8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Magiszter
    #464
    #461; #462: Win7-en is használom, csak itt nekem sokkal jobban tetszik, hogy teljes képernyőn, választható csoportokra bontva jelenik meg. Valahogy nekem így sokkal... használhatóbb érzést kelt. Meg nálam Win7-en néha gondolkozik a gép, de Win8-on azonnal megjelenik

    #463: Win7 Beta óta Win7-et használok. Szerintem Win8-al már ezzel, meg a majdani Beta-val megyek el a véglegesig. Csak ha valami hatalmas hibába/hiányosságba futok akkor esetleg visszaváltok win7-re, de már annyira belaktam ezt a mostanit hogy fájna újra a win7 "fapados" megoldásaival szembesülnöm. :)


  • [HUN]FaTaL
    #463
    Vagy még mindig XPzik.
  • bon
    #462
    Gondolom eddig kivolt kapcsola neki Vista-n meg Windows 7-es oprendszeren is, pedig már ott is hasznos volt.
  • [HUN]FaTaL
    #461
    A keresés mitől akkora innováció? Pont ugyanaz, mint Vistán és win7en.
  • Magiszter
    #460
    Nekem továbbra is tetszik. Átlátható, könnyű és gyors a kezelése még tapipaddal is. Be vannak csoportosítva a programjaim. A keresés fantasztikus, a gördülékenység lenyűgöző és ha még fejlődni is fog a testreszabhatóság (csempeméret, ikonok), akkor nálam megvette magát.
  • [HUN]FaTaL
    #459
    Egyszerűen azért lesz a metro bukás asztali rendszeren, mert nem arra való, hogy egérrel kotorássz rajta, érintőképernyőn biztos jó.

    Ezenkívül csúnya és átláthatatlan.

    Ha ki lehet ki is fogom kapcsolni.
  • bon
    #458
    Asztali oprendszernél nekem továbbra is a hagyományos start menüs változatt jobban tetszene, de majd megszokom, vagy kikapcsolom a metro-t. Tábla gépen és telefonom, xbox-on inkább használhatóbbnak tűnik a Metro UI, sőt telefonon kifejezetten szeretem.
  • kazsmer
    #457
    Miért lenne bukás? A metro felület kiváló, gyors navigálást tesz lehetővé és könnyen kezelhető, átlátható. Nagyon jó kis rendszer lesz csak más elgondolás szerint készül. Csak szokatlan sokaknak, ezért idegen. Haladni kell a korral srácok... :)
  • [HUN]FaTaL
    #456
    Jaja én is, mert akkora bukás volt, hogy pénzügyi rekordokat döntögetett. :D
  • bon
    #455
    Én a Vista bukásánnak tiszta hasznát elfoganám, van egy olyan gyanúm, hogy egyből az ország leggazdahabb embere lennék.
  • Krisztiam #454
    ha ki lehet majd kapcsolni, akkor semmi gond.. nekem az a felület nem igazán jön be..
  • [HUN]FaTaL
    #453
    Szerintem a metrót ki lehet majd kapcsolni, most is ki lehet egy reg kulcs módosítással.
  • Krisztiam #452
    pff microfos.. windows 8 olyan bukás lesz, mint a vista volt..
  • kazsmer
    #451
    Kössz az infót. Hogy erre nem gondoltam? Én láma...
  • MerlinW
    #450
    De, egy pre-béta bemutatórendszer:)
  • kazsmer
    #449
    Sziasztok!

    Nekem a metro felületen nem működik szinte semmi. Ha ráklikkelek akkor látszólag elindul de nagy zöld vagy fekete háttér lesz de nem történik semmi. Alt+TAB-al látom hogy elindul de ott is csak színek vannak. Nem megy az időjárás, a játékok semmi. Egyedül a control panel és az IE indul. Nem tudjátok mi lehet?

    Köszi!
  • wollnerd #448
    Igen már megtaláltam... :/
  • berczely
    #447
    Pedig van.
  • wollnerd #446
    Ja, ebben a windowsban nem találtam normális paintet hogy beilleszsem a spintscreent...
  • wollnerd #445
    A Metro felüéetnek az alsó és a felső zöld szinét nem tudom megváltoztatni. Pedig kipróbáltam az összes lehetőséget. -.-
  • Magiszter
    #444
    Sorban reagálva a problémákra:

    - Zöld felület: Nézd nekem már nem zöld bi-bi bíííí :D. Amúgy tényleg hányingerkeltő az alap zöld.
    Kb 2 perc volt átszabni és a véglegesben külön menüje lesz rá gyárilag
    Színezés

    - Start Menü: Van start menü, amit linkeltem. A programok ugyanúgy ott vannak. Sajátgép, vezérlőpult, keresés. Minden megvan, csak nagyobban és szembeszökőbben. Miért probléma az hogy átláthatóbb? Ha a start menüvel machinálsz akkor úgy is arra koncentrálsz és nem a másik 20 megnyitott ablakra.

