8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • lo9in
    #1264
    de a széle az sárga jobbról balról ?
  • aate
    #1263
    windows photo viewer nálam teljesen jó.
  • lo9in
    #1262
    még olyan kérdésem lenne hogy a hagyományos windows photo viewerrel nektek is torzulnak a színek ? és a jobb és bal szél nektek is sárgás ha nem tölti ki teljesen a kép ? köszi!
  • lo9in
    #1261
    köszönöm mindenkinek , ez valami bug lesz mivel csak elvétve jön elő , de már megszoktam
  • Pupuci
    #1260
    Ennél a drivernél nincs ott ilyen és nem is teszi fel.
    Ha van trekked, megpróbálhatod.
  • bon
    #1259
    Nem kell újratenni, jobb oldali sart menü, setting\more pc setting\Generel menüpont REfes, reset, vagy Advanced startup.
  • DarkSector
    #1258
    Rendszervisszaállítás?
  • lo9in
    #1257
    főleg facen , ilyen betű a betűn kicsit elcsúszva jelenség , de van hogy viszont egy pillanatra jó , viszont a parancsikonok meg windows ablak feliratok meg sajátgép ikonok és minden egyéb jó , ez érdekes
  • lo9in
    #1256
    az nem oldja meg ez valami katasztrófa , és fájdítja a szemem , lehet ezt lemezről javítani esetleg ? vagy tehetem újra ?
  • DarkSector
    #1255
    menj be újra a syncron-ba és szedd ki a jelölést. :)
  • lo9in
    #1254
    megfigyelésem szerint valami kontrasztváltozásos összefüggés van , remélem érthető vagyok
  • lo9in
    #1253
    üdv. gondba vagyok , miután beállítottam a színkalibrációt a vezérlő pultban , véletlen bejelölve hagytam a clear type tunert és most pl media playerben vagy nezetés közben elkezdtek vibrálni a szövegek , mintha pár másodpercenként változtatná az élességét mindig máshogy állítja be , már csináltam clear type resetet már mindent megpróbáltam regystriből is , de nem sikerült megjavítani :/
    valakinek valami ötlete ? köszi :)
  • bon
    #1252
    Többi böngészőből is készülni fog metros változat, így ha még nálad várni is kell az indulás után a desktopra (én nem tapasztaltam ilyet) a metro böngészők megjelenésekor már nem lesz ilyen gondod.
  • bon
    #1251
    Windows 7 se töltött be mindent a bejelentkezés közben.
  • DarkSector
    #1250
    Nem értelek, lehet nálam van de nekem a desktop sem gondolkodik...
    rányomok mondjuk egy Google Chrome-ra azonnal ahogy bejön a Metro, és nekem csak a Google Chrome ablakát kell megvárnom, ami 2-3 sec semmilyen asztalfelállitás nincs nekem...:D
  • atila4
    #1249
    Akkor ezért.. Szóval aki nem használja a metro-t az várjon amíg feláll a desktop.. Elég rossz megoldás szerintem ez. És igen, én is használom a metro-t email-ok megnézésére, de mikor elindítom a gépet, akkor jó nagy hátrány ha egyből Firefox-ot megnyitom és még pluszba várni kell a felállásra...
  • DarkSector
    #1248
    Az asztal tökmindegy mikor váltasz rá, csak akkor fogja előkészíteni...előtte semmit nem tesz amíg nem nyomsz a desktop képre...:)

    A metro-t én pl használom az is a win8.
  • atila4
    #1247
    Mindenki írja, hogy milyen gyorsan bootol. Ebben igazat adok nagyon gyors, DE csak a metro "áll" fel olyan gyorsan. Kikattintok desktopra és még bőven áll fel a rendszer... Szerintem nem a metrot fogják használni az emberek az első 5 percben és így, hogy a háttérbe áll fel a rendszer már nem is olyan gyors a Win7-hez képest. Win 7 legalább normálisan betölt mindent miközben bejelentkezik és nem azt csinálja mint a 8. 8 gyorsan felállítja a Metrot utána kezdi el a rendes desktopot.

