8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • aate
    #984
    Itt pedig úgy látszik(app ) > link
  • [HUN]FaTaL
    #983
    Nem, de tabletra az ARM verzió lesz telepítve, amiben nincs desktop mód, mivel az x86 only.
  • aate
    #982
    Magától felismeri az OP ? Nem láttam, hogy választható lenne.
  • [HUN]FaTaL
    #981
    Tableten nincs desktop, csak PC-n.
  • aate
    #980
    Véleményem az MS ott cseszte el ,nem lehet kikapcsolni a metrot vagy legalább a desktopot alapértelmezett start képernyővé tenni. Ha nem tesz bele egy ilyen lehetőséget akkor bukta lesz a történet. Tableten használható a metro felület de oda meg minek a desktop ? De a metro alkalmazások némelyike is elég gagyi...
  • aate
    #979
    Desktop Mutat > Start- metro
  • Rage47
    #978
    Ah nagyon fura elképzelni, hogy 2 desktop is van (Metro és sima) párhuzamosan. Most már látnom kell :D
  • aate
    #977
    Messaging app- beépített messenger elégé pocsék, nem lehet adatot-képet sem átküldeni.Csak külön a partner felületén.
  • bon
    #976
    IE10 eltávolítható, de egy próbát megér, nagyon jól sikerült. Chrome gondoom feltelepül mint a legtöbb program is. Annyi alkalmzást raksz ki a metro felületre amennyit akarsz, de csak a metro felületre felkészített programok fognak ott megnyítni, minden más a desktop-on.
  • [HUN]FaTaL
    #975
    Chromeból nincs metros verzió, persze a rendes verziót simán oda lehet pinelni a start screenre.
  • aate
    #974
    Bármilyen program ikont kirakhatsz, chromot is.
  • [HUN]FaTaL
    #973
    Elő ne adjátok már, hogy tulajdonképpen egyszerre egy alkalmazást látni a képernyőn a kényelem netovábbja. :D Ráadásul ezek a metros appok mind egy hulladék. Nulla beállítási lehetőség, a messaging appban még partnert felvenni sem lehet, vicc az egész. Táblára bohóckodni biztos jó, de pc-n röhejes.
  • Rage47
    #972
    Nem raktam még fel a Win8-at. Az IE-t el lehet tüntetni, és helyére Chrome-t rakni? Illetve egyéb programokat ki lehet rakni a Metro felületre?
  • DarkSector
    #971
    Elsőnek teljes de lerakhatod kisebbre. Persze nem méretezhető az igaz, de mivel ezek médiák ezért valszeg ha videót nézek akkor fullba. :) ha nem akkor ott a mpc.
  • aate
    #970
    A metros Facebbok (peolpe) Ott hol lehet új hozzászólást hozzá adni? Lájkolni és kommentelni lehet de újat hol adok hozzá ?
  • bodajoci
    #969
    Na az újabbik asztali gépemen elindult, floppy-k régóta le vannak tiltva, laptopban nincs is :). De percekig kellett várni a halacskánál, h végre történjen vmi... :O
  • bon
    #968
    A különböző termékek egybe integrálás miatt erőltetik, speciel engem egy-két esetett kivéve nem zavar. Soha se pakoltam egymás mellé két azonos alkalmazást, inkább kattinton, vagy alt+tab kombinációt használom.
  • [HUN]FaTaL
    #967
    Akkor mégegyszer: Metros APP teljes képernyős, pont. Ha ez nem visszalépés akkor mi? Próbálj meg egymás mellé tenni két metros IE-t, vagy egy metrós IE-t meg egy calendart. Azért nem lehet mert ez egy tabletre való felület, amit rohadtul nem értem mi a francnak kell erőltetni PC-n, nem való ide.
  • [HUN]FaTaL
    #966
    Elindítasz egy metros appot az teljes képernyős. Nem, nem a csempékről beszélek és nem is azokról az appokról, amik a hagyományos desktopon nyílnak.
  • bon
    #965
    Vártál türelemmel? Ha van floppy meghajtó a gépen akkro tísd le a telepítés idejére, Windows 7-nél is segített. Ha tuningolva van a gép akkor állísd vissaz alapórajelre.
