8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • [HUN]FaTaL
    #624
    Igen, igen.
  • Optimus Prime
    #623
    Ez a Win8 "béta" majd ugyan úgy letölthető és egy bizonyos ideig használható/tesztelhető lesz, mint a Vista? És vajon 4.7GB lemezre ráfér majd?
  • GregSB
    #622
    Feb. 29.-én fog megjelenni a Consumer Preview. Hivatalosan a Mobile World Congressen fogják bemutatni - ebből arra lehet következtetni, hogy a Windows Phone következő változatával egyetemben, ami valószínűleg igencsak egybe lesz forrva a Win8-al.
  • bon
    #621
    Te már teszteled? Beta meg elvileg nem létezik Consumer Preview lesz a neve.
  • bon
    #620
    Start gomb alapból nincs, de ha a régi helyére viszed a kurzort akkor megjelenik a start gomb és használható lesz a start menü.
  • [HUN]FaTaL
    #619
    Kiszedték, már a bétában sincs. Kereső attól még van, csak a metro felületen.
  • Inquisitor
    #618
    Mennyire hiteles infó, hogy a W8-ból ki akarják szedni a START menüt? Nem akarom elhinni. max. azt, hogy ki/be kapcsolható lesz ...
  • bon
    #617
    Kb 3 hét-
  • naaa
    #616
    Hamarosan elérkezik az idő, hogy hivatalosan is letölthetővé válik a Windows 8 Cunsumer Preview változata, azonban addig maradnak a képek és a friss Build számok, amelyek közül most a 8222-es a legfrissebb
  • bon
    #615
    Én végén, de boltba, mintha 2013 januárban jelenne meg állítólag.
  • zord01
    #614
    De már nagyon várom. Ha tényleg kijön feb. 20.-án az poén. Előbb kint lesz, mint az idei MWC.
    Végleges verzióról nincs hír? Év vége?
  • zord01
    #613
    Azt még nem fogom felrakni, nem vagyok elég felkészült, hogy szenvedjek vele.
  • bon
    #612
    Állítólag február 20-án jön a Windows 8 CP, de az info még nincs megerősítve hivatalos forrásból.
  • bon
    #611
    Ez nem XP , és Vista óta már értelme sincs hasonlítgatni az xp-vel, nagyon sok év eltlet már.
    Azért se optimista az állításom, mert a Refs olvasására képes lesz az asztali Windows 8 is. De a Windows 8 és a server változatok fejlesztése már együtt folyik, azonos a felépítésük. Lásd a Windows 7-et is, azonos sp-ot használnak.
  • zord01
    #610
    SP1? Hmmm. Szerintem optimista vagy. Bár legyen igazad. De anno XP-nél is csak az SP2-vel nyúltak bele nagyon az oprendszerbe. Akkor hirtelen brutálisan sokat gyorsul, meg stabilabb lett.
  • bon
    #609
    Szerintem meg Windows 8 sp1-el fog belekelüni a teljes támogatás.
  • zord01
    #608
    Sajnos nekem nagy segítség lenne, ezért viszont nem fogok szerver editionos w8-at venni. Ha az MS követi a jó szokásait win 10 mire ebből a desktop oprendszerekbe is bekerül valami. Sadpanda.

    Amúgy már várom nagyon a win 8-at. Amint megjelenik tekerek boltba teszetelni. Ha jó lesz (no meg a Deákok is úgy állnak) veszem máris. :)
    Jó a 7-is, de a 8 már táblaképen is futni fog. Ez az egységesítés jó gondolat, de az már kevésbé szerencsés, hogy ha jól értem, a hagyományos asztal formátumú kezelőfelület egy alárendelt dologgá silányul. Azt azért sajnálom. Annak jobban örültem volna, ha a két kezelő felület egyforma prioritást kap.
  • MerlinW
    #607
    De tudni fogja. A szerver kiadás. Desktopra felesleges.
  • zord01
    #606
    Jah amúgy szóval a win 8 fájlrendszer még nem fogja tudni ezt a cimkézést. Kár...
  • zord01
    #605
    Azt én is olvastam, hogy a win 8 fog tudni vagy 3 féle újrainstallt.
    A Ghost mer még winxp-s időkből maradt meg, mert az xp nem tudott ilyesmit, és 2-3 havonta lusta voltam installálni.
    Ghostot már ismerem, használom 6-7 éve, nem fogom win7-es gyári-ra cserélni. Járt utat járatlanért...
  • bon
    #604
    Gyorsasűg nem veszne el. A rendszer sebessége nem az asztlaon múlik, ott kevés cucc van, meg legtöbbszőr kis fájlban.
  • bojti
    #603
    "Az ujratelepítés alatt meg azt kell érteni, hogy Northon Ghost. 15 perc alatt ott az új rendszer, úgy hogy photoshop, word, msn, böngészők, Daemon tools, levelező rendszer, nero, total commander, winamp, vlc, kmplayer, total commander, DVD lejátszó progi, tűzfal és vírusírtó is van." Ehhez nem kell Norton Ghost , ezt a Win7 már alapból tudja , a Win8 pedig (ahogy olvastam ) a felhasználó jóváhagyása nélkül fog másolatot készíteni a wines partícióról , hogy az 1.0-ás júzerek is vissza tudják állítani a fertőzött / szétbarmolt rendszert . :)
  • zord01
    #602
    Bon: azt tudtam, hogy a doksikat át lehet menteni másik meghajtókra, azt nem hogy az asztallal is lehet ilyet. Ugyanakkor szerintem ha áttenném ezeket a mappákat, pont az SSD lényege, tehát a gyorsasága veszne el, nem?
  • bon
    #601
    Dokumentum mappa, azstal stb átirányítható más meghajtóra és még a mentéssel se kell foglalkozni.
  • zord01
    #600
    A képet nem engedi beszúrnom a rendszer. Itt a link:

