730
Steinberg Cubase
  • DaemoonHunter
    #90
    Maradok az fl-nél:P
  • Tetsuo
    #89
    Ha nem a torrentboltban veszed, akkor dragabb.

  • Stef555
    #88
    A Frutisok felejtsék már el ezt az oldalt, idétlen kérdéseikkel menjenek a gyerekprokramjukkal foglalkozó FL Fórum -ra. Ott megértésre talál majd a "Fruity Loops, mint Világelső Zeneszerkesztő" elméletük. -
  • DaemoonHunter
    #87
    Ez miben más, illetve jobb mint a fruity loops?
  • cubase5
    #86
    Én sem adtam 190e-t a gyári cubase5-ért elhiheted :DDDD
  • cubase5
    #85
    Az én gépembe 4 giga ram van és az xp-nél a rendszertulajdonságoknál 3 gigát irt ki. DE... a windows feladatkezelő teljesítmény fülnél a fizikai memória ablakban hiánytalanul kiírja a 4 gigát. Mindenhol ezt olvastam hogy 3 giga felett nem látja az xp a ramot.... pedig fizikálisan meg látja. Fogalmam sincs kinek higgyek... Ha valakinek 4 giga ramja van az nézze már meg :) kiváncsi lennék kinek mit lát az xp.
  • cubase5
    #84
    Nekem működik rendesen.... azt a paramétert rendeli hozzá amelyiket akarom, és nem kavar be más paraméternek. A paraméterek listáját meg nem tom hogy lehet megnézni. talán a képernyő felbontását nagyobbra kéne állítani. ezzel a problémával már én is találkoztam és ezt valahogy kiküszöbölhetnék :(
  • Tetsuo
    #83
    En nemtom.. a Monologue-nal is beallitom, h cut-off, erre allitja vele egyutt a 1. oszcillator coarse-t is. Igy nagyon szar.
    Az Abletonnak ez a resze sokkal korrektebb.
  • Tetsuo
    #82
    Cubase 5
    Hogyan lehet gorgetni (v megjeleniteni) azokat a controller lehetosegeket, amik kilognak a kepernyobol, ha Remote Device menuben altalanos remote-kent akarom allitani mondjuk a MIDI-vezerlomet, pl egy Minimonsta-hoz, aminek a sok-sok allithato parameter, bizony kilog a kepernyorol, es nincs hozza semmi gorgeto v hasonlo..
  • Tetsuo
    #81
    Cakewalk VS-700C
    Azert ezzel egesz jo lehet. ;)
  • Tetsuo
    #80
    "a VST-k 99% meg egyébként is 32 biten dolgozik csak, tehát a 64 bit az csak a jövő zenéje lesz.." ez telleg?
  • Stef555
    #79
    Aki mindenáron 64 bitet akar , és "olcsón" akarja megúszni, annak jelenleg csak egy lehetősége van, > a Sonar 8. -Viszont aki valamit már konyít a Cubase-hoz, annak nem kis agymosáson kell átesnie, ha rá akar állni a Cakewalk host-jára. Nekem sem sikerült átállnom, pedig feltettem a 64-bites Win7-re.- és szépen szaladt is - (mondjuk a külső hangszerek továbbra is 32-bit-ben muzsikáltak.)
    A 64-bit pedig csak abból a szempontból szerencsés hogy a Windows operációs rendszerek 32 bit-en nem ismernek fel csak 3,5 GB ram-ot, a 64 bites pedig feloldja ezt a korlátot - ami ugye a zeneszerkesztésnél nem egy elhanyagolandó kérdés...MAC esetében ez a gond nem áll fennt, ott simán pakolhatjuk a RAM-ot, akár 32 GB-ig is.
  • Tetsuo
    #78
    "jappán" :DD
  • Tetsuo
    #77
    Hal'isten nem te dontesz.. ;)
  • Stef555
    #76
    Na igen..., de ki vesz gyárit?- Abból a lóvéból már össze lehet tenni egy olyan PC-t amin simán fut az Apple Leopardja, arra meg ott a Logic ami szintén "gyári" bárhonnan szeded is, mert csak egy kis serial védi
  • cubase5
    #75
    Természetesen a gyári telepítővel a cubase 5 64 biten fut.
  • Stef555
    #74
    Azért nincs benne 64 bit-es , mert 64 biteshez nem csinált az AIR törést.-akkor meg minek...
    Egyébként a Win7 x64 alatt szépen megy, a VST-k 99% meg egyébként is 32 biten dolgozik csak, tehát a 64 bit az csak a jövő zenéje lesz, ha lesz...
  • cubase5
    #73
    Leszedtem ezt a 6,4 gigás Cubase 5-öt Egyetlen nagy baja van, hogy nincs benne 64 bites telepítő, illetve a szimulátor nem támogatja a 64 bitet. Win7x64 alá felmegy szépen de a Cubase sajnos 32 bites marad. Raktam fel 64 bites Cubase-t és a szimulátor telepítése után nincs hangkártya hardvereszköz.
  • Stef555
    #72
    Aki jobban kamázza a rapidos vagy hotfile-os letöltést a toorentezéssel szemben,annak ITT vannak a Cubase 5 AIR-os linkjei.(office-World dokumentum)
  • karesz0530
    #71
    Köszönök mindent! Majd ha valamit nem tudok remélem írhatok még:)
    Üdv nektek!
    csáó
  • Stef555
    #70
    Privi ment...
  • karesz0530
    #69
    Hol tudom beszerezni ezt az AIRes változatot?
  • Stef555
    #68
    Az enyémhez nem kell emulátor, benne van eleve...ügyes AIR húzás..
  • cubase5
    #67
    Amúgy kurvajó hogy a tört cucc több szolgáltatást nyújt mint a gyári :) ezek szerint akkor nincs is emulátor ebben? amit fel kell telepíteni?
    Aszem én is leszednem ezt :) ( csak gáz mert 90% ugyan az)

