107
Különbségek, sztereotípiák, minden ami eszetekbe jut ;)
  • Fbn Lx
    #27
    a férfiak logikusabbak, a nőknek meg jobb a szociális érzékük.
  • CamelX
    #26
    Jó lenne amúgy ha valaki hölgyemény is beírna ide, tudom hogy akadnak rendszeres fórumozók között :)
  • CamelX
    #25
    Ki adott ezért büntipontot?

    salsoul: valószínűleg ez a végső tézis egyike :)

    Sadist: Jó példák, leginkább ilyen hétköznapiakra vagyok kíváncsi! Thx
  • kuci06
    #24
    basszus, most komolyan ezért adtok büntipontot? :D
    vicces.
  • Sadist
    #23
    Mert a nők rövid távon gondolkodnak, nem tudják, vagy nem akarják felfogni a tetteik jövendőbeli következményeit.

    Tipikus példa a fogkrémes tubus. Nők jellemzően közepén nyomják, nem érdekli őket, hogy mikor már kevés van benne akkor szenvedni kell vele. Ezzel szemben a férfiak inkább a végénél nyomják a tubust, és mikor kevés van benne simán ki tudják nyomni azt is.

    Vagy például mosogatógépbe késeket élükkel felfelé rakják, mert nem gondolnak bele, hogy később ha belenyúlnak simán megvághatják magukat. És nem csak egy nő, anyám, hugom, hugom barátnője, anyám kolléganője is simán élével felfelé rakják bele a kést a mosogatógépbe, mert "úgyis mindegy, meg így jobban elmossa". Anyámat meg hugomat azért sikerült meggyőzni, hogy nem mindegy.
  • salsoul
    #22
    Egyébként a problémák abból fakadnak, hogy senki sem szentel odaadó figyelmet a másiknak, amin keresztül a másikat megérthetné.
  • Livius
    #21
    De lényegtelen, aztán jön a change my mind és buy it. Ezt nem értettem eddig soha, hogy minek valami ha nincs rá szükség.
  • salsoul
    #20


    > elolvasom <
  • CamelX
    #19
    Nézd meg jobban! A megveszem jelre 4 nyíl mutat, a nem veszem meg jelre meg 3. Ez a 4:3 arány talán még jó indulatú is talán :D
  • Livius
    #18
    Ez kurva jó, ezek szerint a nők amin gondolkodnak, hogy megvennék, azt mindeképp megis veszik majd. Ez jó nagy lúzerség.
  • Sadist
    #17
    Megnyugodhatsz, nem miattad :)
  • Sadist
    #16
    De legalább megnyugodhatsz, hogy nem miattad.
  • CamelX
    #15
    Erről volt egy tanulmány, amit ha valaki pszichológiát tanul annak kötelező... ha már a reál gondolkodást hoztad fel:
    Volt 2 terembe 1-1 csoport nő és mind a 2nek meg kellett csinálnia egy matematikai tételsort, azzal a különbséggel hogy az egyik terembe túlzottan kirívó szexisen nőiesen voltak öltözve, a másikban pedig szolídan, nadrágban, stb. Nem nehéz kitalálni melyik teremben lett magasan jobb az átlageredmény ;)
    Ebből idiótaság lenne arra következtetni, hogy a ruha okosít, NEM. Itt az a lényeg, ha a nők a sztereotípiák szerint viselkednek, akkor az agyuk is úgy fog viselkedni, ha pedig felülemelkednek ezeken a korlátozó gondolatokon, akkor ezeket leküzdhetik. Ez is egy jó téma, de a vásárlásos példa sokkal jobban tetszett, afféle praktikus ötletek kénének.

    Tudományosan példák mindenre vannak, a férfi agya valóban máshogy működik mint a nőé, mert más arányban használják a jobb és a bal agyféltekét. Ez közrejátszik a navigációban, a kreativitásban, és sok más dologban. És kivételek is vannak mindenhol, de ha már az átlag férfiről és az átlag nőről beszélünk, akkor az legyen is átlag, de ha cáfolni tudjátok akkor tegyétek!
  • sanyiute
    #14
    ezt az egyszerre több dolog alatt mit értesz mert hogy pl vezetésnél sok dolgot kell csinálni és még is a férfiak a jobbak + e mellé ott van a jobb térlátásunk hogy van ez? vagy úgy érted nők egyszerre vasalnak nézik a tv-t és vigyáznak a gyerekre?:D
  • Ecocska
    #13
    Sztem emg nem xd Okosabbak a férfiak és ennyiiii
  • kocsisgabor9999
    #12
    Sok ferfi Noi esszel gondolkodik.
  • kocsisgabor9999
    #11
    Ha megnezitek nem sok fizikus volt No. Nekem ennyi lenne a velemenyem a Noi gondolkodasrol. :)
  • Tyler1
    #10
    ez kurva nagy :D de amúgy mindig ez van, faszért keresget mindenki, azért van a modi h eldöntse kell-e a topic vagy nem. ha a hülye hsz-ekért bünti jár, akk én adnék ezért is....
  • Atti12
    #9
    ez nagyon jó :DDD
  • Rash87
    #8
    Az a baj,h ez igaz :D
  • CamelX
    #7
    Köszi :D

