8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • DarkSector
    #104
    WOW ez áprilisi tréfa????????
  • Jaffa 2843
    #103
    majdnem :)
  • Jaffa 2843
    #102
    Windows 8 Pre-Beta -- Ipon
  • pxxl
    #101
    ilyenkor még nem a dizájnra mennek, van hogy még a régi 95-ös dizájnt használják ebben az állapotban. :)
  • janihunk
    #100
    Egyenlőre a win7 kinézet van rajta sajnos. Új kinézet a béta 1 ben várható.
  • DarkSector
    #99
    Van már hivatalos videó a kinézetéről?
    működéséről?
  • lolSL
    #98
    na ez csak ki fog szivárogni a napokban
  • janihunk
    #97
    Jaj de közel van már.
  • lolSL
    #96
  • janihunk
    #95
    A Windows 8 munkálatai lázasan folynak. A Microsoft 2012 végére tervezi annak befejezését, így az új szerver verzió neve is Windows Server 2012 lesz.
    A kliens verzió végső elnevezését továbbra is homály fedi.
    Jelenleg a Windows 8 fejlesztése az M2 (Milestone = mérföldkő) fázisban tart és Márciusban kezdik az M3 fázist. Ezt követően, készül el az első Béta verzió.
    Két Bétát is tervez a Microsoft, a Béta-1 és Béta-2 verzió publikus tesztverzió lesz, így bárki kipróbálhatja majd.
    A tervezet szerint ezek után az új rendszer RC, majd három hónappal később RTM változata is elkészül.
    Információink szerint az első Retail verzió 2013 Január 7.-én kerül a boltokba.
  • vajo
    #94
    Én már spórolok rá :D
  • lolSL
    #93
    Januárban bemutatják a Windows 8-at
  • vajo
    #92
    Ti aztán összetudtok kapni. :D
  • MerlinW
    #91
    Egyezzünk.
  • exodus2
    #90
    Akkor egyezzünk meg abban, hogy hivatalosan 07.29én jelent meg a windows 7 teljes verzió. A boltokban viszont október 29.étől volt hivatalosan kapható. Az hogy nem tudtad még akkor boltban megvenni, létezett a program, ugyanazon verziószámmal, verzióban, mint amik a boltba kerültek.
  • MerlinW
    #89
    Egyrészt a béta eszt arra való, hogy hibákat keress és elküld azokat a fejlesztőknek.
    Másrészt én még mindig nem a bétáról vagy RTM-ről beszélek, hanem hivatalosan bejelentett megjelenésről, amikortól meg lehetett vásárolni.
    Ne lovagoljunk már ezen tovább kérlek..:) Vitatkozunk a semmiről már 2 napja..:)
  • exodus2
    #88
    Beta teszt? Az jelent meg márciusban. Július végén került ki a szerverekre az RTM ami a gyártásra szánt verzió, ugyanezek kerültek a boltok polcaira, október végén, verziószámilag ugyanazok, csak ugye még le kellett gyártani azt az x millió dvdét, meg kiszállítani, plusz megcsinálni neki a reklámot. Mivel az internetről majd minden letölthető, nem hiszem hogy olyan nagy kiváltság egy msdn vagy technetes verzió letöltése, csak akarni kell. És még mindig jobb a véglegest tesztelni, aztán ha tetszik, megvásárolja az ember, és a kulcsot már csak bepötyögi, és nem is kell újra raknia.
  • MerlinW
    #87
    - a Megjelenés nem egyenlő a béta teszttel:) Ezzel az erővel az alfa már márciusban elérhető volt. A megjelenés a végfelhasználói dobozos verzió terjesztésének dátumát jelenti.

    - MSDN-re általában korábban kerülnek ki, de azt ugye csak a kiváltságosok kaparinthatják meg (cégek, felsőokttatás, stb.) A Win 7 hivatalos kiadási dátuma 2009. október 29.

    - Aki béta OS-t használ, annak úgy kell:) Ha nincs jobb dolga az embernek, esetleg munkájához kell (fejlesztő, rendszergazda) és ismerkedni szeretne vele, annak jó a béta nem használt gépen vagy virtuális masinán. Emlékezzetek, mennyi sírás volt a türelmetlen alfa/béta verziót használó átlagfelhasználók részéről:) Hülyeség élesben tesztrendszert használni.

