172
Serious Sam The First Encounter HD
  • arpad65
    #52
    Sziasztok!SEGÍTSETEK LÉGYSZI!Nekem is a Skidrow verzió van meg.Indul rendesen,aztán amikor jönne az első pálya,akkor kiírja UNABLE TO LOAD LEVEL...mit csinálok rosszul?Nagyon szeretnék játszani vele,de nem megy.
    Előre is köszönöm a segítséget!!!
  • NiGhTM4R3
    #51
    Hangoknál lehet valahol állítani, hogy 5.1 vagy sztereó legyen?

    A beállításoknál nem találtam, és furcsa a hang. Akkor szokott ilyen lenni, ha 5.1-ben nézek filmeket :/
    (pontosabban ezért nem szoktam 5.1-ben nézni filmeket - valami baj van a hangfalaimmal)
  • JackSparrow88
    #50
    Leszedtem a SKIDROW-ot, feltelepítettem, crackeltem aztán bemásoltam a mentéseket de nem látja sajnos.(pedig előtte direkt létrehoztam egyet h biztos tudjam hol is van pontosan aztán odamásoljam)Ha nem tud vki megoldást erre az sem baj, úgyis már a végén voltam szal nem gond...
  • RAMyMamy
    #49
    skidrowhoz is van crackfix
  • JackSparrow88
    #48
    Oks, akkor nincs mit tenni, le kell szednem a Skidrow verziót. De ugye a mentéseket el fogja fogadni?
  • Kongy
    #47
    Nekem a sima SKIDROW verzió működött rendesen, egyszer se fagyott. Végig is toltam.
  • JackSparrow88
    #46
    De mondjuk van egy másik, proper verzió,az lehet h már jó, vki esetleg leszedte azt?
  • JackSparrow88
    #45
    Hát én felülírtam egy crackfix-el("Serious.dll") de úgy sem jött helyre a hiba :S
  • gabf1
    #44
    Ezt állítólag direkt csinálták így a készítők, egy dll fájlt felül kell írni hogy végig tudd vinni.
  • RAMyMamy
    #43
    :D
  • Narxis
    #42
    Jól van. :D Edd meg a feelinged!

    (csak viccelek) :D
  • RAMyMamy
    #41
    öcsém is panaszkodott erre :/
  • JackSparrow88
    #40
    A k*rva eget, az uccsó pályán amikor jön a vidi a hatalmas szörnnyel utána ahogy mennék a piramis fele mindig ezt az ablakot kapom:(3szor egymás után + a gép újraindítása után is, mi a f*sz baja van, eddig egyetlen egyszer sem csinált ilyet:(
  • RAMyMamy
    #39
    nekem az és kész D:
  • JackSparrow88
    #38
    jaja most normálon nyomom de volt nem is egyszer amikor azt mondtam lehet h hiba volt ezen a nehézségen elkezdeni, viszont így legalább van benne kihívás xd
  • Narxis
    #37
    Nem feelingesebb csak akkor még ez új dolog volt, ma már nehéz innovatív dolgokat beépíteni a játékba, ezért nem is nyúltak komolyabban hozzá.
  • RAMyMamy
    #36
    biztos nem nehezebb. nem azt mondtad, hogy most normalon tolod, de eddig könnyebben fokozaton volt?:D
  • JackSparrow88
    #35
    Na eljutottam az uccsó pályára, most az elején lévő arénában a robot hullámnál vok, az elég durva mivel kicsik és nagyok is jönnek egyszerre és sajnos mindkét irányból (a hátam mögött is) így elég nehéz úgy mozogni h ne találjanak el, pláne h nincs extra +100-as szív se. Na de eddig is rengetegszer meghaltam mivel érezhetően nehezebb mint anno az alap volt. (pl. csak feleannyi a maximum lőszer, illetve 300 helyett csak 200 az életerő és a pajzs is mint a régiben)
  • RAMyMamy
    #34
    ha mondjuk 2-3 gigával több/jobbak lennének a textúrák, akkor én is ezt mondanám :D
  • kutyafulu
    #33
    Na kérem szépen végre egy old-skúl FPS
    A Serious Engine 3 ért pedig le a kalappal a Croteam előtt, milyen szép és itt még korlátozva voltak, úristen mi lesz itt a SS3 ban!!
    am pedig 9/10 nálam !
  • Kongy
    #32
    Ja, ezt a képet már láttam, tényleg pofás a játék, ahhoz képest, hogy a motorja nem egy Euphoria, vagy CryEngine....vagy Unreal vagy akármi engine...
  • RAMyMamy
    #31
    erről beszéltem #15-ben: kép
  • RAMyMamy
    #30
    a "békásat" vagy 200x tuti elbasztam, mire sikerült, így is fél percenként nyomogattam az F6-ot :D az "arénás" az könnyű volt sztem :)
  • PersianWarrior
    #29
    De a legeslegelmebetegebb rész az volt, amikor egy millió béka támadt rád még az egyik szentélyben. :D Azt hittem megőrülök. Meg most ilyen arénákban jönnek rám 1000ren, és minden oldalról ilyen fejnélküli bombakezű emberkék. :D
  • RAMyMamy
    #28
    én is azt a részt úgy csináltam meg, este le is videóztam neked, csak már feltölteni nem volt időm :D
  • JackSparrow88
    #27
    Na csak sikerült nagy nehezen de csakis az volt a szerencsém h át tudtam ugrani vhogy azt a tüskés gödröt, így a csonti sereg hoppon maradt a túloldalon és innestől kezdve már sorozhattam őket nyugodtan a távolból, nem piszkáltak :)
    Persze később még a lávaszörnyeknél is gondba voltam mer baromi nagyot sebeztek de végül az is meglett...
  • RAMyMamy
    #26
    normalban nem is nehéz :D
  • JackSparrow88
    #25
    Am ne nézzetek lámának nem most játszok Sam-mel először, ezt a részt anno még vagy 3-szor kinyomtam de nem normálon mint most és ezért vok gondban mer most azon kezdtem el de beszoptam xd
  • Ben007
    #24
    picsába most hogy kérjek büntit :'(
  • PersianWarrior
    #23
    Félreértések elkerülése végett, ilyen topic még nincs, csak Serious Sam 3-as van, ez meg...nem az...még.
  • Ben007
    #22
    ha van már ilyen topik akkor idiótának számít? Büntit nekem!!!! Megyek feladom magam :D
  • Kongy
    #21
    Egyik jobbféle pálya.

