8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Magiszter
    #304
    Hehe. Adj magadnak egy kis időt. Nekem 1 nap használat és konfigurálás után lett az hogy elkezdtem megszeretni a metro-t. :)
    Eleinte tény hogy szenvedés míg rááll az ember, meg rájön, de most már sitt-suty kezelem és tapipaddal netbookon :D

    Jah és nem virtual-ba hanem élesbe. Virtualba néztem és Win7 is szar úgy, meg lényegében minden. Szerintem.
  • [HUN]FaTaL
    #303
    Nem kell live id a belépéshez, ott a local profil lehetősége is.
  • [HUN]FaTaL
    #302
    Ez valami kritikán aluli lett. Szvsz ez a metro egérrel és billentyűzettel majdhogynem használhatatlan. Lassú, kényelmetlen és szerintem csúnya is bár ez szubjektív. Bár ez még nagyon pre-béta (pre-alpha?) úgyhogy majd meglátjuk milyen lesz a végleges. :)
  • Magiszter
    #301
    Metro egyre jobban tetszik. Egy klikk/WinGomb előjön, a beállított programokat minőség szerint sorba raktam, ráklikk és fut. Ez kb annyi idő alatt mintha rányomnék a tálcán lévő ikonjára (nekem most a tálca tök üres így :D )

    A Metrós programok meg letisztult felülettel, könnyű kezeléssel és átlátható menüvel vannak megoldva.

    Külön jó hogy ha metró start menüben elkezdek írni akkor rendszerezve adja ki a találatot: Program, Beállítás, Fájl szerint. Kiírja hogy miből mennyit talált, vagy egyszerűen ABC rendben kilistázza a programokat ha nem írsz be semmit.

    Asztal nézetben is külön tetszik hogy jobb oldalt beugrik egy metró style felület az aktuális dolgokkal.

    Lényegében nekem nagyon bejön ez az intuitív kezelőfelület, pedig még nincs tapimonitorom. (csak egy 11,6-os netbook)

    Ha majd lehet változtatni a Metro kinézetét is (fos-zöld helyett másra) akkor öröm a köbön.

    Jah és iszonyatosan gyorsan vált, meg jönnek be a dolgok mind metró mind desktop alatt.

    Explorer Ribbont imádom továbbra is és az új másolás valami fantasztikusan informatív és kezelhető lett.

    Az akksira is jótékony hatással van a rendszer ami netbooknál nem elhanyagolható szempont.

    Task Manager meg végre olyan amilyenre vágytam. Jah amúgy csak a Metro-s programokat nem lehet bezárni, a desktopos cuccoknál ott az Iksz és működik is.

    És külön piros pont hogy ez még egy kezdetleges izé mégis teljesen stabilan fut. Jelenleg felraktam minden olyan programot amit Win7 alatt is használok, minden fut normálisan (kivéve Google Chrome és a tabjai eset).

    Ha ezen még fejlesztenek egy kicsit (belefutottam 1-2 dologba, illetve amit leírtak hogy benne lesz még, az néha hiányzik), akkor szerintem amit lesz lóvé megveszem. Persze értelmes áron.

    Még a Store-ra leszek kíváncsi, mert az ötlet jó.

    Apropó. OEM Win7-et lehet update-elni 8-ra vagy az csak a dobozosra vonatkozik?
  • RYO21
    #300
    Leszedtem a 32 bitesset, ezzel meg HAL_INITIALIZATION_FAILED Errort dob ki.
  • kazsmer
    #299
    Nektek megy a skype win8/64bit alatt?
  • Evin
    #298
    Így megy: developer, alfa, béta, rc.

    Dj Faustus
    Nekem is meghalt a telepítés, de csináltam egy új VM-et, és csak a memóriákat, a prociszámot állítottam, meg megadtam az iso-t, és felment. Azt nem néztem, hogy melyik saját beállításom miatt nem akart elsőre felmenni.

