8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • janihunk
    #144
    Ha minden igaz hamarosan várható a 7955 Build tehát a Windows 8 M3.

    Klikk
  • DarkSector
    #143
    Nem.
    De akkor ez sem Win8 M1, szóval igazam van. :)
  • MerlinW
    #142
    Ha beleteszel egy Ford-ba egy Audi kipufogórendszert, onnantól az Audi lesz? Nem. Na mindegy, nem vitatkozom. Maradjunk annyiban, hogy nincs igazad:)

    Olvasd át ezt, talán megvilágosulsz kicsit
  • DarkSector
    #141
    De a főnökömmel szemben akkor is igazam lenne, tudom hogy kiknek szánták, ez ettől még buta megoldás.

    Ha én csinálok egy munkát, akkor én azt feltüntetém magamnak hogy az most mi a pöcösm...:)

    Ráadásul kukacoskodásképpen ez abban is meglátszik hogy Enterprise van kiírva holott nem is enterprise, hiszen nem Enterprise, hanem már egy más változat.

    Ennyi erővel a Win7 mind az 5 verziója Enterprise lehetne :)
  • MerlinW
    #140
    Kizártnak tartom, hogy hanyagság lenne. Valószínüleg azért Windows 7 mert az M1 még konkrétan Windows 7. Csak kernelmodulok és egyéb belső összetevők változtak így vagy úgy. Amire lehet építeni a többi kiadást. Ezt bizonyíthatja is a "win8main" szöveg a build leírásban.

    Mellesleg ha hanyagság is lenne, barom annyira nem számít, hiszen csupán x régi partnernek küldték ki, nem a nagyvilágnak. Ez kb. olyan, mintha ha a főnököd magánlevelezésében helyesírási hibákért jajonganál:)
  • DarkSector
    #139
    Nem gond, mert nem származik gondom belőle.
    Csak meglep ez a hanyagság a miki részéről ennyi.
  • MerlinW
    #138
    Neked aztán vannak gondjaid
  • DarkSector
    #137
    Akkor nem is ha a youtube-on látott előzetes FAKE.
    Mert ott sok hasznos új funkció volt, ezt akarnám megnézni.

    Persze nem boiztos hogy maga az M' nekem kell de kipróbáláskor ha nem is létfontosságú, mert én leszarom a kinézetet, de egy baszott szöveget 3-4 szót nem voltak képessek átírni az akkor is vicc ha nem használom soha...
  • DellPeter
    #136
    Ne izgulj, az M1 nem is neked készült, neked majd ott lesz a Beta, vagy talán még az sem, nem hiszem, hogy aktívan részt fogsz venni a tesztelésben és hiba-visszajelzésben a Beta-ban sem, a kommenteid alapján te majd a végfelhasználó leszel, aki majd gyönyörködik az alapok feletti szép külsőben, rohadtul nem is értem, te minek tetted fel az M1-et? Nem neked készült, nem is nekem, most az, hogy feltöltötték, nem kötelez arra, hogy leszedd és beszélj róla zöldségeket.
  • janihunk
    #135
    Én őszintén megmondom nem értem mi a gondod. Örüljön a nép hogy kint van legalább az M1. Nem hogy még új telepítő új mitoménmi egy alpha szintű rendszeren. Igen hasonlít a win7 re még. Mivel az MS így mutatta be és szinte semmit nem engedélyez az OEM partnereknek sem hogy lássanak valamit az új rendszerből. Hidd el nem azért küldik ki tesztelni hogy szép-e, hanem hogy mennyire stabil hol és mit kell javítani meg ilyenek. Én is szeretnék látni olyan oprendszereket mint az Én a Robot filmben de még nem jött el az az idő ennyi. Amúgy meg senki nem mondta hogy ezt fel kell tenni. Ez szerintem a nagyon kíváncsi egyéneknek lehet valamire jó mert hogy egy átlagfelhasználó semmire nem tudja használni max annyira mint eddig a win7 et és kész. Nem hiába mondogatom hogy várjuk meg a Béta1 et legalább. Az M1 en szerintem még játszani sem lehet.
  • DarkSector
    #134
    Meg az is oké, hogy a win7 is a vista-ból jött, de azért az még a beta-ban is teljessen más volt, és az is oké hogy ez nem egy beta, de könyörgöm ha már hozzáértők belenyúlnak legalább magukkal ne csesszenek ki, és jelezzték volna ki hogy xyz oprendszer xyz verzio....jaj.
  • DarkSector
    #133
    Nem kelll új iszonyat 3d-s fícsőr, de kicsit illuzióromboló telepítéskor nézni az Enterprise feliratot, ezt sokáid tartott volna megcsinálni gondolom a telepitője a win7-nek meg iszonyat buta.
    Eddig is az volt, nem most gondolnám finomítani már eddig is lehetett / kellett volna.
  • MerlinW
    #132
    Most komolyan azt gondoljuk, hogy egy OS lényege az hogy kék-e a gomb vagy zöld?:) A GUI fontos, aláírom, de kb az utolsó helyen van a háttérfunkciók mellett. Mint mindig, mint felhasználó most is az újítások max 1%-át fogod kihasználni/észrevenni.

