8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • [HUN]FaTaL
    #7631
    Ja tényleg, elseje volt kedd. Fail :D
  • bon
    #7630
    Na ilyenbe már én is belefutottam egyszer gigabyte alaplap esetén. Nem tudom mit tenni, igaz különösebben nem is kerestem.
  • bon
    #7629
    Inkább ma, minden hónap második keddje, ami ma van.
  • [HUN]FaTaL
    #7628
    Jövőhét.
  • SergioAmigo
    #7627
    Nincs ma Windows update? :D:D:D
  • Toby0501
    #7626
    Próbáld meg az ASRock-féle Restart to UEFI-vel. Szerintem használható nem ASRock alaplappal is.
  • Danecay
    #7625
    Sziasztok!
    UEFI BIOS-ban beállítottam a FAST BOOT-ot, de WIN 8.1 Pro alatt nem találom a az UEFI Firmware setting lehetőséget, úgy mint a lenti képen látható, így nem tudom elérni a BIOS beállításokat. Ötlet?
  • ACE
    #7624
    vezérlőpult/energiagazdálkodási lehetőségek, és ott bal oldalt Jelszókérés ébresztéskor.
  • repvez
    #7623
    igy van, általában a leállitás menüből szoftveresen végzem a leállitás menüvel és a bekapcsoláskor használom csak a fizikai beapcs gombot.
    De ezt most nem kell a win 8.1 nél,mert hiába állitom le ahogy szoktam a monitor felnyitásakor egyből indul a gép, a fizikai gomb érintése nélkül.

    ÉS többnyire hálózatról használom, már a bekapcs elött bedugom a hálózatot.

    ÉS a másik kérdésem, hogy hibárnálásből felébresztve , hogy lehet beállitani, hogy ne kérje a bejelentkezési nevet és jelszót?A bekapcsoláskor betudtam állitani, hogy ne kérje,de a hibernáció után nem .
  • ACE
    #7622
    Ez nem igaz, a bekapcsológomb és a sleep gomb működését lehet csak ott beállítani. Tehát a fizikai (ami a gépen van) bekapcsológomb, és a bill-en található sleep gomb működését. A Start menüben található gomboknak mindig azt kell tenniük, amire rányomsz...
  • AdamBast
    #7621
    +azt is nézni kell hogy akksi van a gépben vagy hálózatra van dugva. nekem pl ha akksi van benne akkor felnyitásra indul, amúgy nem
  • MerlinW
    #7620
    Mert az van beállítva. Power Options, Change plan settings, Setting, Start menu power button

    Emlékezetből mondom, nem biztos hogy pontos. Lényeg, hogy be tudod állítani mit csináljon a shutdown gomb.
  • repvez
    #7619
    DE a "startmenüben" 3 lehetséges variácó van az alvó mod, a leállitás és az ujrainditás.

    Ugyan ugy mint win7 alatt,tehát ha a leállitást választom akor miért nem áramtalanit teljesen hogy nyomogombra induljon csak.
    Ha csak szüneteltetni akarnám akkor az alvó vagy hibernáló modot választanáám.
  • MerlinW
    #7618
    Sleep mode kell neked. Nekem is így van igaz Linux-al. Egyetlen hátránya, hogy szép lassan meríti az aksit, tehát arra való, hogy ha pl egy megbeszélés alatt van 1 órás szünet. Vagy ha folyamatosan áram alatt van a vas. Viszont, hosszabb szünetek esetén a hybernate javasolt (a bekapcsológombos)

    Mindkettőt az enegriagazdálkodás menüben találod, de ha rákeresel control panel-en a hibernálásra megtalálod.
  • repvez
    #7617
    És azt hol tudom állitani ,hogyha laptopon rendesen leállitom a gépet ,majd legközelebb felnyitom a monitort akkor már indul is a gép nem kell megnyomni a bekapcsológombot mint win7nél.

    Pedig ugy lenne a jó hacsak gombra indulna.
  • Bazsalusz
    #7616
    igen ez a helyzet, és nem tudom mitől lehet.
  • bon
    #7615
    Más hardver, más böngésző.
  • repvez
    #7614
    Csak akkor az hogy lehet, hogy mobiltelefonon csokkentett sávszéllel betöltödnek az oldalak, pedig gyengébb a hardver is mint egy laptopnál.
  • bon
    #7613
    Nem oprendszer probléma, szimpán szolgáltatás minőség, nincs mit tenni.
  • repvez
    #7612
    Valaki esetleg erre a problémára tud valami segitséget?
    #7598
  • bon
    #7611
    Létrehoztam egy Windows 9-es topicot: link Idővel úgyis egyre több infó derül ki az új oprendszerről.
  • setuh
    #7610
    Mukodik!

    Most mas problemam van...Az alvas mod miert ugy viselkedik mintha hibernalnam?

