8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • DarkSector
    #944
    Mármint a csempébe látsz 1-et? vagy hol gondolod?
  • [HUN]FaTaL
    #943
    Rosszul fogalmaztam. Egyszerre egy programot látsz. Ami egy faszság, persze táblára elég, de PC-n? Ne már :) Ott a régi desktop persze, csak képesek rá, hogy a következő verzióban kivegyék azt is. :D
  • DarkSector
    #942
    Ja és IGEN nem az asztalról érem el őket mert akkor az asztalon kéne lenniük. :)
  • DarkSector
    #941
    Miért kell egyszerre 1 programot futtatni? nekem fut több is egyszerre. :P
  • DarkSector
    #940
    Jobbra fent PIROS X.....:P
  • DarkSector
    #939
    Engem zavarnak.
  • handrx
    #938
    Bocsánat Snexi!!!
    Nem neked akartam küldeni ezt! Hanem " magamnak", vagyis az én hsz-emre!#934
  • handrx
    #937
    Talán ezért nem mőködik nálam ez a Hyper-V dolog? >>

    " Virtualization

    Windows 8 will also include Microsoft's Hyper-V virtualization software. Previously only offered in Windows Server, Hyper-V will now be available in client versions of Windows for the first time. The system requirements for Hyper-V are a 64-bit processor, a 64-bit version of Windows 8, and a minimum of 4 GB of RAM. Hyper-V also requires a 64-bit system that has Second Level Address Translation (SLAT), a feature that helps with memory management. "

    macleod2005 New features in Windows 8 linkjén olvasható ez!