    - Ablaktalanság: Kis méret és előző méret, valamint bezárás tényleg nincs de nem is kell. Ballra viszed az egeret a képernyő széléhez és átváltasz más ablakba, vagy Alt+Tab. Win gombra meg kilépsz belőle, vagy leviszed az egeret a bal alsó sarokba és klikk. Lényegében ugyanannyi mozgást végzel az egérrel, csak más irányba.

    - címsor: Igen ez nekem is hiányzott, de aztán rájöttem hogy nem vagyok hülye. Tudom mire klikkeltem rá, látom hogy mit ír ki indulásnál, és mivel teljes ablakban van ezért más nem lehet körülötte ami összezavarjon. Ha ablakot akarok váltani meg kiírja a nevét. Szóval ez sem fáj már annyira.

    Ami nekem hiányzik most hirtelen:
    - Csempék ikonját nem tudom megváltoztatni. Azaz ha csinálok egy szép grafikát pl a Chrome-hoz akkor azt nem tudom betenni a csempére. Tehát marad az a kis szar ikon, meg a nagy felirat. Remélem a véglegesben lehet Kásztömizélgetni a csempéket.
    Bár valahol ez is érthető. A metrós programoknak szép nagy csempéjük van látványosan, míg az ablakos programoknak meg ilyen. Így rögvest tudod hogy hol/hogy fog elindulni.

    - Illetve a tabletekről látott jobb oldalról előhúzom a start menüt dolog. Azt még tudnám értékelni. Ha már ennyit változtatnak, miért kell a bal alsóba maradnia?

    Ez mind egyéni vélemény.

  • berczely
    #443
    Minek kellett volna neki ablak? Windows gombbal kilépsz belőle és a rendszer automatikusan leállítja, de ott lesz a háttérben így a következő használatnál gyorsabban indul!
    Amúgy nem fogok mindent megmagyarázni ha nem tetszett akkor nem tetszett, de ahogy én elnéztem teljesen olyan mint a Windows 7 csak jobb + metro ui. :)
  • wollnerd #442
    Dehogy! Mindent próbáltam át nézni. Az igaz hogy VirtualBox-val futott, és nem elég RAM-ot tudtam engedni...
    De ami idegesít: Az a zöld felület, nincs start menü, csak metro felület és sok programnak (pl. azok a játékok (nem tudtam őket rendesen használni!), Alarm, Win8 paint) nincs normális ablaka, hanem teljes képernyőbe rakja, szal nincs "kis méret", "előző méret", "bezárás" gomb, címsor...!
  • Magiszter
    #441
    Eleve a virtual box dolog. Én anno Linuxot próbáltam ki benne és mondtam hogy ez de szar, mit esznek rajta az ismerősök? Majd gondoltam egyet és feltettem a gépre. 2 hónapig fent volt, mert tetszett. Csak aztán belefutottam valamibe ami miatt ment vissza a windows. De teljesen más élmény virtual box-ban meg élesben egy oprendszer. Win8-ra is igaz ez. Ha rászánsz 1 napot hogy megismerd, szerintem más véleménnyel leszel, vagy ha nem akkor legalább úgy fikázod hogy adtál neki egy napot, nem 5 percet.

    Csak azért mondom mert nálam tök ugyanúgy, ha nem is gyorsabban fut rajta minden. Kényelmes, intuitív, minden a helyén van... és most már nem undormányosan zöld :D ( tetszik nekem ez a kék-fekete. A narancs-feketét is próbáltam de az olyan Half-Life-os volt :D (a politikai utózöngéről nem is beszélve) )
  • berczely
    #440
    Biztos csak 5 percig használtad és csak a Metro felületig jutottál...
  • wollnerd #439
    Hát... nekem a win8 nagyon nem jött be... Teljesen más a kezelése mintha nem a PC-n lennék ...
    max. a win7 jó.
  • Magiszter
    #438
    Nesztek egy kis Metro Tweak után. Nem nagy cucc, csak már herótom volt a zöldtől.


  • wollnerd #437
    Én is kipróbáltam a Winows 8-at a virtualbox-val. :) Nagyon szokatlan.
    (Én most is a Windows 8-ban írtam! :D)
  • Magiszter
    #436
    "A metró felület szerintem meg rusnya mint a dög és egérrel kb használhatatlan"
    Nekem tetszik és egérrel is pik-pak tudtam kezelni ( Talán emberfeletti képességeim vannak? :D ).

