8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • berczely
    #824
    Te valamit félre néztél? Teljesen jó a teljesítmény Win8 CP alatt.
  • DarkSector
    #823
    Mi a bajod a piros csíkokkal???
  • lo9in
    #822
    használahatatlan még a 8as várok jó driverre
    itt egy teszt:

    http://benchmark3d.com/amd-catalyst-8-93-7-windows-8-benchmark
  • lo9in
    #821
    lehet hülyeséget kérdezek ,de az ismert problémáknál az a szép lista azt jelenti hogy a driverrel ezek fennállnak ? vagy ezeket javították annak tudatában hogy vannak ? XD
  • janihunk
    #820
    Hivatalos AMD driver a CP hez.
  • lo9in
    #819
    csak mert dp-ről is volt hogy 8 dp vs 7 , meg régebben vista vs 7 is volt már béták idejében is , úgy emlékszek
  • MerlinW
    #818
    Összehasonlításos soha, a többi pedig jövő januárban, miután megjelent.
  • lo9in
    #817
    valaki nem tudja mikorra várható egy mindenre kiterjedő összehasonlításos teszt ? (sejtem hogy jó kérdés ,de hátha :D )
  • MerlinW
    #816
    A windows előrefoglalja a memóriát. alapvetően 256MB-512MB-ot eszik maga a rendszer. Nálam 8GB mellett 2GB-ot foglal le az alkalmazások számára, ezzel gyorsítva az indulásukat.
  • lo9in
    #815
    nekem idle 400-450 anno a beta meg rc1 az volt 300 alatt is :D
  • bowari
    #814
    Nálam 8191 Mb-ból,2757-et használ most,szal 34%-ot,msn megy meg IE9,semmi más,indítás után kb 20-25%

    Win 7-nél is ennnyi volt nekem...
  • Máté94
    #813
    Többet? Nekem 700 körül evett a 7 IDLE-ben. :)
  • lo9in
    #812
    akkor kb. 100 megával kér többet mint a 7es
  • Máté94
    #811
    500-550 körül nálam 2GB RAM-al. Szerintem minél több, annál többet használ alapon. :)
  • lo9in
    #810
    azt még valaki meg tudja mondani mennyi ramot eszik úgy alapjáraton hogy nem megy semmi ? köszönöm!
  • Jakuza001
    #809
    Semennyivel
  • lo9in
    #808
    valaki készíthetne egy tesztet komolyabb játékokkal hogy mennyivel tér el a sebesség .
  • DarkSector
    #807
    Mondjuk én sem használom soha. :)
  • berczely
    #806
    + ha a bal alsó sarokba viszed az egeret és klikkelsz előjön a start menü. Ott van az a start gomb csak nem látja az ember :D
  • skateout
    #805
    Am ez a Start menü hiány problémát én tényleg nem értem.
    Metro alatt csak elkezded a gépelni és már keres is, Desktop-on pedig nyomsz egy Windows billt. (amit amúgy is kéne ha keresni akarsz, kivéve ha klikkelsz rá, de hát most istenem :D ) és keresed ami kell.
    Szerintem ez nem nagy dolog, persze minimális erőfeszítéssel visszakaphatjuk, amint látjátok.
  • GregSB
    #804
    Nem emlékszem arra, mikor használtam utoljára a Start Menünt keresésen kívül másra...
  • bon
    #803
    Kézikönyv írja a pontos helyér. Ami még fontos, hogy bekapcoslása után nem elég újraindítnai a gépet, hanem ki is kell kapcsolni.
  • genric
    #802
    Sziasztok!
    A Virtualbox-al szeretném kipróbálni a Win8-at,de folyton ezt a hibaüzenetet kapom,amikor megkezdené a telepítést.
    Hogy és hogyan tudom bekapcsolni a Bios-ban VT-x/AMD-V hardveres gyorsítót?

    VT-x/AMD-V hardveres gyorsító be van kapcsolva, de nem használható. A 64-bites vendég rendszered nem lesz képes érzékelni a 64-bites processzort és nem elsz képes elindulni.

    Ellenőrizd, hogy a VT-x/AMD-V helyesen van-e bekapcsolva a gazda számítógép BIOS-ában.



  • DarkSector
    #801
    Ú thx ez így szuper lesz ha hordoznom kell majd. :)
    Azt hittem a win-ből kell ezt a bootolható pen-t elkészíteni.
  • Jakuza001
    #800
    A biztonsagi mentes nelkul teszed fel ra magat a szoftvert. :D

