyan kérdésem lenne, hogy fut a progim minden, de nem tudok hangerőt változtatni a sávokban, nem lehet látni a potit, csak a masternél. Mi lehet a hiba??SOS
  • cubase5
    #48
    Kösz Stef :) Okosok mindenhol vannak és ezt szeretik is megmutatni. A magunkféle "buta" emberek meg megvonják a vállukat és mosolyodnak egyet az orruk alatt az ilyen vélemények olvastán. :)
    Van egy aranyköpés ami szerint próbálok hozzáállni a dolgokhoz és ezt javaslom minden embernek :) (nem csak zeneszerkesztő titánoknak)
    "Minél többet tudsz meg egy dologról, annál inkább rájössz arra, hogy mennyire nem értesz hozzá."
  • Stef555
    #47
    Látom az elején betámadtak ezzel a fórummal a hozzá nem értő okoskodó frutiloopszosok.- oda se neki, a korábbi "Cubase SX4"- es címü tényleg kész röhej.Ennyire sületlen hozzáállással nem csoda hogy nem ír oda senki. Ez a rovat jól indul, remélem lesz rá hosszú távon is érdeklődés.
    -Egyébként én is jártam már így egy másik fórumon (nem az SG keretein belül volt) hogy a Frutisok nekem támadtak amiért a MOTU Digital Performert fel mertem említeni...,mint egy fokkal talán jobb,és profibb progit az FL-kénél.
  • cubase5
    #46
    Hali

