8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Look at the cat
    #1024
    Pinball FX 2 öt nem lehet valahogy kiszedni belőle? :D
  • spm
    #1023
    Mégis milyen választási lehetőséget akarsz még? Ha nem lenne normális desktop, akkor megérteném a sírást, DE VAN! Minden teljesen, kompromisszummentesen használható ugyanúgy, mint a 7-esben. Ha valakinek nagyon hiányzik a nyamvadt start menü, belehaxolható, de még azt is el tudom képzelni, hogy a véglegesben bekapcsolható lesz. De ha nem, akkor mi van? Desktopon MINDEN elérhető, minden működik ugyanúgy. Semmire sem kényszerít senki. Ja de, 1-et kell kattintani a desktop csempére. Ne aggódj, erre is lesz hack, hogy egyből desktopra dobjon, bár lehet, hogy ez is lesz már a véglegesben alapból.

    Bétához képest nagyon is rendben van ez.
  • Rayden02
    #1022
    Összesen kilenc verzió lesz a Windows 8-ból.

    Windows 8 Starter
    Windows 8 Home Basic
    Windows 8 Home Premium
    Windows 8 Professional
    Windows 8 Professional Plus
    Windows 8 Enterprise
    Windows 8 Enterprise Eval
    Windows 8 Ultimate
    Windows 8 ARM edition (táblagépekhez)
  • MerlinW
    #1021
    Azok a mobilplatformok:) Mobil = mobilis = hordozható:)
  • Evin
    #1020
    Azért Tabletre és érintőképernyős netbookra is hasznos lehet.
  • Jakuza001
    #1019
    Ne legy mar idiota. Ha nincs mas valasztasi lehetoseged, hanem raderoltetnek valamit, az mi ha nem raderoszakolasa egy PCn hasznalhatatlan feluletnek ? Ez a felulet csak mobilplatformra ertheto, egy vicc hogy erezhetoen mobilos funkciot akarnak raeroltetni egy teljesen mas platformra.
  • LeWyTy
    #1018
    Ja tényleg
  • DarkSector
    #1017
    1-el....:)
  • LeWyTy
    #1016
    Mivel jobb a 7nél?
  • bodajoci
    #1015
    Hát bakker felraktam a régebbi gépre nagy nehezen az egyik vinyóra, (azért nagy nehezen, mert vagy 8 percig pöcsölt a halacskánál, mire előjött a telepítőképernyő),de abban a gépben csak egy 3000+-os 64 es proci van 2 giga ddr rammal, ami még oké is lenne, csak a vidkari az egy radeon 9600xt, amihez nincs win8 driver(win7-é nem jó kipróbáltam még úgy is, hogy betallóztam neki az inf fájlt), úgyhogy csak 1280*1024 ben megy :(. Amúgy teccik a sok újdonság, van amit szokni kell, van ami jó ötletnek tűnik.
  • bon
    #1014
    Na mégegyszer a képet: link
  • bon
    #1013
    Sőt kettőnél több alkalmazás is simán kezelhető egy képernyőn:
  • bon
    #1012
    Dupla kattal is átméretezhető.
  • bon
    #1011
    Megfogod a képernyő tetején az alkalmazás, majd le és balra vagy jobba húzod így kiraktad a szélére és lehet megnyintni egy másik alkalmazást ami lehet sima desktop is. Az ablak átméretezése meg szintén könnyű, megfogod a széle mentés és jobbra vagy ballra húzod. Bezárni meg a szokásos módszerral lehet.
  • RYO21
    #1010
    és ezt hogy lehet? Próbáltam már úgy, ahogyan a videókban mutatták, de nem sikerült.
  • bon
    #1009
    Lehet két metro alkalmazás vagy akár metro és desktop vegyesen egy képernyőn: link
  • [HUN]FaTaL
    #1008
    A metros ieben semmilyen bovitmeny nincs. Ezekszerint a desktopban van, nem próbáltam, mert nem hasznalok IEt :)
  • bon
    #1007
    Metros ie10 nem támogtaja bővítményeket, így a flash, java és társai is felejtősek. Desktop változatnál viszont gond nékül mennek.
  • bowari
    #1006
    Desktop IE-hez nem kellett nekem külön telepíteni flasht,metroson meg nincs,azt nemtom oda lehet e...
  • MerlinW
    #1005
    Pedig van flash, csak telepíteni kell.
  • [HUN]FaTaL
    #1004
    Nem próbáltam, de a metros IE alatt egyáltalán nincs (és nem is lesz) flash. Ha a desktop IE-re gondoltál, azt passzolom.
  • aate
    #1003
    IE 10 alatt a flash nektek sem megy ?
  • spm
    #1002
    Viszont a Pinball FX 2 továbbra sem megy, pedig felraktam újra a store-ból. Fekete képernyő a logoval, majd visszadob metroba. De az app fut tovább (fekete kép, középen a játék logoja)
  • spm
    #1001
    Basszus.. A firewall service-ot visszakapcsoltam és most megy a store :D El is felejtettem, hogy a firewall service-t kikapcsoltam. De hogy minek kell hozzá, azt nem tudom.
  • bowari
    #1000
    Hát nemtom,de én elég szerencsésnek mondhatom magam,régen az xp-vel több gondom volt,mint ezzel.Eddig semmi jele annak hogy ez egy beta,minden működik,bár egy két kisebb hiba volt de semmi komoly.
  • spm
    #999
    Lila gőzöm nincs, mi lehet. Live accounttal vagyok, beléptem már webes felületen is a live id-vel, sehol nem ír semmit, egy normális hibaüzenet sincs. Mi a franc ez, hogy mindenkinek megy, csak a világon pár embernek - köztük nekem - nem....
  • bowari
    #998
    Én is megnéztem most,ez a photobucket is gond nélkül települt.Mondjuk elég egy haszontalan app...xD
  • spm
    #997
    Gugliba kerestem, külföldi fórumokon is volt már pár embernek ilyen gondja, de válasz/megoldás nem érkezett... Elvileg okozhatja a rosszul beállított óra, de pontos a dátum/idő is, time.windows.com-ról szinkronizál, szóval nem értem, mi a franc ez, mert mikor felraktam első délután még simán töltöttem le a store, de már egy ideje se install se update :(
  • bon
    #996
    Választási lehetőséget a telepítésnél tehetnének, későbbiekben meg vezérlőpulton ki/be kapcsolható lenne ha valaki meggondolná magát a felhasználó. De tuti, hogy a Microsoft figyeli a felhasználói vissazjelzéseket.
  • bon
    #995
    Hiba nálad lesz, délután gond nélkül töltötem le egy játékot, sőt most is kipróbáltam és mükődik a letöltés.
  • spm
    #994
    Inkább olyan dolgokkal kellene foglalkozni, hogy pl. mi a büdös francért nem tudok semmit letölteni store-ból, már 1 napja.. "Why didn't this app install" hibaüzenet mindennél.
  • spm
    #993
    Mire kényszerítenek? Komolyan már, vicc az egész, hogy néhányan (sokan?) ezen nyűglődtök.

