54
Elérhető a blackPanther OS v10.1 első BETA változata
  • 7HTH7
    #54
    Sokan vannak, de többnyire ők csak az Ubuntut tekintik Linuxnak, más szóba se jöhet. Ok, hogy csináljunk, de hogyan? Olyan helyeken ahova régen cikkeket küldhettünk be vagy maguk írtak rólunk, ma már egy cikk se jelenthet meg rólunk, bárhogy is méltatlankodunk miatta. Persze az Ubunturól naponta cikkeznek, annyira a szívükön viselik a népszerüsítését, mintha ők maguk Ubuntu fejlesztők lennének.

    Nekem csupán ez az észrevételem. Vector órákig mesélhetne neked arról, hogy mennyire elutasítóan viselkednek velünk és mennyire egyértelmű, hogy hírzárlat van a blackPanther OS-on.
  • mumpic
    #53
    Hányan vannak a magyar linux felhasználók? Hányan vannak a világ többi részén a linux felhasználók? Ezért. Nem hiszem hogy szándékosan elnyomnának titeket. Ha nincs hírverés, akkor csináljatok.

    Az ubuntuval mi bajod?
  • 7HTH7
    #52
    Örömmel jelentem be hogy a helyünket hosszú távon nem csak, hogy megtartottuk, de azótta csak javult. Már a 7. helyen állunk a heti listán, megelőzve az általad említett Redhat és Debian disztrókat:

    http://distrowatch.com/index.php?dataspan=1


    A havi összesítettben 22. helyen:

    http://distrowatch.com/index.php?dataspan=4

    A félévesben pedig 60. helyen:

    http://distrowatch.com/index.php?dataspan=26


    Mindet figyelembe véve az utóbbi fél évben a rendszer népszerűsége megállíthatatlanul nő. Külföldön cikkek jelennek meg és fórumtémákat szentelnek a blackPanther OS-nak, idehaza pedig még mindig hírzárlat van rajtunk.

    Szomorú, hogy saját haznánkban közel se vagyunk olyan népszerűek, mint a világ más részein. Őszintén szólva én azt tapasztalom, hogy ha itt valaki magasra mer törni azt a többiek irigységből visszarántják a mélybe ahelyett, hogy segítenének neki a további küzdelemben.

    A blackPanther OS a magyar igényeknek megfelelően a magyar felhasználóknak, azokat meghallgatva készült. Azok mégis elutasítják és inkább más disztrókat választanak (többnyire Ubuntut). Erre kapjuk a leveleket külföldről melyekben a felhasználóink kérdéseket tesznek fel és gratulálnak a munkánkhoz, valamint sokan felajánlották a segítségüket is úgy a fejelsztésben, mint a népszerüsítésben.
    Kérdem én, Magyarországon miért nem viselkednek így az emberek? Mire jó ez, hogy minden hazai terméket elutasítanak az emberek, még akkor is, ha ingyen adjuk nekik?

    Jó, lehet sokan most azt mondják ezen kijelentésem miatt, hogy mekkora nacionalista disznó vagyok, de nem fogok megsértődni. Legyek csak, nem zavar...
  • MerlinW
    #51
    Szép teljesítmény, tartsátok meg. Mondjuk a népszerűségi ráta a fél éves intervallumban kezd erény lenni, nem a 7 naposban, de természetesen hajrá hajrá:)

    Kipróbálnám én is, de nekem bőven elég a szervereken a Redhat, munkaállomásokon nem szerettem soha. Debian párti vagyok. Egy virtuális vasra lehet feldobom majd, és ránézek.
  • 7HTH7
    #50
    Ja boccs, mindig elfelejtem tagek közzé zárni:

    http://distrowatch.com/index.php?dataspan=1
  • 7HTH7
    #49
    Halkan megsúgom, mielőtt még valaki felháborodna, hogy a blackPanther OS jelenleg a distrowatch.com-on a 40. legnépszerűbb disztró és a népszerűsége rohamosan nő. Aki nem hiszi járjon utána:

    http://distrowatch.com/index.php?dataspan=1

    Külföldön egyre több cikk jelenik meg rólunk és a fórumokon, levlistákon is pozitív véleményeket hallani vissza, nem úgy mint idehaza. Sajnos sikerült elérnünk azt, hogy külföldön több felhasználónk van mint a saját hazánkban. Köszönhetően a hírzárlatnak és az Ubuntu hazai imádatának...
  • gabber_saviola
    #48
    :)