    Esetleg próbálkozott valaki Vmware 8 alatt?
  • bojti
    #297
    No , kipróbáltam tegnap . Nyüstöltem egy kicsit .Tudom ez egy fejlesztői változat , 'szal nem vártam sokat . Az új metro felület érintőképernyőkre készült ( és ott nagyon kényelmes lehet ! ) , desktop vonalon nem látom értelmét ( ki a franc akar órák hosszat hadonászni a monitor előtt ??) A váltás a metro és a régi felület között egyenlőre kényelmetlen ( gondolom ezen csiszolnak majd) Új start menü érdekes , de megszokható , új task manager tetszik . Programok indulása és az operációs rendszer reakcióideje nagyon gyors , gyorsabb mint 7 alatt . Az nem nagyon tetszett , hogy a futó folyamatokat nem zárja be , a metro felületen még bezárás gomb sincs úgy kellett kilőni a folyamatokat . Persze van memória dögivel , de akkor is . Boot egy kicsit körülményes (egyenlőre) a kötelező jelszavas bejelentkezés miatt . Az új intéző tetszik .
  • RBJ
    #296
    Ez a változat az RC változatnak megfelel vagy még annál is kezdetlegesebb.
    Emlékszem anno a win 7 t rc változattól kezdtem használni és minden jó volt benne első nekifutásra.
    Sajna már vagy fél éve átáltam ubuntura most szeretném mellé tenni de szerintem a grub ot akkor biztos kilövi a win 8.
  • lolSL
    #295
    ezt a hülyeséget hogy xboxos játékok pcn fognak futni szeretik hangoztatni..
    egyszerűen csak ezt a márkanevet használják már a gamingre mostantól pc-n is mert többen ismerik.
  • DarkSector
    #294
    Igen csak az a bajom hogy virtualba semmit nem érek vele, az arra jó hogy max kinézetre látom de pl sok program nem képes rendessen futni virtualbox-ban, nekem full instamm mellett kellene megnéznem.
  • atila4
    #293
    Start menüt át lehet állítani. Link
  • DarkSector
    #292
    hát jah. :)
  • MerlinW
    #291
    Ha nem vagy fejlesztő, virtuális gépre tedd. A W8 jelenlegi állapota hiányos, nehézkesen kezelhető, tele kompatibitási problémákkal. Ahogy a neve is írja Developer preview. Vagyis bepillantás egy korai build-be, hogyan állnak, illetve lehetőség a fejlesztőknek, hogy ismerkedjenek az új cuccokkal, hogy a későbbiekben gördülékenyen, valamint időben el tudják kezdeni programjaik átportolását. NEM felhasználók számára adták ki ezt a build-et. Majd a következő kiadást, a bétát telepítse az "utca embere".


    Én csak jót akarok, felesleges szétbarmolni a jelenlegi rendszeredet. A gui még annyira gyerekcipőben jár, hogy én, mint fejlesztő is csak 20 percig nyomogattam, megnéztem az új visual studio-t aztán töröltem. Virtualbox-ban természetesen. Tehát ez egy bemutató anyag, nem egy működő operációs rendszer. Természetesen support sem jár hozzá, nem működik a windows update, stb, stb.
  • Magiszter
    #290
    Elvileg igen. Másik fórumon tettek fel Win7 mellé 8-at és ment. Csak a bootloader-t kell majd újratenned ha mégis törlöd a 8-at :)
  • DarkSector
    #289
    Van fent win7-em, ha tesztelésre felteszem mellé a win8-at, vajon utána fog menni a régi win7 még?
  • DarkSector
    #288
    Érdekes lesz játékok terén.
  • DarkSector
    #287
    Ezért kell LIVE ID a belépéshez??? :D

    "Az Xbox Live elérhető lesz majd Windows 8 alatt

    A tegnap kezdődött BUILD konferencián rengeteg szenzációs Windows 8 bemutató és bejelentés született.
    Bár elvileg az alábbi bejelentést csak csütörtökre időzítették, Az Xbox Live egyik főblogja, a Major Nelson már megírta a lényeget.

    A Windows 8 alatt is elérhető lesz tehát az Xbox Live - ezzel hivatalosan is tudomásul vehetjük, hogy PC alá lesz Xbox Live. A szolgáltatás neve Xbox Live on Windows, és minden játék, zene, mozi és TV-show, amely egyébként elérhető (vagy a mi esetünkben nem elérhető) az Xbox 360-on az Windows 8 alatt ugyanúgy megtekinthető/meghallgatható lesz.

    Ez a Microsoft legújabb víziójának eredménye, hiszen minden tartalmat, amely bekerül az Xbox Live alá mindenki részére elérhetőve szeretne tenni - legyen az Win8-as tabletfelhasználó, Win8-as telefonfelhasználó vagy Win8-as PC-felhasználó.

    Mivel a hivatalos bejelentés elvileg csak holnap lesz, ennél több részletet egyelőre nem tudni, de nekünk, PC-seknek igen jó lenne, ha az Xbox Live Arcade játékai is mind futnának majd Windows 8 alatt. "
  • Dj Faustus #286
    "4.1.x-es VBox kell neki. Link "
    Frissítettem 4.1.2-re - sajnos ugyanúgy viselkedik.
    Jó, persze, ez még csak alpha változat, ráadásul nem egy fiatal gépről van szó.
  • RYO21
    #285
    VMWare playerrel valami winload.exe miatt nem akarja telepíteni. Ötlet?
  • Magiszter
    #284
    A System Reserved partíció. Ezt a linuxnál a swap, nem tudom windowsnál van e valami külön szó rá.

