95
hörögve \"éneklés\"
  • kakaoskalacs
    #55
    Videjo
  • Legend Killer
    #54
    nem fogok utánozni senkit, de eddig a kedvencem Corey Taylor és Slipknot rulz.
  • ERykk
    #53
    Ezek tényleg jó irányvonalak, de semmiképpen se próbáld meg egy az egyben utánozni egy másik énekes hangját, mert nem tesz igazán jót a toroknak (persze a hörgés maga sem, de ha mellé még más hangján is akarsz megszólalni, az még keményebb) Egy idő után úgyis kialakul a sajátod :)
  • Legend Killer
    #52
    kösz a választ.
  • McFrost
    #51
    A hörgést erőltetni alapvetően fájdalommal jár a torokban egy idő után. Szal kell hozzá egy alapvetően mély hang, mert akkor kevesebbet kell erőltetni.
    Aztán azt is el kell dönteni, hogy milyen stílusban akar az ember hörögni:
    John Tardy nyujtott magas
    Chuck Schuldiner tiszta, érthető magas
    Chris Barnes gyomros, mély
    Martin van Drunen sikítós magas
    Barney érthető mély
    Frank Mullen mély és érthetelen

    De reggelig lehet sorolni.
  • McFrost
    #50
    :AS:A:SA:D:D:DDDD
  • bakvarnyu
    #49
    azta, egy faluval lakol arrébb Obscene Extreme-re nem szokál menni?
  • Vadnokedli
    #48
    Skagen olyan ismerös .....CSS
  • stp4trick
    #47
    talán mert már koncertre jártam, mikor te még a homokozóba hugyoztál
  • xy21
    #46
    Szerintem erre nincs se teknika se tanács, ezt érezni kell :D
    Próbálgasd
  • Vadnokedli
    #45
    necrotorture elnézést XD
  • Vadnokedli
    #44
    vagy így szeretnéd?
    NECROTORTUAL

    ABOMINALBLE PUTRIDITY
  • Vadnokedli
    #43


    azér ez tudmár valamit :O xd
  • Legend Killer
    #42
    na, skacok, örülök a linkeknek, de hörgés technikáról is tudnátok írni nekem tanácsokat, tippeket?
  • FL Zoli
    #41
    ez

