730
Steinberg Cubase
  • Stef555
    #130
    Miből gondolod hogy hamarosan lesz 6-os verzió?
  • Tetsuo
    #129
    Vajon elkeszul meg a 6os elott? ;)
  • Stef555
    #128
    Hogy érted hogy összehangolni? Nem sikerült rákötni a sávra, vagy mi a probléma vele? Kicsit pontosítsd légyszíves, hogy mi nem működik.
  • CaptDani
    #127
    Sziasztok! Nekem lenne egy olyan problémám, hogy az Amplitube X-GEAR erősítőszimulátort nem sikerül összehangolni a Cubase 5-el.

    Böngésztem egy keveset... találtam is egy tutorialt, de az Nuendo-hoz volt, szal nem lettem sokkal okosabb. :S

    Ha valaki ki tudna segíteni, nagyon hálás lennék.
    Köszi előre is! :)
  • Stef555
    #126
    Készülőben van egy kis oktató anyagHa összejön erre is egy jó kis brigád akkor megvehetjük, mint ahogy az SX3 oktató dvd-vel tettük....
    Cubase 5 magyar oktató előzetes
  • Tetsuo
    #125
    Koszi a segitsegeket, nem sikerult megoldani, meg probalkozom..
  • erik10
    #124
    Kösz.megnézem
  • cubase5
    #123
    Az EMU honlapján fent van driver és hardver Patch... esetleg a gyári lemez.
  • Stef555
    #122
    A projektbeállításokban meg van határozva hogy mekkora a projekt maximális hossza,...ott kell átállítani.
  • erik10
    #121
    Hali!Eddig azt hittem végtelenített hosszúságu zenét írhatok.Most úgy néz ki nuendoban 678-ik"bar"nál vége van.Egyszerűen nemtom hogyan kell hosszabítani.Ennél hosszabb műsort is összeraktam már,akkor semmi ilyen nem történt.Valaki?
  • Tetsuo
    #120
    E-MU Xboard 49 default patch-et vki tud adni?
  • erik10
    #119
    Megpróbálom kösz!Saját zenékhez kell 120-142bpm.Koncertre.Persze minden bulin más a műsor,tehát a sorrend is.Ezáltal a bpmek is megkavarodnak.Így minden live-ra új tempókalibrálás.Csak időt és energiát szeretnék spórolni.Ezért kérdeztem.Thx mégegyszer.
  • cubase5
    #118
    Háát... kifejezetten ilyen nincsen. De van olyan funkció pl hogy kijelölsz egy szakaszt a zenéből (pl 32/4-t, kb 30 mp)és erre a szakaszra behívod a Beat Calculator-t (Project menü>>>Beat Calculator)a Beats ablakban megadod a negyedek számát (32/4=32 beat) és kiirja alatta a pontos bpm-et. Aztán sample editorban aktiválod a musical módot (narancs sárga hangjegy ikon)és megadod ezt a mért bpm-et a Tempo ablakba(narancssárga hangjegy ikon mellett jobbra 3. ablak). aztán ha készen vannak a mixek a zenéket egyesével a sample editorban a "Process" pontban (legalul) a "Flatten" pontra kattintva véglegesítheted MPEX4-el. Vagy... Time Stretch és az ablakban a "tempo in BPM" értéknek megadod a mért bpm-et tőle jobbra meg a mix bpmét. és process. :) De szerintem nagy gond nem lehet mert a mostani tuci tuci zenék 99%-a 128 bpm
  • Tetsuo
    #117
    Kosz, na ezt nem talaltam.
    Eddig amugy nekem is minden sikerult Cubase-zel es ez volt a kedvenc hostom.
    Azelott nekem is siman ment az E-Mu-val..
  • erik10
    #116
    Ha már így belejöttem kérdezek mégVan olyan funkció esetleg cubase 5ben hogy:pld szeretnék több audiósávot egymásután lejátszani kész mixeket úgy hogy mindegyiknek saját tempojához illeszkedjen a taktjel.Nincs valami automata tempofelismerő vagy ilyesmi?A tempot tudom folyamatosan állítgatni,előreprogramozni hogy mikor ugorjon alacsonyabb vagy magasabb bpm értékre az ok de az meglehetősen időigényes.???
