8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • MerlinW
    #384
    Abban van VT. Win7 módban telepítsd ne other-ben. VRAM-nak én 256MB-ot adtam, memóriát pedig 4GB-ot, de minimum 2 kell neki. 40GB VHD több, mint elég, 7GB-ot foglal a rendszer.
  • DarkSector
    #383
    e6550-es procim van.
  • pxxl
    #382
    jah tényleg volt most h mondod :D nagy a ping vazze :D
  • kazsmer
    #381
    © pixxel
    És ezt most miért írtad ide? Kb 1 hete tudja ezt mindenki...
  • pxxl
    #380
    Dizájnt kap a kékhalál



  • [HUN]FaTaL
    #379
    Több ramot és vramot adj neki.

    Egyáltalán tud VT-t a procid? Mert anélkül nem tudod virtuálisan telepíteni a win8at.
  • DarkSector
    #378
    Valaki segítsen VirtualBOX-ba hogy tudom feltenni iso-ból a Win8-at?
    Nekem a logo alatt failed-el kilép.
    Lehet rosszul hoztam létre a cuccost, mert egy 40GB-os VHD-t csináltam?

    FIXED
    1024MB Ram
    16MB Vram
    Windows->Other Windows
  • berczely
    #377
    Laptopon legfrissebb ati driver és minden más driver is tökéletesn működik: webcam alapból van még windows 7 alatt nem látta a rendszer, kártyaolvasó, hang mind rendben alapból!
    Szuper gyors a rendszer a másolási sebességgel valami csodát műveltek és nagyon jók az újítások! :)
  • MerlinW
    #376
    Béta előtti. Amit kaptunk egy milestone 3 kiadás. A lényegen persze nem változtat, hogy használhatatlan, de nem is azért tették ki, hogy használjuk.
  • wollnerd #375
    Jaaa, akk mind1 :D
  • [HUN]FaTaL
    #374
    Csak még driver nincs hozzá, mi nem érthető ezen? Ez egy alpha verzió előtti dev preview.
  • wollnerd #373
    ????
    Pedig a Win8 úgy van (lesz) megtervezve hogy a régi laptopokon is képes tűrhetően működni.
  • GregSB
    #372
    Hmm, végül feltelepült, és indulásnál kidobott egy választóképernyőt, hogy melyik rendszert akarom indítani.


    De sajna úgy tűnik az én notimon nem a legjobban fut. Max 1024x768-as felbontást engedett, és eléggé lassú volt az UI, szar a videokártya driver.
  • GregSB
    #371
    Na, gondoltam én is felteszem, kipróbálom. Úgyis 2 partíció van a gépemen, az egyiken ubuntu van, amit semmire nem használok már, azt legyalulom és felrakom a Win8 previewt.


    Kérdésem az lenne, hogy miután telepítettem hogy tudok majd választani, hogy a Win8-at vagy Win7-et bootolja be a gép?
  • MauroN
    #370
    Kipróbáltam a Windows 8-at. Tetszik. De hogy lehet egy megnyitott programból kilépni?
  • Dzsabba
    #369
    köszi
  • Inquisitor
    #368
    Minek ehhez driver ha a monitor meg tudja mondani magáról mit bír vagy ezer éve? Amúgy a képernyő beállítások között ott figyel egy bazi nagy kék link, aminek pont az a neve ami a témába vég, csak nem csinálták meg hozzá azt amire mutatna ... tehát nem felejtették el. A kérdés az miért most jut eszükbe a Vista óta?

    Jelenleg valamiér nme megy normálisan a kikapcsolás, az újraindítás ... lehet az indexelés és egyébb még általam ki nem ismert háttér szolgáltatás miatt? Kiírja, hogy Restart vagy Shut Down meg vadul forognak a pötyök aztán még egy óra múlva sincs semmi.

    Updatben van új ATI Engeenering Driver, mert a "gyári" júniusi, de ha ráklikkelek akkor 2 másodperc múlva kidobja, hogy ismeretlen hiba miatt nem tudta megcsinálni a frissítést. Amúgy semmihez nem jelez driver hiányt, még a noname Bluetotth egység, meg az USB3 vezérlőt is felismerte jól.
  • MerlinW
    #367
    Mert még nincs driver támogatása?:)
  • TheLostOne
    #366
    Én TFT-CRT comboval tolom :)

