8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • aate
    #1224
    Általában Minden alkalmazást itt állíthatsz.
  • aate
    #1223
    Megnyitod a Metros időjárás alkalmazást majd az egeret viszed a jobb fenti sarokba ott lesz weather settings ...stb
  • MerlinW
    #1222
    Szerinted...?
  • R3TR0
    #1221
    Ott at lehet allitani Celsiusra??
  • bon
    #1220
    Képenyő jobb felső vagy alsó sarkába húzod az egeret és a megjelenő menüben a settings rész az adott programra érvényes beállításokat mutatja.
  • R3TR0
    #1219
    Hol?
  • aate
    #1218
    Most jöttem rá én is :( így nem sok értelme van.
  • bon
    #1217
    Kár, hogy Microsoft hardver kell hozzá, legalábbis Logitech-el nem megy.
  • aate
    #1216
    A Microsoft közétette a hivatalos honlapján Hardware Microsoft Device Center Beta letöltését. A Windows 8 felhasználok letölthetik azt a egér és billentyűzet szoftvert amellyel az eszköz testre szabható ( PL. oldalírányú görgetés, sebesség ) ezzel megkönnyítve a Windows 8 egérrel és billentyűzettel valóhasználatát. link
  • bon
    #1215
    Setting menüt nézted már?
  • R3TR0
    #1214
    A Weather tile vhogy meg lehetne Celsiusba varázsolni?
  • bon
    #1213
    Kettő az kevés, Windows 8-hoz 5 kell, telefonnal nem célszerű összehasonlítani, mert ekkora képernyőn már két kézzel célszerű navigálni és akkor gyorsan a kettő érintési pont korlátaiba ütközöl. Már a Windows Phone telefonom is 4-et támogat.
  • DarkSector
    #1212
    Hát ha használnám 45 fokba forgatnám a monitort, mert sem szemből sem fektetve én nem tudnám kényelmessen használni. :)
  • Tomy Lee
    #1211
    Hát én úgy használnám esetleg,hogy lefektetném vagy ölbe venném:D
    Nekem semmi esetre se kellene otthonra,melóhelyre talán jól jönne..
  • DarkSector
    #1210

    És nincs valami külsős program ehhez? Hogy magyarnyelvű billentyűzet érintőhöz? vagy ez nem egy gadget?
  • Magiszter
    #1209
    Kettő ujjas böködés támogatott. De rájöttem hogy az bőven elég. A telefonom is azt hiszem max 3 ujjast tud, pedig az egy Galaxy S, ami nem 2 fillér.
    Kellene egy touchscrren-re optimalizált böngésző is, mert elég fura azért így netezni. A google chrome szépen görget, lehet beszerzek hozzá egy gesture vezérlést, mert azzal lenne az igazi. :)
  • Magiszter
    #1208
    Nálam pont előttem van és olyan mellmagasságban kartávolságban. Amúgy a szövegbevitelt egyenlőre még billentyűzetről tolom (wireless), mert tök poén hogy fogom magam és betolom a monitor alá, ha kell meg csak kihúzom és írok. Az alapfunkciókra a saját touch is elég, de ha mondjuk egy ilyen szöveget akarsz írni és hozzászoktál a gyors, tízujjas gépeléshez, akkor már nincs türelmed hozzá. Jah, meg még nincsenek ékezetes betűk sem a touch keyboard-on. Ahhoz elő kell csalni az onscreen keyboard-ot ami... legyen elég annyi hogy az jó lenne, de nem default és csak a baj van vele pl metro alatt. Még nem jöttem rá amúgy pár gesture trükre, de bőszen böködöm :D
  • bon
    #1207
    Engem érdekelne a teszt, egész baráti az ára a kijelzőnek, hány ujjas érintés támogatott?
  • DarkSector
    #1206
    Nekem asztalihoz tök felesleges lenne, mert a monitor nekem fejmagasságban van és kb 1 méterre előttem.
    Nem kicsit lenne kényelmetlen tapogatni a kezemmel. :P
  • Magiszter
    #1205
    Ez egy Acer T231Hbmid. Hétvégére írok róla tesztet is egy másik oldalra, ha gondoljátok linkelem, mivel ez egyben egy Win8 CP teszt is lesz akkor már. Amúgy így első ránézésre, rátapizásra, jó kis monitor, de majd alaposabban is górcső alá veszem.

