8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • zord01
    #584
    Olvastam valahol, hogy manapság több ezerszer annyi anyag keletkezik, mint amennyit hosszú távon át tudnak menteni a történelem számára. Könnyen lehet, hogy néhány száz év múlva a történészek jobban fogják ismerni a dínók korát, mint a 21. századot. Álítólag, filmek, zenék, írások milliói fognak eltűnni, mert nem győzik őket 5-10 évente új adathordozóra átmenteni.
    Ez azért elég szomorú. Digitális sötét kor.

    A hosszú távú adattárolás problémáját sem ártana megoldani. Mert ha tényleg nem oldódik meg, az a jövőben nagyon csúnya történelemhamisításokhoz vezethet. Akár szándékosan, akár véletlenül.

    Amúgy ti nagy windows guruk vagytok, egy kérdés. Régen volt róla szó, hogy olyan fáljrendszere lesz a win-nek, hogy egy adott fájl neve mellé lehet keresőszavakat is fűzni. Ami nem fog megjelenni a fájlnévben, de ha rákeresek a kulcsszóra, a rendszer megtalálja.

    Ez nekem nagyon sokat segítene, mert több ezer családi, és egyéb kép van már a vinyómon és néha nem tudom eldönteni, hogy most az adott képet dátum szerint archiváljam, vagy a búváros vagy a nyaralós képek közé tegyem. Az meg elég hülye fájnév lenne, hogy "2010_nyaralalás tengerpart_hajó_30méter_merülés_halak"
    Ebből nem tudjátok lesz valami?

    Acer: hát a win régen a kékhalálról volt híres, mostanában ugyan stabil, de ez a regisztrys kialakítás még mindíg lehetővé teszi, hogy iszonyat szétbarmolódhasson a rendszer.
    Egy példa. Mass Effect (eredeti) fel, végigjátszik. Minden fain. Aztán felraktam egy progit, már nem emlékszem mit, utána a Mass Effect az istennek sem volt hajlandó 1024*768 nál naagyobb felbontásban leindulni.
    Progi letöröl, semmi. ME letöröl, újrarak semmi. Regisztry tisztítás, semmi. Végül egy újraghostolás lett a vége. Teszem hozzá win7 messze a legstabilabb win ami valaha volt, de még ezt is haza lehet bahni. Tudom, biztos az én hibám, de akkor is. Haverom McBookján 4 éve fut hibátlanul a rendszer, nem volt ujrainstall semmi.
    Én fél évente kénytelen vagyok, mert valami hiba előjön. Lehet most azt mondjátok, hogy meg lehetne oldani újrainstall nélkül is, és talán tényleg, csak néne hozzá egy Microsoftos szervízes vizsga. Annyira meg nem érdekel a dolog. Inkább format C. Mac sokkkkkkkkkkkkkal stabilabb ebből a szempontból.


  • bon
    #583
    Haladni kell a korral, minek támogassanak és lassítsanak egy oprendszer pl. elavult utasítráskészletet (pl. 16bites), vagy ősrégi directx-el?
    Emuláció meg létezik virtuális gép néven, időnként némi kompromiszummal. pl Virtual PC és Virtualbox.
  • naaa
    #582
    Akkor miről híres nagyokos????
  • zord01
    #581
    Abban reménykedek, hogy olyasmi okozza a hibákat, amit újraírnak :).
    Amúgy az lenne egy normális hozzáállás, ha a játékokat úgy írnák, hogy egy virtuális környezetben futnának, és ez a környezet, ha változik is, de visszafelé mindig kompatibilis lesz.
    Elég nagy kár, hogy régen egy könyv évszázadokat élt túl, még ha gagyi is volt, az elmúlt 20 évben - mióta az egyszerű embereknek is megfizethető a PC - meg már megszámolni sem tudom, hány klasszikus pusztult ki...

