8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • DarkSector
    #864
    THX.
  • bon
    #863
    jobb gomb az alkalmazáson és uninstall opció.
  • bon
    #862
    Jobb gomb a metro képernyőn és alul megjelenő sávban all apps opciót kell választani. De a keresőbe beírva is meglesz.
  • wollnerd #861
    Hogyan lesz nekünk Windows 7-es start menü a Windows 8 CP-ben?
    A Vistart nevű kisalkalmazással!

    1. Download ViStart (third party Start Orb program ~580 KB size).

    2. Make spacing for the start orb, if not ViStart will overlapped with the icons in superbar

    3. Right click taskbar, uncheck lock the taskbar , then new toolbar > create a new folder > set name to “Orb” as example

    4. Drag the “Orb” toolbar to the left corner of superbar, and then right click > set uncheck to “Show Title”

    5. Now, check “Lock the taskbar” and run ViStart.

    Itt egy videó tutotrial:

    Én is kipróbáltam, nagyon bejött, rendesen megnyit mindent, kivéve a Store-t, mert nem találja, Windows Store néven próbál keresni. Pedig abban a mappában próbáltam másolni a Ink fájlt, majd átnevezni, de nem engedte...
    De így is egész jó!
  • DarkSector
    #860
    cod3=cod4
  • DarkSector
    #859
    CoD3 lenne egyedül amit használnék de API funkció hibával kilép multiban. :P
  • Evin
    #858
    Nem lehet ezt a beépített Messengert kilőni? Mert amit offline kapok üzenetek, azok abban jönnek, de nem akarom, mert valami egyedi Dat fájlba tárolja, és én jobban szeretem az xml-t, amit a 2011-es használ. Fel is raktam azt, és inkább egyelőre azt használnám.
  • Evin
    #857
    Én nem látok ilyet. Az is lehet, hogy átnevezték, vagy átrakták.

    mtibee
    Nálam nincs baj az ATI dolgokkal. Talán rakd fel a feb29-eit.
  • DarkSector
    #856
    Van valami szép windows 8-as háttérkép 1680x1050-ben?
    Valamint hol vannak a programok? Paint stb, mert még nézegetem de eddig nem látom.
  • DarkSector
    #855
    És javítsatok ki, de jól érzem ha nincs eretrendszer, akkor sok-sok hibától szabadulunk meg?
  • atila4
    #854
    Igen
  • DarkSector
    #853
    Iso-t alapba kezeli? csak rányomok és megnyitja?
  • bon
    #852
    Még jó, hogy a felsorolt hibák 90%-a nem a Windows 8 hibája, javításuk az adott cégen múlik.

    Amit még hozzátennék, többi Windows-ba sincs benne a keretrendszer, de minek is belerakni ha sok programnak már nincs szüksége a régire.

    Damon tools nem szükséges mert van beéíptve iso támogatás.
  • robogo81 #851
    Sziasztok.
    Virtualbox alatt hogy lehet működésre bírni a D3D-t?
    Az integrációs szolg. telepítése alatt nem telepíti,csökkentett módban félúton megáll hibával,ha a drivert kitömörítem,és manuálisan telepítem akkor se jó.
    A legfrissebb a Vbox.
    Ja és 64-bites a win8.
  • atila4
    #850
    Daemon tools minek? Kezeli az iso fájlokat.
  • mtibee
    #849
    Windows 8 CP tapasztalatok:

    Hardver kompatibilitási problémák:

    - Logitech Driving Force Pro kormány - drájverének telepítése csak Windows 7 kompatibilitással és rendszergazdai jogosultsággal lehetséges, a kezelőszervek működnek, de nincs force feedback (tesztelve a Logitech Profilerben és Test Drive Unlimited alatt is)

    - Leadtek Winfast TV2000 XP Expert tv-tuner - drájvere gond nélkül felmegy, de a WinFast PVR2 szoftverben nem lehet hangerőt állítani (tesztelve Windows 7 és Vista kompatibilitással, XP-ssel és korábbiakkal kiakad a telepítő)

