8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • lotsopa
    #504
    Aki furcsálja a win8 metros kinézetét, hiányolja a start menüt stb. csinálja a következőt és kap egy win8 gyorsaságu win7 kinézetü rendszert. win + R, ide beirni: regedit. Elnavigálni ide: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer itt RPEnabled duplaszónak 0 értéket adva.
    Aki tudja hogyan lehet megszabadulni a zöld háttérszíntől, és hogy lehet cserénin a bejelentkező képet legyen kedves írja le.
  • janihunk
    #503
    És már Catalyst-is van.
  • berczely
    #502
    Ezt is megéltük!
  • janihunk
    #501
    Az első program win8 támogatással: CPUZ
  • [HUN]FaTaL
    #500
    Nem vetetnek semmit sem, vagy talán pisztollyal fenyegetnek?

    Ha rögtön megveszed, akkor hülye vagy, arról nem ők tehetnek.

    #496: Attól még az APIt implementálhatják, a DX11-es karik is előbb jöttek ki, mint a Win7, legalábbis, ha jól emlékszem.
  • DarkSector
    #499
    jam. :P
  • MerlinW
    #498
    A DX12-es kártyák 2012 végén / 2013 elején jönnek (Radeon HD 8000 és NVIDIA Maxwell).

    Az NVIDIA Kepler és Radeon 7000-esek valszeg a DX11.1 megjelenése előtt jönnek (a Radeon tuti), szóval nem biztos hogy támogatni fogják. Persze mindez az MS-től függ, ha olyan állapotban van a dolog és úgy látják, akkor akár már most is eljuttathatják a tervezőknek az 11.1-es API-t, így bekerülhet 2011/12-es generációkba.
    Majd meglátjuk, de ez játékos szempontból lényegtelen, többnyire hibajavításokat tartalmaz, amihez nem feltétlenül van szükség a VGA-ra.
  • DarkSector
    #497
    hát nemtudom, én eddig azt hittem az is win8 környékén jön majd...
  • janihunk
    #496
    De a 7xxx most jön év végén nem? Win8 meg csak jövőre lesz.
  • DarkSector
    #495
    Elsősorban az nvidia új karikban.
    Atinál valszeg a 7xxx-ben.
  • janihunk
    #494
    Am ez a DX11.1 az AMD 8xxx szériában lesz csak nem?
  • DarkSector
    #493
    Jah a belefektetett energiát erre értettem hogy valami eredményeket produkáljanak a fejlesztőkkel ne csak egy verziószám legyen a dx a karik dobozára festve...:D
  • MerlinW
    #492
    A fejlesztőkön múlik minden, nem a DX a szar. Vannak ugyan problémák 1-2 dologban, de attól még teljesen jó. Azért nincs normális DX11-es játék, mert gyakorlatilag nincs PC exkluzív játék. A konzolok pedig nem ismerik, ergo nincs értelme munkát fektetni bele. Egyébként DX11-es VGA-val majdnem 20%-al gyorsabban fut minden DX9, 10-es játék, tehát a technológia elérte célját. Az meg, hogy a fejlesztők, nem használják a DX11 mindössze 3 új "effektjét", puff neki... CSL, DS hiányzik a francnak, a normális tesszeláció használata pedig még a jövő zenéje, ahhoz még nem nőtt fel a piac (csak a felső kategóriás kártyák viselik jól azt a számolást)
  • DarkSector
    #491
    Megérdemli csak mondom hogy elég sokan vannak ahoz hogy pénzt szedjenek be majd rajtuk...:)

    Inkább várnának vele és aegy normális dx11-et csinálhatnának, aminek lenne értelme vagy sok melot beleölni és inkább előre dolgozni a dx12-re hogy jobban sikerüljön mint az eddigi sok szar...
  • MerlinW
    #490
    Aki elég hülye ahhoz, hogy DX miatt vegyen VGA-t, az meg is érdemli (bár rosszul nem jár, lásd alább). Ez nem az MS vagy a gyártók hibája, így működik a fogyasztói társadalom. Ezzel tulajdonképpen nincs semmi baj, mindig a butákon élt a világ.