    ]KÉP
  • zord01
    #599
    Csak hogy nem mondjátok, hogy linkelek. Itt a startup listám. Install után is ezek futnak, és 2-3 hónapig nem lassú tőlük a gép. Aztán meg ismeretlen okból belassul.

  • zord01
    #598
    Jah amúgy winXP-t én is 3 havonta reinstalláltam. A 7 2-3-szor annyit ideig húzza...
  • zord01
    #597
    Sziasztok!

    Bon: köszi az infót.

    Merlinw: te nem vagy hiteles emberke, te "programozó vagy". :):):)

    Látod ez választ el téged tőlünk, halandó emberektől. Ezért mondtam, hogy biztos mindent meg lehet oldani, csak érteni kell hozzá. De ez olyan mintha egy agysebésszel beszélgetnék. Ő is biztos jól ismeri az agyat, én meg csak annyit tudok róla, hogy 1. nem jó ha fejbevernek egy baseball ütővel, 2. még annyira sem jó egy headshot.

    Én felhasználói szinten érteke a windowhoz, és ennyi tudással a legtöbb problémát nem lehet megoldani. Mint ahogy egy agyműtétet sem vállalnék be.

    És ez a különbség a Mac és a win között. Ismerősöm olyan sötét hozzá mint atom. Mikor megkapta kb be se tudta kapcsolni. Volt hogy hónapokig szörfözött biztosnági progik nélkül. Jah nem beszél nagolul, de angol verziós az oprendszer, az jött a géppel együtt. Néha olyanokat csinál rajta, hogy a fejem verem a falba a szemét Mac OS meg túléli.
    Sokkal jobban gyúzza azt a rendszert nálam, az egyetlen különbség, hogy nem játszik rajta, mert normális játékok nem jönnek ki Mac-re.

    Ha az összes játék kijönne Mac-re már rég Mac fan lennék. De mivel nincs game, maradok az erő Windows oldalán.

    Más. janihunk-kal értek egyet. Én is tökéletesen ugyan ezt tapasztalom.
    Szűz win nagyon gyors. De 2-3 hónap alatt totál belassul. Főleg bootolásnál, de néha máshol is érezhető. A gépem nem gyenge konfig (955AMD, Radeon 6850, 4 giga DDR3 1333, 96GB SSD, 1,5 terra caviar green, Asus 88-as alaplap).

    Szóval pár hónap alatt belassul. A boot idő sokszorosára nő. És én sem tudom miért. A vírusírtó nem lehet, mert akkor azonnal belassulna a gép, amint felteszem rá. Pedig mikor felteszem, frissítem az adatbázist, utána még semmit nem lassul.

    MSconfig-ban mindet kilövök ami nem kell. A gyári cuccokon kívül a vírusírtó, tűzval, egér (G500), billcsi (G15), és Aida startupolhat. Eleinte totál gyors. Idővel belassul.

    Az SSD sokat javított a helyzeten. HDD-vel régen 1:20 mp volt a boot, 3 hónap után lement 2:40-re.
    SSD-ve a pár napos, teljesen feltelepített rendszer 42 mp alatt bootolt, most olyan 1:20 mp kb.

    Mind mondtam regisztry tiszta, startupok kilőve, és a vírusírtó szerint tiszta a gép.

    Mióta SSD-va nem veszélyes a lassulás. Inkább csak akkor telepítem újra, ha megoldtatatlan, és zavaró problémába ütközök. Lást Mass Effect probléma.