  • bodajoci
    #964
    Hogy a francba telepítettétek fel? Se boot dvd-ről, se boot usb-ről nem megy. Windows alól nem akarom telepíteni. Üres vinyóra kéne. De eccerűen nem bootol, csak egy halacska jelenik meg :(
  • bowari
    #963
    Hát pedig az elmúlt egy évben kb 4szer raktam újra(szeretek telepítgetni xD) és mindig is lassú volt,szűz rendszeren is,és úgy is,hogy kikapcsoltam több dolgot amit ajánlottak,de mondom, most nem nyúltam hozzá,és ezzel a win8-al meg fasza.
  • bodajoci
    #962
    Mi lehet az oka annak, h leszedtem a 32 és a 64 bitest is, de hiába írtam ki cd-re, hiába csináltam boot usb-t, mindegyiknél megáll a telepítő az elején, csak egy kis halacska v mi látszik, azt csá??? Mindegyik gépemen ezt csinálja (3 van).
  • bon
    #961
    Na ott más probléma volt akkor, pláne ssd mellett.
  • bowari
    #960
    Nálam egy nagy piros pont,hogy míg telepítek egy játékot ssd-re,egyáltalán nem lassul be,míg win 7-nél volt hogy egy perc volt míg megnyílt egy böngésző...
  • aate
    #959
    Sziasztok! Win 8 CP Tippek és trükkök ha valakit érdekel.
    De ez nekem nem vált be: Change Number of Rows in Windows 8 .legalább is kevesebbre (5 ) nem tudtam venni. Valaki talált rá esetleg megoldást?
    A Pc refresh-el vigyázatok ha valaki kipróbálja! (számítógép visszaállítása ) mert nekem elszúrta a dual boot menüt . Utána Csak a 8-as indul. - Javítólemez helyre állítja.
  • bon
    #958
    Nyomtatást én se találok, pedig nem ártana, ha lenne benne, mert ha nem elsz akkor kénytelen vagyok adobe-ot használni.
  • K Ace
    #957
    Sziasztok
    A pinball fx2 windows 8 alatt még csak demo változatban érhető el, vagy meg lehet venni már a teljeset is, az összes asztallal?
  • icoj69
    #956
    Ja, PDF! Nem tudom kinyomtatni a PDF fájlokat. Vagy csak én bénázok?
    Esetleg valaki rátalált a "print" feliratra?
  • bon
    #955
    hyper-V esetében csak 64bit alatt.
  • handrx
    #954
    Azzal tisztában vagyok hogy a ramom eléggé kevés ehez, csak az nem tudtam eddig, hogy csak 64Bit-en lehet létrehozni virtuális gépeket!

    Amúgy azért akartam kipróbálni, mert a Virtual PC 2007 nem indult el, aztán eszembe jutott hogy a windows 8 tartalmaz majd valamivéle virtualizációt támogató dolgot alapból. Meg néztem a belinkelt videót, na mondom akkor így kell előcsalni. De ezek szerint csak 64 Biten használható 32Bites windows 8-on nem. Kösz a választ! 8-)
  • bon
    #953
    win gomb+tab is működik
  • bon
    #952
    Kattingatással a képernyő ball szélén megjelenő menüben.
  • DarkSector
    #951
    Én is ezt akartam írni, annyi futtatható amennyit akarok.

    Vagy kirakom egymás mellé őket vagy nem és válaszhatok köztük pl hogy az egeret bal oldalt lentről felfelé elhúzom és kidob egy csíkot amiben a megnyitott cuccok vannak. :)
  • Rage47
    #950
    alt tabon kívül nem lehet máshogy váltogatni a progik között? :
  • bon
    #949
    Az tény, hogy időnként jó lenne, ha nem minden metros aklalmazásnak kellen teljes képernyő üzemmódban futtni.
  • bon
    #948
    Szokni kell egyidőben úgyis egy progmot használsz, alt tab-al meg lehet váltogatni közöttök.
  • bon
    #947
    Egyszerre több metros alkalmazás is futattható 1 dőben, nisnc itt semmi visszalépés.
  • bon
    #946
    2gb ram-al nincs értleme virtualizálni, nekem 64bit-en aláírásomba lévő konfigon üzemel, de még csak ismerkedek vele.
  • bon
    #945
    Hagyományos desktop már nem hiszem, hogy változni fog, léyneg ami alatta van.