8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • DarkSector
    #1064
    Ez mégis hol van? Mert én ilyen opciót nem nagyon láttam.
    Arra gondolsz mikor rákérdez hogy:

    Rendszergazda vagy mindenki?
  • bon
    #1063
    Miért nem Futtatás Rendszergazdaként funkcióval telepítettek és futtatok miden alkalmazást és egyből nem kérdezgett annyit a rendszer, ez már Windows 7 óta meglehetett tanulni.
  • DarkSector
    #1062
    Xbox Companion-hoz még 1 megjegyzés.

    Szép és ötletes dolog, de félek tőle hogy nekünk magyaroknak a Pinbal FX2 demo-ja volt az egész fejlesztés része ami jutott, és ennyi.

    Ezt azért gondolom mert azt írják hogy a mi régiónkban nem elérhető.
    És miért nem rákattintva a linkre a Zune oldala jön be, ami egy ideig az X60 Live-on mindenhol elérhető volt de kb 1 éve itt magyar live-on nem lehet használni.
    Nem lehet videókat nézni sem, hanem be kell lépni mondjuk US accounttal a konzolon és csak ott fut a Zune HD.

    Namost ha ez így marad akkor mi magyarok ebből nem látunk majd semmit!
  • DarkSector
    #1061
    Nah Először is igen, jól írtad ez így megy, de én azt gondolom hogy azért mert az első Adminisztrátor profil.

    Nekem is eképpen működik.

    Sajnos erre nem tudok még megoldást próbálgattam de nem változott sehogy a dolog, sőtt a legelső profilt a főprofilt még le sem tudtam váltani az végleg Admin marad, és csak új mellékprofilokat tudtam felvenni.

    Érdekes.

    A második hogy IGEN én is ezt nem értettem hogy még az UAC után és kér sok helyen engedélyt, de ez biztos valami + védelem és valahol tutira ki lehetne kapcsolni.
    Gondolom én.

    Sőtt ha én egy F meghajtón szeretnék törölni fájlokat ahoz is kell engedély.

    Valamint ha egy játékot akarok indítani mondjuk XP vagy Win7 módban de Rendszergazda nélkül azt sem lehet autómatikussan engedélyt fog kérni...:S
    Ez szar mert így addig a játék el sem indul....

    Sajnos ezekre még nem tudok megoldást, én win7-nél mindig csak lehúztam eddig ezt az ellenőrzést ott elég volt hogy sehová ne kérjen utána engedélyt.

    Nekem néhány programot nem is enged feltenni, azzal az indokkal hogy ezt nem ismeri a Windows, mármint a fejlesztőket.

    Pl az Xfire-t fel tudtam tenni de hozzá a Music plug-in-t már nem engedi letölteni sem!!!
  • bodajoci
    #1060
    Nem vok benn biztos, de a rendszermeghajtón lévő alkalmazásokkal szaraxik mindig, pl ha elindítok egy progit, ami a "c" meghajtón van, és módosítanám valamelyik beállítását, akkor nem csinálja meg, erre úgy jöttem rá, h kiléptem a progiból, és belenéztem egy ini fájlba, ami tartalmazza a progi beállításait, át akartam ott írni és nem lehetett! Erre átmásoltam az ini-t a "d" re, ott átírtam egy sort, majd visszamásoltam a "c"re, akkor a felülírásnál rendszergazdi jogot kért. Úgy jó lett. De ha ezt a progit rendszergazdi jogokkal indítom el, akkor minden ok. Mindez úgy, h az UAC minimumon, magyarul ki van kapcsolva!!! Érdekes :)
  • bodajoci
    #1059
    Ez így van nálam is, mind2-őnek beállítottam jelszót, akkor nem lép be auton egyikbe sem, amikor kilépek az egyikből, akkor nekem is ott a 2 fiók, de mikor indítom a gépet, akk az jelenik meg alapból, amelyik utoljára ment, és a kis nyíllal lehet csak megjeleníteni mind2-őt. Alapból, már az is fura, h ha nincs megadva jelszó, és több fiók van, akkor is belép abba, amelyik utoljára ment, ha kell ha nem. Ez így azért nem a legfaszább. A másik: hiába húztam le a UAC-ot minimumra, akkor is vannak dolgok, amik csak külön rendszergazdi jogosultsággal hajlandóak működni, a win7-ben ez sem így volt. Külön külön minden ilyen alkalmazásnak be kell pipálni a rendszergazdi jogot, amelyik olyan, h kéri...
  • DarkSector
    #1058
    Hozzá sem nyúltam a win8-hoz, de a routert letapogatva ezeket ismerte fel:

    Laptop + X360 + controller.
    Illetve a szokásos cuccok (nem router).

