8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • DarkSector
    #1144
    Akkor beszoptam. :P
    Felraktam pedig mindent, Flash Player active-X 32 és 64 bitet, illetve a plugin 32 és 64 bitet.

    De sem Explorer-en nem megy, sem Chrome-on.
    Azt írja Chrome-nál pl hogy kapcsoljak le minden más plugint, és csak a 11.2-őt tegyem enabledre, igenám de a bővitmények listája full üres...:D
  • MerlinW
    #1143
    Linuxon megy..:)
  • DarkSector
    #1142
    Nektek elindul ez a fos?
    Mert én feltettem mindegyik FP 11.2-őt de az istennek sem lép tovább a demo-hoz az oldal: Epic Citadel demo
  • DarkSector
    #1141
    Lol az nem kis eltérés.
    De van neked is Windows App pack? Mert ebben a 64bitesben benne van alapon néhány App.
  • DarkSector
    #1140
    Igen oké, ez oké.
    De játszani meg konvertálásra, még XP sem elég 2GB rammal, mert most 2012 van. :)

    De ettől még azt kell akkor írni a kérdezőnek, hogy igen tehetsz nyugodtan 64-est, csak akkor 900MB ram marad, az xp-s 1.6.17Gb vagy 32bites 1.2GB ram helyett.

    Amúgy a Section 8-nak 2GB ram kell ajánlottan, vagyis maxoláshoz még XP sem elég ha csak 2gB ramot használ valaki, szóval játék és egyébb nagyigényű Mai programok használata AMÚGY sem ajánlatos.

    Ezért csak alapba a rendszer igénye a lényeg most ebben az esetben.

    Win7-nél a Battlefield 3 játék eszi asszem a legtöbbet 4GB-ot.

    Csak azért írtam neked mert oké hogy te tesztelsz konvertálást, de ez egy opcionális dolog.
    A játék is Opcionális.
    Magát a win8-at használni 1.2GB (2GB) ram elég. :)
  • gabi89
    #1139
    Telepítés után +pár óra használat után 12,3GB -ot foglal. (x86)

    Ja igen egy Opera van eddig telepítve mint "extra szoftver"

    :D
  • aate
    #1138
    Én azt írtam 2 GB memóriának 32 Bit- mert a 64 Bites rendszer 4 Gb memóriától ajánlott...., lehet használni kisebbel, de nem sok értelme van mert a rendszer elveszi és ha játszol vagy komolyabb programot futtatsz akkor kell a szabad RAM.
  • DarkSector
    #1137
    Persze sokmindentől függ hogy mennyi ram kell.
    Nálam a rendszerek így ették (alapon):

    XP SP3 x32 ~300MB
    Win7 Ultimae x64 ~800MB
    Win8 x64 ~1100MB
  • DarkSector
    #1136
    Csodálkozom azon amit írsz.

    Optimus kollega magasról leszarja a videószerkesztést, meg természetessen nem hülye és tudja hogy ha az alap állapoton kívül csinál valamit, JÁTSZIK pl akkor oda jo a 3-4GB.

    De ŐŐŐŐŐ a win8 gépigényt kérdezte, vagyis alapállapotban.

    Ez pedig hivatalossan:


    System Requirements
    Windows 8 Consumer Preview works great on the same hardware that powers Windows 7:

    Processor: 1 gigahertz (GHz) or faster

    RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) or 2 GB (64-bit)

    Hard disk space: 16 GB (32-bit) or 20 GB (64-bit)

    Graphics card: Microsoft DirectX 9 graphics device or higher

    To use touch, you need a tablet or monitor that supports multitouch

    To access Windows Store and to download and run apps, you need an active Internet connection and a screen resolution of at least 1024 x 768

    To snap apps, you need a screen resolution of at least 1366 x 768


    *****************************************************

    Én értem amit írsz hogy ne centizni ki a ramokat, de ő sem 1-2 gb rammal rendelkezik, és ugye azt írta neki AATE hogy 4Gb memoria kell a win8 nak....

    Hát nem ez tévess, a win8 64bit-nek alapon 1.2GB memóriát zabál, ennyi, vagis érdemes feltenni 64bites rendszert is, az hogy valaki terheléseket nézeget szerkesztő progikkal meg convertálgat az nem izgat senkit egyéni problemo.

    Valamint lehet szerkesztgetni 2GB rammal is, csak picit lassabban.

