8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #664
    Csere valóban jó lenne
  • [HUN]FaTaL
    #663
    Jaja ez a hányás lesz. Gondolom sokat gondolkodtak mi legyen a logo :D
  • GregSB
    #662
    Lassan le lehetne cserélni a bannert, már pár napja hivatalos, hogy ez lesz a logója az oprendszernek.
  • Newfronter
    #661
    Nagy része lehetne Windows 7-ben is. Microsoft-nál a jelenlegi rendszerhez nem igen kap az ember új feature-öket, ez biznisz.
    Ebben nincs is semmi meglepő.

    Mármint mi nem lesz ingyen? 25GB-ig ingyen van, a bővítés természetesen fizetős. Viszont nem drága.
  • KranaZoli #660
    Csak egy rövid kiegészítés:
    Ez nem ingyen lesz. ;)

    Jó-jó, okos-okos, cuki-cuki, de semmi különleges. Ez simán mehetne(lehetne) Windows 7 plusz szolgáltatás is.

  • Newfronter
    #659
    "Most nem azért de ez a SkyDrive már van(volt), nem?!
    100MB egy fájl max?!"
    Persze hogy volt/van. Csak eddig korlátozottan lehetett használni, nem volt rendszerszintű.
    100MB böngészőből, Windowsból meghajtóként 2GB méret/fájl.

    "Szinkronizálás -> DropBox már mióta..."
    Külön cég és program, nem Microsoft. Érte őket hacker támadás is, ha jól tudom, vagy ha nem az, de komoly biztonsági rés volt a rendszerükben.

    "Ha egy rendszer backup-ot lehetne felhőben tárolni és egy menetben feltölteni (ha fizetős, hát legyen fizetős) esetleg onnan még Restore-t is csinálni, no az már felhő lenne."
    Ilyen később lehet hogy lesz, de 25GB rendszernek nem igazán lenne elég. A programok, és egyéb dolgok miatt.
    Majd egyszer lehet lesz ilyen is, pl. W9-nél, de a szervereknek ez sem kis terhelés lesz az tuti, tehát a MS okosan csinálja.
    Amúgy meg ez is FELHŐ, jó lesz a fotókat, doksikat a neten tárolni, mint tudjuk a winchester egy halandó dolog, a szerverek meg sokkal megbízhatóak, főleg ha ingyen kapjuk azt, nagyon jól járunk vele.

    Fizetős rendszernek egyelőre ott a többi cég programja/felhője.

    "Ennek Számomra olyan íze van, hogy akik nem ismernek egyéb felhő alapú rendszereket azok most vmi forradalmit kapnak majd a 8-tól."
    Nem kell a Windows 8-ban mindennek forradalminak lennie, elég ha a felhasználók járnak jól, és ez jó lesz, mert hány de hány fotó veszhetett már el abból adódóan, hogy tönkrement a gépe valakinek. Most azért fellélegezhet sok ember.

    Ne rögtön rendszergazdai backup-nak nézzük a SkyDrive-ot, ez is nagy lépés, hogy 25GB-ot kapunk ingyen, és a többi tárterület ára se lesz vészes, még egy magyarnak sem.
    Hol kapsz te 25GB-ot egy komoly, megbízható cégnél, ahol tudod, hogy másnap is lehet arra számítani, hogy megmaradnak az adataid és el is éred őket?
  • KranaZoli #658
    "Alapvetően két részre bontható, van egy 25GB-os, ingyenes tárterület, amit böngészőn keresztül érhetünk el, azzal tölthetünk fel és le fájlokat (képeket, zenéket, dokumentumokat és egyéb fájlokat – de maximum 100MB lehet egy fájl mérete) és van egy 5GB-os rész – szintén ingyenes -, amit a Windows Live Mesh 2011 nevű program segítségével „tölthetünk fel”."

    Most nem azért de ez a SkyDrive már van(volt), nem?!
    100MB egy fájl max?!

    Szinkronizálás -> DropBox már mióta...

    Ha egy rendszer backup-ot lehetne felhőben tárolni és egy menetben feltölteni (ha fizetős, hát legyen fizetős) esetleg onnan még Restore-t is csinálni, no az már felhő lenne.

