8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • KranaZoli #704
    Consumer Preview.
  • itamragy
    #703
    Már csak 2 nap és jön a béta!!!
  • janihunk
    #702
    Hát az AMD 12.3 már a CP-t is fogja támogatni ez biztos, NV nem tudom hogy áll a dologgal.
  • KranaZoli #701
    Lehet, nem tudom. Nem úgy lenne pontosabb, ha működik akkor szerencsés a felhasználó? Mert az tuti, hogy nem Win8-ra fejlesztették a játékot; nem tudom milyen állapotban vannak a Win8-as VGA driver-ek - de nyilván nem azok fejlesztése van prioritásban első helyen. Szerintem ha vmi játék akár PB nélkül de működni fog a CP verzión egyáltalán nem biztos, hogy probléma mentes lesz. Én biztos nem nyűglődnék vele - tudom Te sem. De 1000% lesznek akik majd mindenféle misztikus dolgot el fognak követni, hogy a CP-n legyen okés a játék is (legfeljebb kifagy naponta többször...), mintsem visszarakják a Seven-t.
  • janihunk
    #700
    Köszönöm, egy nagy kérdésem lenne. RW dvd re írtam ki annó a DP-t de most meg nem enged törölni a lemezt. Azt írja ha egy fájlra rámegyek és megnézem a tulajdonságokat hogy írásvédett. Se néró se alkohol nem engedi törölni. Esetleg nincs valami progi ami kényszerített törlést tud alkalmazni?
  • MerlinW
    #699
    Nézd, tudom hogy nem számít, hiszen itt mindenkinek igaza van, mindenki okosabb mint a másik, ezáltal az sem számít, hogy 15 éve ezzel keresem a kenyeremet, de akárhogy is, ha ne adj isten rám hallgatsz, csak a 2013-ban kiadott végleges Windows-t használod elsődleges rendszerként. Hidd el nem kiszúrni akarok veled. Mellesleg, ha a beta, rc és egyéb fejlesztői stádiumban levő rendszer teljes értékű lenne, nem adnák ingyen. Mert ugye a Windows pénzbe kerül.

    Azzal persze semmi gond, ha érdeklődsz, kíváncsi vagy. Erre ott vannak a virtuális gépek, esetleg egy külön HDD/sz.gép. Csak mindennek megvan a maga célja, és a fejlesztői kiadásoknak nem a napi felhasználás.



  • [HUN]FaTaL
    #698
    A pb-t használó játékok kivételével működni fognak. De szerintem, aki elsődleges rendszernek egy béta rendszert használ az szimplán nem normális. :)
  • janihunk
    #697
    Már a DP-n s jobban ment 1-2 játék na mnd1. Egy próbát meg ér. De am erre már jönnek frissítések nem? Legalábbis a wn7 bétához volt update(ha jl emlékszem)
  • KranaZoli #696
    Nekem annál több mindenre kell a PC, mint amiket írtál. Azokra talán okés lesz a CP, de a játékok lesz nyilván a Te listádról a leggyengébb láncszem. Ha kínlódik a 7-es, akkor lehet próbálkozni a 8-as CP-vel. De szerintem a játékok miatt majd vissza fogod rakni a 7-est. :)
  • MerlinW
    #695
    Semmit sem vesztesz. Lássuk mit jelent a beta jelző:
    - instabil működés
    - adatvesztés lehetősége
    - driverek hiánya, hibás működése
    - inkompatibilis alkalmazások
    - korlátozott időtartamú felhasználás
    - támogatás hiánya

    Ha neked ez kell, használd bátran, nem velem cseszel ki:)
  • janihunk
    #694
    A teljest úgy értettem elsődleges. És én is csak azért rakom fel mert a wn7 is kínlódik már, így a 8 CP verziójával már úgy sem vesztek semmit ha azt rakom fel kipróbálni.
  • KranaZoli #693
    Felteszem notira majd aztán ennyi. Semmi különleges teszt nem lesz. Desktop-on marad a Seven. Megnézem milyen lesz a CP verzió, aztán ennyi. Mivel munkára azon se fogom használni így fent lesz (talán pár hetet adok Neki) egy ideig aztán megy majd vissza a Seven. Egyelőre semmi különösebb okom nincs arra, hogy a Seven-t lecseréljem 8-asra. Ez nem Vista és Seven verzió csere lesz majd. Végleges verziót megvárom, mire majd a munka notira is felteszem, ha olyanok lesznek a visszajelzések is.

    - Net-ezésre jó lesz.
    - Játékra nem hiszem (sőt biztos, hogy nem lesz jó - legalábbis komolyabb játékok futtatására biztos nem)
    - Filmek kódolása, talán szintén OK.
    - Word-re gyanítom megint csak jó lesz.

    Ha a fenti 3-ra sem lenne elegendő a CP verzió az rossz lenne - de nem meglepő.

    Notice:

    Egy szóval nem írtam szerintem, hogy Én(!) tesztelni fogom a Win8 CP verziót. Itt "teljes rendszer" és egyéb nyalánkságokról volt szó. Ettől még qrva messze lesz a CP ezt teszt nélkül mondom. (de úgy vettem észre a teljes verzió sokaknak teljes mást jelent - de ahhoz se Seven; se 8-as verzióra nincs szükség)

    Ha nem lenne notim, akkor max. virtuális környezetben tenném fel a CP verziót, de őszintén szólva Én(!) egyáltalán nem vagyok "ráizgulva" a 8-asra (amiket eddig láttam belőle és olvastam róla). Majd ha már lesznek komolyabb cikkek a pro és kontra oldalairól, akkor fogok majd csak jobban ismerkedni vele. (ofkórz főként ha több lesz a pro, mint a kontra)
  • janihunk
    #692
    Akkor mond el kérlek te hogyan és miként teszteled a "béta" CP vagy a DP win8 at? Én lényegében netezésre, játékra, filmek kódolására, használom a gépet. Néha egy kis world.
  • bon
    #691
    Egyetértek
  • KranaZoli #690
    Szerintem nincs semmi baja.
    Olvasd el mire volt a válasz:

    1.)
    "Jó páran használják a DP-t is teljes rendszernek semmi különösebb baja nincs."

