730
Steinberg Cubase
  • dudeeg
    #170
    Természetesen nem veszem úgy, mintha azt feltételeznéd rólam, hogy nem fül alapján csinálom, amit csinálok ;)
    Mindössze annyit jegyeztem meg, hogy szerintem zavaró, hogy nem tudni egy tengelyről egyből, hogy az micsoda. Persze, ha belekavarok, akkor meghallom, hogy mit csinál. De egyszerűen ha már valaki "csicsásan" megjelenít egy függvényt, akkor írja oda, hogy mi az x, mi az y (pont a hiányos, de látványos görbék miatt lesz csicsás). Vagy ne rajzoljon semmit :)
    Ettől függetlenül kiváló a SW, ez legyen a legnagyobb baja.
  • stef666
    #169
    Az ilyen grafikonokkal való szőrözés helyett sokkal jobban jársz, ha a füledet veted be egy zene elkészítésénél,..mivel ez inkább arról kellene hogy szóljon, nem pedig a szép megjelenésről, de tudom hogy manapság inkább az játszik szerepet,hogy milyen csecsásan néz ki a progi, nem pedig a hangzás után szerkesztenek az emberek.
  • dudeeg
    #168
    hát, lehet, hogy igazad van. Majd az idő eldönti.

    G.
  • Tetsuo
    #167
    Ma kezdodik a Winter NAMM 2010.
    A vilag egyik leghiresebb, zenei-eszkozok kiallitasa es vasara Kaliforniaban.
    Uj bejelentesek, uj cuccok sok-sok gyartotol.
    Gyakran a millios kategoriaban, de vannak olcso meglepetesek is, sot aki szerencses, az a helyszinen tud venni termekeket, piszokolcsoert..
    ;)
  • Tetsuo
    #166
    A konnyen atlathatosag es letisztultsag miatt van igy, szerintem. Mint a laboratoriumi meromuszereknel..
  • cubase5
    #165
    Ezek a hiányosságok eddig még fel sem tűntek. :))) Talán azért mert a grafikon túl sok segítséget nem nyújt egy kompresszor beállításához. A paraméterek értékei sokkal inkább számítanak.(csak a nagybetűs részek érdekelnek)nyilván egy EQ esetében ez más. (bár annak a grafikonját sem nézem) ezeknél ott van. Szerintem jól kivan találva a progi. Nincs benne hiányosság. Nekem így jön be...
  • dudeeg
    #164
    Köszönöm a válaszokat! Valóban úgy történt, ahogy írtátok, de majd újra beállítgatom a dolgokat.

    Azért egy dolog egyelőre nem tetszik (ez mondjuk szerintem az SX-ben sem volt másképp): egy ilyen szintű software-nél elvárnám, hogy a különböző átviteli függvények megjelenítésekor (pl dynamic compressor, parametric eq etc) a tengelyekhez legyen már odaírva, hogy az mi. Plusz még illene szerintem odaírni 1-2 főbb értéket is. Kb már általános iskolában rácsaptak az ember kezére, ha egy grafikon tengelyéhez nem volt odaírva, hogy mi az :)
    Persze tudom, hogy az értékek leolvashatók a potikhoz írt számokról, de azért szerintem ez nem az igazi. Pl a compressornál megrajzolhatom, hogy hogyan "nézzen ki" az átvitel, de magáról az ábráról igazából semmi nem olvasható le.
    Napersze csak akkor panaszkodok majd jogosan, ha majd egyszer rászánom magam, hogy megvegyem (de akkor is max egy Studio5-öt fogok)
  • cubase5
    #163
    Hali.
    Belehet hívni. Visszafelé abszolút kompatibilis. Mit ahogyan Stef is írta a VST cuccokkal lesz probléma, mivel teljesen más effektek vannak az 5 ben mint az sx1-ben. Az EQ beállítások és a keverőpult beállításai és az automatizálások is megmaradnak. Megnyitáskor kifogja melyik pluginekkel van problémája és hogy melyik csatornákon lennének ezek. Vagy felírod, vagy rögzíted a windows képet. A csatornákon felkiáltó jellel jelzi majd a hiányos plugineket. Ha túl sok a hiba eltudod menteni sx1 ben XML-be és ha azt behívod az 5-be és újra kevered meg újra effektezed az 5-s cuccaival. (elvileg működik, én még nem próbáltam)(XML csak egy dokumentáció ami alapján elhelyezi a hangmintákat.)
  • stef666
    #162
    A projektnyitásban azzal lesz gond ha most nem ugyan azok a vst-k stb. vannak feltéve ,mint anno, amikor még az sx1-el a projekt készült, de elvileg lefelé mindíg lát a cubase.
  • erik10
    #161
    Hali!Én Nuendo mellé tettem.Simán jó.Nekem minden Nuendo projekt file-ban van(volt eddig),azok elég jól működtek,azaz betudta tölteni az adatokat.Kisebb fennakadást az okozott hogy egyes szintik,effektek nem töltődtek be ,de ezt gyorsan meglehet oldani.Szóval szerintem nem veszítesz semmit, próbáld ki,tedd fel azt ha nem ok akkor uninstall....
  • dudeeg
    #160
    cubase 5-el kapcsolatban 2 kerdesem lenne:
    - SX1-el keszitett projekteket meg tud nyitni, nem lesz szerintetek vele gond? Nem tul komplex, van benne nemi automatizalas, es 1-2 alap effekt hasznalat, amit anno SX1-hez adtak (pl reverb, dual delay)

    - fel lehet tenni a SX1 melle at 5-ost, vagy ki kell irtani az elodot?