    "Én az explorert pl. egyáltalán nem használom win98 óta kb."
    Én is csak Win7-nél szoktam használni ha képet, vagy videót keresek szemrevételezés útján. Illetve ha a meghajtók telítettségére vagyok kíváncsi akkor nyomok Computert és látom szép grafikusan :)
    De a Win8-ban kimondottan használhatóra sikeredett még fájlműveletek tekintetében is. Ha lehetne váltani 2 ablakosra, akkor dobnám ki a Total Commandert :)

    "Ha a win7ed kékhalált dobál akkor a vgaddal nem stimmel valami"

    Gondoltam rá de gyári driver-el semmi probléma. Más oprendszerben semmi probléma, más Win7 verzióval semmi probléma, más bit esetén sincs gond. Szóval marad az hogy a 64bites Home Premium-omban van valami katyvasz, ami előidézi a problémát, ha frissítem a legújabb driverre. Ezen még az újratelepítés sem segít.



  • lalakov
    #435
    Köszönöm.
  • [HUN]FaTaL
    #434
    Az első kettő elég szubjektív.

    Én az explorert pl. egyáltalán nem használom win98 óta kb. A metró felület szerintem meg rusnya mint a dög és egérrel kb használhatatlan. A többi az ok, de ez még nagyon pre-beta.

    A win7 beta sztem ugyanolyan volt mint az rtm, semmivel nem volt gyorsabb.

    Ha a win7ed kékhalált dobál akkor a vgaddal nem stimmel valami (bár az utolsó havi drivert nem raktam fel, mert szar).
  • Magiszter
    #433
    Passz. Nagyon eltérőek a vélemények. Én imádtam a Win8-at, pedig ez még csak egy Preview változat volt. Egyedül a videó látszásnál jött elő olyan gond ami miatt visszaraktam a Win7-et, de újabban agyalok rajta hogy megint felteszem, mert találtam egy állítólag arra is jó codec-et.

    Hogy miben több mint a Win7?
    - Explorer használhatóbb, átláthatóbb
    - Metro felület intuitív, gördülékeny és persze szebb (egyéni vélemény)
    - Beépített ISO és VHD kezelés (végre dobhatom el a daemon toolst és a saját kis VHD mounter programomat)
    - Nagyobb akkumulátor élettartam (kb 20-25 perc plusz nálam)
    - Kevesebb memória fogyasztás (25-30%-on ketyeg alapjáraton, míg a Win 7 ilyen 40 magasságában)
    - Gyorsabb rendszer (persze ez változhat még a véglegesig. Anno Win7 béta is gyorsabb volt mint az RTM)
    - Task Manager minden superuser álma :P
    - Touch Screen-ek magas fokú támogatása (akinek van az értékeli a metrót igazán)
    - Stabilabb rendszer (nálam Win7 driver kékhalált dobál az ATI vga driver miatt, ha nem a gyárit rakom fel. Win8 vígan szaladgált vele)

    Így hirtelen ennyi többet tudok mondani amit észrevesz az ember ha elkezdi használni és túlteszi magát az első sokkon :D

    Majd a Store-ra leszek kiváncsi, mert ha hasonló lesz mint az Android Market vagy az Apple AppStore, akkor szeretni fogjuk. Meg ha lehet majd csempéket letölteni a nem metrós alkalmazásokhoz is hogy még szebb legyen a felület.
  • lalakov
    #432
    Egy mezei felhasználónak mivel fog többet nyújtani a Win 8, mint a Win 7? Azaz várjam meg a 8-ast vagy nyugodtan vegyem meg a 7-est, mert az is sokáig ki fog szolgálni?
  • attila46
    #431
    Helo


    Valaki használt már alatta valami lemez iró programot???
  • janihunk
    #430
    Most ezzel bemutatták hogy ilyet is tudnak csinálni. De a dvd-s tényleg jobban tetszik nekem is.
  • bon
    #429
    Maradok a jó bevált dvd vagy USB-s telepítésnél, jólal gyorsabb, meg boot-olva nem Windows alól indítva is tudok telepíteni.
  • janihunk
    #428
    Kiszivárgott a Windows 8 online telepítője!
  • bon
    #427
    Na egy szimpatikus újítás, feladatkezelő továbbfejlesztése: link A bővített nézet újításai nagyon hasznos, így már nem lesz szükségem olyan külön alkalmazásra mint process explorer.
  • berczely
    #426
    Akkor jó.
  • MerlinW
    #425
    Örülünk, de semmi köze az MS-nek a Rage-hez...:) Amit használsz az egy sima Win7 Metro-val és új explorerrel.