    Ellenben DX11.1 ide vagy oda, az új kártyáknak millió más új tulajdonságuk is van, amiért érdemes lehet megvenni őket. Első sorban az alacsonyabb gyártástechnológia által eredményezett fogyasztás, hőmérséklet, teljesítmény, hangerő. Az, hogy milyen DX API-t támogat teljesen sokadlagos dolog.

    Aki laikus és DX miatt vesz új kártyát, az is jól jár a többi újítás miatt. Engem csak az zavar, hogy mindenki dumál, de senki sem veszi a fáradtságot, hogy utánaolvasson, mi is valójában a DirectX. Az emberek 99%-a nem a DX-ről beszél, hanem annak a Direct3D moduljáról, ami csak egy a ~80-ból.

    Egyébként íme a DX3D 11.1 újításainak listája.. Tisztán látszik, hogy ugyan minden játékos a DX-re izgul, egyáltalán nem nekik készül az interfész, hanem a fejlesztőknek.
  • DarkSector
    #489
    Lehúzás az lesz majd mmeglátod nem részemre mert ha nem megy tönkre alkatrész akkor nem veszek.
    De sokan gyurnak ezekre az új szarokra, elég benézni a vga topikba...:D
  • DarkSector
    #488
    A karik miatt
    megint megvetetik majd veled a nagy új technológiát.
  • MerlinW
    #487
    DX11-es kártyát is felesleges venni (DX11 miatt legalábbis). Egyébként elnézést kér tőled a világ a fejlődésért. Azt üzeni, nagyon rosszul érzi magát miatta...

    Az utóbbi hetekben teljesen összetörted a rólad alkotott képemet. Rekord mennyiségű ostobaságot sikerült írnod mostanában. Grebber volt ilyen anno. Fogalma sem volt, miről beszélt, de nyomta a hülyeségeit. Add vissza az accountot az igazi Darksectornak vagy nem tudom...

    DX 11.1 kell, hogy kezelje az új és a jövőben forgalomba kerülő perifériákat, fejlődjön a audiovizuális kimenet, stabilabb és gyorsabb kapcsolat legyen az OS és a VGA között. Nincs ebben semmi lehúzás. Laikusság a részedről, az van.
  • [HUN]FaTaL
    #486
    Már miért lenne lehúzás?

    Egyrészt lesz Vista és Win7 alá is DX11.1, másrészt miért lenne kötelező azonnal dx11.1es karit venni?
  • DarkSector
    #485
    "....A DirectX 11.1 egyébként a Windows 8-cal együtt debütál...."

    Következő lehúzás indul!
  • cody1994
    #484
    Köszi a válaszokat akkor várok ;)
  • dashed_
    #483
    ugyan ez volt amikor kijott win7.. pbnek kene kiadnia win8 kompatibilis verziot.. amig ez nincs addig marad a varakozas.
  • bon
    #482
    ha futt az xfire akkor állítsd le.
  • cody1994
    #481
    Azt tom hogy nem játékra adták ki de most kipróbáltam mw2 és azzal semmi baja nincs :SSSS meg a ATI driverem is fel ment rendesen semmi gond nem volt
  • bon
    #480
    MEglenne várni legalább a beta-t, hátha lesz hozzá normálisabb driver, ez még nem játékra adták ki.
  • cody1994
    #479
    Sziasztok!! Fel raktam a windows 8at és játszani szeretnék a Call of Duty 2-vel csak mindig le dobál a pb ezzel a hibával: windows api function meg Restriction: Disallowed Program/driver-vel Van rá valami meg oldás? Eddig nagyon gyors a rendszer faja! am bocs az off-ért! :D Előre is köszi a válaszokat!
  • kazsmer
    #478
    Kiváló ez a Merto felület és már most is gyors a rendszer. Csak így tovább MS :)
  • [HUN]FaTaL
    #477
    Hm, ezekszerint időközben csinált egy céget. Régen nem volt, akkor részemről fail. :D
  • bon
    #476
    Skype megvásárlását is lenyelte az EU, pedig elég monopol gyanús felvásárlás volt.
  • bon
    #475
    Tudom, hogy 1 fejlesztője van, de attól még létezik egy ilyen: Ghisler Software GmbH ebből nekem az jön le, hogy "cég"

    1 ablakos fájlkezeléssel se boldogul az emberek nagy tübbsége, legalábbis itt a munkahelyemen ezt szűrőm le kb 1000 emberből, meg az info tanárok panaszaiból, hogy mennyire képtelenek sokan a fájlkezelésre.
  • MerlinW
    #474
    "This page and Total Commander are Copyright ˆ 1995-2011 by Christian Ghisler, Ghisler Software GmbH, Switzerland. All rights reserved."