    Koszi,
    G.

  • papcsi16
    #159
    Köszönöm :D
    Az Assio progival volt a gond, nem múűködött, bár többször is telepitettem.:(
    Mostmár csak tanulmányoznom és használnom kell :D
  • cubase5
    #158
    Ha felraktad az ASIO4ALL progit, önmagában már kezeli a hangkártyát (ha nincs másik pl külsős hangkártya) alapbeállításokkal is kell szólnia a Cubasenek. Valószínű hogy más audió alkalmazás lefoglalja a kimeneteket. Tehát úgy próbáld meg hogy csak a Cubase fut (semmi más)ha így sem szól akkor próbáld meg a vezérlőpultban az elsődleges hangkártyának az asio4all megadni aztán Cubaseban a következő pontokon érheted el az audió beállításokat. Devices menü >>> Devices Setup >>> baloldali ablakban VST Audio System >>> jobbra az ASIO Driver ablakban válaszd ki az asio4all-t aztán oké. elvileg szólnija kell. Ha így sem szól akkor rakd újra vagy szerezz be másik törést.
  • cubase5
    #157
    Önmagában a Cubase 5 telepítő setup-ja 60 MB. az 5.1 update 30 MB az emulátorja szintén 30 MB.... ami szintén letölthető az oldalamról :). Nekem gyári Cubase 5 van hivatalos hardverkulcsos. Semmivel nem stabilabb mint a tört cucc. Önmagában a tört program ugyan az mint a gyári. Tartalomra is, funkciókban is. Annyi a különbség, hogy az emulátorral a hardverkulcsa van lemodellezve. Na meg win7 x64 re feltudom rakni a Cubase 5 x64-et. Viszont ott már van változás. Sokkal gyorsabban nyílnak meg az ablakok és ugyanazt a projectet betöltve XP x32 alatt meg win7 x64 alatt kb 10%-kal több teljesítmény marad.
  • papcsi16
    #156
    Sziasztok!
    rem. tud valaki segiteni nekem.
    Feltelepitettem a Cubase5 progit, kiválóan működik kivéve hogy nem add ki semmilyen hangot semm :(
    Beállításokkal van a probléma valszeg.
    Laptoprol használom ,a hangkártya progim realteck audio manager.
    Az Assio4all nevű progit sem sikerült beállitani.
    Ha tudnátok segiteni megköszönném.
    Lelkes kezdő
  • erik10
    #155
    Akárhogyis van a tört cuccokkal mindig jelentkezik valami stabilítási probléma.A hangkártyákhoz kapott próbaszoftvereken kívül Én sem adtam még pénzt progiért,de kiváncsi lennék hogy stabilabban működik e a gyári cumó vagy sem.Persze ez már megint gépspecifikus kérdés,de nálam mindig van valami.Kifagyások vagy pld.csak egyszerűen kilép.Apró bosszúságok de együtt lehet élni velük.Ez a helyzet.Vagy csak túlterhelem a progit
  • dudeeg
    #154
    Noigen. Nekem azóta fordul meg a fejemben, amióta a SW fejlesztés iparban eltöltöttem néhány évet. Egyszerűen jól esne, ha annyiba kerülne, hogy meg tudnám venni, és itt lenne pl. a kézikönyv a kezemben. De abban biztos vagyok, ha nem csak itthoni hobby szinten használnám, hanem pl zenekari demóanyagokat, vagy komolyabb felvéteket mixelnék vele, akkor megvenném, és ez persze még akár be is következhet. De lehet, hogy én vagyok barom :)
  • Stef555
    #153
    Ilyen meg se fordult még a fejemben hogy pénzt adjak ki progiért, ha elég okosan böngészed a net-et nincs is rá szükség...
  • Swissman
    #152
    Van egy jóval kisebb változata is a Cube5-nek,..valami 160 MB, de az is ugyan olyan jó mint a nagy, csak még jobban meg van nyírva a feleslegtől
  • cubase5
    #151
    Ingyen megfelel? :) www.cubase5.freeweb.hu Teljesen jól fut, hibátlanul, mint a gyári :) vagy legálisan apdételed. Ha SOS-ba kell akkor szed le az oldalról 1,3 GB. vagy ha ráérsz akkor torrentről 6,7 GB. Ugyan az csak a 6,7 GB verzió tele van sarlangokkal tutoriálokkal meg termék reklámokkal és persze "hasztalan" project demókkal. Plusz benne van a Steinberg által kiadott VST Coll. vol 1.
  • ballalaci
    #150
    cubase sx3-ra studió mix ill. sávokra lebontva keresek.
    Segítenétek. köszönet: laci
  • dudeeg
    #149
    koszi! Tenyleg szeretem altalaban az altalam hasznalt software-eket megvenni (persze ritkan szoktam, mert altalaban Linuxolok), de ennyiert azert kicsit tulzas lenne otthonra, hobby celokra, de sajnos az alap meg nem elegendo :(

    mas: a megugyesites miatt nem lassul be a cucc? fel sem tunik?