    Szóval mehet a 64bites is.
  • MerlinW
    #1135
    Nem jó, Partition magic-et már hosszú évek óta nem fejlesztik, nem kezeli rendesen az exFS-t és 64biten nem is fut. Használd az EASEUS Partition Master-t vagy az Acronis True Image-et. Előbbi is ingyenes, egyszerűbb és gyorsabb.
  • MerlinW
    #1134
    Nem azt írta, hogy 4GB-ot eszik az x64, hanem, hogy az a lényege a 64bit-nek, hogy tudja címezni a 4GB-nál nagyobb memóriamennyiséget. Ergo semmi értelme 4GB memória alatt x64-et telepíteni.
  • DarkSector
    #1133
    1.
    Nem tudom hogy a Patrition Magic jó-e, én nekem itt Jakuza ajánlotta az Acronis True Image-ot.
    Ez tökéletes, mert lementhetem vele a patriciókat vagy éppen egy komplett HDD-t is.

    2.
    Játékok ugyanannyi FPS-el fognak menni ahogy én próbálgattam egy Win7 x64-hez képest. Minden játék megy.

    3.
    win 8-nak csupaszon 20 GB hely kell, 17-18 kb ha feltelepítés után nézed pontossan ha felteszed.
    Vagyis 20GB kell ha szinte semmit nem teszel a C-re.

    Nekem most foglal ~27 GB-ot, ezekkel a cucokkal:
    Nero 9 - csak Express
    MO - csak Word + Excel
    Steam
    Xfire
    Google Chrome
    Nvidia Physx driver
    AMD driver
    DX9
    Steam
    Total Commander
    uTorrent
    K-lite pack
    Silverlight 4.0
    TS3
    Epson nyomtató driver
    Gigabyte egér driver
    Fraps
    Winamp
    Winrar x64

    Külön telepített APP-ok:

    iStream
    MusicMatch
    Biological Pianno
    QQMusic
  • DarkSector
    #1132
    oks szerintem erre no comment.
  • Optimus Prime
    #1131
    köszönöm a segítséget és a leírásokat. Még meggondolom. Meddig tart ez a béta teszt? Voltaképp pár játékomat akartam megnézni DX10-ben, meg a Section 8 GFWL achijai XP alatt nem unlockolódnak.
    Össz-vissz mennyi helyet foglal a Win8 maga? És egy régebbi Partition magic jó a partíció készítésre?
  • aate
    #1130
    Alapból elég, de ha komolyabban akarod tesztelni akkor kevés lehet, kódolj vele videót, vagy futtass több programot meglátod kevés lesz.
  • DarkSector
    #1129
    Bazzeg ne írj már ekkorka butaságot!!!
    Hová kéne 4GB bazzeg akkor a kutyaának sem kéne :DDDDDDD

    1GB a 32bit és 2GB a 64bit-nek, de nem használnak ennyit!!!

    Win8 x64 használ 1.1GB-ot...alapon...:)

  • aate
    #1128
    Windows 8 telepítése > lepésről- lépésre
  • aate
    #1127
    No para ! Szerintem az a legjobb megoldás ha csinálsz a Win 8-nak egy külön partíciót a nem rendszer meghajtóra minimum 20 -30 GB legyen, de jobb ha több,- letöltöd az Isot- kiírod majd telepíted a létrehozott üres partícióra, létre hozz egy dual boot menüt, indításnál választható lesz a 2 rendszer.(szerintem felesleges a 64 bites mivel az 4 GB memóriától ajánlott.) Az eltávolításnál kell majd odafigyelni hogy a régi rendszer legyen az alapértelmezett arról indítva törölni a boot-menüből a win 8-as bejegyzést. (msconfig- vagy easybcd segítségével majd formázni a meghajtót )
  • DarkSector
    #1126
    Nem kell parázni.

    Te tudod használni a 64bites-t is, mert van 2GB ramod.

    Valamint használj BackUp programot hogy a mostani rendszeredről csinálsz egy mentést, és bármikor visszatöltheted később és ebben az állapotában tudod recoverelni, én is így csináltam.
    Arra figyelj hogy nem elég csak a C-ről csinálni BackUp-ot hanem a kis boot patricioról is, win7-nél 100MB, win8-nál 350MB.
  • Optimus Prime
    #1125
    Ezzel most elijesztettél. :S Két HDD-m van, az egyik a C 149 GB van a Windows, a Steam és a programok. A D 74 GB vannak a Dokumentumok mappák - admin és alfelhasználó - és persze minden kép, fájl, videó, zene, játék mentések, stb. Meg az Origin és azon játékaim.
  • DarkSector
    #1124
    Akkor várok, csak azért gáz megrt a beépített explorerrel nem lene baj ha nem dobna ki néhány médiát hogy nem támogat HTML5-öt...
  • DarkSector
    #1123
    hehehe. :P
  • aate
    #1122
    Neked a 32 Bites kell, de csak akkor állj hozzá ha gond esetén rendbe tudod rakni a rendszered ! Semmiféleképpen se elsődleges rendszerként használd ! Másik partícióra telepítsd !
  • Evin
    #1121
    Nálam is ugyanez van, csak a Firefox-szal.