    Eloszor ujraindul es csak azutan resume-ol.Pedig 1x bement rendesen alvo modba es akkor nem indult ujra,de azota folyton igy csinal.
  • bon
    #7609
    Az oprendzser területi beállításait szokták nézni, esetleg nyelvét.
  • setuh
    #7608
    Az engem nem erdekelne,csak a catalyst menjen.
    Mert egyebkent jatekok most is futnak,ahogy nezem(bar azt meg nem ellenoriztem,hogy mennyire jol),de semmit nem tudok allitani a videokartyan mert a catalystot nem inditja el.
    Azert megprobalom rendszergazdakent hatha.Koszi.
  • TomBond
    #7607
    Igazából semmi trükköt nem használtam. Futtatás rendszergazdaként volt a megoldás, de mint mondom a HDMI hang nálam se megy.
  • setuh
    #7606
    Azert milyen rohadt dolog mar az amd-tol,hogy olyan kariktol megvonja a tamogatast,ami azert meg ma is hozza az alap szintet.

    Egyebkent TomBond,leirhatnad,hogy sikerult megcsinalni,hatha menne nalam is.Elore is koszi.
  • TomBond
    #7605
    Nekem 4870-es van és nem volt egyszerű nekem se felrakni (a HDMI hang még most sem megy mindig), végül a "13-1-legacy_vista_win7_win8_64_dd_ccc" ment fel.
  • repvez
    #7604
    ilyen laptopom van

    Viszont ha nem lesz driver a 4850hez akkor én is gondba leszek az asztali gépemen, mert ott gigabyte 4850 1gb os kártya van még nekem is.
  • setuh
    #7603
    Azt is probaltam.Egyebkent a laptopodba gondolom nem a 4850-es van,szal lehet erre nem talal...
  • repvez
    #7602
    nem tudom, nekem kérdezés nélkül feltette a win ujratelepités utánni első ujrainditáskor már le is szedte és telepitette a catalistot nekem.

    De nézd meg az eszközkezelőbe az illesztőprogram keresőnél a netes keresésre hátha megtalálja ami neki kell.
  • setuh
    #7601
    Feltelepitettem,de a catalist sehogy se mukodik :(
  • repvez
    #7600
    Nekem is 4850esem van ,de mégcsak win7el használom.De mivel a Toshiba laptopomhoz sincs a gyári oldalon sem win8.1es de mégcsak 8as driver sem a telepités után mégis mindent felismert és telepitette netről a megfelelő drivereket a win8.1. AMD APU-van a laptopban uigyhogy a catalistot tette fel nekem is hozzá.

    Telepitsd fel nyugodtan a többit sztem megoldja az oprendszer.
  • setuh
    #7599
    Sziasztok!

    Radeon hd 4850-re lehet talalni mukodo drivert 8.1-re?Hivatalos oldalon csak a 8.0-hoz van es az nem megy fel.
  • repvez
    #7598
    Üdv! valaki tud nekem tanácsot addni, hogy win8.1 64biten, ha mobilstiken használok netet akkor milyen apró trükköket ,beállitásokat tudok tenni, hogy stabilabb és jobban gyorsabban betöltsön oldalakat?

    Mert Sajnos olyan helyen kell használom ahol nincs normális lefededtség és szinte csak EDGE van,de azon valamiért nem akar betölteni még a google sem, de akkor azok hogy használják akiket lelassitják a netet hónap végén 32kbitre?Mobiltelefonon még ugy is bejönnek az oldalak ha lassitva van akkor laptopon miért nem.
    Nálam van hogy több is vanmint 32kbit mégsem töltbe egy oldal sem vagy ha elkezdi akkor a felénél megáll( pár kép megjenenik az oldalról) vagy megszakad a betöltés.ÉS folyamatosan ugrál az érték 0- és 100 valahány kbit között.
    Ha néha olyan helyre megyek ahol van normális lefedetség akkor simán jön minden ahogy kell teljes sebességen,tehát a beállitások elvileg jók,de gondolom lehetne finomitani az alacsonyabb lefedettségen.

    Pannonos hálózatot használ a stick és nincs lassitva még , igy elvileg ha lenne lefedettség akkor 7mbittel is kéne jönnie.

    Valaki pár tanácsot irhatna,mert igy csak feleslegesen fizetem a szolgáltatást de használni nem tudom
  • RYO21
    #7597
    Időközben sikerült megoldanom úgy, hogy ugyan azt a 2009-es Win 7 32 bites drivert telepítettem fel ami a Windows 7-emen volt rajta, szóval most kb úgy szól ahogy kell.

    Viszont más dolog: Azt hol lehet beállítani, hogy a telepítenidő 3rd party szofverek ne magyar nyelvűek legyenek alapból?
  • bon
    #7596
    http://answers.microsoft.com/hu-hu/ amúgy a realtek oldalán megtalálhstó legújabb nem beta drivert raktad fel?
  • RYO21
    #7595
    Van a microsoftnak valami ilyen support oldala, ahol az ilyen kérdéseket fel lehet tenni?
  • RYO21
    #7594
    Viszont amint rollbackelem a drivert viszaáll normális hangerőre, csak ilyenkor nincs Realtek HD Audio manager amiben bebírhatnám állítani az equalizert.
  • Bazsalusz
    #7593
    ?
  • Bazsalusz
    #7592
    nekem "pattog" a hang.olyan mintha ki-be kapcsolgatná magát a hangfal :S