    Vagyis virtuális gépeket készíteni és futtatni csak 64bit-es Windows 8-on lehetséges? Mert hogy az enyém 32Bit és ezért nem jön össze?. Mivel hogy csak 2 GB ram van a gépben!
  • [HUN]FaTaL
    #936
    A baj az hogy nem erről van szó. A metros alkalmazások egyszerűen PC-n szarok és semmi szükség nincs rájuk. Most komolyan visszafejlődünk 20 évet és az a cél, hogy egyszerre egy alkalmazást futtass? Egyszerűen nevetséges, PC-re egyáltalán nem való egy ilyen felület. Az meg, hogy oldalra kell görgetni, vicc. Hála istennek nem kötelező használni.
  • macleod2005
    #935
    New features in Windows 8, de ezen kívül még van egy rakat.
    ( + f*sza a flipper, meg van pár hasznos/érdekes cucc a store-ba, nameg tud pdf-t is olvasni)
  • handrx
    #934
    Hello srácok!
    Érdeklődnék, valaki próbálta e már a beépített Hyper-v szolgáltatást? Ezzel lehet virtuális gépet készíteni/futtatni. A belinkelt videó alapján engedélyeztem ezt a Windows features-t, de amikor elindítom a Hyper-V managert, nem egészen úgy töltődik be a program mint ahogyan a videón látható! konkrétan nincs nekem bal oldali ablakban semmi, sem a jobb oldalon. Nem tudok semmi olyat végrehajtani mint ami a videón látható! A Hyper-V installálását követően restartoltam, be is töltődik 6 Hyper-V-hez kapcsolódó szolgáltatás.Csak épp az a probléma, hogy azonnal le is állnak! Tudna valaki nekem ebben a dologban segíteni?
    Köszönöm 8-)
    Íme a video
    Windows 8 Hyper-V
  • Snexi
    #933
    pc-n mivel jobb ez a rendszer mint a 7 ha nem használom a metrot?a képek alapján nem sok különbséget láttam a windows 8 és a win7 asztala között.ez még fog változni?(emlékszem amikor a win7 első verziói kerültek ki még azok is szinte teljesen vistának néztek ki)
  • kosikz
    #932
    Végre sikerült! :)
    Örök hálám és köszönöm!
  • kosikz
    #931
    Nem akar összejönni az a hang... :S
  • bon
    #930
    jobb gomb az indító fájlon tulajdonság (properties) és a kompatibilis (compatibility) füll.
  • bon
    #929
    Képernyő ball felső sarkába viszed az egeret, majd a megjelenő kis képen lejjebb húzód és megjelennek a futó programok listája, majd jobb gomb a programon és bezárás. De metro alkalmazásosoknál van még egy lehetőség a bezárásra. Képernyő tetejére viszed az egeret majd ball gombot nyomva tartva megfogod és a le kicsinyedet méretű ablakot lehúzód a képernyő aljára.
  • kosikz
    #928
    Hali! Amatőr vok és tudni szeretném, hogyan kell win 7 kompatibilitási módra váltani?! :)
  • RYO21
    #927
    És a programokat hogy zárod be?
  • Jakuza001
    #926
    Miert mi van akkor ha iconokat tarolsz a kepernyon ? Raadasul ugy beszelsz mint ha most nem az asztalrol erned el az alkalmazasokat.
    Egy gey az egesz metro crap a PCre.
  • Newfronter
    #925
    Windows 8-ban ettől el kell búcsúzni. Ha nagyon nem jön be az embereknek, akkor a 9-ben visszatérhet az eredeti desktop. Viszont én úgy látom, hogy a nem geekeknek bejön a Metro, szóval nyugdíjba küldik véglegesen...
    A METRO-t képzeld el úgy, hogy az a desktop, modernebb ikonokkal, amelyeknek több funkciójuk van.
  • wollnerd #924
    Miért nem Windows 7 kompatibilitási módra váltottál? :D
  • kosikz
    #923
    Majd próbálkozom. Nagyon köszönöm a segítséget!
  • kosikz
    #922
    a win 7 64 bites jó lesz?
  • bon
    #921
    Itt vannak a driverek: link
  • Rayden02
    #920
    Nah már megoldódott,az összes exe-t Windows XP SP3 kompatibilitási módra állítottam!
  • kosikz
    #919
    VIA VT1705 Audio codec
    Ez lehet?
  • kosikz
    #918
    ASRock G41M-VS3 R2.0
    Ez van a dobozon
  • bon
    #917
    De pl, cpu-z progi is kiírja az alaplap típusát.
  • kosikz
    #916
    A gépen nem tudom megnézni?
  • bon
    #915
    Rá van írva, az alaplapra, a kézikönyve, a számlára a típus.
  • kosikz
    #914
    Hol tudom megnézni, hogy milyen driver kell?
  • bon
    #913
    Alaplapi lemez felejtős, renszerint régebbi driverek vannak fent mint ami a gyártó oldalán megtalálhatók. Driver lemezeket használni se szoktam, sőt rendszerint a szemétbe szokták végezni.
  • DarkSector
    #912
    Ne xp-s szar 5 éves telepitővel akarj win8 preview-et tólni. :)
  • DarkSector
    #911
    De nem kell ikonokat tárolnom az asztalon pl, és gyorsan elérem ami kell. :)
  • kosikz
    #910
    Az alaplaphoz van telepítőm, rajta a driver, de nem megy fel...
  • bon
    #909
    Az alaplap, vagy a hangkártya gyártó oldalán megtalálható driver-t próbáld meg feltelepíteni, ha nem menne akkor kompatibilis módban próbáld meg.
  • Rayden02
    #908
    Igen közben feltettem én is a Consumer preview-et!
    Igaz sajnos!

    Más:

    Valakinek sikerült feltenni az avast 7-et a Consumer preview x64-es verziójához?

    Mert nekem a védelem cseszik elindulni!
    Érdekes módon a developer preview-en rendesen feltelepült,és el is indult!A kompatibilitás módokat mind végignéztem,de semmi!

    Aki tud valamit ez ügyben kérem,ha jelezze!
    Köszi!
  • kosikz
    #907
    Sziasztok!
    Nem tudok hangot varázsolni a win 8-ra.
    HDMI-n kimegy a hang, de egyébként nem.
    Tud valaki segíteni?
  • wollnerd #906
    De az csak Developer Preview-ben működik!
  • [HUN]FaTaL
    #905
    Mert PC-n semmi szükség rá.