  • erik10
    #115
    Kösz!
  • Stef555
    #114
    Ja ja, nem is komolyan gondoltam.... Én is szeretem tudni hogy mire képes a progi, még ha nem is használom a tényleges munka közben soha azt a bizonyos funkciót - de ezzel a C5-el tényleg lehet zenét csinálni, ha windows-al studióznék, csakis ezt választanám. Az Ableton nem rossz kis progi de igazából liveact-ra van kifejlesztve, nem pedig producermunkához és komponáláshoz, noha képes rá ez nem vitás.
    A 7 verzióig még felrakogattam mindig de már most leszoktam róla, a ronda "ruháját" , meg azt hogy a sáv végén vannak a kezelőszervek, nem a sáv elején (biztos az arab viágban nagyobb sikere van így,..nem tudom), de nem bírtam megszokni 4 év alatt sem.-
  • cubase5
    #113
    Ha bent van egy groove a szerkesztőfelületen, kijelölöd aztán Audio menü>>>Hitpoints>>>Create Audio Slices from Hitpoints. Ezzel elvagdossa az ütemek mentén és berakja ütemre. Vagy... Samples Edititorban >>> AudioWarp>>> Musical Mode. Vagy... Lokátorokkal megadod a szakaszt hogy hová akarod beilleszteni az ütemet majd Audio menü>>>Process>>>Time Stretch>>> az ablakban klikk az "Use Locators"-ra aztán megadod az algoritmus minőségét (MPEX4 (preset>>>solo musical)) aztán "process"
  • erik10
    #112
    Steff bátyó én komponálok vagy mi.Csakhát néha énekelgetek is.Pontatlanul...
  • Stef555
    #111
    Ha magatok komponálnátok, midiben, akkor ilyen marhaságokra nem is lenne szükségetek...
  • erik10
    #110
    Kösz a választ!Megnéztem most ok a dolog.Éneksávot próbáltam akkor is amikor nem működött.Nemtom mi volt.Lehet benéztem valamit.Egyébként a tempot hogyan húzza be?Én kis naiv azt gondoltam hogy a pitch a hangmagasságra a warp a tempo kvantizálásra utal.Egyébként nagyon jó kis cucc ez bár még melodyne után most kezdek átállni,ami ugye mint tudjuk nem olyan egyszerű.
  • cubase5
    #109
    Tempót meg sose fog rászámolni ebben az üzemmódban. Ketté kell venni a dolgot... Vagy ütem korrekciót csinálsz vagy hangmagasság korrekciót.
  • cubase5
    #108
    Hali
    70%-nál megakad ez kétségtelen. Amikor aktiválod a "Pitch & Warp" funkciót semmit nem csinálsz vele csak analizálja (70%-ig) aztán a maradék 30% ban helyezi (hozza létre) a "note"-eket. Semmi változást nem fogsz hallani amíg nem avatkozol be. Azt hogy nem látod a note-eket valószínű hogy ütemekből álló groovra számoltattad át és nem tudja hovárakni a hangmagasságokat. Próbáld meg acapellával... menni fog!
  • erik10
    #107
    Hali!Emberek!Cubase 5:pitch and warp audiofunkciónál van egy olyan észrevételem hogy az adott audiosávot nem futtatja fel 100%ig hanem valahol előbb megáll("kilép")pld.70-80%ál és mintha semmi sem történt volna szól az audio tovább.Persze processzálás nélkül.Azaz nem számolja rá a tempot és a hangmagasságot sem olvassa be.Ezt véletlenszerűen csinálja ,egyszer igen valamikor meg teljesen jól működik a funkció.Tapasztalt valaki ilyesmit?(A progi a freewebes cuccról jött)Please help me!!
  • cubase5
    #106
    WINDOWS XP: C:\Documents and settings\(User name)\Application Data\Steinberg\Cubase 5