    GmbH azaz Kft ;)
  • [HUN]FaTaL
    #473
    És akkor az EU rögtön perelgetné, marha értelmes lenne. Úgyis kivetetnék a rendszerből, mint az IE-t, Media Playert meg a többit. Semmi értelme, fogod és feltelepíted install után, nem egy nagy dolog.
  • [HUN]FaTaL
    #472
    Rart sosem fog kezelni, mert nem ingyenes. TCMD sem kezeli csak ha betallózod a winrart (illetve kicsomagolni tud, mert az unrar.dll ingyenes).

    "Én inkább felvásárolnám a Total Commander-t fejlesztő céget és integrálnám a rendszerbe."

    Nem cég, csak egy ember fejleszti. Nem jó ötlet, rengeteg felhasználó (a szó szoros értelmében, tehát nem hozzáértő) képtelen kiigazodni a kétablakos rendszeren.

    Más: Felvásárlás helyett inkább cseszegették őt még a 4-es verzió idején a Windows Commander név miatt. Mint ahogy most az fb cseszegeti a BetterFaceBook kiegészítő fejlesztőjét (azt is átnevezik: Social Fixer lesz a neve).
  • lck
    #471
    De inkább beperelték a névhasználat miatt, amikor még Windws Commander volt. :)
    Akkoriban aggódtam is otthon, mert volt egy 2 szárnyas ablakunk. Ne hogy bepereljenek a használata miatt.
  • Magiszter
    #470
    Ez se rossz megoldás. Meg vásárolnék másik 100 licence-t/céget akik a Windows hiányosságait pótolhatnák integrálva a rendszerbe a saját megoldásaikat. Pénz szerintem lenne rá raklapszám.
    - Gyári Skype/MSN (előtelepített)
    - Gyári böngészőválasztó
    - Gyári tömörítők fájlkezelők (TC/Winrar/7Zip)

    Szerintem sokaknak ezek (közül való) az elsők amiket feltesz a gépre amint feltette rá a Windows-t. Ezek meg simán lehetne integrálni.
  • bon
    #469
    Én inkább felvásárolnám a Total Commander-t fejlesztő céget és integrálnám a rendszerbe.
  • Magiszter
    #468
    Hehe. Eddig én is ritkán start-menüztem. Csak a keresést, meg 1-2 olyan programot tűztem rá amit havonta 2x használok, de lusta vagyok keresni a "minden program" között, viszont zavarna a tálcán. :)

    Most? Minden amit használok a start menüben van, tálcám meg porzik az ürességtől. Hiszen a metróban mindent rendszerezve megtalálok, egy mozdulattal indítom.


    "A felhasználók többsége úgyis TC-t használ fájlkezelésre"

    Ha a Microsoft végre rájönne hogy 1db gomb beiktatásával megcsinálja a "kétablakosítást" az explorer-ben akkor már ritkábban használnék TC-t. Mert nekem lényegében csak arra lenne szükségem az esetek 80%-ban hogy egy ablakon belül, legyen két panel amiben játszadozhatok a fájlokkal. Jah meg nem ártana ha kezelnék a rar-t. Mert Win8 még mindig csak bután néz rá.

  • [HUN]FaTaL
    #467
    Én is csak azóta használom a start menüt, amióta van kereső. :)

    Nem inkább rendszergazdákat / hozzáértőket akartál írni az utolsó mondatba?:)
  • MerlinW
    #466
    Szerintem egy kezemen meg tudom számolni hányszor használtam életemben a Start menüt, de még ikon sem volt soha az asztalomon (taskbar-on van minden, illetve egy könyvár, amiben vannak az shortcut-ok). Ezáltal a metro sem fog zavarni, azt sem fogom használni:) A felhasználók többsége úgyis TC-t használ fájlkezelésre.
  • [HUN]FaTaL
    #465
    Oks. :)

    Szerintem a win8 jelen pillanatban sokkal fapadosabb, bár ehhez hozzá tartozik, hogy számomra a metro egy használhatatlan borzalom.