8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • berczely
    #424
    Jelentem Rage tesztelve, tökéletesen fut a rendszeren! Hajrá MS csak így tovább!
  • bon
    #423
    Pontosan
  • [HUN]FaTaL
    #422
    Semmivel nem lassabb win7en is, maximum ha kikapcsoltad az indexelést.
  • berczely
    #421
    Használtam azt a keresőt is, de ott olyan sima kereső szerűen :D
    Meg mintha Win7 alatt lassabb lett volna! Itt meg start gomb elkezdem írni bumm egy enter és már megy is a progi! kb 2 másodperc alatt megvan amit akarok.
  • [HUN]FaTaL
    #420
    Már a Vista óta ott a start menüben a kereső és pontosan ilyen. :D
  • bon
    #419
    Windows 7-nél is így van, csak start menű jelenik meg a metroi ui helyett.
  • berczely
    #418
    A keresés rohadt jó lett!
    Megnyomod a Windows gombot bejön a metro ui és elkezded begépelni annak a cuccnak a nevét amit épp keresel ha helyesen beírod és az elég egyértelmű pl paint, notepad szóval még besem írtad teljesen a rendszer már a gépelésed közben egyből megtalálja bumm egy enter és a program már előtted is van! Zseniális!
  • High end PC #417
    Hát ez egy elég lol oprendszer lesz :D
    Mintha a Windows Phone 7 telefonom menüjét lapozgatnám :D
    Az ébresztőóra funkció pedig egyenesen haláli :DDD
  • janihunk
    #416
    Kb-win7 szinten van jelenleg.
  • bon
    #415
    A kiadott Developer Preview a nevéből kiindíulva se játékra való, várd meg legalább a beta 1-et.
  • berczely
    #414
    Próbált már ki valaki valamilyen játékot? Fent volt nekem is a rendszer egy pár napig, de nem volt időm feltérképezni vissza kellett raknom a hetest. Most felraknám huzamosabb időre is ha mennek rajta a játékok csak akkor!
  • DarkSector
    #413
    Akkor az mindegy nemtudom de én valami másról ICH-ra tettem és elindult a telepités. :)
  • derdani
    #412
    Nekem csak ICH6 van .
  • DarkSector
    #411
    AKINEK NEM INDUL VIRTUALBOX-BAN A TELEPÍTÉS, AZ A BEÁLLÍTÁSOKNÁL VÁLASSZA KI AZ ICH9 LAPKAKÉSZLETET, NEKEM ÚGY MEGSZÚNT A HIBA BOOT ELEJÉN!!!
  • derdani
    #410
    bőven elég , van külső is .
  • janihunk
    #409
    Vagy vinyócsere mer 160gb hát 2011-ben mit is mondjak.
  • derdani
    #408
    Kösz a válaszokat.
    Hát akkor meg várom a bétát.
  • janihunk
    #407
    Win 8 még nagyon fiatal. Lehet hogy a béta már támogatni fogja a vinyódat. Rengeteg minden nincs még a rendszerben. Az hogy mindennapokra is alkalmas az egy dolog. Mer stabil, és frissítéseket is kap de akkor is pre alpha szinten van.
  • derdani
    #406
    Hát igen nem új az enyém se (SAMSUNG HD160JJ) ,nem tudom hogy mikori de már jó pár éves , a windows 7 szépen érzékeli a 8 meg már nem ?
    De nincs kizárva hogy az a baj.
  • janihunk
    #405
    Nekem is volt ilyen gondom a régi vinyómal. Se a vista se a win7 nem érzékelte. Lecseréltem és királyság van.
  • derdani
    #404
    VirtualBox-ba is pont ugyanazt csinálja .
  • [HUN]FaTaL
    #403
    Passz, ph-n is sokan írták ezt. Bár azok többsége daemon toolsból próbálkozott telepíteni. :D

    Továbbra is egy beta előtti tesztverzió ez, próbáld meg virtuálisan telepíteni (vbox vagy vmware8) ha másképp nem működik.
  • derdani
    #402
    Ha nem ismeri fel a DVD-t akkor a telepítő hogy indul el ?!
  • derdani
    #401
    Eddig Windows 7-em volt ,vagyis még most is az van.
  • [HUN]FaTaL
    #400
    Nem a vinyót nem ismeri fel, hanem a dvd-t.
  • L7wy
    #399
    SATA-s a merevlemez? Ha igen akkor kell az alaplapi SATA driver.
  • DarkSector
    #398
    Nem ismeri fel a vinyodat.
    Bios-ban nézd meg hogy a vinyodat kijelzi-e.