    - Időnként villódzik a képernyő. (2 monitorom is van, mindkettő csinálja. HD 4850, Microsoft-féle driver: 2012.02.17. (v8.93.7.0), de a hivatalosan nem támogatott Win8 drájverrel is ugyanez a helyzet)

    Szoftveres problémák:

    - Telepítéskor a Wifi beállításakor az SSID szövegmező alacsonyabb volt a szükségesnél és/vagy rosszul volt pozícionálva (Ez a 32 bites verzió volt laptopon, 64 bitesen nem néztem, mert a PC-ből madzag lóg ki.)

    - Nincsenek a telepítőben a .NET keretrendszer fájljai, azokat külön kell telepíteni.

    - Daemon Tools telepítésekor kompatibilitási hibákat jelez a Windows, igaz, egy Office-t sikerült feltelepítenem vele

    - A futtatott programok véletlen időközönként kiakadnak (leggyakrabban az Opera, és a Winamp), mások rögtön indulás után összeomlanak: Google Earth, de az Opera is csinálta már

    - Az ATI Tray Tools telepítés után ugyan fut - kikapcsolt UAC mellett lett telepítve -, de újraindítás után az alacsony szintű drájverre panaszkodik és újrainstallálást kér

    Összegzés: Gyorsabb boot, hajszálnyival kisebb memóriafoglalás, egy PC-s szemmel teljesen felesleges Metro felület, és kompatibilitási problémák hada. Mindennapi használatra nem javaslom, aki szeretne csempéket az asztalára, az telepítse az Omnimo nevű skint a Rainmeterhez.
  • [HUN]FaTaL
    #848
    Control Panel ->Administrative Toolsban már nincs advanced security? Ezt is kivették volna? Nincs előttem win8 most.
  • DarkSector
    #847
    Ok. Jó ezt is tudnom. :)
  • Evin
    #846
    Én nem találtam olyan lehetőséget, ahol "tanítható" lenne a tűzfal. Vagy blokkol vagy nem, de nem kérdez.
  • DarkSector
    #845
    ja, de ezt nem lehet alap tüzfallal tiltani?
  • Evin
    #844
    Nem is arra kell, hogy ne jussanak be, arra ott a Router tűzfala, hanem hogy bizonyos progik ne tudjanak netre menni.
  • bon
    #843
    nem, majd talán később
  • DarkSector
    #842
    Ja hogy nem alap tűzfal akkor minek? Nekem se tűzfal sem vírusírtó és jól elvagyok. :)