    Belépsz desktop-ra és használod, ennyi. Semmire sem kényszerít senki.
  • bowari
    #992
    Hát sztem lesz lehetőség,vagy asztali pc verzióba be sem kerül...
    Mindazonáltal ez azért beta/bemutató,hogy levonják a konzekvenciát belőle mennyire életképes és milyen a fogadtatása.

    De én már amúgy is untam,15éve szinte ugyanúgy néz ki,végre egy kis változatosság.xD
    De ha nem tetszene,akkor sem hergelném magam...
  • aate
    #991
    Metroval csak annyi baj ,hogy rákényszerítik az embereket, legyen választási lehetőség-kikapcs.
  • bowari
    #990
    Nem értem ezt a nagy metro-ellenességet,azokat az app-okat nem muszály használni,valszeg mire lesz rtm addigra már lesz jópár használhatóbb.

    MIkor 1G Iodod Touchomat vettem 2008 tavaszán azaz idestova 4 éve,még nem volt rá semmi,azon a nyáron nyitott az appstore,ott sem volt sok hű de über hasznos app.

    Engem egyáltalán nem zavar ez a metro,használom ahogy eddig a desktopot,de van választási lehetőségem is ha úgy van kedvem "metrozom" :D
  • [HUN]FaTaL
    #989
    Eddig is volt x86 tablet, úgy kb 2002 óta. Én biztos nem vennék, nem túl jó a fogyasztása. Mondjuk semmilyen tabletet sem vennék, mert nem jók semmire de az más kérdés :D
  • DarkSector
    #988
    igen-igen.
  • Newfronter
    #987
    Igen, azt kell majd venni. :)
    Bár biztos jóval drágább lesz az ARM változattól.

    Én egyelőre nem csalódtam a Metro miatt, inkább az zavar, hogy nincsenek még ütős metrós appok. De lehet ez már az RC-nél változni fog, de minimum a fullnál. Nagyon remélem. Jó lenne átszokni a Metro-ra teljesen!
  • aate
    #986
    Akkor mégis csak lesz tablet amin lesz...
  • [HUN]FaTaL
    #985
    Ez egy x86 tablet lehet. A Visual Studio sem megy ARMon. :D