    Ez a gyári lemez tartalm:
  • Stef555
    #66

    Additional Content = 3,11 GB
    Install = 3,25 GB
    Setup = 430 KB

    Kinyitva ezek vannak benne:
  • cubase5
    #65
    Igazából nem tudom mikből tevődik össze a 6,4 giga effektíve a Cubase5 100 mega. reverence reverb az is jó pár mega illetve jön hozzá a vst pluginek groove agent one, halion one stb. Ezek mind pár 100 megás telepítések. Tehát amit gyárilag felszet az 5,7 gigás gyári lemezről. ezek a telepített cuccok 1,8 giga (rar-ba 1,3 gb) van vst collection vol 1 aszem az 2,3 giga. de ez csak kiegészítő. Lövésem sincs mi lehet 6,4 giga . a gyári lemezen van még tutorial meg mac verzió... ezeket kiirtottam így lett 1,3 giga a gyári lemezből. Szerintem maga az okosság az emulátorban van. A többi szerintem tökmindegy. már csak azért is mert a gyárira rányomtam az emulátort és ment slusszkulcs nélkül. kiváncsi lennék mit tartalmaz a Te verziód Stef....
  • Stef555
    #64
    Ezt az 1,3 Gigást nem is ismerem, nekem a 6,4 GB-os AIR produkció van meg, de asszem az a legjobb...
  • cubase5
    #63
    www.cubase5.freeweb.hu .... 1,3Gb
  • karesz0530
    #62
    Hali Stef!
    Privátba nem tudnál oldalt ahonnan jóféle Set.upot találok?
    Köszi előre is. Biztos a progival van valami, mert laptopon és asztalin is fent van ugyan az a hiba. Valamint azt szeretném kérdezni honnan lehet a progihoz hangszíneket "szerezni"? Meg egy utolsó kérdés, midiket transponálni hol tudok úgy hogy csak a dob maradjon, az sem baj ha egyenként kell átállítani, csak a helyét nem találom, sajnos nem nagyon vágom az angolt. Remélem nem fárasztalak a kérdéseimmel
    Köszönettel
    Kari
  • cubase5
    #61
    Egyébként meg ha komolyan megcsinálnánk felvenném a kapcsolatot Rist Norbival. nem személyesen de "ismerem" Őt és szerintem Ő ha bevinni a Steinberghez és ha hivatalosan a Steinberg elfogadná a magyar nyelvet... szerintem elég komoly lové :)) és tuti hogy a jappán nyelvet nem a steinberg csinálta hozzá!!!! szal a kontaktom meg lenne hozzá :)))szerintem privin ötleteljünk.... :)
  • cubase5
    #60
    Én sajna odáig jutottam, hogy feltelepítem a windows-t meg a Cubase és ezzel a programozási tudásom ki is merült. Abban tudnék segíteni, hogy a menüpontoknak a magyar megfelelőjét megtaláljuk. Személy szerint én a magyar sx3 ban elvesztem, természetesen nem a munkádat minősítem ezzel Stef (messze álljon tőlem)mert stabilan és jól működött :) csak a fránya megszokás ugye :) de sokakat elriasztja hogy nem magyar a program.