    Meg kikapcsoltam, hogy leállítsa a vinyókat, de továbbra is leállítja azt, amelyikre X ideig nem nézek rá.
    Hiába társítok bármit bármilyen kiterjesztéshez azt csak akkor veszi figyelembe, ha minden egyes kiterjesztéshez, külön kézzel adom meg, hogy innentől ezzel nyissa meg.
    Talán majd lesz javítás kiadva.
  • bon
    #1120
    Csinálj egy rendszer visszaállítást egy korábbi állapotra, hátha megjavul. Egy még nem végleges rendszernél szoktak lenni hibák.
  • bon
    #1119
    32bit-es
  • Zsoltika 007
    #1118
    Nekem olyan gondom van hogy ha az egeret ki húzom a képernyő sarkába, akkor fél percre lefagy a gép. De csakis akkor ha ezt csinálom. Elvileg a videókon amiket láttam ott kéne jönnie valami menünek. Hát nekem olyankor csak behal :D
  • Optimus Prime
    #1117
    Jól látom, megnéztem a M$ oldalát és már elérhető a béta verzió? Melyik verziót érdemes letölteni? látom van 32 és 64 bites is. Az én öreg gépemnek melyik jó?
  • Look at the cat
    #1116
  • MerlinW
    #1115
    Használj stabil OS-t?:D
  • DarkSector
    #1114
    Mi a fenét kövessek el hogy ne az explorer nyíljon meg ha rányomok egy tetves linkre, plána a metro alkalmazásokban????

    Mert Google Chrome van elvileg betolva alapértelmezettnek.
  • DarkSector
    #1113
    Még 1 érdekes dolog:

    Mivel alapon online a fiokod, amivel belépsz, a live id.

    Ezért van egy Mail nevű Metro alkalmazás, ami automatikussan ennek köszönhetően fogadja és kezeli a hotmail fiokba kapott leveleket.
    Sőtt apihenő üzemmódban még a képernyőn meg is jelenik az óra alatt egy kis boríték és egy szám ha kapsz új levelet, ez nagyon hasznos!!!
  • aate
    #1112
    Sziasztok ,észre vettem két hibát és nem találom a megoldást,1. A genius webkamera desktop módban működik de a metros alkalmazásoknál nem, és nem is csatlakozik Nálatok működik ? 2. A metros ikonokat csempéket csoportosítottam és nevet adtam neki (programok ,office stb )ha desktop módból vissza lépek a metro felületre akkor azok a csoportok amik a képernyőn már nem férnek el azoknál eltűnik a csoportnév. > mutat
  • DarkSector
    #1111
    Nem.
    Nem xboxos játékokkal (ilyet max sima felhasználók pletykáltak), hanem BIZONYOS live szolgáltatások elérhetőek lesznek.
  • orichalcos
    #1110
    Még a legelején volt egy pletyka hogy win8-al már lehet pc-n is játszani xbox-os játékokat. Tudtam hogy nem sok esély volt rá, de gondoltam megkérdem. :D XD
  • DarkSector
    #1109
    Most boklásztam a Windows Store-ban.

    Sok érdekes cumót láttam.

    Töltsétek le az iStream App-ot. Majd a vidók közt találtok 1-2 rendes full hindu vagy milyen filmet.
    Valamint TV müsorokat, Illetve Hoolywood-i előzeteseket.

    Na szóval most nézem ezt a Yamudu-t. hháááááttt OMG. :D
    ***********************************************************************
    Aki ott nem találja, itt is megnézheti...:)
    Yamudu!
  • DarkSector
    #1108
    Uh!
  • xxx007
    #1107
    Szintén zenész ...
  • DarkSector
    #1106
    probáld akkor ezt: katt
  • xxx007
    #1105
    Angol 32 bites-t...
    Ezt írja : We couldn´t verify the product key . Try entering it again .
    Hiba nem nálam van ...