    Ennek Számomra olyan íze van, hogy akik nem ismernek egyéb felhő alapú rendszereket azok most vmi forradalmit kapnak majd a 8-tól.
  • Newfronter
    #657
    A SkyDrive és a Windows 8 kapcsolata
    Érdemes elolvasni. Erre azért egyre több embernek lesz igénye, a geekeknek meg kifejezett megkönnyebbülés lesz. :)
  • bon
    #656
    De nem ártana, ha már a tesztidőszakban fejlesztgetnének és nem pedig a megjelenés előtt pár héttel kezdenék el a beta driverek tesztelését.
  • MerlinW
    #655
    Tegyük hozzá, hogy van még majdnem egy évük a megjelenésig.
  • bon
    #654
    Ha jól rémlik, még beta driver volt csak, igza müködött.
  • [HUN]FaTaL
    #653
    Nem a Vistánál? Nekem Win7en a final megjelenésekor már működött az Audigym.
  • bon
    #652
    Na igen, de akkor legalább működött itt lehet, hogy nem fog (jelenlegi DP-nél azt olvastam, hogy instabil a kártya). Ja és a kártya is még a cég támogatott kártyája volt, most meg a Recon3d család tűnik a támogatotnak, bár ne legyen igazam.
  • MerlinW
    #651
    Win7 esetében is fél évet kellett várni az X-Fi kártyákra. Creative már csak ilyen.
  • bon
    #650
    Nagyon remélem, hogy a hangkártyám korrektül üzemelni fog az oprendszer alatt és nem kell újítani, mert csak a legfrisebbet támogatják a Creative-nál. Egyenlőre még semmi info a cég oldalán a Windows 8-ról.
  • KranaZoli #649
    Egyre több a noteszgép, sokkal több a notebook-os felhasználók számának növekedése, mint a desktop PC-t használók számának növekedése. Ill. akinek van desktop-ja a többség vásárol mellé notit is, de az már nem mondható el, hogy a aki vásárolt egy notit az vásárol PC-t is mellé.

    A notebook-ok átlagos gyengébb teljesítménye miatt már alap, hogy olyan OS-ekre van szükség melyek notikon is használható gyorsaságúak, melyből következik, hogy egy erősebb desktop gép csak kamatozik ebből.
  • bon
    #648
    Skydrive terhely mérete 25gb, és pénzért bővíthatő lesz még +20, +50 +100gb-al, bár ez még nem megerősített info. A 2gb-os méret a feltöthető maximális fájlméretre vonatkozik böngészőn keresztül.
  • Newfronter
    #647
    Nekem bejön a Windows 8, amit eddig lehet tudni róla. Ma meg leleplezték a SkyDrive integrációját a W8-ban. Link
    Dropbox mehet a kukába? :)
    Bár itt is 2GB a korlát, vagy csak 1db fájlra vonatkozik ez a korlát?
    Sajnos az előbbit gyanítom, de kezdetnek ez is jó, később simán bővíthetik ezt, ehhez nem kell Windows 9 sem. :)

    A Metro meg úgy is kikapcsolható lesz szerintem, bár én arra fogok törekedni, hogy megszeressem. Rengeteg érdekes csempe lesz, ettől nem félek.

    Végre a Microsoft erősen rátért arra az útra, hogy ne gépzabáló rendszert készítsen, hanem minden a felhasználóknak kedvezzen. Kb a Windows 7-el kezdve ezt látom.
    Ja és a IE9 sem rossz, sőt, én visszatértem a Chrome, Firefox, Opera használat után. Mert egyik böngésző sem képes ilyen gyorsan megjeleníteni az oldalakat, mint az IE9. Chrome ebben a leggyengébb.
    Pedig láthatjátok nem gyenge gépem van.
    Ja és szűz gépen is elvérzett a Chrome, szóval nem az én gépemben van a hiba, teljesen más gépen is hasonlókat tapasztaltam. :)

    MS fan lettem...de be is tudom bizonyítani hogy miért. Nagyjából leírtam a dolgokat az előbb, és reménykedek a Windows 8 pozitív szereplésére is. Mikor lesz már 29.-e? :)
  • MerlinW
    #646
    Világos, nem az MS fikázása volt a célom. Legalábbis nem a végterméké:)
  • bon
    #645
    Én azt mondom, hogy a végeredmény számít, siker e vagy nem, használják e vagy nem az adott technológiát.
  • MerlinW
    #644
    Bizonyos értelemben igazad van, bizonyos értelemben pedig nem teljesen:)

    - DX - minden rendszernek van saját HWM interfésze csak másképp hívják. A hardverkezelés része triviális, nem kellett feltalálni, a grafikai részét amire te gondolsz, effektek, stb. azt külsős cégek (játékfejlesztők, matematikusok, grafikusok, stb) készítik, nem az MS csinálja - logikus, hiszen az MS-nek nem a grafikai technológiák a szakterülete. Egyébként rengeteg dolgot lopkodnak máig az OpenGL-ből.
    - Ribbon - átláthatatlan, inkább ne találták volna ki. Innováció nem sok van benne
    - .NET, C# - szintén minden rendszernek megvan a maga nyelve, ez sem spanyolviasz, hanem kötelező elem.
  • [HUN]FaTaL
    #643
    "mert ugye saját megoldásuk nem sok volt az elmúlt 30 évben"