  • 7HTH7
    #47
    Természetesen jelezni fogom.
  • precision
    #46
    hát remélem összejön vmi :)
    ha van vmi fejlemény pls jelezd :)
  • precision
    #45
    köszi, ha majd nagyon unatkozom lehet hogy kipróbálom :)
  • 7HTH7
    #44
    Egyébként mindenkinek szól: Ha valami nem megy vagy nem úgy működik ahogy szeretnétek, akkor nem szidni kell a blackPanther OS-t, hanem jelezni a problémát és esetleg javaslatot is tenni.

    Mint ahogy azt eddig is tettük, megkeressük a megfelelő megoldást és bekerül a rendszerbe.
  • 7HTH7
    #43
    Úgy látom a problémád megoldódni látszik. Még el se kezdtem igazán kutakodni:



    http://www.math.columbia.edu/~bayer/Python/iTunes/

    http://kde-apps.org/content/show.php/add+iTunes+Store+Podcast+-+itms2xml?content=78720


    Szóval nem kell ehhez feltétlen windows és virtuális gép ;)

    Amint lesz időnk és szerzünk a teszteléshez egy iPhone-t, be is tesszük a rendszerbe a legmegfelelőbb alternatívát :)
  • MerlinW
    #42
    Egyezzünk ki egy NT4-ben, ha kényelmesen szeretnénk netezni:D Hardkór juzer DOS alatt is netezhet parancssorban:)
  • MerlinW
    #41
    host lemez használata több módon is megoldható. Egyik a hálózat + könyvtár map-elése. Megosztod a windows-os lemezt és kész is vagy.
    Másik hogy VM masinának megmondod, hogy lássa a fizikai lemezt is. VMWare-ben egy checkbox pl az egész, VBox-ot nem használok, de abban is kell lennie ilyennek.
  • mumpic
    #40
    felhasználástól függ hogy elavult-e, aztán mégis boldog boldogtalan veszi az ilyen hozzáállás miatt az újabb és újabb alkatrészeket :)

    a legtöbben csak neteznek a gépen, arra meg már a 3.1-es win is elég volt.
  • precision
    #39
    ezzek a vm megoldásokkal az a baj, hogy nem nagyon látják a "host" fájlrendszerét... tudom, hogy van egy közös mappa, amin lehet a hostból a guestbe fájlokat átvinni, de egyrészt macera, másrészt redundancia... mármint, megmagyarázom :)
    ugye egy külön partíción van az összes mp3am, videom, különböző iphone -os ipa fileok, stb. ha ezeket is szeretném felsyncelni a szifonra, akkor át kell őket cipelnem a virtuális gépbe... szal macera :)

    a legegyszerűbb az lenne, ha a gyík apple végre megírná a szarját linuxra is és/vagy hagyná hogy 3rd party programokkal is lehessen adatokat felrakni az iphone -ra :)
  • 7HTH7
    #38
    Persze, nem modtál semmi rosszat. Nem is azért mondtam, hogy próbáld ki. Csak azért hogy megtudd mekkora ugrás pl a 4.2-höz képest, amire a legtöbben mai napig gondolnak a blackPanther név hallatán.
  • MerlinW
    #37
    12+ év Linux/Unix használat és fejlesztés után megengedem magamnak hogy látatlanban mondjak véleményt. Egyébként semmi rosszat nem írtam.

    Láttam a videókat, még jó is lehet. Csupán a lenti kijelentések voltak félreérthetők.
  • 7HTH7
    #36
    Vajon honnan... :D
  • 7HTH7
    #35
    Próbáld ki és akkor mondj véleményt...
  • pxxl
    #34
    ma már alapnak is mondható gépet. imább ma már ELAVULTNAK mondható...de min1.

    am meg honnan veszed h nem ismerem a bP-t?
  • MerlinW
    #33
    No meg többnyire a hardverigény sem rajtatok múlik:)
  • 7HTH7
    #32
    Nem, a hardverigény még mindig ennyi. Most is egy poont ugyanolyan brutális teljesítményű laptopon dolgozok :D

    Sőt ramból csak fele annyi van benne.
  • MerlinW
    #31
    Azért ne essünk túlzásokba:) Miután 90%-ban a kernelen, a KDE-n és a többi nem általatok készített alkalmazáson múlik a Linux világ fejlődése, ezért olyan nagy ugrás nem lehet. Persze ha az előző Panther annyira "gyerekcipőben" járt, az más dolog.
  • mumpic
    #30
    Mi a baj vele? Én programokat akarok használni, és nem oprendszert. Inkább az a furi, hogy az embereknek azért kell vasat venni, hogy fusson rajta a vindóz.

