73
  • Justil
    #73
    ja az lehet, én olyasmit nem használok :)
  • krajcsovszkig
    #72
    Szerintem meg a safaris flash pluginban, mert elég sok króm és safari felhasználót láttam erre panaszkodni...
  • Adamul
    #71
    adblock plus csodákra képes, nálam egy flash sincs itt, SŐT mióta ff-ot használok azóta sehol sincs :)
  • Justil
    #70
    hát akkor nálad van a hiba. nálam a flashek 99%-a totál proci kímélő...
  • CollerbladE
    #69
    Hát sajnos az sem megoldás, mert még egy képet sem tudok lementeni, pláne hogy sajátgép sincs, tc meg pláne nincs... Érdekes beálíltások vannak, géphez pedig nem lehet hozzáférni pendi miatt, mert olyan asztalba van, hogy kulcsal nyílik...
    Ja de ott mindent szétfagyasztott. Nekem itthon is a flash plugin egyik magot leterheli. Na de ott a másikat is leterhelte. IEt alig lehetett becsukni... ilyent azért FF nem csinál....
  • krajcsovszkig
    #68
    Minden flash, youtube is...
  • Justil
    #67
    de csak az sg reklámjával csinálja nem?
    nekem az sg-n kivül még 1-2 site van, ahol tudom, hogy szarul megírt reklám figyel be, amúgy soha semmilyen körülmények között nem eszi a flash a procit.
    jó, hát 3D-s játék esetében talán, de ott érthető is.
  • krajcsovszkig
    #66
    Eddig ezt soha nem csinálta, most meg mindig. Szerintem az új pluginnal lehet valami...
  • Justil
    #65
    a fless nem szar.
    aki ezt a reklámot csinálta, az volt a szar(arc).
    ugyanúgy, ahogy a "böngészőprogram", mint olyan, sem szar, csak azért mert van az IE ami full retek.
  • dondore
    #64
    elfogulatlansag:
    az egesz onnan kezdodik, hogy az ie kinyirta a kedvenc bongeszomet, a netscape-et, azota gyulolom :G
  • NullZ3r0
    #63
    Igen, ezt sokszor használtam én is. Firefox pendrive-on, csak elindítod, és megy, nem kell telepíteni. MSN, Dev-C++ dettó. Remélem azért pendrive-ot lehet bedugni az egyetemi gépbe.
  • Mardel
    #62

    Ha le van tiltva a telepítési jog.
  • Mardel
    #61
    Hát ez a flash reklám hibája.
    Ha chrome alól nézed, ahol megint nincs adblock ott is szépen terheli a procit.
  • MaXiMkA
    #60
    Bár Chrome-ot használok, meg szeretem is, de meghajlok az OPerát kedvelőknek, mivel úgy hallottam, h az valami Linuxos izén alapul. A Linux-nak meg nincsenek vírusai, meg tök biztonságos, Ja, meg másfél évig én is Operát használtam és tényleg bejött, telómon mini Opera van. Szóval ha nem lenne Chrome, akkor biztos, h Operás lennék. Bocs az IE, illetve FF rajongók ! :)
  • krajcsovszkig
    #59
    Nálunk egyetemen a firefox fagy szarrá a flashtől, itthon meg a notim pusztul meg, mert a flash egy egész procimagot egymaga 100%-ra terhel... (és közben szaggat)
    Szóval lehet, hogy inkább a fless a szar...
  • CollerbladE
    #58
    Kérlek szépen minden microsoft fejlesztőt, hogy a szaros IEjük fejlesztését hagggyák már abba, mert marhára idegesítő, hogy egy 2 magos 1.8 Ghzes core2-n nem lehet megnézni vele az SG oldalát, pl ezt itt, mert szarrráfagy az egész a 3 darab flashtől. összes **/*** kivan már vele, hogy 25x kell kiírtanom a feladatkezelőből, mert még becsukni sem bírja. Itt ülök egy egyetem géptermében, és szarrrrráfagy az ie8..................................
    még1x kérek szépen minden ms fejlesztőt, hogy töltsenek már le egy ff forráskódot vagy valamit és másolják már le az egészet, kicserélik az ikonokat nekem az is jó. De azért mert hülyék azért én nem akarok szenveeeeeedniiiii!!!!! Persze itt véletlenül sem lehet akármi mást is telepíteni..... deutálommmm
  • krajcsovszkig
    #57
    Ez az ETR-rel való inkompatibilitásra vonatkozott, nem a működésére ;-)
    Egyébként valószínű a linux és win közötti különbségek miatt lehet.
  • hol9672
    #56
    Én most ezzel kisérletezem safari + webkit nightly + safari adblock

    A webkit javascriptje a leggyorsabb.
  • Justil
    #55
    jah, mondjuk én azért sem vágom, mert 1x részletesen átnyálaztam a ff beállításait, azóta viszont febe-vel minden egyes reinstallnál csak importálom azokat (meg minden mást) és kész.