    A lent említett dologban igazad van, mostantól kezdve A Win8 az Win7 lesz új fícsörökkel, ahogy a Win9 is 2014-ben Win8 lesz új fícsörökkel és így tovább. Tehát jóformán sosem fogunk már találkozni XP -> Vista/W7 szintű változással. Ez pedig a normális, így működik minden más OS is. 2 évente jönnek a major verzió váltások, közben pedig a minor-ok, de maga a rendszer jó esetben ez ugyanez marad sokáig.
  • janihunk
    #131
    Ok én nem foglak győzködni:D
  • DarkSector
    #130
    Nem a kinézetet, hanem az eljárást. Az az az el nem járást.
    Rossz az elnevezés.

    Ez egy win7 v2.0 MAXIMUM semmilyen win8 meg ilyenek.
  • janihunk
    #129
    Ha most a kinézetet meg a telepítőt hiányold nagyon várd meg a Béta1 et én is azt teszem. Az M1 is win8 csak még igen kezdetleges.
  • DarkSector
    #128
    Nincs ezzel baj, de akkor ez nem win8.
  • janihunk
    #127
    Jah bocs:D Csak a telepítő win7 mivel az M1 nem tartalmaz saját instaláló vezérlőt/programot. Ezért így tudták összerakni. A belseje az win8. Ez a verzió alig ment el tesztemberekhez sőt még az M2 is igen kevéshez. Az M3 már igen abban van telepítő is már de még az is win7 felületes.
  • DarkSector
    #126
    :P

    omg a Hun itt ebben az esetben a HOL-t akarja jelenteni, vagy "hun van?".

    De ettől még igen van magyar nyelv, legalábbis a telepítéskor ki lehet választani, mivel az M1 egy win7 Enterprise valójában csak állítólag beleintegrálták az új fícsőröket.

    Hogy ez mennyire fake vagy nem fake, minden esetre ebből is látszik hogy parasztvakítás, mert ezeket kiadhatnák egy SP2-ben a win7-hez szóval baromság az egész....
  • janihunk
    #125
    Nem hiszem hogy lesz benne magyar nyelv. Win7 ben volt? Én nemtom nemtettem fel a bétát azért kérdezem. Ha abban volt ebben is lesz szerintem. Még csak az M1 van kint.
  • DarkSector
    #124
    Hun van beta1? én M1-et láttam eddig torrenten.
  • janihunk
    #123
    Béta1 már simán lehet használni. Igaz angol lesz de kitérdekel.
  • lolSL
    #122
    Windows 8 does include the ability to mount ISO images directly, so you can access their contents without having to first extract them or burn them to disc. Rafael confirmed that this feature is available in the currently leaked builds.