    Érdekes sztory, de egy ismerősöm szedett le valami játéktermi gépekhez való emulátort, és mondja, hogy a 10-20 éves játékok azon futnak. És nem újraírt játékok, hanem az eredeti, a játékgépek memóriájából kimentett darabok. Valami ilyesmit kéne PC-n is. De hát a Windows sosem arról volt híres, hogy normálisan össze van rakva.
  • bon
    #580
    Nagyközönség számára nem, február végére igérik a mindenki számára elérhető változatott.
  • bon
    #579
    Kár reménykedni, nem nulláról írják a Windows 8-at, felhasználnak a Windows 7-ből is jócskán, ami ott nem ment szerintem már Windows 8-on se fog. Ugyanez igaz a harvderekre is.
  • zord01
    #578
    Nem tom, hogy megy-e win8-on. Pont ezt kérdeztem. Mert vannak játékok, amik w7 alatt nem nagyon mennek, vagy csak az inteles gépemen, vagy csak az AMD-sen. Az UT az inteles gépement nem indult el, de azt egész biztosra tudom, hogy az nvidai GTS 450 oc videókari miatt nem ment. Az a kártya valahogy nem akarta már futtatni!

    Ennyi! Remélem win8 alatt jobban meg lesznek oldva a dolgok.
  • berczely
    #577
    A béta elvileg holnap jelenik meg? Publikálják a nagyközönség elé vagy várni kell a szivárgásokra?
    Windows telepítés előtt állok és már szeretném a bétát fő op.rendszernek használni!
  • [HUN]FaTaL
    #576
    Az UT nem megy win8-on? Nem próbáltam. De nincs 15 éves, csak 13. :) Win7 x64-en is hibátlanul ment.


    Egyébként wolf3d pl. megy dosboxszal, vagy virtuálisan is feltehetsz egy dost / windows 3.1-et és lehet játszani.
  • berczely
    #575
    Biztos megoldják majd a nagyokosok, hogy Wolfeinsten 3D, UT stb. mennyen neked 8-on ugy mint 7-en is lehet futtatni... kis buhera muhera azt megy is!
  • zord01
    #574
    Magyarán szólva, ami nem megy a win8-on az bukta... kár.
    Sok klasszikus fog így elveszni az idő homályában.
    Haveromnak van még valami iszonyat régi gépe, window 3.0 (talán) van rajta, és 2-3 évente előszedjük Wolfeinsten 3D-zni. Már semmit nem lehet rádugni, mert nem hogy usb nincs rajta, de még PS/2-es port sem.
    Azért az nagy kár, hogy ilyen sok jó játék válik az idő áldozatává. Én személy szerint még 90 évesen is szeretnék az UT-val játszani. 15 éve velem van, nehéz lenne lemondanom róla.
  • bon
    #573
    Xp emullátor, eddig se volt, virtuális gépek vannak és lesznek is, de a direct3d támogatás szerintem jövőben se lesz valami kiemelkedő
    .
  • zord01
    #572
    Köszi a tippeket. Szerintem ezeket a játékokat már a kutya nem fogja patchelni. Sadpanda. De talán lesz xp emulátor. (Bár hogy a videókártyát hogy fogja hasznáni az emulátor, azt nem tudom).
  • bon
    #571
    Ezt azért nem merném teljes bizonyosággal állítani, biztos lesznek kivételek, mint ahogy Windows 7-nél is voltak. Esetleg patch-el majd megoldják.
  • janihunk
    #570
    Kanyarban a Windows8 BETA
  • MerlinW
    #569
    Minden futni fog, ami minimum 32bites.
  • zord01
    #568
    No egy kérdés.
    Windows 8-as oprendszeren fognak futni a régi játékok?

    A nagy kedvencek, ami nélkül számomra nincs PC:

    Unreal Tournament
    CNC Red alert 2 + yuris revenge
    CNC Renegade
    CNC Generals + zero hour
    bloodrayne 2
    Halo
    Hitman 2-3-4
    Star Wars Empire at war + Forces of corruption.
    Mechwarrior 4
    NFS U2 + MW + Undercover
    COD4 - MW