    Szép a nap.

    A Víz se rossz

    Az aljnövényzet is sűrű
  • RAMyMamy
    #20
    hogyne lehetne cheat nélkül végigjátszani :D

    amúgy szerintem tök egyértelműen van leírva :)
    beírod, aztán, ha megnyomod az ESC-et, a menünél ott lesz alul a cheat almenü
  • JackSparrow88
    #19
    Hé, sorry de lécci vki segítsen már nekem, mer nemtok továbbjutni így, mer szinte biztos vok h nem lehet cheat nélkül megcsinálni, annyira sok csontos jön.(őket utálom am is a legjobban és most kapok belőle néhány százat is)
  • RAMyMamy
    #18
    én minden évben (2004 óta) 1-2x végigjátszom őket, mindig egyre nehezebb fokozaton és próbálom az összes titkot megtalálni xD ha nem megy magamtól, akkor nézek youtube-on videó végigjátszást. most is ezt csináltam, és eléggé meglepődtem, hogy nagyon sok minden nem úgy van, mint az eredetiben :)
  • balee4
    #17
    Mondjuk ezt nem tudtam, 2001-ben toltam az egyet, háát, bizony nem ma volt, szal már szinte mindent elfelejtettem belőle... :D De abban igazad van, hogy a grafika nem egy nagy etwas, néhol egyes textúrák meg ocsmányul mosottak.
  • PersianWarrior
    #16
    Szerintem elég steril a grafika, bár 1-nek jó, végig lehet tolni egyszer, de nem nagy cucc...
  • RAMyMamy
    #15
    sztem változott, ez már túl mű. :( nagyon sok minden nem úgy van benne, mint az eredetiben, pl. a valley of the kings pálya végén, ha nem mész rá a hídra, hanem jobbra fordulsz, lerakétázod a köveket, akkor egy ilyen hintaszerűséggel át lehet menni a túloldalra és ott van egy titkos pálya. a hd-ban csak egy sima teleport van. :S a textúrák is sok helyen ocsmányak, szerintem az eredetiben szebbek voltak...
    a SE valóban jobb, mint a FE, de nekem az első rész a fav, legelső FPS, amit végigjátszottam, örök emlék marad :)
    tuti, h lesz a SE-ből is HD, mert arról is vannak képek. remélem, h hamarosan jön az is
  • balee4
    #14
    A feeling sztem mit sem változott..., mondjuk az első rész nekem sem a kedvencem, a Second Encounter sokkal hangulatosabb és jobbak, nagyobbak, epikusabbak a pályák. Gondolom abból is lesz HD.
  • JackSparrow88
    #13
    Heló, vki segítene nekem mer nemtom sehogyse aktiválni a csalást, kár h ezen is változtattak, mer régen csak be kellett írni a ~ lenyomása után h "god mode" és már örökéletbe voltál, ezzel szemben most sokkal nehezebb, íme angolul:
    While in gameplay press ~ key to activate the console. Type "cht_bEnableCheats=1" (without the quotes) to enable the first set of cheats options such as Max Health, All Guns, Level Selection, kill all enemies. After entering this command press ~ then ESC and then F1 you should now have the cheat menu. From now on at the bottom of the menu (Load,Save Options,Leaderboards...) you should be able to see Cheats F3, this is the cheats menu. Type "cht_bEnableCheats=2" (without the quotes) to enable second set of cheats options God Mode, Ghost, Invisible and Fly mode. After entering this command press ~ then ESC and then F1 you should now have the cheat menu. From now on at the bottom of the menu (Load,Save Options,Leaderboards...) you should be able to see Cheats F3, this is the cheats menu.

    Értelmezésem szerint magyarul annyi lenne h előhívod a ~ gomb lenyomásával a panelt, beírod azt a szöveget és miután leentereztem, megnyomom az ESC-t majd az F1-et, erre előjön a cheat menü(ja ugyanaz a menü előjön mint amit játékközben előhívtam, szuper) szal innen már nemtom h tovább, please help...