    Ha megengedtek 1 kis OFF-ot még amúgy:

    SG topiknyitási folyamat:

    Topicnyitó: Érdekel 1 téma -> nyissak róla topicot? -> rákeresek keresőbe -> nem találtam pont ilyet -> megnyitom -> várom az érdeklődést és a kezdő reakciókat


    Topic első olvasói:
    a) Érdekel/leszarom a témát -> mindenesetre megnézem keresőbe, hátha beleköthetek -> találtam ilyet -> Del, vagy szétoffolás, majd Del

    b) Érdekel/leszarom a témát -> mindenesetre megnézem keresőbe, hátha beleköthetek -> nem találtam ilyet -> hozzászólok, hátha jó téma sül ki belőle

    c) Érdekel/leszarom a témát -> mindenesetre megnézem keresőbe, hátha beleköthetek -> nem találtam ilyet -> próbálok belekötni, hátha mégis valaki be tudja záratni akkor legyen igazam -> próbálom pár mondattal lerendezni és DEL, gonosznak lenni jó :) -> tenyerem dörzsölve figyelem a sorsát / szólok a modi topicba, hátha valaki beleköt

    ! nem komolyan venni, tényleg csak poénképpen jutott eszembe ! :D
  • CamelX
    #6
    Ez tökéletes szemlétletése a gondolkodásmódnak, jó kezdés :) Trigger word-ökön majd magam alá csináltam :D
  • Wolfsnack
    #5
    Miért okosabbak a férfiak?
    Miért okosabbak a nők
    szivesen
    delpls
  • Különc
    #4
    Épp erről olvasok, Narxis kb leírna tömören a lényeget... Mindent a tesztoszteron és annak mennyisége irányít
  • kuci06
    #3
    voltam a TOP10 előtt, az ilyen témák valahogy mindíg oda jutnak :D

  • Narxis
    #2
    A férfiak jobban látnak térben, jobban eligazodnak térképen míg a nők egyszerre több dologra is tudnak figyelni. Ezt egy oktató rajzfilmben láttam. Ennyit tudok a témáról. :(
  • CamelX
    #1
    Kommunikáció beadandómhoz kapcsolódó téma, de ez 1 olyan dolog, ami mindenkit megmozgat, úgyhogy tessék megosztani egymással az ötleteket, tapasztalatokat, legyen az akár személyes, vagy humoros sztorik, élmények ;)

    Pontosan mit jelent az, hogy a férfi és női gondolkodásmód eltérő? Miben nyilvánul ez meg, mi ebből az elcsépelt sztereotípia, mit lehet nagy átlagból általánosítani, és milyen elvárások vannak a nemek között ha már a kommunikáció mint folyamat létrejött? Számos vicc született arról, hogy milyen merőben más gondolkodásuk van a férfiaknak és a nőknek, legtöbbjükre ezekre csak nevetve bólogatunk, esetleg kissé megsértődve húzzuk a szánkat, mégis elgondolkodunk rajtuk. Erre talán a legmegfelelőbb képi hasonlat, hogy a férfi agya inkább egy gofrira hasonlít, míg a nőé egy tál spagettira. Jól tükrözi eme képséma azt, hogy a legtöbb élethelyzetben ha probléma merül fel, a férfi jól átlátható, logikus és egyszerű megoldásra törekszik, míg egy nőnél sok minden közrejátszik ilyenkor. Ő is elindít egy problémamegoldó folyamatot, de eközben egyéb gondolati folyamatok és érzelmi-értelmi akadályokon/gubancokon kell átfutnia, amiből vagy hatékonyabb megoldás születik mint az első esetben, vagy csak újabb problémák merülnek fel.

    Ti erről mit gondoltok?