    - Win8-tól pedig nem kell sok újat várni, az átlagfelhasználó szerintem nem sok különbséget fog látni a 7-hez képest. Eddig nagyobb szervizcsomagok jöttek 2-3 évente, most dobozos termékként árulják őket új névvel. Mint az OSX-et, vagy a Linuxot.
    (Tehát minor verziók letölthetők javításként (Winupdate), major verziók külön (OSX esetében fizetős) disztribúcióként/dobozos frissítésként).
  • exodus2
    #86
    Akkor jó tudni, hogy 2009.07.29én került ki msdn és technet szerverekre.
  • janihunk
    #85
    De a béta teszt kb fél évig ment nem? Hátha a 8 esetén is így lesz és akkor már jövőre lehet telepíteni.
  • MerlinW
    #84
    Aham, 2009 okt 29.-én jelent meg.
  • janihunk
    #83
    Tényleg? Igaz kb 8 hónapja használom csak.
  • MerlinW
    #82
    W7 még egy éves sincs:)
  • janihunk
    #81
    Amindenit.
  • MerlinW
    #80
    Majd fél-egy év múlva talán:)
  • janihunk
    #79
    Sziasztok nincsen semmi infó a win8 ról? Béta indulás kinézet vagy valami?
  • vajo
    #78
    Még nincsen!
  • exodus2
    #77
    Mondjuk hogy igazad van. De azt is mondhatjuk, hogy ez nem egy átlagos felhasználóként használod, ezáltal ne is beszélj általánosságban. Nem fejlesztettem még win API-t, sem linuxost, mivel inkább hardveres vagyok, de a programozásba is beleszagoltam. A leírt fejlesztésekhez természetesen szükséges az újabb oprendszerek ismerete, használata. Abban azért egyetértünk, hogy nem mindenki fejleszt ilyen nagyban.
  • MerlinW
    #76
    Ki beszél hardverről? Csak a Windows-ról van szó. Szoftvereket fejlesztünk, ismernem kell mindig az aktuális Win, Unix/Linux API-kat, komponenseket, eszközöket, stb. Egyébként többnyire EU-s banki és oktatási rendszerekről van szó, de vannak "casual" termékeink és olykor reklámanimáció is.

    "Játékon meg videókódoláson kívül úgymond szinte felesleges legújabb hardver."

    Ahhoz hogy futtass egy alkalmazást tized akkora hardverre van szükséged, mint annak a fejlesztéséhez.

    Ne haragudj, de sok közöd nincs a témához:)
  • exodus2
    #75
    Na ne röhögtess. Én is "szakmabeli" vagyok, mégsem kényszerülők a legújabb hardver vásárlására. Játékon meg videókódoláson kívül úgymond szinte felesleges legújabb hardver. Kíváncsi vagyok az informatika melyik területén vagy?
  • MerlinW
    #74
    OSX-et sem "kell" frissíteni, persze. Informatikában dolgozom, nekem muszáj napra késznek lennem, így vennem kell 2 évente. Aki csak játszik, meg internetezik, annak jó az XP is.
  • exodus2
    #73
    Miért kellene 2 évente windowst vásárolni? A támogatottság még utána jó pár évig megmarad. Ha 2 évente cseréled a gépet, talán még windowsra is lesz pénzed, ha meg nem, nem halsz bele 5-6 évnyi win7 használatba.
  • MerlinW
    #72
    Minden OS minimum 2 évente frissül, ez tök normális, csak az MS lustult el. OSX, Linux 1-2 évente kap új major verziót. MS a Vista bukása után mondta, hogy a W7-től ők is 2 évente fognak új rendszert kiadni.

    Ennek előnye, hogy gyorsabban fog fejlődni a rendszer hátránya, hogy 2 évente kell Windows vásárolnunk (persze ahogy Vista-W7 esetében is volt az upgrade olcsóbb lesz sokkal - Apple - aki nem az olcsóságról híres - is ~6000Ft-ot kér csupán a Snow Leopard-ra való frissítésért).
  • ppalotai
    #71
    Én jónak tartom a fejlesztéseket, de ez az iram szerintem is gyors!
  • FSpofon
    #70
    sok új infó
  • DarkSector
    #69
    Beta honnét tölthető????
  • vajo
    #68
    akit érdekel.
  • DarkSector
    #67
    jah vágom hát télleg zsír buta nevet adtak neki, akik buherálták...:D
  • exodus2
    #66
    Azt jegyezd meg, hogy az MS sosem csinál extreme, radeon, nvidia, hiperszuper edition-t. Ha mégis látsz, az akkor agyon buherált.
  • DarkSector
    #65
    hy van egy letölthető verzió????
    mintha lenne egy windows 8 ultra extreme edition