    Azért ez túlzás. Ott van példának így hírtelen a ribbon, a directx, a .net (és vele a c#), a metro így hírtelen. :)
  • MerlinW
    #642
    "Az egyik legfontosabb újításnak az ARM processzorok támogatását tartanám"
    Amit támogatott már az NT is, de az MS okosan - senki sem tudja, miért - kipucolta belőle:) Most visszarakta és örül:) 10+ éve egyedül a Windows nem támogatta az ARM-et, de most végre.. :))
    Aaaanyira súlyos néha ez a picipuha...:) Ha nem használnák fel ügyesen az összelopott/felvásárolt technológiákat (mert ugye saját megoldásuk nem sok volt az elmúlt 30 évben), azt hinném, hogy csupa idióta dolgozik a cégnél:)
  • bon
    #641
    Az egyik legfontosabb újításnak az ARM processzorok támogatását tartanám, igaz ennek nincs sok köze az asztali oprendszerhez.
  • bon
    #640
    A felsorolásból nem lehet sokat leszűrni, el kell olvasni a róluk írt cikkeket, a felszin alatt jelentős változások lesznek.
  • KranaZoli #639
    Köszi!

    Hát, hogy úgy mondjam nem estem hasra. :) Még a végén az lesz, mint a böngészőknél. Vmi fícsör és új verzsön...
  • bon
    #638
    integrált pdf olvasó, skydrive integráció, jobb wifi kezelés, fejlesztett feladatkezelő, reset és refresh funkció, Storage funkció, fejlettebb energiagazdálkodás, más most nem jutt eszembe.
  • KranaZoli #637
    Kössz! Beraktam bookmarks-ba. Remélem több lesz a pro, mint a kontra. :) És így a nélkül, hogy beleásnám Magam ebbe a site-ba, sok minden lesz benne, amit nagyon nem lehetne a Seven-hez hozzáadni?!
  • bon
    #636
    Szerntem olvasgasd a www.betateam.hu oldalt, ott elég sok cikkben írnak a belekerülő újdonságokról.
  • KranaZoli #635
    A magyar leírással Én nem foglalkoztam. Én az UI Switcher-t úgy értelmeztem, hogy a Metro felületet cseréli le. De passz! Lehet semmi értelme. (ez esetben MEA CULPA) Egyelőre nagyon hanyagolom még a Win8-at.

    (Ilyenkorra Seven-ből már vmelyik build-et feldobtam, de Win8-ról még csak olvasgatok. Majd notira dobok fel vmi build-et amit már érdemes is lesz.)

    Én most nagyon gyorsnak érzem a 8-as verziót. Nem tudom mit nem lehet a 7-esbe SP formájában belerakni, ami valóban lényegi változás is, nem csak külcsín, ... Persze abból nincs dollár az igaz, de nem nagyom értem mi a létjogosultsága a 7-es mellett a 8-asnak. Vista és Seven-hez viszonyítva.
  • bon
    #634
    Én se értem
  • berczely
    #633
    A feladatkezelő és az intéző is jó irányba fejlődött miért kéne visszahozni a régit?
  • KranaZoli #632
    Hi!

    Nem próbáltam, ahogyan még a Win8-at sem de ígéretesnek hangzik: Windows Eight Metro UI Switcher 1.1.1.6 (0.70MB) (feliratkoztam)
  • wollnerd #631
    jah, vagy úgy...
  • bon
    #630
    Nem lesz az ingyenes, táblagép árába bele lesz kalkuláva.
  • wollnerd #629
    Ingyenes Office jár a Windows 8-hoz
  • bon
    #628
    Szerinem lenyitható lesz, úgy mint a 2010-ben is, tán a lenyításra utaló gomb a jobb felső sarokban lévő kis "rajzszeg". Gondolom a vonalzó is bekapcsolható lesz a Word-ben úgy mint eddig is.
  • GregSB
    #627
    Eléggé minimalizálták a felületet. A Ribbon eltűnt, pontosabban csukott állapotban van fent, gondolom lenyitható - ez sajnos nem derül ki a képekből / videókból.
  • bon
    #626
    Nem sok látszik belölle.
  • GregSB
    #625
    Lekerült a lepel az Office 15-ről.