    még jó hogy úgy csináltam ahogy le van írva:)
  • FL Zoli
    #40


    Őt keressétek meg tanácsért:D:D
    Nekem az egyetlen "hörgős" énekes akit meghallgatok az Christian Alvestam, (ex-Scar Symmetry) jelenleg több bandában is benn van.
  • maggot666
    #39
    4 évvel ezelött én is keresgéltem ilyen dolgokat a zenekaralapítás elött hogy hogyan lehet hörögni meg minden, de ez nem egy eltanulható dolog ennek van egy technikája amire vagy ráérzel vagy nem. A legfőbb dolog hogy próbálkozz és rengeteget gyakorolj a szomszédok nem biztos hogy fognak örülni hiszen ez a fajta "éneklés" nem túl halk. A másik dolog hogy ne utánozz másokat mert 10 év elteltével vehetsz magadnak új hangszálakat. Maradj a saját hangszíneden hiszen ha utánozol valakit akkor az nem a te hangszíned amit a hangszálaid nem fognak eltűrni ráadásul nem is úgy fog megszólalni mint akit utánzol. Én ennyit tudok neked tanácsolni. Rengeteget gyakorolj és próbálkozz ez a legjobb módszer. A hörgést nem lehet elmagyarázni hogy hogyan kell az jön majd magától.
  • ERykk
    #38
    Abbath kb. 1 hangszínen tud normálisan hörögni, élőben még annyin sem. Én ezt nem nevezném igényesnek. Ha te szereted azzal persze nincs gondom, de azért ami igaz az igaz.
  • xy21
    #37
    Bring me the Horizon
    ez is jó szvsz
  • F1re
    #36
    nem érdekel a téma a rockot se szeretem meg semmi de ez a video fasza :D és ge.i komoly hangja van a tagnak :D sztem nektek tecceni fog
  • Vaxi
    #35
    nem baj, még kész szerencse, hogy te itt vagy, hiszen a hörgésből doktoráltál!
  • Sugam
    #34
    blackben is szoktak hörögni , viszont mainly károgás, de látszik gőzöd sincs a teknikákról : )
  • Legend Killer
    #33
    #17 :D.
  • ba32107
    #32
  • stp4trick
    #31
    te is értesz ám hozzá, előtted linkelték ugyanazt a csapatot
  • stp4trick
    #30
    ennyi hozzáértő embert...
    Immortalnak, mint oszlopos black csapatnak mi köze a hörgéshez? semmi
    alapvetően a stílus jellemzője a károgás, sivítás, nem a hörgés
    aki hörögni akar, az death-grind berkekben keresgéljen, mint a lenti Cock and ball,Dying Fetus , Cannibal...etc
    Brodequin
  • Sugam
    #29
    mics hangja nemrossz de egyre rosszabb, főleg ha live felvételeket csekkoltok, nemrég voltak bécsben nem mentem ki rá , de nem hagytam ki semmit ahogy néztem videókat. amit érdemes megkacsintani whitechapelből phil őket hallotam élőben és elég jók , meg oceano énekese nagyon bassza a facepalmed aritkulálatlan lowokat. ha nem lenne enynire siralmas a szkénája ennek a dolognak itt magyarországon , pl amerika lenne , hihetetlen sok zenekar jönne mo.ra (de igy örülsz ha 1évben jön valami, pl most eljön faceless mo-ra HÁT nem is értem hogy lehet ez[irónia], de sajnos 1 évente vannak csak események , mig a harkor pank jóval inkább megy ) .. de így ami megy förmedvény. magyar zenekarok is elvétve van 1-1 amire azt lehet mondani hogy oké, és itt nem a brainlustra és borzadály társaira gondolok ahol a vokálosnak köze nincs semmihez de azért hypeolják mindenhol :D..
    "befutni" is nagyon nehéz kivéve ha séma szarokat nyomtok és divatosak vagytok(pl malac plusz detkor riffek teli brékdáónnal, de másra nincs kereset) . témához kapcsolatosan jutubba bevésitek how to scream kidob 300 faszkalapot , mindegyik máshogy magyaráz, a lényeg próbálod utánozni és megérteni amit mond, van 1-2 emberke aki nagyon egyszerüen elmondja , de ezt a dolgot saját úton kell végig járni . hörgés ,mélyeket nagyon egyszerüen meg lehet tanulni , magasat hörögni rendesen ,sok gyakorlást igényel, de amint mondom itt mo-n nagyon nehéz bármit is csinálni, séma metalcoret akinek meg van ingere csinálni, az csináljon..
  • Sickness
    #28
    kori hangja a legdurvább
  • DJ RX7
    #27
    legjobb hörgés:



    viccet félretéve:

  • Doddy a düdő
    #26
    ez üvöltés, inkább. a hörgés tesznye.
  • bardocz
    #25

    Angelának kicsit férfiasabb a hangja.
  • Vaxi
    #24
    ez is csaj.
  • Vaxi
    #23
  • Vaxi
    #22
    ezt akartam berakni pontosan =)
  • wantonly
    #21
    Csaj...

  • Louis Cyphre
    #20
    Legjobb :)

    Cannibal Corpse - Hammer Smashed Face
  • bardocz
    #19
    A hörgésről beszéltem, szerintem az az igénytelen. Persze ennek semmi köze ahhoz, hogy könnyű/nehéz megcsinálni, mielőtt még jönne egy okos igazmondó.
  • Legend Killer
    #18
    Duality elején csekkoljátok a vörös hajú csajt :D. vinném!
  • Legend Killer
    #17
    nálam Slipknot rulz!

    Before I Forget
    Duality

    bár nemtom mennyire hörgés ez. azt olvastam gúgliban, h Corey extrémen énekel, v ilyesmi. nemtom :S :D, de akkor is Slipknot rulz.
  • VRSDM
    #16
    Nekem aztán foggalmam sincs hogy melyiket hogy hívják.
    De ezt a fajta zenét, ilyen fajta hol nyávogós, hol szimpla hang, hol különféle magas / mély hörgések. Na ez unóperfektó :)