    Az ujratelepítés alatt meg azt kell érteni, hogy Northon Ghost. 15 perc alatt ott az új rendszer, úgy hogy photoshop, word, msn, böngészők, Daemon tools, levelező rendszer, nero, total commander, winamp, vlc, kmplayer, total commander, DVD lejátszó progi, tűzfal és vírusírtó is van.

    Egy szó mint száz, több idő átmásolnom az asztalon, meg a dokumentumokban tárolt anyagokat a HDD-re, mint maga az újrainstall. Ezért nem csinálok belőle problémát.

    Amúgy Win 7-et másfél éve használok, eddig akkor volt úrarakva mikor az SSD-t beletettem, meg a Mass Effect ügynél.
    Meg most lesz pár nap múlva.

    De a Mac akkor is stabilabb.

  • wollnerd #596
    Ennyit egyszerre elvégezni az Advaced System Care 5 progi képes! Én is azt használom, és nagyon megbízható!
  • MerlinW
    #595
    Így van, pontosan ezt ecseteltem eddig.
  • bon
    #594
    Törölni sok esetben nem is szeretném, bőven elég ha nem tölt be. Évek óta nem okoz gondot a gép sebessége. Csak a lényeg karban kell tartani és nem minden szemetett felrakni. Szemét telepítgetésre ott van a Virtuális gép, van vagy 5 féle a gépemen így lehet válogatni.
  • MerlinW
    #593
    Sőt, regedit-tel még jobb...

    1. msc-vel nem tudsz törölni, csak inaktiválni.
    2. cc pedig egyébként is alapanyag, a többi funkciója, mérete és támogatottsága miatt.

    Egyébként igen, elég az is. Hogy bőven elég-e az már más tészta.
  • bon
    #592
    Minek ccleaner? msconfig bőven elég.
  • MerlinW
    #591
    Az az idő az autorun-ból induló anyag. CCleaner-rel szépen ki tudod pucolni. Valamint a vírusirtók fognak sokat. Ajánlom az MS Security Essential-t, piszok gyors, ingyenes és jó is.
  • janihunk
    #590
    Engem az az idő zavar ami a bootolás után történik. Tehát üdvözlés után egyre hosszabb az az idő hogy megtudom nyitni pl az operát és netezni. Míg egy friss win7 nél ez alig pár mp mer vírusirtóm sincs meg semmi ami fogná. De még is 2-3 hónap alatt el jut arra a szinte a rendszer hogy már már zavaró hogy lassan áll fel. (itt most nem rosszra gondolni:D)
  • MerlinW
    #589
    Ötletem sincs mit művelhetsz szerencsétlennel, hogy belassul:)

    rendszeres
    - registry pucolás
    - malware pucolás
    - event viewerben a problémákat megoldani, ha vannak
    - autorun pucolása (csak a legszükségesebb dolgok induljanak, mint driver appok, vírusírtók, stb)
    - csak megbízható forrásból tölteni/telepíteni/böngészni

    Dióhéjban ennyi a titkok. Nekem legalábbis semennyit sem lassult az elmúlt lassan 3 év alatt.
    40mp alatt boot-ol, 26GB a mérete, üresjáratban ~60 process fut.
    Foglalkozni kell vele, mint mindennel.
  • janihunk
    #588
    Én bevallom 2-max 3 havonta rakom újra a win7 et. Mert egyszerűen annyira belassul. Ebben nem tudom közrejátszik-e az hogy 0-24 ben és napközben hol játszok hol csak netezek hol meg filmezek. Vagy épp filmet kódolok. De mivel minden adatomról van biztonsági másolat így kb ha fent van a win7 20-perc alatt minden a helyén.
  • MerlinW
    #587
    Nekem a Win 7 2009 augusztusi telepítés (máig az RTM kiadás van fent). Volt már alatta komplett HW csere, programozó vagyok, tele van 4TB-nyi alkalmazással/állománnyal. Sosem volt szükség az újratelepítésre. Ha gond volt, anélkül is meg lehetett oldani.
    Win7-et csak akkor kell újratelepíteni, ha a tulajdonosa nem ért hozzá. Ezen természetesen nincs mit szégyellni, azonban tény.
  • bon
    #586
    Ha a haverod is felrakna anyni programot a mac-re mint amenyni egy átlag Windows-os gépen előfordul akkor azt is eltudná cseszi. NEkem min 1 évet kibír a rendszer és akkor is legtöbbszőr hardver csere indokolja az újratelepítést.
    Amúgy létezik rendszer visszaállítás jó pár éve, részleges és teljes formájában, csak használni kell.
  • bon
    #585
    Az új fájlrendszer neve ReFs, kezdetben csak a Windows 8 server-ben lesz elérhető. A fájlrendszerről info: link