8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • DarkSector
    #1104
    Juteszembe milyen változatot töltöttél le?
  • DarkSector
    #1103
    Akkor pech, mert eddig többieknek elfogadta...:S
    Erre akkor nem lesz megoldás szerintem.

    Volt hogy haver egy játéknál volt így nem fogadta el, és 3 nap után elmentem hozzá és beirtam és ment, csak mert pl a 0-és O betüket benézte meg ilyenek...
  • xxx007
    #1102
    Nem írtam be rosszul ...
  • bowari
    #1101
    Otthonra,szórakozásra bőven jó.
    Nekem egyedül a wifi stickem nem ismerte föl,sem a Tp-linkeset,sem a Linksys-t,pedig a Tp-link az egy új fajta.Egyik driver sem volt jó,sem amit szedtem az oldaláról,sem ami a lemezén volt.
    Már majdnem visszatoltam a win7-et mérgemben,mikor eszembe jutott,hogy a telómon van usb-internet megosztás.Azt egyből fölismerte,majd rádugtam a wifi sticket és lekapta hozzá a drivert,azóta minden pöpec...
  • DarkSector
    #1100
    Nekem ezek vannak fent, és eddig minden hétköznap használatos funkció megy.

    A feketével megjelöltek nem létfontosságú cuccok.
    Elég szerény pack kell hogy teljes legyen a rendszer... :)

  • bowari
    #1099
    Az user error lesz...:D
  • DarkSector
    #1098
    rosszul irtad be.
  • xxx007
    #1097
    Ja,csak hogy azt írja ki nem megfelelő a kód,na akkor most mi van ?
  • DarkSector
    #1096
    Ja több ilyet nem találok ...:D
  • MerlinW
    #1095
    Oda az Office telepítőfájljai kerülnek.
  • DarkSector
    #1094
    MSOcache nevű mappára gondolsz?
  • bodajoci
    #1093
    Neem oda csak üres könyvtárakat szokott rakni, hogy mért nem értem, ezeket az elbaxott frissítéseket vmelyik meghajtó gyökerébe pakolja, ha jól emléxem a net keretrendszernek volt ilyen hibás frissítése, ami ott ragadt, főleg winxp-n, de előfordult vistán is, meg win7-en is.
  • DarkSector
    #1092
    Hol vannak ezek a fájlok?

    csak nem a ...rendszergazda/appdata/roaming/ ....mappában?
  • bodajoci
    #1091
    Ok nem vitaképpen, én is próbáltam evvel a két módszerrel is, de nem mindig jött össze, viszont a linux az tuti :)
  • bon
    #1090
    De lelehet, pl. saját tulajdonba vételel vagy egy dos, winpe-s boot lemezzel.
  • bodajoci
    #1089
    Az biztos, de win7-ben soha nem kellett semmit külön rendszergazdaként futtatnom :O De egyvalamit, ami viszont nem ment: windows xp partíciókon fellelhető sokszámjegyű mappákat akartam törölni (ezek ugye elbaxott winfrissítés maradékok), persze azt az istennek sem lehet lezúzni, még rendeszergizda jogokkal sem...Maradt tehát a jó öreg Ubuntu :D Az letakarította mindig az ilyen szarokat.
  • bowari
    #1088
    Ahonnét elvileg letöltötted...itt
  • xxx007
    #1087
    Sziasztok,nekem telepítésnél kódot kér,azt hol találom?Valaki help me! THX
  • DarkSector
    #1086
    Aham. Az lehet de eddig nem volt bajom, most sincs, ha a kis maradék cuccot kipippantom. :)
  • bon
    #1085
    A futtatás Rendszergazda fukció magasabb rangú Rendszergazda mit ami te vagy. Ez szintén így volt már Windows 7-nél is.
  • DarkSector
    #1084
    Amúgy még egy fura "hiba":