    A MIDI Port Setup-ban van az alján az hogy "Use System Timestamp "Windows MIDI" és "DirectMusic" Inputs. A helpje szerint "dátumbélyegző"- vel van gond. Tehát a megfejtésem szerint :) van ez a nevezzük fájlnak amit a windows kreált a hangkártya vagy midi kontroller vezérlőjéhez a windows maga kis okossága szerint. Aztán a cubaseben is van egy ilyen fájl és ez a két fájl utasítási információi nem egyeznek. A fent említett pontok bepipálásával engedélyt adunk arra hogy a Cubase ezt a windows által használt "dátumbélyegző" fájlt felülírja. Aztán a help azt is mondja hogy nem feltétlenül fogja orvosolni a problémát Végeredményben ez lesz a megoldás úgy tűnik. Én bepipáltam meg újra indítottam a gépet. Kb 3 órája fut egy project amin dolgozom és még mindig nem tapasztalom a csúszást.
  • cubase5
    #45
    Hali. Hardverkulcs nélkül esélytelen hogy működjön. Azt hiszem abból még nincs törés.
  • cubase5
    #44
    Igen persze. Cubase 5.0 telepítése után amikor az emulátort elindítod és feltelepült 5.1 lesz. az emulátorban benne van az 5.1 update. De ha felmész a Steinberg honlapjára le lehet tölteni ingyenesen cubase 5.1 updatet 64 bites op rendszerhez is. A lényege az egésznek, hogy bármilyen cubase 5 telepíthetsz, akár a gyárit krek nélkül. Az okosság az emulátorban van.
  • Johny72
    #43
    Letöltöm az oldaladról az telepitőt.Valószinű az enyém hibás verzió volt! Ez is felajánlja a 64-es Op rendszeren a 64bit-es telepitést???
  • Johny72
    #42
    Van egy másik problémám is!
    Van valakinek működö Halion Symphonic Orchestra, mert letöltöttem ugyan, de nem tudom használni!
  • Johny72
    #41
    Félreértések elkerülése végett : Kötelességem tisztában lenni azzal, hogy 32 bitesen nem megy a 64 bit-es csak forditva! Szóval : Nekem most 64 bites W7 megy és telepitettem a Cubase 5.1 -et, amiben csak 32 bites telepitő van.A Sima 5.0-nál felajánlotta valóban, hogy 32 vagy 64 -et akarok. Fel is tettem a 64 bitest, de azt nem lehetett crackkelni az 5.1-es patchal meg az Aktivátorral.Azt gondolom, ez igy már érthető!! Ehez kellene segitség, hogy az 5.1 esem valóban 64-esell fusson!!!
  • cubase5
    #40
    Ja... értem már a kérdést... Egy 32 op rendszerre 64 bites programot soha nem lehet felrakni, mit ahogyan Balumann is írta.. Legtöbb 64 bites program (NEM driver) visszafelé kompatibilis, ami megy 64 biten az megy 32-is. de persze van sok kivétel. Ha Cubase5-t 32 bites op rendszerre telepíted akkor 32 bites verzió telepűl ugyanígy a 64 bitessel is. Ha a program nem támogatja a 64 bitet a telepítő el sem indul. Ergó Cubase 5 telepítéskor felajánlja a 64 bites verziót és az települ. Ellenkező esetben 32 bites marad.
  • Balumann
    #39
    Ha 32 bites Windows van fennt, akkor nem fogsz tudni 64 bites programot használni.
  • Johny72
    #38
    Hi! Megy nekem is az 5.1 W764-en, de attól még a C5 32 biten fut, vagy nem?
  • cubase5
    #37
    Win7x64 tökéletesen fut a Cubase 5.1 (én is így használom). 18Gb ?????? :) a gyári lemez dupla layer 5,7 Gb adatot tartalmaz amiben benne van a MAC verzió is, illetve csomó demó meg tutorial cucc. Maga a Full Cubase 5.1 1,3 Gb letöltheted www.cubase5.freeweb.hu oldalról (1,3 Gb)
  • Johny72
    #36
    Windows 7 32bit van fent nekem, viszont szeretném a 64bit-es verziót használni. Minden adott hozzá,de ha nem megy a C5 64bit-en, akkor szerintem fölösleges feltennem!( Habár más progi még futhat 64-en)
  • Johny72
    #35
    Sziasztok!Cubase 5.1 64 bit van v.kinek?(AIR-ben akár)A 32-es tökéletesen működik.
    Az 5-ösben benne van a 64 bit telepitő, de ahhoz nincs patch 5.1.
    32 bit C5-öt (az a 18GB, amire azt irták máshol, hogy ha nem veszel licencet, le se töltsd) sikerült 5.1-re frissiteni (PAtch+Aktivator).
    Ha tud v.ki 5.1 64- est, vagy patc-ot hozzá, irja meg! köszi előre is
  • cubase5
    #34
    Van jó pár :) Stef topikjában az #1987 hozzászólásban van 3 link. Meg raktam fel még kettőt. Utobbiak még sx3-mal készültek 1-2 éve.
    Sunny
    Sorry
  • ViniSoundz
    #33
    Figy. Van valamilyen zeenéd amit cubase-be csináltál? Nagyon kíváncsi lennék rá.
  • cubase5
    #32
    Nem vagyok nagy fórumozó fajta... életem első topikját nyitottam elnézést hogy béna vagyok. Jó szándék vezérelt a topik nyitással. Sok ember számára hasztalan és biztos sokkal több olyan topik nyílik a sok ember számára sokkal hasznosabb. 16 éve Cubase-el dologzom és szeretnék azoknak segíteni akik hasonlóképp a zene szerelmesei és ne adják fel a program bonyolultsága miatt, vagy épp fejlődése során akadályba ütközik akkor ne kelljen órákat, napokat eltölteni megoldás kereséssel, "talán" már találkoztam a felmerülő problémával és 5 perc alatt meg van oldva minden. Ha valakit megbántottam vagy továbbra is zavarja az ittlétem akkor zárassa be a topikom vagy kövezzen meg. Ezentúl csak a szakmai kérdésekre fogok válaszolni, a topik kritikák nem érdekelnek és nem is akarok ezekre időt szánni, viszont ha valamit nem tudok vagy rosszul tudom arra viszont kötelezően reakciót várok :) .... mindig tanulhat valamit az ember. :)
  • cubase5
    #31
    Sajnos nem tudok 32 bites rendszerre orvosságot :(... nekem sem működik mai napig. Egy tanács ha megfogadod... újra indítod a Cubaset és gyorsan betöltöd a projectet az első 10 percben használható. Egyébként úgy tűnik mintha az elindítás pillanatától valamilyen szinkron vagy órajel nem egyezik meg és folyamatosan nő az eltérés. Egy idő után meg szétszalad a ménes, nem tudja tartani a szinkront. :) Nekem van fent win7x64, WinXPx32, pont ezek miatt... egyik alkalmazás ezen fut másik meg azon... egyenlőre ez van :(
  • Ambient
    #30
  • ViniSoundz
    #29
    Ez az sg íze :) Én eddig 2 topikot nyitottam sg-n. Küzdöttem is rendesen a folyékony agyú emberekkel :)
  • Ambient
    #28
    látod mondtam, főleg az "okostónik" jelennek meg legelőször..
    tudod, a "savanyú a szőlő" meg "majd én megmondom a frankót" tipus érzi halaszthatatlannak a témába ugatást.
    ez ne zavarjon, mindig így van az elején!
  • Balumann
    #27
    Praktikusabb lett volna úgy megnyitni, hogy Zeneszerkesztő alkalmazások, vagy Cubase, Nuendo...