    Érdekes dolgok lettek beépítve, jóval többet tud mint a win7.
  • DarkSector
    #1057
    Nekem megy, van az Admin profilom, és egy OFF-olt vendégfiók.

    Csináltam egy másik accountot, és mikor LOG OFF-olok megjellenik mind2-ő...

    Neked szerintem azért nem jelenik meg mind2, mert az egyikbe alapon belép a rendszer ha nincs berakva jelszó.

    Tegyél be jelszót és nem lép majd be.
  • DarkSector
    #1056
    #1054...pontosabban LESZ csak nem Exclusive-ok, hanem főként árkád, vagy multiplatform, illetve média.
    Szóval itt ne arra gondolj hogy Gears of War 3-azni fogsz PC-n.

    Valamint mi az hogy NATÍVAN?

    Amúgy maga a gépet alapon felismeri ha rátolod egy rúterre, sőtt az X360 eszközöket is alapból feltelepíti, csak a gép szinkronizáció eddig még nem megy, mert a mi régiónkra hivatkozva hibát ír ki.

    De amúgy amelyik felhasználóval éppen be vagy jelentkezve win8-ba, azzal belépsz x360-on és akkor belépsz az X360 Settings->Console Settings->Companion-ba és Avaiable-ra váltasz.

    Majd PC-n az X360 Cmpanion csempére lépve lehetne szinkronizálni a géppel.

    Illetve a cuccaidat használni, de még nem megy ....
  • bodajoci
    #1055
    Közben arra rájöttem, hogy lehet metron felhasználót váltani, de ez a bejelentkezés dolog ez nem akar összejönni. Lehet, h ez ilyen, és kész?
  • berczely
    #1054
    Xbox Live lesz. Játék nem.
  • bodajoci
    #1053
    Ha több usert állítok be, akkor hogy lehet azt elérni, h a betöltőképernyőn mind2 fiók megjelenjen? Mert csak az egyik jelenik meg, az amelyik utoljára használva volt. van egy kis nyilacska balra fenn, amivel ki lehet választani a másik fiókot, akkor már megjelenik mindegyik. De ha pl nem adok meg jelszót vmelyik fióknak, akkor oda szó nélkül bejelentkezik, meg sem áll ott, h kiválaszthassam, h melyikbe szeretnék belépni. Szal akinek nincs jelszava, az autologon :) Na meg ez az account háttér, ez is nagyon jó, először vagy egy percig néztem, h most mi a tökömet kezdjek vele, furák ezek az érintőképernyős dolgok sima pc-n :) Jah még annyit, h metron nemtom hogy lehet felhasználót váltani, lehet-e egyáltalán, mert csak altatás, kikapcs, meg restart van. Át kell lépni desktopba, de mivel ott meg nincs startmenü, még szerencse, h az alt+f4 már műxik :D.
  • orichalcos
    #1052
    Lenne egy kérdésem srácok. Nagyon rég óta nem figyelem win8as híreket. Még valamikor a legelején volt egy pletyka hogy a win8 natívan támogatni fogja az xbox 360as játékok futtatását. Ezt végül gondolom elvetették.
  • DarkSector
    #1051
    Remélem nemsokára kipróbálhatjuk az x360 médiákat...
  • DarkSector
    #1050
    Akkor elnézést. :)
  • bon
    #1049
    Csak a pontosság kedvérét, ez nem ghost cucc, hanem egy backup program a Ghost egy márkanév (többek közt) mégpedig a Symantec biztonsági mentő programjának a neve.
  • DarkSector
    #1048
    Oks noproblem. :)
    Linkelve volt a Ghost cucc, Jakuza elvileg írta hogy lehet USB Ghost-ot nyomni a progiról de nekem az az opció nem jelenik meg...:S
  • bodajoci
    #1047
    jah azt nem tudtam, a topicból ítélve csak arra tudtam gondolni :)
  • DarkSector
    #1046
    Nem win8-at akarok telepíteni. :)
  • bodajoci
    #1045
    Evvel sokkal eccerűbb :)
  • DarkSector
    #1044
    Van PB Service
    van PB Client
    Van PB Server....

