8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • DarkSector
    #904
    Lehet csak nekem nehéz a felfogásom de minek kikapcsolni a METRO-t?
    Hiszen belépés után 1 gombnyomás a DESKTOP-ra és ennyi. :)
  • Rayden02
    #903
    Egy másik alternatíva:
  • bon
    #902
    Minden hardver nem támogathatnak, de amúgy is leginkább az AMD-n múlik nem a Microsoft-on.
  • spm
    #901
    Kompatibilitással és rendszergazdaként indítottad a telepítő exe-t? Közben vibrált, elment a kép időnként? Mert ha nem, akkor nem rakta fel rendesen. Nekem is lefutott a telepítő, mindegyik, de nem installálta rendesen (közben nem is csinált semmit a képernyővel).

    Akkor jó, ha install közben vibrál/kikapcsol néha pár pillanatra a képernyő.
  • DarkSector
    #900
    Ez nem végleges win8 ezért Preview verzió, mert vannak még hiányosságok.
    Ha minden benne lenne akkor véglegesnek hívnák.
  • yoyoman
    #899
    Szétnéztem, nem találtam semmit. Hát ha ez így marad, akkor nálam ismét megy a levesbe a win8, de azért erre figyelhettek volna, hogy legalább a felbontást be tudjam állítani...
  • yoyoman
    #898
    Feltettem, sajnos semmi nem változott...
  • DarkSector
    #897
    Lenne egy buta kérésem:

    ezt a fém megás szart valaki leszedné nekem pls és feldobná valahová?
    Music PlugIn
  • DarkSector
    #896
    Én beléptem 1 profillal alapon admin vagyok, azt hogy minden szarhoz kell YES-t nyomni azt meg ki szoktam kapcsolni a Control Panel-be.
  • spm
    #895
    Nekem is ez volt a gondom, de ez a driver megoldotta:

    10-2_legacy_vista32-64_dd_ccc (95MB)

    Annyi, hogy a telepítőn jobb klikk és a kompatibilitás fülön jelöld be, hogy futtatás rendszergazdaként és a kompatibilitási mód Windows 7, vagy Vista SP2, de azt hiszem 7-essel ment fel.

    Utána már lesz natív felbontás.
  • bowari
    #894
    Engem az idegesít,hogy leszoktam tiltani minden fiókot,csak a rendszergazdát szoktam használni,de itt hiába,mert akkor meg nem lehet bejelentkezni a fiókommal...én meg nagyon megszoktam már,hogy mindenhez rendszergazdaként férek hozzá
  • DarkSector
    #893
    Az új driver 6xxx és a feletti karikhoz készült.
    Lehet ahhoz neked nem lesz.
  • bon
    #892
    Amd oldalán szétnéztél már vga driver ügyében?
  • yoyoman
    #891
    Feltettem a Consumer Preview-t, de egy komoly gondom van. Fujitsu Siemens Amilo pi 2530-at használok, amiben ATI MOBILITY RADEON X2300 HD dolgozik. 1024X768 desktop felbontás szürkén és inaktívan világít a beállításoknál, és nem lehet rajta változtatni, és HD tv-re ha rádugom a laptopot, akkor sem reagál semmit...

    Gondolom a videokártya driver hiányzik a Consumer Preview-ben, vagy én nem tudom...
    Az eszközkezelőben a Display Adapternél azt irja, hogy Microfost Basic Display adapter. Ha ezt le akarom szedni, és feltenni a gyári drivert, akkor meg ezt írja: "The best dirver software for your device is already installed -- Microsoft Basic Display Adapter---

    Ilyenkor mi van? (Egyébként ugyanezt csinálta a Developers Preview is)
  • DarkSector
    #890
    ***Megnéztem és jól gyanítottam, a CoD4-nél a pb a baj, mert NoPB-s szervereken simán megy a játék, vagyis majd a szerverek PB-jét kell frissíteni. :)

    Maga a PB Client és pvsvc.exe (szervíz) feltelepíthető***
  • DarkSector
    #889
  • DarkSector
    #888
    Jah értem.
    De most akartam új ikont, és nem megy az sem.
    Beteszek egy icon-t és fehér lap jelenik meg helyette. :S
  • bon
    #887
    Egyenlőre majd metro-s alklamazással. Ha megnézed csak azoknak a programoknak van teljes csempe felületű ikonja amik metro-ra lettek fejlesztve, az összes többinek csempe sarkában van az ikonja kicsiben.
  • DarkSector
    #886
    Ok, de a csempén nekem egy kereben egy picike ikon van, én azt akarom hogy az egész négyzetbe ikon kép legyen. :)
  • bon
    #885
    Csempén is megváltoztatja az ikon képet amit írtam.
    Kocec pack meg felesleges, pl. kmplayer és megy minden (már nekem a Windows 8 beépített videó alkalmazása is lejátszott eddig mindent)
  • DarkSector
    #884
    Sajnos nem, játszani nem fogsz Virtual-ban.
    De én azt a megoldást használom hogy ezért egy programmal leghost-oltam a win7-emet, letöröltem a vinyót és ezt feltettem majd erről is csináltam ghost-olást.