    Fent van a winrar.
    Megnyitok egy tömörített rar állományt, megnyitom a Total Commander-t, és nem tudom az egérrel behúzni az intézőből a TC ablakába a sárga mappát. :P
  • DarkSector
    #1083
    Miért nem, nekem oda van írva hogy admin fiók akkor az vagyok nem? :)
  • bowari
    #1082
    Ezt vágom,de attól hogy leviszem a csúszkát,még nem leszek admin...
    Nah de mind1 is már kezdem megemészteni,mert nekem jobban tetszik mint a Win7,nekem 8-10s míg betölt a metro felület,minden játék megy amik nekem kellenek, Assassin's creed-ek,Dirt 3,most elkezdtem megint a Mafia 2-őt,és azt kell hogy mondjam,szebben/folyamatosabban megy minden...
  • DarkSector
    #1081
    Jah nem egyről beszélünk akkor.
    A te gondodat amúgy értem, mert Offline Local profilra vált, de ezt soha nem néztem még, én amiről írtam és használom az ez:

    legalsó UAC opció...:

  • bowari
    #1080
    Akkor nem érted mire gondolok:)
    Itt van az admin fiók,ez az igazi rendszergazda fiók,de csak ha ezt hagyom akkor ugrott az online profil...
  • DarkSector
    #1079
    Amúgy a legdurvább részét még nem is említettük a rendszernek, méghozzá azt hogy 4 másodperc kb (ha jól számoltam) mire betölt a win8!!!
    Legalábbis nekem ennyi idő mire bejön a Metro. :)
  • DarkSector
    #1078
    Alapon ez van.
    UAC az nem a fiókok számától függ, alapin is csak az Admin fiók van mégis van UAC.
  • bowari
    #1077
    Én úgy szoktam Win 7-nél,hogy letiltok minden fiókot,majd a rendszergazdát aktiválom és azt használom,így soha nem kellett uac-vel szórakáznom...
    Namármost itt is megcsinálom ezt,akkor lőttek az online profilomnak,amit azért szeretnék használni,de rendszergazda fiókot csak local-ként tudom használni.
    Erre vmi megoldás???
  • bodajoci
    #1076
    Nekem mind2 fiók admin profil, mégis bootolás után csak az egyik jelenik meg, amelyik utoljára ment. De bármelyiket le tom törölni, ha épp akarom, persze a másik fiókból :) Szokni kell még ezt a win8-at. Az UAC-hoz még annyit, h win7-ben sosem telepítettem semmit admin módban, mégis ok volt minden, ha au UAC le volt húzva. Valszeg akkor én is admin módban futtatok mindent, főleg a Total Commandert, mert nekem is az a mániám, avval csinálok mindent :)Amúgy én is alt+f4-el nyírom ki mindig a metrot, igaz én ezt a bill kombinációt régebben is mindig használtam, nekem nem fura. Meg még sok másikat is, bár már kezdtem leszokni róluk. Most majd visszaszokunk, pl a futtatásra is a windows+r :) Jut eszembe, ki akartam kapcsolni a hibernálást a cmd-vel (Powercfg -H off), hábazz nem engedte, persze miért? Meg kellett keresnem a cmd.exe-t és azt is admin módban kellett futtatnom De még van egy csomó érdekesség, asszem az lenne a legjobb, ha teljesen külön tudná választani a microsoft a két felületet, kinek ez kell, kinek az, mert különben bukta lesz, nem mindenki ilyen türelmes tökölgetős fajta mint mi Amúgy nekem a start menü hiányzik a legkevésbé, mert a metro startba bepakolgattam mindent, amit onnan szoktam használni, azt csá, ja meg kiszórtam mindent ami fölösleges...
  • DarkSector
    #1075
    Na ezaz, de mindegy hálisten 1-2 alkalommal kell csak az explorer, pl a netbank-nál mert takarékos vagyok és nekik csak Explorer alatt megy a cucc.
  • bon
    #1074
    Sima lehúzás bezárja.
    A metro-s explorer-nél nekem is több minden hiányzik, pláne, hogy a Mobil-on lévő Widows Phone oprendszer metros böngészőjében meg benne vannak, pl. a kedvence, fülek.
  • DarkSector
    #1073
    Ja hogy a lehúzás egyből bezárja...?
    Nekem először mikor elhúztam nem tűnt fel hogy végleg beárná, de majd kipróbálom.

