8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Magiszter
    #1184
    Srácok hétvégén volt egy olyan windows 8 élményem hogy le a kalappal előtte. Kivettem a Win8-al teleptett Brazos laptopomból a vinyót és áttettem az asztali játékra használt konfigba. Gondoltam nem oszt nem szoroz ha nem megy, de egy próbát megér. Előzetesként még annyit elmondok hogy XP-vel ilyet senki ne csináljon, de még a Win7 is megmakkan, tapasztalatom szerint.
    Nos az új otthonába helyezve, elindítottam és egy 5 perc "Scanning Devices" (vagy hasonló) bootképernyős homokórázás után felállt a rendszer és minden hardverelem felismerve, telepítve, használatra készen. Na kérem szépen, én ilyet a 6 éves IT-s pályafutásom alatt még nem láttam. Hogy a Windowst kiszakítva a telepített környezetéből egy teljesen más környezetbe tesszük és úgy megy tovább mintha mi se történt volna...

    Rájöttem hogy jó dolog a Win8, már be is rendeltem egy érintőképernyős monitort hozzá :D

    Hogy rosszat is mondjak róla: A jobb oldalon, előcsalogatós "start sáv" az idegeimre megy. Egérrel agyvérzés közeli tud lenni, mikor felviszem az egeret az "iksz" -hez és előbuggyan a szerencsétlen. Máskor meg hiába ráncigálom ott, nem akar.
  • DarkSector
    #1183
    én nem tudom hogy miről írtál nekem, mert én tudom mit írtam, de sem 43 sem 22 secről nem beszéltem, és szerintem akiknek válaszoltam sem. :)

    Én csak azt számoltam mikor a halacska megjelenik win8-nál nekem az 4-6 másodperc.
    még 10 sincs, szüval a 22-őt nem értem a 43-at meg pláne nem...win7-nél nem mértem még le.
  • Jakuza001
    #1182
    Mint ahogy a 22sec a boot nalam is BIOS idovel egyutt.Tehat ugyanugy bele van szamitva. Akkor most mirol is beszelunk ?
  • bowari
    #1181
    Jah hát az alap hogy a BIOS idejét nem számolom xD,mi köze lenne az alaplapnak a winhez
  • Pupuci
    #1180
    Ááááá, de tetszik :D Alig várom, hogy kint legyen a végleges. Rohanok megvenni ezt is. Gondolom lesz majd w7 -> w8 upgrade vagy mi.
  • DarkSector
    #1179
    Jah énse számolom a BIOS-t, mivel az nem a rendszeridő. :)
  • MerlinW
    #1178
    Akárhogy nézem a videón 10mp a boot ideje a W8-nak, 20 a W7-nek. A BIOS idejét ne számoljuk már bele, semmi köze hozzá.
  • bowari
    #1177
    Én úgy emléxem pár másodpercet írt csak,nekem ssd-m van és még ott is észrevehető,hogy jóval kevesebb a boot ideje a win8-nak.
    Szal kár volt előre kacarászni...hehehe
  • DarkSector
    #1176
    Milyen 43 másodperc?
  • MerlinW
    #1175
    Én pedig az Ashampoo Burning Studio-t.
  • Jakuza001
    #1174
    43 masodperc ? Hahaha. Nem azert, de 22 sec alatt bootol be a win7-em ami mar 1.5 eve fel van telepitve kismillio driverrel alkalmazassal stb.
  • DarkSector
    #1173
    Ez valóban így van, beön a menü hamar, de ez csak a METRO-ra igaz.

    Ha pl egy google crome-t inditanánk el az nem mert a Desktop-on a hátttérben ahogy írtad még csak utána indulna el a program.

    De viszont szerintem még így is gyorsabb lenne, mert kapásból Start gomb sincs, szóva magán az asztalon semmi betöltenivaló nincs majdnemhogy.
    Bár még nem néztem meg 2 gépen egymás mellett, de azért pár másodpercet javult akkor is a win8.
  • DarkSector
    #1172
    :)
    Ez még semmi, biztos mások is felfigyeltek már ezekre a hibákra.
    Amúy ezért is szedtem le, hogy megfigyeljem miben kell még változnia.