    És kb 10perc alatt visszaállíthatom bármelyiket, mert külön vinyót nem tudtam venni így élesbe tudom tesztelni.

    Ha valami nem megy és kell a win7, akkor lementem gyors az aktuális állapotot ghost-ba és áttöltöm a win7-et ha meg van időm nézelődni akkor vissza. :)
  • DarkSector
    #883
    Én az FX2-vel zúztam xboxon sokat, ezt az első részét addig nem is ismertem de valóban egy egyszerű játék mégis iszonyat szórakoztató. :)

    Érdekesség:

    Most próbáltam az X360 szinkront.
    Csak nem elérhető ezekszerint még. Beklapcsoltam a konzolt, bejelentkeztem a windows 8-as profilomal, de nem sikerült kapcsolatba lépni.

    Kérdésem talán még az lenne, ha adott esetben lesz egy másik profilom, akkor lehet váltani Adminisztátor-t? Vagy az első account végleg megmarad?
    Csak mert a rendszerben azok az adatok jelennek meg ami a profilban van. Név stb.
  • wollnerd #882
    Virtualbox-os kérdésem van:
    A Videokártyát lehet virtualizálni? ( AMD Radeon HD 6670)
    Egyébként a Windows 8-ra nem tudom telepíteni az integrációs szolgáltatásokat.
  • bowari
    #881
    Kár,hogy demo,végre egy élvezhető flipper...
  • DarkSector
    #880
    Eddig szerinted hány ember van akinek nem szúrta ki a szemét? :)
    Amúgy valóba jó gém, annyi hogy elnéztem ez nem is az újabb FX2 hanem a sima.
    És valóban magyar cumó ahogy írtad, de csak demo és 1 asztal elérhető.
  • mtibee
    #879
    Próbáljátok ki a Pinball játékot, nagyon hangulatos. :)
    Ja, és magyarok csinálták.
  • DarkSector
    #878
    Igen az szuper.
    Nekem az is elég, csak menjenek a sozozatok. :)
  • Evin
    #877
    Nekem ugyanebből a Standard simán felment.
  • DarkSector
    #876
    Jah ez oké ez a normál nézetre vonatkozik, de én maga a csempe ikon képét akarnám leváltani. :)

    Még 1 probléma közbejött:

    Leszedtem a K-lite kodek pakkot, hogy menjenek a filmek.
    Valami védelemre hivatkozva nem telepíti fel. Létezik hogy a kodek pakkokra is kell még várni...:S
    Néhány sorozat amit néztem ment alapon de most van egy ami nem.Klite codec 8.4.0 Full
  • Evin
    #875
    Most látom, még megvan az eredeti rendszer. De ott vannak mappák, azokat hogy érem el a csempe nézetben? Ott csak a gyökérben levő linkek jelennek meg.
  • bon
    #874
    2. Jobb kattintás a csempén, open file location menüpont. Majd a megjelenő hagyományos nézetnél jobb gomb properties a fájlon és change icon
  • DarkSector
    #873
    Jaja.

    Még hirtelen 2 kérdés jut eszembe.

    1. El lehet tűntetni valahogy a jobb alsó vízjelet? ha igen akkor mit hekkeljek érte?
    2. A csempés nézetnél lehet külön másik ikonképet beállítani a programoknak?
  • Evin
    #872
    Szerintem arra majd egy pb frissítés lesz a megoldás.
  • DarkSector
    #871
    CoD 4 hibára majd ha talál valaki megoldást akkor kérem szóljon, mert mikor felmegyek szerverekre online akkor dob ki a pb, mert nem ismeri a windows api driver-ét vagy mi...

    Remélem megoldódik mert engem most más játék nem érdekel, ezzel szoktam esténként tólni, a többi nem érdekel.

    Valamint ha van steam-en valakinek CoD4 az kérem próbálja ki hogy fel tud-e menni szerverekre és bentmaradni legalább5-6 percig.
    THX
  • mtibee
    #870
    Alapértelmezés szerint ki van kapcsolva. Bekapcsolás: Control Panel -> Sound -> Sounds fül -> Play Windows Startup sound
  • DarkSector
    #869
    Nincs még Xbox Live tartalom mert fizetős lesz és gondolom mivel még nem végleges win8 ezért nincs még.
    Meg kérdezlek én vettél-e már a profilodra x360 live játékot? Mert ha nem akkor hiába google-zod a játék könyvtárat. :)

    FX2 is azért jelenik meg mert ingyenes demo.
  • bon
    #868
    nincs
  • mtibee
    #867
    Hőmérséklet kijelzésének megváltoztatása: az egérmutatót lehúzod a jobb alsó sarokba, majd a képernyő szélén fel, előjön a menü, ott Settings, majd még egyszer Settings.
  • naaa
    #866
    sziasztok

    bejelentkező hangot nem hallok
    nincs?
    vagy nálam a hiba?
  • Evin
    #865
    Remek, köszi. Erre nem is gondoltam. Visz magával más alkalmazásokat is, de nem fognak hiányozni.