    2.)
    Vagy amit most Te is írtál:

    "Filmnézésre, zenehallgatásra és böngészésre DP-t én is használtam sokáig."

    -------------------------

    1.) Nagyon megnézném, hogy teljes rendszernek hogyan használja vki a DP build-et. Az qrva élet, hogy a teljes rendszer Nála is kimerül kb. a 2.) pontban leírtakkal

    2.) Erre XP is tökéletes. De kb. erre is való átlag felhasználóknál a DP, viszont ezt bármelyik OS tudja. Ez kb. a jéghegy csúcsának a csúcsa, amire egy OS való. (bár tény és való, hogy sok felhasználónál a PC = játék és/vagy böngészés)
  • berczely
    #689
    Neked meg mi bajod?

    Filmnézésre, zenehallgatásra és böngészésre DP-t én is használtam sokáig. Pont akkor jelent meg amikor külföldre utaztam előtte nap felraktam és gondja nem volt bő 3 hétig használtam minden gond nélkül. Tisztában kell lenni vele, hogy egy nem teljesen kész rendszert tesz fel az ember azt cső!
    Az megint más, hogy idejönnek emberek kérdezgetik, hogy ez+az fog e menni egy BÉTA rendszere. Nincsenek tisztában a béta szó jelentésével.
    Rájuk már mondhatjuk, hogy hülyék, de inkább tudatlanok.
  • janihunk
    #688
    Én azért ki fogom próbálni a bétát ár napig hogy mit mutat. Win7 úgy is újra kell már raknom.
  • MerlinW
    #687
    Na, ne röhögtess:) Egyébként tudom, hogy páran használják. Hülyék mindig is voltak, lesznek is. Mint írtam volt, az ő bajuk.
  • janihunk
    #686
    Jó páran használják a DP-t is teljes rendszernek semmi különösebb baja nincs.
  • MerlinW
    #685
    Akkor használj Win7-et... ne bohóckodjunk már... Win8 csak jövőre jelenik meg. Majd akkor lehet játszani. Amikor public beta-ról van szó, akkor nem a kispistikére gondolnak (aka rád), hanem arra sokmillió szakemberre, felhasználóra, aki arra használja a PC-t amire való. Munkára. Továbbá nekik is tesztelésre adják, hogy kiszűrjék a hibákat, tehát nem 7/24-es használatra.

    Aki beta OS-t használ a hétköznapokban, teljes értékű rendszerként, nos.. annak úgy kell.
  • janihunk
    #684
    Ehhez vajon már lesz PB? BF3 hoz azért elkel.
  • DarkSector
    #683
    oks thx a helpeket.
  • bon
    #682
    Nem warez Build, fejlesztőknek szánt változat. AMi a neve is mutatja, hogy fejlesztőkenk szánták. Ez már a Consumer Preview régi nevén beta változat lesz, amit már a nagyközönség számára (is) szánják.
  • [HUN]FaTaL
    #681
    Kurva egyszerű: Nem indul el rajta a játékok egy része és nincs punkbuster. Senki nem írta, hogy nem próbálhatod meg elindítani őket.
  • DarkSector
    #680
    Érdekes amikor warez build volt ti írtátok hogy nem lehet vele nagyon játszani még...akkor most hogy is van ez? :)
  • bon
    #679
    Sose volt ilyen megkötés, azt telepítesz fel amit akarsz, max nem fog menni.
  • DarkSector
    #678
    Ok thx. megprobálok keríteni egy vinyát.
    Játékokat lehet tesztelni vagy csak szoftverekre lesz használható először?
  • bon
    #677
    február 29.
  • DarkSector
    #676
    március 1.-én?
  • bon
    #675
    4 nap 17 óra 51perc
  • DarkSector
    #674
    Hányat kell még hozzá aludni?
  • berczely
    #673
    Jó a banner!
    Windows 8 Consumer Preview-t ide!
  • janihunk
    #672
    Már csak 4 nap és 21 óra a "beta" CP ig.
  • GregSB
    #671
    Picit több info + képek az Office 15-ről.
  • berczely
    #670
    1.
  • MerlinW
    #669
    Nekem tetszik. Minimalista, letisztult, megjegyezhető. Apple is ugyanezt csinálta az almával évekkel ezelőtt. Modern marketingpszichológia.
  • bon
    #668
    Felülről a második tetszik legjobban.
  • pxxl
    #667
    kis szünet nagy melók között :)







  • KranaZoli #666
    Simán hozzá lehetne csapni 7-eshez fizetős szolgáltatásként, de MS marketingesei majd megoldják. Ha úgy fognak hozzáállni, hogy a kis pénz is pénz, akkor majd lesz 7-eshez is.

    Nem ingyen = Az OS-t nem úgy fogják utánad dobni.

    PS:

    Adott egy:

    PC + Win8 kapok hozzá SkyDrive-ot.
    Noti + Win8 kapok hozzá SkyDrive-ot.

    Hogyan is lesz majd kezelve ilyen esetben a felhő?!
    (eladom a második SkyDrive funkciót) :D
  • wollnerd #665
    Ennél gusztustalanabb windows logót nem láttam!