    Szerintetek ezek fognak futni win 8 alatt, vagy felejtsem el, és maradjak win7-nél?
  • pxxl
    #567
    decemberben meg világ vége. rosszul időzítik :D
  • gosumofo
    #566
    WZOR: Windows 8 to hit store shelves on January 7th, 2013
  • MerlinW
    #565
    Jah, a hardware abstraction layer probléma előfordul a preview esetében. Feltételezhetően a beta-val már nem lesz gond. Megnyugtatásképpen, a dev preview kihagyásával nem vesztesz semmit. Többnyire csak a metro, az explorer és a control panel kinézete változott, minden más Win7.
  • buko20
    #564
    az első :( ezt a képet kapom
  • MerlinW
    #563
    melyik történik a 4 közül?:) A videón csak virtuális gépekről van szó.
  • buko20
    #562
    VMWare meg a VBoxot nem vágom annyira. DVD-ről inditottam a gépet és ugy telepitettem, virtualizácio be van kapcsolva a biosba.
  • MerlinW
    #561
    VMWare még nem támogatja a W8-at. Egyéb esetben (pl. VBox) ez akkor jön elő, ha a processzor nem támogatoja a virtualizációt.
  • kl24h
    #560
    Az ilyen mosolykákról az jutott eszembe, hogy valami feltört Windows 8-ról lenne szó, ami lehet vírusos is.
  • buko20
    #559
    ez történik
  • MerlinW
    #558
    Kék halál Vista óta csak hardveres hibák esetén van.
  • wollnerd #557
    Csak nem Win8 kékhalált?!
  • buko20
    #556
    Jol van kiirva telepites vegefele jon a hiba mar tobbszor is kiirtam :-( egy ilyen szmajlit kapok es ujraindul...
  • kazsmer
    #555
    Pendrive-ról egyszerűbb telepíteni de DVD-ről is megy természetesen ha lemezképként írtad ki vagyis jól :)
  • buko20
    #554
    Helló telepiteném a windows 8-at de nemtudom, telepités közbe hibát ír ki. Kiírtam rendesen dvd-re 64bites verziot de nemtudom mi a gond.
    DVD-ről bootolva lehet telepiteni?
  • bon
    #553
    Én is hozzáfűznék:

    Ha nincs XP mode, még ne kell kétségbe esni, attól még virutális gép használható.

    16bit-es progik, cégeknél még előfordulhatnka, nárunk is van még.

    garfikus felület nélküli server: Eddig is volt, Core-nak nevezik őket, parancssorból kezelhetők.
  • Magiszter
    #552
    Nah ezt nem tudtam. Server vonalon nem mozgok sokat, ma is tanultam valamit.
    Attól még drogozhatnak! :D
  • Newfronter
    #551
    A GUI nélküli Windows Server 2008 óta van, a csávó reakcióideje még az idős néniknél is lassabb....jó hogy 2011 végére észrevette.
    Ez arra jó, hogy kevés az erőforrásigénye, és parancssorból minden funkciója kezelhető(Powershell). Szóval nem drogozott be senki. :)
  • naaa
    #550
    sorry
  • Magiszter
    #549
    Érdekes. Hozzáfűzök pár gondolatot:
    - Windows verziók:
    Igaza van abban hogy sok féle verzió létezik. De! Most mondjon nekem valaki, szívére tett kézzel, olyan helyet ahol még 95-öt meg 98-at használnak. Jártam önkormányzatnál, kórházban, kis és nagyvállalatoknál, multiknál. XP-volt a legszarabb rendszer (SP1) ami futott. A legtöbb helyen XP SP3 muzsikált, de már 2011 február-március magasságától egyre gyakrabban találkoztam Win7-el is szerteszét (régebben gyakran kellett kijárnom külső cégekhez).
    Az meg teljesen egyértelmű hogy cégnél Enterprise, júzernél Professionel (vagy amit letölt netről), esetleg Home kategória, ami OEM-el jár. User szinten nem is ismerek sokakat akiknél ne Win7 lenne már és csak jót mond róla.
    Szerver oldalon meg 2003 a túlnyomó többség, de már ott is egyre több a 2008.
    Linux disztrókból meg dunát lehet rekeszteni. Distrowatch Persze itt is értelemszerű hogy a legnépszerűbb rendszer valószínű a legstabilabb és barátságosabb, de akkor is az ember belezavarodik a bőségbe. "Tőccsé Ubit mert aza joó!" hogy idézzek egy linuxfan ismerőstől. Jó meg szép, de mi legyen a másik 100 linuxal? Windowsból meg jelenleg van a "zikszpé" meg a "hetes". Ha ilyen vonalon gondolkodunk.

    - Metro / Explorer:
    Megmarad az Explorer nem cserélődik le, te gyökér! Csupán hozzá adódik és ki lehet majd kapcsolni (talán gyárilag, vagy egy 2k-s programmal ami egy kulcsot átír.)
    A felhasználói felületek amik összezavarják a felhasználót? Gnome, KDE, Xface, csak hogy a legnépszerűbbeket említsem. És jé, ez már három, ami között tényleg választani kell, mert nincs átfedés mint az Explorer/Metro esetében.
    A többnyelvű ablaknak meg aztán tényleg sok az értelme... oké a lehetőség adott, de mi a gyakorlati haszna?