  • Stef555
    #59
    Tegnap néztem éppen ezt a dolgot,és meg lehet csinálni, tehát technikailag nincs akadálya. -Viszont kedvem annál kevesebb van hozzá..-egyrészt az SX3 magyarításomnak is nagyon sok ellensége akadt, másrész baromi agy meló volt az is, ez az 5-ös meg még nagyobb terjedelmü anyag, viszont ha összeállna egy kisebb csapat akkor szívesen beszálok.
  • cubase5
    #58
    Hmmmm.... Stefnek igaza lehet... söt... bár én nem szoktam "beleturkálni" a progikba így nem találkozom ilyen hibákkal. Stef meg nagy spiller az ilyenekbe :) Tényleg Stef, mikor csinálsz magyarítást Cubase 5-re ? szerintem lehetne vele bizniszelni :)
  • Stef555
    #57
    Ahogy a képet elnézem, itt valami nagy telepítési hiba van, eleve a potigombok meg sem jelennek a mixerben.-Láttam már ilyet, anno még az sx3-nál is, de ott is telepítési hiba ,vagy a telepitett progiba való beletörölgetés okozta.- javaslom hogy pucold le az egészet és tedd újra, de nem árt ha valami "jobb helyről" szeded hozzá a setupot...
  • karesz0530
    #56
    Bármit nyitok meg nem jó, tehát még a demot sem tudom :S tipp??
  • cubase5
    #55
    Hali
    Amikor betöltöd a midi fájlt automatikusan instrument trackekbe nyitja meg és hozzárendeli a halionone vstét illetve a midi utasítás szerint hozzárendeli a haliononehoz a hangszineket a general midi hangszinek alapján. (remélem érthetően sikerült megirnom eme kurta mondatot :)))) Namost a Cubaseben van egy midi import opció ahol megadhatod hogy a midi fájlokat hogyan kezelje le. (Gondolom ezen nem változtattál mert akkor nem instrumentként importálja). Szerintem a midi fájból hiányoznak azok az információk ami alapján a Cubase betudná hívni hangszíneket. (házilag barkácsolt midi fájl) erre gyanakszom. Ha szól minden hangszin akkor nincs ötletem.... ilyen problémával még nem találkoztam pályafutásom alatt. Próbálj új projectet nyitni, új sávokat és úgy nézd meg, hogy vannak e potik a keverőn. Ergó... ha vannak potik (99% hogy lesz) akkor a midi fájl szar. Ha továbbra is fenn áll a probléma akkor a Cubase törésed szar......

    Hmmm..... most látom a képen hogy hozzá vannak rendelve rendesen a hangszínek. ettől függetlenül a midi fájra gyanakszom.
  • karesz0530
    #54
    http://s6.directupload.net/file/d/2011/jbs743oy_jpg.htm
  • Stef555
    #53
    Ezt a képet nem tudom megnézni.Ide tölsd már fel
  • karesz0530
    #52
    kép: http://kephost.com/images/17hiba.jpg nem tudom mi lehet a hiba
  • Stef555
    #51
    Szerintem csak nem találja...