    http://www.whatsabyte.com/P1/ATI_2010_USB_Boot.html
  • DarkSector
    #799
    ja vágom, és erre megint le kell szednem egy külön progit? Ami rányomja nekem egy pendrive-ra (hogy bootolható legyen?)?
  • bon
    #798
    Csak a mentő progi kerül a pendrive-ra, a mentés marad a gépen.
  • skateout
    #797
    Nekem nagyon bejön.
    Pendrive-ról telepítettem, gyorsan felment, és gyors is maga a rendszer.
    Két gépen teszteltem, egy nagy és teljesítménycentrikus gépen, tán az aláírásomban még az van, illetve egy HTPC-n, amin marad is, és napi szinten lesz használva elsődleges rendszernek.
    A nagy gépről leszedtem, mert azon munka miatt kell a megbízhatóság. Pedig a játékok gond nélkül mennek, driverrel teljesen kompatibilis, ugyanannyi FPS-em van mint 7 alatt, ha nem több, de tuti nem kevesebb.
    A Metro felület tetszik, de sajna nem minden alkalmazás 100%-os, mint pl: az Explorer, ami onnan nem nyílik, holott a Dev Preview-ben hibátlan volt, itt elindul a kék háttér, és kész, majd bezárul. Erre kérnék ötletet segítséget.
    A másik gondom, hogy nem nyitja meg az XBOX Live fiókot, hiába állítok régiót, vagy tán rosszul csinálom.
    Az időjárásnál nekem az első telepítés jó volt, akkor Hungary volt minden régióbeállítás, de a Live miatt a második telepítésnél UK van, így nem Celsius, de erre nincs állítási lehetőség, tán valakinek ötlete?
    Szóval egyelőre nagyon tetszik, nem várok csodát, Vista óta tesztelek ha van mit, tudom, hogy hogyan megy ez, és eddig nagyon jól, de hát vannak még dolgok amik váratnak magukra.
    Driverekről annyit, hogy 7 alatt nincs alapból hálókártyámhoz driver, 8 alatt kérdés nélkül felismeri, szóval bővült a család :)
    Start menüt kicsit hiányolom, de hamar megtalálom az alternatíváját, csak szokni kell.
    Tetszik a Metro és a Desktop közti Windows gombos váltás, megkönnyíti a munkámat, szerintem hatékony.
    Beépített Email rendszere is jó, nekem tetszik.
    Az üzenetek alkalmazást tesztelem még majd, mert az is tetszetős, de People-t nem mindig értem honnan szedi hozzá az infót, de mind1 :)
    Na szóval kb ennyi lenne egyelőre, aki tud please írjon a problémámra megoldást, köszi előre is.
  • DarkSector
    #796
    "Látszik nem PC-re tervezték"

    Már tovább sem olvastam. :)
  • bowari
    #795
    Jó ez...nekem bejön,én nyitott vagyok minden újdonságra.Minden müxik faszán,Broterhood még szebben megy ,mint win7-en :D.
    Fagyás,újraindulás eddig nem volt,persze lehet még.
  • TothLaci
    #794
    Kíváncsiságból kipróbáltam én is az aktuális verziót.
    Véleményem szerint:
    Előnyei:
    - Gyorsabb
    - Az intéző majdnem jó
    - Tetszik a TaskManager.
    Hátrányai:
    - Ultraf.os
    - Nincs startmenü
    - Látszik nem PC-re tervezték.
    - Designerek szabadságra mentek.
    - Rájössz, hogy nem is kell WinMo mobil.
  • DarkSector
    #793
    Jó cucc, de nem értem, pendrive-ra hogy tudom rátenni? Nekem a biztonsági mentés kapásból 19GB...:)
  • GregSB
    #792
    Erősen javallott mindenkinek, aki óckodik a Metrotól, meg ki akarka kapcsolni, hogy nézze végig ezt a videót, ami bemutatja az összes kis fortélyát (desktop gépeken is).
  • Jakuza001
    #791
    Nem veletlenul janlottam, mert jelenleg magasan a legjobb backup szoftver. Szeles palettaval rendekezik a backup teren, folyamatos karbantartas,folytatolagos backup akar meg tavkapcsolatbol is vagy szerverrol. A scheduled es egyeb lehetosegrol nem is beszelve.

    Viszont en javasolnam, hogy csinalj egy bootolhato pendriveot a core reszevel, amivel lehet bootolas utan barmilyen adathordozolrol backupot vagy visszaallitast eszkozolni. En is igy hasznalom mert igy nem szukseges peldaul kiirni lemezre a mentest, hanem barhol tarolhato CD-n/DVD-n/pendriven/hordozhato vinyon stb. es csak bebootolsz a pendriverol es mar mehet is a visszaallitas.
    Szamomra felbecsulhetetlen erteku ez a szoftver.
  • bon
    #790
    imgburn
  • oneal1
    #789
    köszi!

    és a lejjebb lévő iso- filet kiírni és megy is a mutatvány?
    mivel írjam ki?
  • DarkSector
    #788
    Köszönöm kipróbáltam tegnap és valóban egyszerűen kezelhető menüje van és azt csinálta amit akartam, szóval köszönöm a tippet, bevált. :)
  • DarkSector
    #787
    Majd kitalálok valamit...:)
  • kazsmer
    #786
    Látom, értelmes emberek járnak is :)
    BON legalább hozzáértő...
  • bon
    #785
    1. édemes
    2. Eddig minden futott nálam
    3. Kellhetnek ha enm ismer fel valamit, de lehetnek driver problémák.