    - Startmenüs keresés:
    Én csak programok illetve beállítások keresésére használom/tam. Ha fájlt akarok keresni akkor WIN+F, vagy total commander. Persze ha bekapcsolom a vinyópörgető indexelést akkor lehet jó, de ezzel csak egyszer próbálkoztam, meg is bántam.

    -XP mód hiánya:
    Ez viszont kár. Mert van néhány céges feature ami win7 alatt nem megy, pedig jó volna. Talán lesz a véglegesben alternatíva.

    - 16 bites programok:
    Vannak még ilyenek? És nem csak egy kis szekta? Aki win8 alatt 16 bitet akar futtatni az nem teljesen normális. Szerintem.

    - IE10:
    Már IE6 óta kerülöm ha lehet. Sajna szintén céges vonalakon "kötelező" a 8-as :(

    - Win8 "kézre esés"
    Ez nagyon ember függő. Elég megnézni a postokat. Valaki dicséri a metro felületet mert átláthatóbb, könnyebb megtalálni a dolgokat stb.. más meg szidja hogy pfujj nem talál semmit meg egyébként is.

    - Graf felület nélküli szerver:
    Mi a gyík? Ezt most hallom először. Ha igaz akkor az MS-nél valakik nagyon bedrogoztak!

    - Gigabájtok fájlalása:
    Mikor egy 16gigás pendrive-ot 5 ezerért veszel, ne legyen gond hogy most 3 vagy 10 giga egy telepítő.

    - Natív ISO mount:
    Tényleg ideje volt már!

    - VmWare vs MicroSoft:
    Egy Oprendszert készítő céget és egy feladatspecifikus alkalmazást fejlesztő céget nem kellene hasonlítgatni. Mintha a Honda ki akarna adni egy új abroncsot is a kocsijához, de az emberek fikáznák hogy nah de bénák, a GoodYear már évek óta gyárt abroncsot! Kb ilyen szintű a dolog.

    - Arhitechtúrák:
    Tök jó! De most komolyan.

    - Secure Boot
    Ez tényleg nagy baromság! Vastag bőrük van! Remélem ki lehet majd kerülni.

    - Gyors boot
    Fél évente egyszer kapcsolom ki a gépet. Egyébként Sleep-be rakom. Szóval a gyors boot-al nem vagyok célcsoport. Lehet aki naponta 8-10x kapcsolja ki-be az most örülni fog.

    - USB-s futtatás.
    Ez egy okos dolog, bár ebben a formában marhaság. Ám még egy dolog amit fel lehet majd írni a doboz hátára :)

    - Reset, Refresh
    Erre gyakorlatban leszek kíváncsi mert ötletnek jó. Ha nincs CD egy klikk és kész a reinstall.


    Az előadásról: Egy Windows lejárató műsor, szerintem nem szólt másról. Jön az új win, még senki se próbálta ki csak egy korai változatot, de már lejáratjuk, porba tiporjuk és eljárjuk felette a kerneltáncot.

    Félre értés ne essék én is sokáig linuxos voltam, csak pl desktop vonalon még mindig nagyon le van maradva. Point-and-Click felhasználóknak meg maga a megtestesült gonosz. Most is szívesen használnék linuxot ha az alábbiakat tudná:
    - Felrakom, működik minden, felismer mindent (Lenovo s205-ösömnél ez nincs így)
    - Akkumulátor élettartam kímélő lenne. Azaz a win alatt 4 órás akksit nem szívná le másfél órában.
    - HD tartalmak hardveres gyorsítása

    Ha ez megvolna alapból, akkor váltanék. A programokra létezik alternatíva szinte mindenből.

    A Windows 8 meg egyenlőre jónak néz ki, majd kiderül a bétában mennyi újdonságot hoz, meg a véglegesnél. Utána már lehet szidni teljes mellszélességgel :)
  • naaa
    #548
    win 8 64bit -re nem megy fel?
  • Narxis
    #547
  • janihunk
    #546
    Kész a Windows8 BETA
  • janihunk
    #545
    Kicsit megkésve de a start menü háterére gondolok. Egyelőre win7 van fent, majd a bétát felrakom a 8 ból.