    Mondjuk a szememnek biztos jót tesz...
  • kazsmer
    #365
    Mert sajna a Microsoft már nem gondolja hogy valakinek is CRT monitorja van ha win8-at használ. Mondjuk én már senkinél nem láttam ismerőseim között CRT monitort mindenkinek TFT-je van. Számtalan helyen javítottam és javítok gépet de senkinél nem volt CRT. Talán ezért :)
  • Inquisitor
    #364
    Az érdekelne viszont, hogy felismeri a monitoromat a Vista, a W7 és a W8 is helyesen, de max. képfrissítésnek bedob 85Hz-et azt kalap kabát. Ha nagy nehezen bekapcsolom, hogy látszódjon a (csak szerinte) nem támogatott képfrissítés, akkor a max. 100Hz. Hát pedig én 1280-ban 120Hz-et akarok, játékban meg 1024/1152 és 160Hz-et. Nem tudja valaki ez a hülyeség miért van így?
  • Inquisitor
    #363
    Azért én kipróbálnám egy Wacom Bamboo Pen & Touch-al milyen lehet pl. netezni :)
    Persze vannak érintőképernyős monitork is, csak az nagyságrendekkel fárasztobb mint egér, tapipad, vagy fenti eszköz, másrészt meg letörném bárki kezét aki összemaszatolná a monitoromat.
  • Newfronter
    #362
    Alapból NTFS-re formázza. A PROTOGON-ra való formázást ha jól tudom csak parancssorból lehet megtenni.
  • Inquisitor
    #361
    Nem tudja valaki alapból NTFS-re formázza a rendszer particiót a W8, vagy az új formátumra? Magyarul láthatom e W7 alól?

    A telepítés nálam marha lsassú volt, mert egy régi leharcolt vinyóra ment. A rendszer eddig gyors. IE 10 atomgyors. Csempés IE10 használataát könnyű volt kitalálni, eddig tetszik. Majd megnézem a "sima" IE-t is a Flashplayer Beta 11-el :)
    Első indításnál a halom adat mellé bekérhetné az Internet beállításokat, mert ez így 2011-ben vicces, hogy rinyál nincs kapcsolat ... egy ezer éves live linux és képes megcsinálni.
  • MerlinW
    #360
  • RYO21
    #359
    Xbox livet hogyan lehet elindítani?
  • Newfronter
    #358
    Szerintem az lehet a háttérben hogy Xbox Live lesz a Windows 8-ban és kompatibilitási problémák vannak ebben a verzióban a G4WL játékokkal.
  • Mester8522
    #357
    Ha valaki rájön mi miatt nem mennek a games for winows live-os dolgok az jelezze ellenőriztem az xbox live-on a státusznál minden zöld szval elvileg működik a szolgáltatás de egy játék sem hajlandó elindulni ami games for windows live-os!
  • kazsmer
    #356
    #354 - Virtual Box: http://www.virtualbox.org/

    Ez nagyon jó kis progi és ingyenes.

    #355 - THX! :)
  • Newfronter
    #355
    Total Commander 8.0 Beta 1
    Lehet ezzel próbálni, hátha nem fagy be. Van 64 bites verzió is már.
  • Dzsabba
    #354
    Sziasztok.

    Régen használtam egy progit amivel bármilyen oprendszert eltudtam indítani virtuálisan,de nem ugrik, hogy mi volt az, ha esetleg valaki tudja és meg is osztja velem azt előre is köszönöm.
  • RYO21
    #353
    Valaki tapasztalt hasonló problémát, hogy nem akar kapcsolódni az internetre?
  • Mester8522
    #352
    Ja és a filmek is nagyon picit akadozva mennek szval felejtős még egyenlőre
  • Mester8522
    #351
    Hali srácok nos látszik hogy bemutató darab játékok terén a crysis 2, mafia 2, fifa 2012demo fut tökéletesen de!!! a games for windows live-os gamek egy sem indul el rákattintok és nem történik semmi, se dirt 3 se dirt 2 se f1 2010 nem ír ki semien hibát!
  • kazsmer
    #350
    Nem erőlködik senki, próbálgatjuk tudjuk hogy csak bemutató darab.
  • Newfronter
    #349
    Hordozható lesz a Windows 8.
  • MerlinW
    #348
    Ez van. Majd a béta után úgyis jön új TC. Ez a build úgysem használatra van kitalálva, felesleges vele erőlködni. Csak egy bemutató.
  • kazsmer
    #347
    UAC kikapcsolása esetén sem megy :(
  • kazsmer
    #346
    Nekem a 7.56a, azt hiszem ez a legújabb. Akkor ez miatt? Hú...
  • DarkSector
    #345
    van egy 80gb-os vinyom.

    SP0812N, csak éppenséggel a telepitő nem látja, tudna valaki ebben segíteni?
    Létezik valami driver ehez?