    1etlen kieg van, 1 banki program, ami nem jó az új ff-el, de ahhoz meg ki lehet kapcsolni about:config-ban vmi ilyen addon-verzió ellenőrzést, és akkor simán megy az is.
  • MrImy
    #54
    Nálam is hasonló arányok, lehet 1 évvel ezelőtti állapotok vannak a cikkben. :D
  • micu18
    #53
    Valóban sokféle arány van az átlagok mögött.Az Ingyentv.hu-n amely alapvetően videós oldal a tavaly tavaszi indulás óta egyre nagyobb a különbség a FF javára.
    Ma már a Google Analytics szerint 54% FF, 34% IE, 5,9 Chrome,4,2 Opera a többiek
    0 közelében..
  • B0nFire
    #52
    "Egyébként nekem az egyik kedvenc funkcióm a krómban, hogy ha ctrl-clickkel új lapra nyitsz valamit, akkor nem vált rá át, mint a firefox..." - Ebből a megjegyzésedből is világosan kitűnik, hogy soha 5 percet nem szántál rá a FF beállításainak tanulmányozására, mert akkor megtaláltad volna ezt:



    Ha kiveszed a pipát, akkor nem fog átváltani az új lapra. 1ébként gyárilag ez nincs kipipálva, úgyhogy csúsztatsz, mert alapértelmezésben nem vált át. Csak ha bekapcsolod.

    @Justil: Ha itt beteszed a pipát, akkor átvált automatikusan. A görgővel kattintani nem szeretek, nem áll kézre. Ezért mindig Ctrl+klikket használok. (megnyitás új lapon, és átváltás rá azonnal)
  • culas25hc
    #51
    Szerintem a honlapok 95%-nál a Chrome mindent visz. Egyetlen oldalon nem működik rendesen és nem tudom miért, nem vagyok szakértő, de az egyetemi neptun adminisztrációs oldalon baszakszik. Ettől eltekintve odaveri a firefoxot. Mikor mégis azt kell használnom már idegbajt kapok mire betölt, hozzászoktam a chrom gyorsaságához. Az explorert szerintem már 3 éve egyszer sem használtam
  • [HUN]FaTaL
    #50
    Középsőklikk és nem vált át.
  • gemihu
    #49
    Sajnos a mi céges oldalunkat nem ilyen böngésző megoszlásban nézik. A legnagyobb bajom ,hogy még mindig 16% felett van az IE6-ot használók aránya. A statisztikából az is kiderül,hogy sok cég és iskola használ még ie6-ot, ezért egyetértek azokkal,akik szerint részben azok felelősek az IE arányáért.

    Én FF-t használok,de Chrome is van, tudom lassabb az FF,de talán a 3.6-os gyorsulni fog. Van pár dolog ,ami miatt lassúsága ellenére is jobban tetszik szóval,egyenlőre maradok ennél:)
  • zeli
    #48
    "Egyébként főleg a linuxos FF-el vannak gondok, a wines egész jó még."

    Ezzel egyátalán nem értek egyet. Nekem Windowsban az FF, főleg miután a windows kezd idősödni, egyre lassabb. Várni kell, mire betölt egyátalán, én pl.: úgy szoktam sg-zni, hogy az új üziket mindig új lapon nyitom meg, 4-5öt, de már a másodiknál is beszaggat az egész FF, és eléggé zabálja a memóritát, és a cpu-t is. Ismerősömnek (screenshotot is küldött) egyszer a Firefox a 256 Mb ramjából 200 MB-ot evett. :D kb. beledöglött a gépe.
    Ellenben Linux alatt a Firefox sokkal stabilabb, gyorsabb, nálam legalábbis. Nem hiszem, hogy sok különbség lenne a Wines verziótól, ez talán azért lehet, mert a két oprendszer teljesen máshogy viselkedik.
    sry, hogy ide kevertem a win vs linuxot, nem akarok flame-t kelteni;
  • Justil
    #47
    nemtom hogy ez beállítás kérdése -e, vagy mi, de a ff nekem sem vált át ha új tabra nyitok vmit (midklikkel)
  • Mardel
    #46
    Gondolom azért nem hozott be a maxthon pár oldalt, mert maxthont ie motor hajtotta.
  • krajcsovszkig
    #45
    Egyébként nekem az egyik kedvenc funkcióm a krómban, hogy ha ctrl-clickkel új lapra nyitsz valamit, akkor nem vált rá át, mint a firefox, sőt meg sem akad, mint az ie, így böngészés közben ha meglátok egy linket ami érdekel, de nem akarom félbehagyni az olvasást, csak ctrl-click és észre se veszem, hogy történt valami, utána meg ha bezárom a lapot egyől ugrik az első megnyitottra, aztán ha azt is, a következőre, egyetlen fölösleges kattintás sem szükséges :)
  • krajcsovszkig
    #44
    ctrl-click új lap, shift-click új ablak, de ha felhúzod a keretre, akkor is új lap, ha meg az asztalra húzod, akkor parancsikon ;-)
  • passatgt
    #43
    közéső klikkre új lapon nyitja
  • Justil
    #42
    mid-click?
  • MaXiMkA
    #41
    Fiúk, mondjatok amit akartok, én először IE-t használtam, vírusos lett a gépem. Aztán áttértem FF-ra, de az meg zabálta a gépem. Sajnos a Netscape már nem volt, tehát áttértem a Maxthon-ra, ami nagyon bejött, csak nem akart pár oldalt rendesen behozni, s akkor kidobtam azt is, ahogy megjelent a Chrome. Sztem eddig ez a legjobb, leggyorsabb. Nekem megfelel, csak az hiányzik belőle, ami volt a Maxthon-ban, h ha egy linket megfogtál és félrehúztál, azt automatikusan új ablakban nyitotta meg, nem kellett a jobb klikk Megnyitás új lapban-al szarakodj. :) Chrome Rulzz :D
  • passatgt
    #40
    Nálam:


  • Cat 02 #39
    Ha lenne a hét/hónap legbutább/legtrollabb hozzászólója díj, már rég a tied lenne...

    szokásos ff vs opera,chrome (mert ugye ff vs ie-t senki se vitatja :D) még okés, de könyörgöm, w7 ?
  • tomcsa4
    #38
    Hát nem tudom ki hogy van vele, de én 3,5-4 évnyi hazsnálat után levágtam a büdös picsába ezt az FF-et és feltettem a K-Meleont. Tesztfázis, 1 hete hazsnálom, eddig jó.
  • [HUN]FaTaL
    #37
    És ahogy terjed az FF egyre inkább kezd ugyanolyan gány lenni mint az IE, lassú és egyre kevésbé biztonságos.

    Opera rulz :)
  • Justil
    #36
    a procit tudja olykor elég keményen enni, a ramot leszarom kb :)
    plusz lassan indul, meg úgy általában véve is jóval lassabb, mint egy opera, vagy króm. króm esetében érthető, hiszen abban semmi nincs gyakorlatilag, ami lassítaná, de az opera azért ezen a téren jobban teljesít.
    gb-s VSTi-vel meg ne gyere, a library-jük gb-s, amit betöltenek preseteket azok jobbára pár tucat mb-osak összesen. csak azért mondom, mert ha mondjuk mt módban beletöltenél 10-12-t a tényleg testesebb presetekből, nagyon gyorsan rájönnél, hogy a 2 giga ram semmire nem elég :)
  • B0nFire
    #35
    Ez a "rohadtul zabálja a gépet" a másik, ami a könyökömön jön ki. Nekem a FF megzabál 40%-ot a 2 Giga ramból, de amikor 1 Giga volt benne, akkor is beérte 40%-al. Sőt, elfut vígan 512 Megán vagy akár 256-on is, mert ott kezdtem ezt a konfigot. Akármennyit raksz bele, 40%-ot fog kajálni, mert a Windows optimalizálja a memória kihasználást! Akkor van jól kihasználva a memória, ha a rendelkezésre álló lehető legnagyobb részét kihasználja, mert így nem kell a lapozófájlt igénybe venni, meg irkálni a vinyóra mint virtuális memóriába.

    Beállíthatod azt is, hogy az operációs rendszer kapjon többet, és a szoftverek kevesebbet. Csak éppen nem javallt. Nálam a FF meg a Photoshop egész nap fut, mindamellett nyugodtan tudok bármi egyebet csinálni, filmet nézni, hangot és zenét szerkeszteni szintén nem gagyi programokkal, azt is legalább kettővel vagy hárommal párhuzamosan. Van úgy, hogy a FF mellett még megy a Ps, az FL studio, Cakewalk Sonar megspékelve néhány gigabájtos VSTi-vel és érdekes módon mindig elég a memória, ez a 2 Gigabájt.

    A Windows kezeli a memóriát és szépen be is tudja osztani. Néha videót is renderelek, vagy DVD-t. Mindig elég a memória, pedig a FF lefoglal 40%-ot. Ha van neki miből. Ha nincs, jóval kevesebbel is beéri.
  • Justil
    #34
    hát...ja, akkor szerencsém van. de csak magamból tudok kiindulni, és mivel még nem láttam bsod-ot win7 alatt, úgy vagyok vele, h nincs is :) főleg hogy millió másik user is ezt mondja...