    De ez csak saját tapasztalat. Lehet másnál nem ilyen.
  • aate
    #1246
    Nightfall and Starlight panoráma téma(dual monitor támogatás) csak Windows 8 alatt működik! Mind a két monitornak azonos beállítosokkal kell rendelkeznie! De egy monitorral is használható ! >link
  • Magiszter
    #1245
    Apró betűs résznél van olyan valahol hogy figyelmen kívül hagyás (abban az ablakban mikor felugrik hogy ez nincs aláírva). Rá klikk és megy a telepítés digitálisan nem aláírt programoknál is.
  • Zsoltika 007
    #1244
    Nekem ez használhatatlan. Valami oknál fogva megfagy a gép fél percre ha a jobb oldali menüsorra vinném az egeret.
  • Pupuci
    #1243
    Első rosszpont (jó, tudom, béta. de akkor is). Nemtudom feltenni a track ir driverét. Nincs digitálisan alábizgentyűzve, ezért nem hajlandó telepíteni :(
  • bon
    #1242
    Elérhetők az e havi Microsoft frissítések. Jó telepítést!
  • janihunk
    #1241
    Tudom hogy nem beszélsz hülyeséget. És hogy még nem sok mindenben tér el a win7 től a rendszer. Na de mind1 ha nem szakad meg mert már azért pár órája itt az új modem és még nm volt szakadás, akkor még marad a win8.
  • MerlinW
    #1240
    Gondolod, hogy rosszindulatból szajkózom a "ne használjatok félkész OS-t elsődleges rendszernek" dumát?
  • spm
    #1239
    Közben látom már válaszoltak, na mindegy, inkább 2x, mint egyszer se.
  • spm
    #1238
    Control Panel -> Languages

    Ellenőrizd, hogy a listában a magyar alatt megtalálható-e az angol is. English US vagy UK mindegy. Ha nincs alatta angol, akkor másodlagos nyelv hiányában németre válthatnak az appok. Nálam is volt ilyen hiba. Hozzá kell adni az angolt is.
  • janihunk
    #1237
    Hát ez nagyon nagy baj. Bár még tesztelgetem az új modemet de ha szakadozik visszarakom a win7. De ha azon is akkor kiakadok.
  • MerlinW
    #1236
    Miután nem nagyon vannak hivatalos ethernet driver-ek W8-ra, valószínű, hogy ott a baj. Ilyenkor át kell váltani egy STABIL op.rendszerre és megnézni, valóban megszakadt-e, mielőtt ugráltatjuk a szolgáltató jómunkását...
  • janihunk
    #1235
    Sziasztok, mit gondoltok a win8 miat lehet net szakadás? Mert most volt kint egy szaki és hozott úgy modemet is Dlink 360R T1-es. Hozta a kis laptopját és megmutogatta hogy ők nem észleltek ilyet eddig sem. Megmutogatta hogy ha valakinél tényleg szakad azt hogy jelzi illetve jegyzi neki a rendszer. Tehát most már a hiba tényleg nálam van. Próbáltam már alaplapi csatival is meg külön hálókártyával is. Net csak akkor szakad meg ha fel és a letöltés is megy. Szerintetek ez lehet a CP hibája? Mer már másra nem tudok gondolni:S
  • DarkSector
    #1234
    Mi a faszom van megjelent az asztalomon egy Homegroup nevű ikon és se mozgatni sem kitörölni nem tudom....omg!
  • janihunk
    #1233
    Nekem még sose bootolt ilyen gyorsan, kicsit gyorsabb talán mint a 7 de max 1-2 sec el.
  • Pupuci
    #1232
    És tényleg... Köszönöm szépen!
  • Evin
    #1231
    Én a beépített MSN-nel jártam így, és a topik elején leírtam. (Valaki FAQ írás?!) Ha törölted a beviteli nyelvek közül az angolt, akkor azért van. Tedd vissza, újraindítás és jó lesz.
  • Pupuci
    #1230
    Tegnap, amikor ezt észrevettem újratettem, de a jelenség megmaradt.

    Egyébként INNEN töltöttem le ezt -> English 64-bit (x64) Sha 1 hash — 1288519C5035BCAC83CBFA23A33038CCF5522749. Szóval nem igen lehet germán a win.
  • DarkSector
    #1229
    Live ID-t sehunn.
    Csak ha felveszel egy újat egy új fiókként.
    Vagy újratelepíted a win-t.
  • Pupuci
    #1228
    Egyáltalán, hol lehet állítani a Live ID területi beállítását?
  • Pupuci
    #1227
    1 Elég erősen kétlem, lévén magyarul beszélget velem
    2 Még véletlenül sem
    3 Ez sem nyert

    Mint mondottam egy-két app germán, nem az összes én nem az egész windóz.
  • bon
    #1226
    - Esetleg német régióra van állítva a live id-d
    - német Windows 8-at telepítettél
    - német területi beállíátsok vannak beállítva a Windows 8-ban.
  • Pupuci
    #1225
    Srácok. Lehet, hogy volt már róla szó, akkor elnézést. Szóval miért van nekem germán szöveg egy-két appban??? Kurvára utálom a németet. Nem lehet ezt valahogy likvidálni???