    ViniSoundz: Bár én nem ismertem ki magam teljesen a Cubase-ban, ha jól emlékszem volt jópár midi beállítás, pl. midi késés meg ilyenek. Szerintem ha nagyra állítod a késést (latency vagy lag?) akkor tolja időben korábbra a jeleket (nyilván hogy kompenzálja).

    Nekem meg az volt a problémám vele, hogy szinte egyből berakta a jelet amit játszottam, de ha hozzárendeltem valamilyen hangszert vagy VST-t akkor azt késve adta vissza, így nem igazán sikerült normális zenét összeraknom :P Csak úgy, hogy azt hallgattam amit a zongorán játszottam + a felvett anyagot, de nem volt a legjobb. Bár igaz, talán másfél éve próbálkoztam utoljára ezzel (de madj még fogok).
  • ViniSoundz
    #26
    Á, nem akarok 64bites oprendszert rakni. Totál nem használnám ki. 32es-hez nincs javítás ami orvosolná a problémát?

    Azt hiszem talán még a Nuendo 3-alatt sikerült nagyjéból, de nem tökéletesen belőni a system timestamp-el a midi sync-et.

    Más:
    Szerintem ne zárjuk a topikot. Ide jöhetne minden csak cubase-el kapcsolatban. Zárjátok inkább a másikat. Ezt legalább hozzáértő ember nyitotta. De ez csak az én véleményem. Meg "Cubase5" kollégát sem ismerem nagyon.
  • SL
    #25
    én meg az Fruity Loops Studio-t :]

    -sokkal könnyebb kezelni
    -normális grafikus felület
  • n3whous3
    #24
    na akkor close+ban tényleg
  • n3whous3
    #23
    ilyen indokért minimum close+ban szokott járni, ugye tudod
  • neoG
    #22
    Bocs az offért, de tényleg nagy hülyeség topikot nyitni azért, mert a régibe nem írnak. Ebbe is csak azért fognak írni, mert még kint van a legújabb témák között.És nagy részük -mint ahogy az én hozzászólásom is- nem a témához szól.

    Wolfsnack topikját meg parádés, hogy célkeresztbe teszed, a Tiédet viszont véded.