    Úgy értettem amit írtál hogy először huzzam le majd bal oldalt a Close.
    Csak azt hittem van valami rejtett gomb amit elő lehet varázsolni.

    Mint pl az Explorer, néhány linkre nyomva az Explorer ugrik be HIÁBA a google az ALAPÉRTELMEZETT nálam.
    Valamint sok gomb hiányzik a Metro-s Explorer-ről...sajna.
  • bon
    #1072
    Bezárásra írtam a lehetőségeket, midnkét megoldás teljesen bezárja az alkalamzást és nem fog futtni a háttérben és így nem kell használni az ALT+F4-e kombinációt.
  • DarkSector
    #1071
    "miért nem ment"

    a "nem" szócska nélkül akartam.
  • DarkSector
    #1070
    Nah igen, én ESC billentyűvel szoktam elsőre bezárni és úgy a bal felső sarokban.

    Nah ezt szeretném egyből hogy ne maradjon ON a háttérben.
    Eddig csak az Alt+F4 a megoldás de hát ez elég gáz. :)

    Google Chrome-ot áttettem Run Admin-ba és megy most a könyvjelzőmentés THX csak előtte miért nem ment ezt nem értem.
    Total Commander rájöttem azért nem ment mert nem telepítve lett hanem csak Portable modba használtam.
  • bon
    #1069
    Képernyő tetején megfogod, és lehuzod az alkalmzaást bezáródik egyből. De a ball felső sarokban megjelenő listán jobb gombot nyomsz és szintén bezárja.
  • bon
    #1068
    Én Total Commander-t használok egy szót nem szól törlésénél, jobb gomb futtatás Rendszergazdaként van telepítve.
  • bon
    #1067
    telepítés\alkalmi futtatás : Jobb gomb az alkalamzáson futtatás Rendszergazdaként.

    Állandó Rendszergazdaként futtaást, jobb gomb tulajdonságok az indító fájlon, majd kompatibilítás füll és az ablak alján program futtatása rendszergazdaként.

    Metro alkalmazás: jobb gomb és run as Administrator.
  • DarkSector
    #1066
    Nah itt próbálgattam a Cod4 játéknál meg most ha bepippantom hogy futtassam Rendszergazdiként, akkor pl az Xfire alatt nem képes elindulni és csatlakozni a szerverekhez.

    Bár nem mintha ez lenne a legfontosabb, mert nem izgat kivárom mire lesz support.
    Csak a fájlmásolgatás kínos.

    Ja és volt hogy a Google Chrome-nál exportálni akartam a könyvjelzőket.

    Elsőnek még oké volt működött.
    Most 2 napja meg nem képes exportálni, egy hiba végett az exportálás nem sikerül, és a 0kb-os üres export anyag (fájl) marad a vinyón.

    Csak ha a C meghajtón a megengedett My Documents mappába teszem akkor képes exportálni...:)

    *****Jah és MIÉRT nincs a metroknál egy bezáró gomb?
    Vagy mindig Alt+F4-el zárogassam be őket??? :S*****
  • DarkSector
    #1065
    De lehet én félreérthető voltam nem a feltett programokra írja ki ezekután ezt, hanem hogy mondjuk másoljak a c-re vagy töröljek a d-e-f-ről.
    Ilenek.
    Maga az Xfire, Skype, meg ilyen szoftverek ezek oké ezeknél nincs ilyen mert kikapcsoltam azt az ellenőrzést.

    Meg mondom a Cod4 játék megvan.
    ott még oké mert most bepippantottam hogy futtatás Rendszergazdaként az oké.

    De a fájl másolás és törlés a vinyókról azt hogy lehetne megoldani?
    Valami kis csúszka nincs átkapcsolva valahol? :)