    windows 4 warez yay :D
  • pxxl
    #121
    én sem. megvárom minimum az RC-t :)
  • janihunk
    #120
    Igen 3D-t is fog támogatni és ha minden igaz teljes Kinect támogatást is kap majd bár erről még nem sok infó van/volt. Kinézet meg még 3 hónap vagy kicsit kevesebb. Majd a bétában. Am ha megtudják oldani az updatelést akkor elvileg lehet majd frissíteni az M3 mas verzióra. Ami után már csak egy kis lépés a béta állapot és az M3 már stabil. Természetesen mindennapi használatra nem ajánlott de megbirkózik azzal is. Ezt a mostani M1 et nagyon óvatosan kell kezelni szinte kezdetleges Alpha verzióról van szó ami megy de tuti vannak bugok. Én nem rakom fel szerintem majd a bétát.
  • L7wy
    #119
    Azért mert a 7es esetében úgy volt, és jó volt :)
  • pxxl
    #118
    mire? ilyenkor? még épphogy csak megy :D kit érdekel hogy néz ki most. majd az RC már mérvadó lesz :)


    am azt olvstam valahol, hogy 3D-s lesz (?) az egész (legalább is lesz olyan része is)
  • L7wy
    #117
    Basszus, újabbat vártam :P
  • janihunk
    #116
    Igen mivel még az új kezelőfelület és jó pár dolog nem volt benne az M1 ben. Még az M3 bn sincs új felület de elméletileg trükkökkel elő lehet hozni de az még nem a teljes verziós felület. Béta1 ben már win8 at fog írni és a kinézet is teljesen más lesz. Am ha jól tudom az M1 et mutatták be nemrégen valahol win7 kinézettel valami pocit teszteltek.
  • csokalaci
    #115
    Képek win8-ról
    (Bár win7 enterpriset ír a rendszertulajdonságok)
  • janihunk
    #114
    Kiszivárgott!!! Nemsokára tölthető.
  • lolSL
    #113
    új interface bemutató
  • DarkSector
    #112
    Értem. kösz a infot, meg egyel alábbra is kösz.
  • janihunk
    #111
    Újj infók. Hamarosan jön a telepíteni való.
  • MerlinW
    #110
    Csodát ne várj. MS is belépett a többi OS közé, akik 2-3 évente adnak ki újabb verziót. Ezt MS eddig szerviz csomagokkal csinálta - azt is úgy ahogy, most belepakol pár új dolgot a szakembereknek, pár kényelmi funkciót a felhasználóknak és eladják upgrade áron. Tehát nem kell várni Vista -> W7 mértékű változást.

    Itt olvashatsz az újdonságokról.

    Én valószínűleg csak akkor veszek upgrade csomagot, ha nagyon olcsó lesz. Semmi kedvem megint 30-50 ezreket kiadni Windows-ra:)
  • janihunk
    #109
    Nincs videó és ahogy láthatod a win7 témája van még rajta.

    MerlinW: Olyan build került ki illetve tett közzé az MS bizonyos felhasználóknak hogy minden megegyezik benne tehát lenyomozhatatlan. Bár abban nem vagyok biztos hogy alkalmas-e már mindennapi használatra, valószínűleg nem. De a béta is 1-2 hónap max abban pedig már az új kezelőfelület is benne lesz.
  • DarkSector
    #108
    Jah azt is megnézném.
    De amit kérdeztem régebben hogy van-e hivatalos bemutató vidi róla müködés közben arról van tudomásod? mert akkor linkelj majd pls, kiváncsi lennék rá.
  • MerlinW
    #107
    Kétlem, de meglátjuk.

    Nyilvánosságra az kerül, amit az MS nyilvánosságra akar hozni. Feltölteni jóváhagyás nélkül, heccből senki sem fogja, hiszen az börtönbüntetéssel és egyéb jóságokkal jár. Minden kiadott példány személyhez kötött, tehát egyértelmű lenne a forrása.
  • janihunk
    #106
    Igen és ma vagy holnap már állítólag a hálón is kint lesz.
  • MerlinW
    #105
    Az. Mondjuk M3-hoz hozzá lehet jutni, ha MSDN/Technet előfizető vagy.