    #841 majd a véglegesben.
    Nincs értelme, aki ennyit nem tud angolul az ne is fogjon bele, mert van annyira bonyolult a kezelése a win7-hez képest hogy kell egy kis tudás, ennyi angol meg minden gyakorlott felhasználónak lennie kell.
    Majd várd meg a hivatalos magyar megjelenést inkább.
  • buko20
    #841
    Meglehet csinálni hogy magyar legyen?
  • Evin
    #840
    Egy olyan tűzfal, mint bármelyik másik. Értelemszerűen nem a Win része.
    Comodo Personal Firewall
  • DarkSector
    #839
    Comodo tűzfal az meg mi? Nekem nem tűnt fel win8 telepítéskor.
  • DarkSector
    #838
    Látod látod megy itt minden, ahogy néha a win7-nél az sp3-al kompatibillitást kellett használni. :)
  • Evin
    #837
    Comodo tűzfalat senki ne tegye fel, mert nem fog jól működni.
    Control Panel -> Language: NE töröljétek az angol nyelvet. Egyes alkalmazások (nálam Messenger) német nyelvűre válthatnak.
  • mtibee
    #836
    Elnézést, tévedtem. Ha a Windows 7 kompatibilitási módot, és a rendszergazdai futtatást is bejelöljük, hajlandó feltelepülni. (A könnyebb kereshetőség kedvéért: Logitech kormány drájveréről van szó.) Még egyszer bocsi.
  • DarkSector
    #835
    Már most kellene egy FAQ, amibe szépen elkezdeni gyűjtögetni a lényegesebb dolgokat, pl az ilyeneket...nem? Valaki vállalná?
  • DarkSector
    #834
    Ennyi idő után tuti nem jelentenék ki ilyet, majd kb 1 év múlva esetleg. :)
  • mtibee
    #833
    Akinek Logitech kormánya van, hanyagolja. Semmilyen kompatibilitási móddal nem megy fel a drájvere.
  • Magiszter
    #832
    Nos nekem egy Lenovo S205-ös alatt muzsikál, bár időm még nem volt csak pár dolgot beállitani rajta, de most melóban is ráhúztam egy laptopra (erről irok) és a sebessége az ami elsőre feltűnt. Egy tök szűz win7-nél is gyorsabban megy rajta minden. Az új exploreres ribbonon meg minden azonnal kézre áll. A másolása jobb, gyorsabb és tetszik hogy lehet managelni. A nativ iso is jó, meg a vhd kezelés. Az idle process cucc is teljesen hasznos, igy nem zabál erőforrást de bármikor elő tudom húzni a bal felső sarokból bármelyik megállitott metro alkalmazást. A metro területén még érzek némi kiforratlanságot, de majd ha kezdenek a gyártók is áttérni rá akkor még akár valami jó is lehet belőle. Egyenőre a remote desktopot nyújztam kicsit és az példáúl kimondottan jobb mint a win7-es.
    Egyenlőre mást nem tudok mondani. Hétvégén lesz nagyteszt odahaza, oszt majd kiderül.

    (bocsi a hibákért angol billel, magyar beállitáson irtam)
  • Zsoltika 007
    #831
    Ez ilyen frissebb, lágyabb, biztonságosabb érzés amit csak a win8 adhat!
  • berczely
    #830
    :D Hát tudod ez csak ilyen érzés :D Díícséret!
    Amugy semmi változást nem vettem észre win7hez képest :D A plusz funkciókon kívül.
  • Jakuza001
    #829
    Szerintem ezeket a mintha blablakat el kellene felejteni.
    Most kerdem en toled a Win7 miben volt instabil ? :DDD
    Valamint mi az hogy magabiztosabbnak erzed a rendszert ? :DDDD
  • DarkSector
    #828
    Jah és kurvasok hasznos új funkció van.
    Szerintem is nagyon fasza.
  • berczely
    #827
    Én már Arkham City-t és MW3 multit tolom rajta 2 napja semmilyen sebesség változást nem vettem észre Win7hez képest.
    Egyik sem fut nekem maxon mert nem fullos laptopon tolom, de akkor sincs változás semmilyen téren sem.
    Magát a rendszert mintha stabilabbnak és magabiztosabbnak ill. okosabbnak érezném. Gyorsabban másol fájlokat, gyorsabban bootol (mondjuk ezt annyira nem vágom mert csak alvó módbol keltem)
    Teljesen úgy tudom használni mint a Win7-et.
  • DarkSector
    #826
    Én is ezen csodálkozom hogy mi itt a baj. :)
  • DarkSector
    #825
    BOCSESZ.

    Ma megint nekiálltam és kiderült hogy kezteli az alaplapomat, de az előlepi kivezetéseket nem és évek óta előlapi kivezetéseket használom, ezért hittem elsőnek azt hogy nem jó.
    Szóval a hátsó alap kivezetéseken megy minden.

    Érdekes legelőször valami ilyen volt a win7-el is, de a bioszban szórakkoztam az alaplapi cuccokkal, hogy HD Audio vagy AC97 és jó lett. Most itt HD Audio-n nem megy, de faszom állítgat bedugtam a mikit meg a phónit a hátsóba és használom rendeltetésszerűen. :)