    Ha kijelzi akkor annyira régi a vinyod hogy nem tudsz új oprendszert rátenni, max XP-t.
  • derdani
    #397
    Amikor elkezdem telepíteni a Windows 8-at ez az ablak jön be :
    [IMG][/IMG]
    Aztán megnyomom hogy "Browse" :
    [IMG][/IMG]
    És ezt írja :
    [IMG][/IMG]
    Mért van ez ? Mit kell itt csinálni ?
  • derdani
    #396
    Sziasztok!

    Amikor elkezdem telepíteni a Windows 8-at ez az ablak jön be :

    Aztán megnyomom hogy "Browse" :

    És ezt írja :

    Mért van ez ? Mit kell itt csinálni ?
  • Jim Morrison
    #395
    na holnap le is töltöm, aztán talán kedden ki is próbálom. nagyon várom :p
  • pxxl
    #394
  • [HUN]FaTaL
    #393
    Azért mert ez még egy beta előtti verzió?
  • Mester8522
    #392
    Hali, aki rájött a games for windowsos játékok indítására hogy mi a bibi miért nem indul el egy sem akkor az írjon rám fontos lenne, köszönöm!
  • kazsmer
    #391
    Köszi a TC tippet :)
    A skype legújabb változata nálam állandóan lefagy. Biztonságos hardver eltávolítás még sajna ebből kimaradt. Nagyon várom a következő build-et :)
  • djcom
    #390
    Én is leírom a véleményemet.
    (Másodlagosan raktam fel külön meghajtóra.)
    Meglepően jó lett(lesz) az MS új oprendszere.Azt hittem, nem tudok már nagyon semmi új dolgon meglepődni, de ez meglepetést okozott.Lehet rossz a hasonlat, de nagyon sokáig használtam mobiltelefon terén Symbian oprendszert és amikor pár hónapja kezembe került egy Androidos kütyü, akkor mindent feladva azt mondtam:Ez kell nekem!
    Visszatérve:Jó az elgondolás és ha jó irányba viszik akkor akár korszakalkotó is lehet.De ehhez még elég sok mindennek kell történnie.
    Az állapotához képest stabilnak mondanám már most.Nálam fagyás, kékhalál nem volt még.Ha egy program kiakad a Metro felületen, egyszerűen a feladatkezelővel be kell zárni és újra megnyitni.
    Mediaplayer Home Cinemát használok alatta mint a W7-en is mindent visz akadozás nélkül.HD-ket is!(Acer5538G)
    Amit hiányolok, bár ez a verzió állapotának tudható be valszeg, egy képnéző, medialejátszó, Metro felületű MSN stb.Ehelyett telerakták mindenféle közösségi baromsággal.
    Amit még nem tudtam kiprobálni az a HDMI csatlakozás, de erre még másfél hetet várnom kell mert jelenleg nincs rá lehetőségem.

    Szóval nekem tetszik:)
    Total Commanderre a megoldás(törlés stb-re):
    Csinálni kell egy parancsikont amit Admin módban futtatsz és kész.
    Ennyi.....:)




  • DarkSector
    #389
  • Evin
    #388
    VB beállításokban:
    IO APIC, VT-x/AMD-V, memeóriavirtualizácó mehet.
    PAE/NX nem.

    Elméletileg így mennie kell.
  • DarkSector
    #387
    128MB vramot enged max.
    És hogy még zöldbe maradjak csak 2048MB ramot enged a memóriából...

    Amúgy 320MB-os vga-m van és 4096 DDR2.
  • skateout
    #386
    Oké, most kicsit Editelem az előzőt:
    Meg van a megoldás.
    Simán kikapcsoljuk a Snap funkciót mint 7 alatt, és akkor megy minden full screen-ben gond nélkül.
    Lehet már volt róla szó, ha nem akkor itt a megoldás a Full Scree-nre. :)
  • skateout
    #385
    Üdv

    Régóta nem voltam az oldalon, de a WIN8 ide hívott, ahol anno sokatok segített nekem a Win7 alatt :)
    Nos fent van a legújabb alkotása az MS-nek.
    Kérdéssel kezdenék.
    Nem tudja valaki, hogyan lehet kikapcsolni azt a Snap funkciót, amit akkor érünk el, ha teljesen balra húzzuk a kúrzort?
    Mert Full screen-es alkalmazás esetén is működik, ami nem kéne nekem.
    Pl: Játékok.

    Előre is köszi a választ, tippet.