    Kitörlöd a Cubase 5 mappát és visszaáll az eredeti beállítások. Törlés után nehezebben fog elindulni a Cubase mivel újra létrehozza a könyvtárat az alapbeállításokkal. De nem fog változni semmi (ugyan úgy alapként fogja vezérelni a VST-ket)
  • cubase5
    #105
    Engem csak a Logic 9 izgatna ha lenne rá lehetőségem. Az Ableton totál hidegen hagy. (Igyekszem előre lépni és nem visszafelé)Amúgy ha ennyire jó az Ableton midi része akkor nem kell Cubasevel foglakozni. Én mindent megtudok oldani a Cubaseban, ebből fakad hogy nincs szükségem más programnak az ismeretéhez. Na ezt tetszett :)"Hasonlo megoldast fogsz latni a Cubase 6-ban" nem akarok piszkálódni, de honnan tudod hogy mi lesz a Cubase 6 ban?... mindezek ellenére én maradok a régimódi Cubase 5 -nél.
  • Tetsuo
    #104
    azt is kiprobaltam, nrpn-beallitasokkal is. a cubase pedig nem jelez plusz midi esemenyt mint amit lathatoan beallitok, viszont egeyrtelmuen van. :S
    Ujratelepitesnel a Cubase pedig megjegyzi a regi beallitasokat. :( Pedig minden reszet, minden mappajat leszedtem. Hmm..
  • Stef555
    #103
    Az E-MU XBoard kezelő-setupjában, meg a nélkül is magán a hardweren, meg lehet változtatni a tekerők Midi CC számát,... hogy ne ütközzön más beállításokkal egyszerüen rendelj hozzá más CC parancsokat a forgó potikhoz, és máris nem lesz átfedés a vezérlésben.
  • Tetsuo
    #102
    Ezzel tisztaban vagyok. Mint emlitettem (#91), mielott itt beallitok barmit is, MÁR akkor vezerelnek a forgopotmeterek bizonyos parametereket pl. a Monologue VST-ben.
    Ha itt beallitok nehany parametert (ami tenyleg pofonegyszeru), akkor egyszerre 2 parametert allit a MIDI-kontroller.
    Es most, h szurtem is a MIDI parametereket, ugyanugy fennall a problema.
    Koszi h probaltok segiteni, de ilyen szinten ezeket a koroket mar lefutottam.
    Persze lehet, h nem a Cubase a hibas, hiszen amint hallom ugyanez a problema masnal (pl Stef-nel) nem jelentkezik. Van meg dobgep, kulso hangkari, stb, de ezek alaphelyzeteben es a Cubase ujratelepitese utan sem szunt meg a gondom.

    Meg vmi, mr cubase5. :) Nezzel bele az uj Ableton kontrollertanito reszebe. ;)
    Hasonlo megoldast fogsz latni a Cubase 6-ban.
    Az pedig nem ertem miert baj, ha a MIDI-vezerlom mindegyik potijat hasznalni akarom? Azert vettem.