    És miért lennék buta? Ha azok a funkciók működnek amiket használok, nem fagy, nem omlik össze akkor most nem tök mindegy hogy alfa-béta-gamma-delta verziójú az oprendszer?
  • MerlinW
    #283
    Ha a recovery-re gondolsz, az nem swap.

    Szubjektív véleményem, hogy nagyon buta az aki mindennapi használatra alpha/béta OS-t telepít. Persze ők tudják.
  • Magiszter
    #282
    Jah és én natívba telepítettem. Egyenlőre jó a mindennapi használatra, bár még nem raktam rá fel mindent amit szoktam. Majd meglátjuk egy hét múlva hogy ugyanúgy szeretem e :D

    További érdekesség hogy 320 megás Swap-ot csinált magának nem 100-at mint a Win7
  • Magiszter
    #281
    Nah nyúztam egy kicsit, tapasztalatok:

    Pro:
    - Metro UI tök jó csak szokni kell. Úgy vettem észre hogy ha konfigoltam egy kicsit, sokkal egyszerűbben és gyorsabban tudom előhívni a programokat, beállításokat

    - Akksi időre is jó hatással van, netbookom most majdnem 40 perccel bírta tovább.

    - Minden programom eddig megy rajta gond nélkül

    - Új lock screent egyszerűen imádom.

    - Explorer Ribbon-ja is fantörpikus

    Kontra:
    - Google Chrome-nál nem lehet rendezni a tab-okat mert azonnal új ablakba dobja amit megfogsz és nem lehet aztán visszatenni

    - Nem a már megnyitott alkalmazásba tesz vissza, ha Metro alatt megnyitsz valamit hanem tök újat nyit.

    - Kell pár óra míg rájössz a kezelésre

    - Szabvány start menü hiánya (ha már metró van, lehetett volna alternatívában a hagyományos Win7 start menüt berakni a szerencsétlen usereknek)

    - Ugyan úgy nem ismeri fel a Lenovo Ideapad S205 néhány alkatrészét mint a Win7 (kártyaolvasó, tapipad scroll bar)

    - Bezárás gomb hiánya a metróban. Nem tetszik hogy ha belemegyek 6 alkalmazásba akkor azok vígan futkorásznak tovább a háttérben és csak TaskManagerből tudom kilőni.

    Egyenlőre ennyi. A hibái ellenére tetszik ez az új felfogás. Még telepítgetek rá programokat aztán majd meglátjuk.
  • MerlinW
    #280
    4.1.x-es VBox kell neki. Link
  • Dj Faustus #279
    Egy régi, 32 bites, AMD procis, gépen teszteltem volna a 32 bites változatot, Virtualbox 4.0.12-be telepítve (a hoszt rendszer Ubuntu 11.04). Adtam neki 768 MByte memóriát, és 20 GByte HDD-t, és Windows 7-es rendszernek állítottam be a virtuális gépet.

    A telepítő el is indult:


    Elkezdett molyolgatni:


    De sajnos elhasalt:


    Kár.
  • Newfronter
    #278
    Nincs még sok minden a rendszerben hogy normálisan tudd használni, nem 1-2 metro-s alkalmazás hiányzik, hanem csak be vannak mutatva a rendszer egyes elemei, de mivel se metros appot sem tudsz rátenni, így nem az igazi. Lehet nem instabil attól függetlenül maga a rendszer.

    Nálam produkál olyat hogy nem kapcsolja ki a gépet hanem újraindítja. Na az ilyenek miatt nem éri meg még felrakni teljes oprendszernek.
  • DarkSector
    #277
    ja értem
  • csokalaci
    #276
    Mivel még pre-béta, ezért nem tanácsos.
  • DarkSector
    #275
    Jah akkor mindenapi használatra még nem elég?
  • MerlinW
    #274
    Rendszeres használatra alkalmatlan, de érdekességnek jó. Natív telepítés tök felesleges még.
  • DarkSector
    #273
    mit buksz?
  • Look at the cat
    #272
    csak azért mert akkor bukom a punkbustert az 100% :D
  • janihunk
    #271
    Valaki rögzítse már az adást nagyon megköszöném.
  • Look at the cat
    #270
    érdemes feltenni? :D
  • DarkSector
    #269
    köszönöm a válaszokat asszem ugyis virusgondok léptek fel asszem megy a reinstall.
  • bojti
    #268
    Lehet az lesz , de én meg akartam nézni , hogy milyen gyors , bootidő , reakcióidő stb . Meggondolom ..
  • MerlinW
    #267
    Virtualbox-on kényelmesebb.
  • bojti
    #266
    Mindjárt lenn van , van egy rossz vinyóm kipróbálom én is . Max sebességgel jön a cucc
  • MerlinW
    #265
    Igen, a Win7-es cuccokat használja.