    Azért vettem meg a bétához az érintős monitort mert 1.) Amúgy is akartam venni már a win7-hez is. 2.) A Windows 8 élmény úgy az igazi ha úgy használjuk ahogy ki van találva. Már pedig ugye a Metro felület az főleg az érintőképernyős eszközökhöz lett kitalálva.
  • bon
    #1204
    Mi a típusa a monitornak?
  • DarkSector
    #1203
    Ahogy bon is mondta magától hagyd hogy felismerje amit lehet a win8.
    videókarihoz meg adtak ki elvileg win8-as drivereket már.
  • lo9in
    #1202
    nagyon jó lehet ez a 8as ha már a bétához megvetted az érintős monitort , ugye jól sejtem ? kérlek mondd hogy jó , mert napokban fogom feltenni :)
  • Magiszter
    #1201
    Na már van magyar nyelvű billentyűzetem is. :)
  • Magiszter
    #1200
    No megvettem az erinto kepernyos monitort. Windows 8 alatt egeszen erdekes de jo elmenyt nyujt. Csak azt nem tudom hogy hogy az ordogbe lehet a touch keyboard nyelvet megvaltoztni. 
    Meg meg par huzast a dologgal kapcsolatban
  • bon
    #1199
    Ha nem ismeri fel a rendszer minden drivert akkkor igen, amúgy nem erőltetném fel a Windows 7-es driver-eket.
  • R3TR0
    #1198
    Ez kiraly akkor

    Még annyi kérdés lenne hogy Dell Inspiron N5010 laptopra menne fel a 32 bites Win8 és miutan felment a rendszer mehetnek fel sorba a Win7 driverek amiket win7 telepites utan szoktam felrakni?
  • bon
    #1197
    Én meg inkább újratelepítem a gépet ilyen mértékű harvder változásnál, az a legtisztább megoldás.
  • Jakuza001
    #1196
    En pedig rengetegszer lattam ilyet win7-el, core2duo gep teljes csere peldaul Sandy Bridgre tobbszor is a win7 minden esetben elindult, minden gondolkodas nelkul, tobb alaplapcserenel kesobb szinten. A 20 esetbol csak egyszer rogyott meg a win7, de akkor is mukodott, csak fura hibakat produkalt.
  • DarkSector
    #1195
    De ha zavar 1-2 dolog, akkor rakj fel egy virtualboxot win8-ra és ami nem megy addig használd virtual-ba... :)
    Játékok meg mennek win8 alatt is.
  • DarkSector
    #1194
    legújabb uTorrent megy korrektül. 1 hiba sem volt.
    De nem kell parázni megy minden, 1-2 kisebb hiba volt eddig de azok bizonyos programok plug-injeivel....pl xfire-nél nekem a music status.
  • R3TR0
    #1193
    Valakinek tapasztalat torrent klien programmal?

    Fel\Letöltés megy?
  • DarkSector
    #1192
    Jah laptopon, de most nem laptopról beszélünk.
    Amúgy meg ott van AKSI....Problem? :)
  • berczely
    #1191
    Laptopon 2 másodperc a sleepből felkelni :D és nem fogyasztom az áramot mert nincs bedugva csak ha töltöm.
  • DarkSector
    #1190
    Tudod van olyan hogy áramfogyasztás, és neked 10 másodperc a Sleep vagy Hiber nekem meg 4-6 másodperc a sima bekapcsolás....:)
  • Magiszter
    #1189
    Nem tudom, mert én eddig csak VGA driverrel tapasztaltam olyan hibát hogy a gyári nem jó. Meg néha notebooknál a tapipad görgetősávja nem reagál gyárival... Lehet csak más körben mozgok...
  • bon
    #1188
    Azt hozzá kell tenni, hogy én meg azt tapasztaltam, hogy a Windows által feltelepített driverek sok esetben nem jók, vagy lassabbak, mint a gyártó oldalán elérhetőek. Igaz egy nem végleges rendszer esetében ahol még nincs driver ott nincs választás.
  • Magiszter
    #1187
    Én szerencsére azért annyiszor nem csináltam ilyet, de XP-vel mondjuk úgy hogy 10-ből 9 esetben ha egy tökmás konfigba raktam a vinyót akkor ott kékhalál volt már a boot legelején. Win7-nél 10-ből 6 esetben használhatatlanná vált, ha sikerült elinditani, a maradék 4 esetben még driverek telepitésével meg lehetett oldani. De az hogy csak átrakom és MINDEN működik azonnal... hát ezen lehidaltam.
  • Pupuci
    #1186
    Akkor rosszul tapasztaltál ;) Én nem egyszer megcsináltam ezt a mókát XP-vel és W7-el is a szervizben. Ettől függetlenül (szerintem) tényleg jó cucc lesz ez a W8 ;)
  • Magiszter
    #1185
    Ez a boot verseny... tudjátok a technológia korában feltaláltak egy olyan funkciót hogy "Sleep". Rányomsz, két másodperc múlva már le van állítva a gép. Utána ütsz egy billentyűzetet és 2 másodperc múlva ott folytatja ahol abba lett hagyva. Vagy elég csak "Hibernate"-be tenni, onnan is kb 10 másodperc múlva kész a rendszered. Nem értem azokat akik állandóan kikapcsolják a gépet teljesen, majd stopper mellett várják a bootolást... Ez egyfajta perverzió? Ettől lesz kemény a "pendrive" ? xD
    Nem értem én ezeket a parafiliákat, kérlek magyarázzátok el. :)