  • cubase5
    #101
    ... na..... ennyire egyszerű (megint okosabb lettem)
  • Stef555
    #100
    Egyébként simán meg lehet csinálni a cubaseban is mindazt, amit az Abletonban, tehát ha a Devices .-Devices setup-ban a felső plussz jelre kattintva nyitsz egy Generic Controllert, akkor ott ugyan ugy megadhatsz minden egyes midi paramétert kézzel, és ott van a Learn funkció is...stb.
    -attól hogy nem értünk a progihoz még egyáltalán nem biztos hogy kula:
  • cubase5
    #99
    ... nem vágom ezt a témát, hülyeséget meg nem akarok írni. Nekem is emu x49-em van de nekem a 8 tekerő doszt elég. QC-ba beállítom a paramétereket és rögzíthetem az automatizálást és egyből ott vannak az automatizáló görbék. Minden sávhoz különböző 8 tekerő... hová kell ettől több? :) (Lehet én vagyok amatőr felhasználó) Gondolom a midi szerkesztést részesíted előnybe. Nem hiszem, hogy a Cubase elcseszett volna valamit, max több dolgot kell beállítani egy eszközhöz, hogy tökéletesen működjön. (Ezt írta Stef is) Ebből is látszik, több szolgáltatást nyújt mind pl egy Ableton. "bedugom oszt megy" szindróma. A másik dolog, hogy én azt veszem érszer az elmúlt pár évben, hogy egyre több automatikus lehetőségek vannak a programban, szinte már minden automata, nem kell agyazni, hogy egyes műveleteket vagy ötleteket hogyan lehet megvalósítani. Ezzel lehetőséget adva a totál bénáknak és a hozzá nem értőknek. Vaktalanul kattint 12-t oszt má szól is egy profi zene. Lassan visszatérünk a MUSIC MAKERhez .... na akkor fogom felgyújtani a Steinberget
  • Tetsuo
    #98
    A Cubase-t illett volna rendesebben megcsinalni.
    Ha osszehasonlitod az Ableton tanulo beallitasaval, akkor latod, hogy eg es fold..

    Az Ableton-t barmilyen MIDIvel tudod vezerelni, ott nem szamit, h Mackie v nem, a lenyeg a MIDI szabvany. Ha CC21 jelet kuldok, akkor az CC21 jel es nem mas.
    Sok forumon panaszkodnak a Cubase-nek erre a reszere, mar latom h nem alaptalanul.
  • Stef555
    #97
    A cubase nem igen az E-MU -hoz van belőve", hanem pl egy Mackie Controllhoz vagy egyéb nívósabb kontrollerhez, - nekem is XBoard 49-em van de nagyon gyorsan össze tudtam hozni a cubase-val (anno amikor még windowson, az SX3-al szerkeszettem)- a Behringer BCF2000-et pedig csak Mackie- módba kell tenni, és máris lát minden paramétert, pedig az se egy világszínvonalu kontroller konzol. A mac-en már jóval könyebb minden, itt még drivert se kér semmi, egyből látja a redszer a cuccot...
  • Tetsuo
    #96
    ja, de QC max 8db lehet, E-Mu bill-en 16 tekerentyu van..
    szurni fogom v atiranyitom a MIDI jelet, szerintem az jo lesz. :S

    Ebben a Cubase atombéna amugy, remelem a 6osnal ujrairjak az egesz remote-ot.
  • cubase5
    #95
    Nem. A Quick Controlokhoz szoktam hozzárendelni. Automatikus kiosztáskor mindig káosz van. A midi kontrollert is lehet konfigurálni de az macera meg azzal a részével nem nagyon vagyok képbe... egyszerűbb a megadott paramétereket konfigurálni.
  • Tetsuo
    #94
    A Monologue neked nem alapbol hozzarendelt remote kontrollerekkel megy?
  • cubase5
    #93
    jeeessszzzz
  • cubase5
    #92
    Így láthatatlanba nehéz okosat mondani :( látni kéne és pöckölgetni hogy kiderüljön mi okozza a problémát.
  • Tetsuo
    #91
    Az a gaz, h mikor meg teljesen szuz projektnel nem rendeltem hozza semmit, akkor is hozza van. Alapbol. Amikor pedig hozzarendelek parametert (A generic remote-ban vagy a quickcontroll-ban), akkor mar egyszerre allitja a 2-t. :(

    Az alapbol hozzarendelt parametert pedig sehol nem talalom.. nem tudom kikapcsolni.