    De ahhoz képest elég faszinkás, és STABIL-nak mondható, mert leállás meg olyan hibák amik programok hibáit eredményezné futtatás közben (kékhalál) még nem volt.
    És elég durván gyorsan tölt be.
  • bon
    #1171
    Boot időben semmi meglepő nincs, a Windows 7-ben megtalálható késleltett indítás továbbgondolása, így persze, hogy gyorsabb. Szolgáltatások jó része a betöltődés után a háttérben indul el, sőt a Windows 8 a szolgáltatásokat is előszerettel hibernálja és nem pedig leállítja kikapcsoláskor ami szintén gyorsabb.
    Az office videóból meg nem sok minden derül ki.
  • wollnerd #1170


    Wow!
  • bon
    #1169
    Nero burning rom 10-et ajánlom, ez csak az író részt rakja fel és a kezelése oylan mint a 7-esnek.
  • Pupuci
    #1168
    Nem vagyunk egyformák ;) Nekem például marhára tetszik ez az új felület és várom a véglegest.
  • Look at the cat
    #1167
    lassan te vágod legjobban ost :D
  • DarkSector
    #1166
    Mondjuk én se írogatok csak fel szoktam tenni ha valakinek kell családban vagy haveroknak. :)
  • bodajoci
    #1165
    Annyira nem fontos, csak úgy megjegyeztem, h az nem megy fel. Én még le vok ragadva az ős neronál, mikor még csak a fájlkezelője volt a proginak, azóta is úgy használom, semmi startsmart, meg express nem érdekelt belőle, azért a 7-nél újabbat nem is használtam soha, mert az mindenre elég volt.
  • aate
    #1164
    CDBurnerXP teljesen jó, és nem foglal sok helyet sem.
  • DarkSector
    #1163
    használd a 9-et ami magyar.
  • bodajoci
    #1162
    Nero-ból a 7-est szoktam használni(má nem is tom mikor írtam cd-t utoljára), de erre nem lehet felrakni, mert kilép a telepítőből. A dx9 ellenőrzés után befejezi a telepítést :)
  • DarkSector
    #1161
    Oks szerintem senki nem gondolja mikor belevág hogy ez fullos lesz, én is tisztába voltam a kockázatokkal, ezért backupoltam le.
    De ettől még a megtalált glitch-eket érdemes feljegyezni. :)
  • MerlinW
    #1160
    Xfire hibája nem a Windows hibája:) Ahogy a böngésző, punkbuster, driver és egyéb hibák sem. Ezért lett mondogatva, hogy 0 támogatású béta OS-t ne telepítsen senki elsődleges, éles rendszernek:)
  • DarkSector
    #1159
    Persze nem meglepődtem csak idejegyzem hogy más is tudjon róla hogy milyen hibákkal szembesül ha beleveti magát a tesztelésbe. :)
  • bon
    #1158
    Nem végleges rendszeren egy nem Windows 8 alá készült programnál bármi előfordulhat.
  • DarkSector
    #1157
    Bocs nem láttam ilyen hozzászolást. :)
    Mondjuk most sem látom, de nem lényeg.
  • bodajoci
    #1156
    igen, de ezt már alább egyszer leírtam :)
  • DarkSector
    #1155
    Még 1 hiba:

    Az x-fire nem mindig jelez, van hogy haverok ki-be mászkálnak és elfelejt jelezni x-fire a jobb alsó sarokban.
  • DarkSector
    #1154
    Parancssor indít rendszergazdiként, és "powercfg /h off" és enter? :)
  • bodajoci
    #1153
    Szted én hogy nyírtam ki :)?
  • DarkSector
    #1152
    Hyperfile-t ki lehet kapcsolni.
  • bodajoci
    #1151
    Sosem használtam a hibernálást, s3str-re van állítva a biosban az energiagazdálkodás, simán leáll minden, ha elaltatom, csak a memóriában maradnak meg a dolgok.
  • bodajoci
    #1150
    Nálam 17 gigát foglal 2 felhasználóval, úgy, h a hibernációt kinyírtam, az plusz 6 giga lenne, ja és 64 bites.
  • DarkSector
    #1149
    Fasza azzal télleg megy.
    Szép kis web-engine. :)
  • MerlinW
    #1148
    Próbáld Fox-al, azzal mennie kell.
  • DarkSector
    #1147
    thx. viszont nincs a listán Flash Player.
    Ez elég fura dolog mert legelőször kellett leszednem egyet mikor feltelepitettem a win8-at és azt elfogadta azokon a helyeken nem sír már hogy kell Flash Player, de ezt nem látja valamiért.
    Biztos bug.

  • bon
    #1146
    Nálam belakva 37,5gb-ot eszik, ebből 10gb a hbernációs fájl.
  • MerlinW
    #1145
    chrome-ban címsorba írd: about:flags