    Viszont remélem, hogy ViniSoundznak és Christiansennek tudsz segíteni
  • cubase5
    #21
    Egyébként javaslom mindenkinek Wolfsnack Mikroszkóp topikját.... hát beszarás...:))) rég kacagtam ennyit :D
  • cubase5
    #20
    Nézd... ha ennyire csípi a szemed akkor szólj valami moderátornak és akkor majd kitörlik.... egyébként meg ha a szoftverről van szó Cubase sx 4 nem létezik, így aki picit is ért a programhoz, nem veszi komolyan azt a topikot mert egy hozzá nemértő ember nyitotta. Egyebet nem tok elmondani
  • cubase5
    #19
    Nem használom a stylus remixet. Valószínűnek tartom, hogy a cubase törés és a stylus törése együtt nem megy, illetve ez a jelenség. Stef talán tudja a megoldást. A midi rögzítéskor a csúszással kapcsolatosan én is szenvedtem hasonló problémával. Ezt a törésre nem lehet fogni mert gyári sx3, 4, 5 el is megvan ez a probléma de csak 32 bites op rendszeren. XP x64 rendszerre telepítéskor egy WMFormatSDK64 frissítést keres. Microsoft oldaláról le lehet tölteni. WinXPx64 és Win7x64 teljesen tökéletesen lehet rögzíteni. Egyébként a beépített virtuális kyboardal szintén tökéletesen lehet rögzíteni ( gondolom nem ez a cél)
  • Wolfsnack
    #18
    írsz be és akkor használod, ezt miért használnák? azért mert te nyitottad?
  • cubase5
    #17
    Igen már láttam. De nem használja senki ahogy megnéztem
  • Wolfsnack
    #16
    van már cubase topik
  • ViniSoundz
    #15
    Sőőőt, nem is ez a legnagyobb probléma, hanem a midi felvétel. Beklikkeltem a system timestamp-et és kakoris sz@r. Nem az, hogy késik a felvétel, hanem előrébb rakja le a note-ot. Ha késne, akkor még megérteném, de neeem. Lenyomom a midi billen és előrébb húzza a note-okat. Minől tovább megy a cubase, annál nagyobb pontatlansággal tudok felvenni.

    Próbáltam a kvantálást kikapcsolni. Az sem segített, ha meg olyan kicsire teszem a kvantálást, akkor nem tudok olyan ritmusokban dallamokat felvenni. Reason-ben tökéletesen fel lehet venni mindent, de cubase-ben nem megy, nagyon pontatlan összevissazság lesz.

    Emu0404-es kártyát hasnálok
  • cubase5
    #14
    Gondolom tört cuccod van. Több oka lehet. Mivel a Cubase 5 törést stabilnak mondják (én is annak tartom) vagy hangkártya driver okozza (nem 100% kompatibilitás) vagy valamelyik telepített audió plugin. Indítsd újra a Cubase-t és "Device>>>Plugin information" menüben inaktiváld az összes telepített audió plugint. Aztán restart Cubase. Ha pluginek kikapcsolt állapotában is változatlan a helyzet akkor hangkari driver. Esetleg kevés a RAM-od vagy maga a RAM(ok) nem fut tökéletesen az alaplapban. Ha végkép nem változik semmi másik szlotba meglehet próbálni átrakni a hangkarit. az is okozhatja, hogy más hardver (kártya) bekavar. (Tapasztaltam már ilyet is) Esetleg www.cubase5.freeweb.hu oldalról szed le a Cubase5-t(1,3 Gb) .... ja és alaplapi hangkari off... pláne ha pluszban van hozzá ASIO4ALL telepítve. Viszont ha alaplapi hangkarit használsz alapból ASIO4ALL-al akkor mindenképp a driverre gyanakszom.
  • Christiansen
    #13
    akkor kérdezek:

    hogy lehet azt megoldani, hogy kb. minden 5-6ik felvételnél ne fagyjon ki
    a cucc és csak akkor menjen újra, ha asio drivert váltok, leokézom majd
    újra visszaállítom?..
  • ViniSoundz
    #12
    Akkor azt mondd meg nekem, hogy a STylus remix cubase 5ben miért nem képes megjegyezni a beállításomat, ha a multipeccset még el is mentettem. Esetek nagy részében az elmentett multipeccs üres és nem tölt vissza semmit.

    Ilyenkor cseszhetem az egész dob szessönömet, kezdhetem elölről az egészet. Amúgy ugyanígy van sx3-ban és 4ben is.

    Köszi!
  • cubase5
    #11
    Fogalmam sincs... nem az a célom hogy ide csődicsem a brigádot. Ha valakinek kérdése van kifejezzen a Cubaseval kapcsolatosan azoknak próbálok segíteni. Más progikat nem nagyon ismerek