    Tavaly ilyentájt végigültem egy opensolaris előadást valamelyik szabadszoftver estén, és csak a legvégén derült ki hogy kevés hozzá a gépem. Pedig kipróbáltam volna. :(
  • MerlinW
    #29
    Ubuntu-nak Pentium 1Ghz, 256MB memória a minimuma. A lenti konfig teljesen reális. Windows zabál sokat, minden OS-nek kb ennyit kellene ennie.
  • 7HTH7
    #28
    Miből gondolod, hogy a blackPanther OS v10.1 és a blackPanther OS v1.0 között nincs akkora különbség mint a Windows Vista és Windows 7 között?

    Még csak nem is ismered a rendszert. Egyébként sokkal nagyobb a különbség a mi esetünkben...
  • pxxl
    #27
    "a rendszer hardverigénye feltételezi a ma már alapnak is mondható gépet -legalább Pentium 4
    osztályú, legalább 1,5GHz-es, 512MB RAM-mal és 16MB-os VGA kártyával szerelt PC-,"

    kicsit elavult szöveg már nem? :D
  • MerlinW
    #26
    Nem kell bezárni, mondjuk miután nem egy elterjedt disztróról van szó, bőven befért volna a Linux topikba is.

    Ubuntu, Debian, Redhat, Gentoo, Slackware, BSD topikoknak van/lenne létjogosultságuk, a 2nd/3rd party disztróknak nem biztos.

    Persze nekem aztán tök mindegy...
  • MerlinW
    #25
    Virtualbox + XP + iTunes. Én is így csinálom. (Én mondjuk VMWare-el, de egykutya)
  • 7HTH7
    #24
    Nos, akkor a moderátor a régit szépen bezárhatja, nem haragszunk meg érte. Sőt bezárhatja a windows topicocat is és az esetleg létrejövő vagy túl régi Ubuntu topicocat is ezen az alapon...

    Egyébként itt részletezve van a hw követelmény:

    http://www.blackpanther.hu/modules/news/article.php?storyid=68
  • pxxl
    #23
    nem, akkor kellene zárni, ha lenne xp, xp sp1, xp sp2, xp sp3 stb :)

    xp, pista, win7 mind mind más. ;)
  • mumpic
    #22
    Jó, megfordíthatjuk a kérdést, pl miért nem nyitnak Ubuntu 8.10, Ubuntu 9.04, Ubuntu 9.10, Ubuntu 10.04 stb topikokat?
    Nekem mindegy hogy hány bP topik van, csak mondtam, hogy ha jön egy moderátor aki majd becsukja, akkor ne legyen csodálkozás.

    ON

    nem találtam sehol a honlapon rendszerkövetelményeket, erről van valami infó?
  • 7HTH7
    #21
    Értem, akkor zárjuk be ezeket is sorban:

    Windows XP
    Windows Vista
    Windows 7
    Windows 8
    stb..

    Elfértek volna egyetlen helyen, nem?
  • pxxl
    #20
    jóóó de az már vagy 2 éves, kutya nem látja meg hogy van egy ilyen új izébigyó párduc
  • mumpic
    #19
    Mivel nem rég vagy regisztrálva, jobb ha tudod, hogy az SG nem olyan mint pl a HUP, hogy egy-egy kérdésnek nyitnak topikot, hanem itt témakörök vannak. a 10.1-es verzió is elfért volna abban a topikban. Ha kiadtok egy újat, akkor meg majd ezt kéne bezárni, ezért elég egy topik.
  • 7HTH7
    #18
    Igen, a régi már zárható...
  • 7HTH7
    #17
    Volt már példa meglepetésekre.
  • 7HTH7
    #16
    Ok, elnézést. Nem nyelvtantanár vagyok, hanem programozó, ezért kérlek nézdd el nekem ezt a kis hibát :)
  • Garfield
    #15
    Már van blackPanther-es topik, zárható