    A PB Server része nem képes kezelni a win8 API-t ezért dobált ki. :P
  • DarkSector
    #1043
    VÁRJ!

    Nekem nem a PB cliens nem jó hanem konkrétan a Cod4 szerverek PB-je dobál le...

    Szóval nekem az kell hogy Cod4 szerókon lehessen játszani....

    A PB nekem eddig is feltelepült. :)

    Azért thx a jelzést, ha viszont neked a Cod4 megy és ezért szóltál akkor thx. :)
  • Look at the cat
    #1042
    Huh, that's weird. I put the new pbsec.htm in the Origin Games\Battlefield 3\pb, and ran pbsvc.exe in the Origin Games\Battlefield 3\ folder and no more problems after that. Have you tried those steps? I didn't use the pb program to add bf3.
  • Look at the cat
    #1041
    működik a punkbuster
  • DarkSector
    #1040
    Halli most gondoltam csinálok ilyen USB boot szart, de érdekesmód nekem ilyen opció nincs ebben a menüpontban!!!
    Ez miért lehet????

    Pedig nekem is ugyanez van, vagy valamit kell állítanom?

    Nekem is ez a 2012-es van meg.
  • Laza
    #1039
    A színeket nem lehet állítani benne? Vagy mindenkinek ennyire tetszik ez a borzalmas zöld összeállítás? :)
  • aate
    #1038
    Start8 Dock
  • DarkSector
    #1037
    Én sem tettem volna ha a cod4 menne pb-n de ezt még megvárom amugy szerintem is már most olyan állapotban van hogy minden megy ami win7-en ment, kivéve néhány régi hardver-t mert a driverek ugye még nem nagyon vannak.
  • bowari
    #1036
    Én már vissza nem rakom a win7-et.Minden megy ezen is,sőt gyorsabbak a fájlműveletek,én úgy nézem.
  • DarkSector
    #1035
    Kezelhető könnyen a win8 is, nekem kb fél-1 óra tanulmányozás után ment minden alap funkció, az ablakok pakolgatása meg váltása nyitása stb...
  • atila4
    #1034
    Visszatettem a Win7-et és mennyivel kezelhetőbb
  • [HUN]FaTaL
    #1033
    ARMos tableten még desktop mód sem lesz.
  • Magiszter
    #1032
    Ez a te egyéni véleményed. Nálam eddig a legjobb Windows. Be is fogok szerezni egy érintőképernyős monitort nyáron, mert úgy teljes az élmény.

    Ami egyedül egy kicsit zavar még az a "windows sáv" elővarázslása. Jobb oldalon van ugyebár. Két képernyőnél úgy hogy jobbra van a másik nem egy leányálom az előbűvölése. Kellene hozzá valami más módszer, vagy állítási lehetőség, hogy mondjuk alulról lehessen előszedni ilyen esetben.

    A többi újítás viszont kifejezetten tetszik. Tuti vevő leszek egy végleges verzióra.

    Windowsos tabletet viszont csak akkor fogok venni ha az ARM Win-hez is lesznek olyan programok mint az asztalin. Vagy lehetőség az asztali programok ARM konvertálása. Értek ez alatt olyat mint a jól megszokott videólejátszók, tömörítők, csevegő programok, fájlkezelők... stb... Vagy beszerzek egy x86-os tabletet :D
  • Look at the cat
    #1031
    Amúgy eddigi legszarabb windows az 100% , kár érte
  • Look at the cat
    #1030
    jah hogy még demo is LOL :D
  • kosikz
    #1029
    Sikerült! :) Köszönöm!
  • spm
    #1028
    Lehet. Jobb felső sarokba vidd az egeret, előjön a fekete menü, lent settings, aztán fent settings és ott lesz.
  • kosikz
    #1027
    Hali!
    Az időjárás app-ot át lehet állítani celsius-ra?

  • bowari
    #1026
    Nem kiszedni kellene azt,hanem inkább egy teljes verzsön kellene...:)
  • DarkSector
    #1025
    pfff