    Koszi,
    G.
  • CaptDani
    #148
    Én is ilyesfajta, kevésbé legális úton szereztem be.
    Igaz, csak AmpliTube hostként használom. :)
  • Swissman
    #147
    Ha értessz a torrentezéshez akkor egyszrü, ha nem akkor is megoldjuk ,priviben küldök egy linket ahol sok minden mást is megtalálsz ami kell a zeneszerkesztéshez.
  • Balumann
    #146
    Legálisan attól tartok nincs.
  • dudeeg
    #145
    Sziasztok!

    Nagyon örülök, hogy létezik (és aktív) ez a fórum.
    Azt szeretném megtudni, hogy honnan érdemes/lehet beszerezni a Cubase5-öt? Itthon csak a hivatalos forgalmazótól (Midisoft), vagy van más megoldás is?
    Otthon használnám a SW-t, szóval nincs stúdióm, ami bármilyen bevételt termelne, így 130 ezer forintom sincs rá...pláne nem 180 a fullosért. Sajnos viszont van néhány funkció, amit szeretnék használni, de nincs benne az Essential-ban (pl. automation track). Mondjuk valószínű a Studio5 is elegendő lenne, nem kellene a fullos (hacsak nem kiderül, hogy van abban valami, ami még egy amatőrnek is elengedhetetlen :) ).

    Nézegettem külföldi oldalakat, és találtam jóval kedvezőbb árakat. Szerintetek járható ez az út? Vagy van valamilyen más lehetőség arra, hogy megfizethető áron megszerezzem?

    Köszi, üdv,
    G.
  • erik10
    #144
    Internetmentes a gép,csak zene 1-2 fotó,szövegfile ilyesmik.Szinte csak zene.
  • Swissman
    #143
    Gondolom a gépet nem csak zenéléshez, zeneszerkesztéshez használod..
  • erik10
    #142
    Van egy projekt,ezen semmi nem segít-sem ujraindítás se semmi.Hócipőm van tele.Nem rakja ki note-okat.
  • erik10
    #141
    Újraindítottam a cubase-t.Most működik megint.Nem értem.Majd írok mire jutottam.
  • erik10
    #140
    Cubase5!Még mindig variaudio-val kinlódom,de mostmár teljesen kiakadtam.Ez a 70%-os dolog van még mindig.Egyszerűen nem rakja ki a note-okat(hangmagasságokat)az audióra.Minden beállítást kipróbáltam(mix drum vocal stb...Persze a vokál kellene!),de egyszerűen 70%-nál megáll és annyi nem történik semmi.Kipróbáltam töb projekt megnyitásával,újjal,saját énekkel,betöltött más vokálokkal és nem akar működni.Eddig működött amugy kb 1 hétig.Tuti valami beállítás probléma(gondolom Én).Please help ha tudsz vagy bárki aki vágja a témát.Thx előre is.
  • cubase5
    #139
    Szerintem csak 1 kézzel csinálta
  • cubase5
    #138
    Nyilván megvan az oka annak is. sx3 hoz képest magason messze többet tud az 5-s. Gondolom ugyan az a brigád csinálja a tutoriált mint az sx3-hoz. Fel vagyok iratkozva hozzájuk :) és irták hogy el vannak havazva mert az eredeti menetrendhez képest új struktúrát építettek hozzá mert baromi sok az anyag. 2 dupla layer DVD-n lesz. Állítólag. Na most hogy mikorra készülnek el vele... meg mi lesz a valóság... kiváncsian várom már én is :)
  • CaptDani
    #137
    Áhh sikerült, az ég áldja a két kezed!
    Tökéletesen szól, köszönöm szépen! :D
  • Stef555
    #136


  • CaptDani
    #135
    Bocsi, ez nálam még elég új progi...
    Néhány képet tudnál mutatni, mert most totál el vagyok veszve. :S
  • Tetsuo
    #134
    Nem hiszem, h hamarosan jon, de a dvd eleg lassan keszul..
  • Stef555
    #133
    A sávba, amelyikre az effektet kötni akarod, nyomd meg a kis "e" betüs ikont , akkor feljön egy ablak és annak a bal felső fekete sávjába tedd be az effektedet.
  • cubase5
    #132
    Az sx3 2004 évvégén jelent meg (azt hiszem) A Cubase 4 2007-ben. A Cubase 5 2008 feb. 6.-án. Elég kicsi az esélye hogy kidobnának egy újabb verziót. Egymás "seggébe" jött ki a 4-s és 5-s. Szerintem még legalább 1 évet kell várni a 6-osra.
  • CaptDani
    #131
    A videón vmi "Inserts" résznél kell a hangsávra kötni a másik progit. Ez az, amit nem tudom, hogyan csináljam.