8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #1304
    Gyárilag van virusírtó és tűzfal is az oprendszerben, így nem szükséges.
  • DarkSector
    #1303
    szerintem az összes müködik, legalábbis eddig nem találkoztam panasszal semmire, főleg hogy nagy vonaakban a win7 alapjait tartalmazza a wwin.
  • RETROB0Y
    #1302
    Védelemből külön programbol melyik müködik?

    Kaspersky IS 2012 pl?

    Vagy mit érdemes?
  • bon
    #1301
    Használható a rendszer, de munkára nem ajánlott, mert egyes programok mükődésével lehetnek gondok. Netezgetni, játszani, filmet nézni lehet vele, nekem időnként eldobja magát a metro felület és csak resetelni lehet.
  • bon
    #1300
    ha codec pack-ra gondolsz akkor az alapból felesleges inkább kmplayer program, de sok mident a beépített video nevű alkalmazáűs is lejátszik. Messenger nem szükséges, bár nekem a beépített elég ingadozóan üzemel, így én felraktam, nem zavarják egymást. Directx-re még nem volt szükségem. Office-ból én 2010-et használom az gond nélkül üzemel. Adobe Raeder szintén nem szükséges a beépített jól hasznákható, kivétel ha nyomtatni is szoktál pdf-ből.
  • Laci82
    #1299
    Sziasztok.
    A Win 8 jobban kihasználja az AMD procik teljesítményét mint a Win 7?
    Hallottam a Win 7 inkább kicsit Intel párti.
    És ez a Béta rendszer ,hogy szuperál élesben?
  • RETROB0Y
    #1298
    Hali

    Pár kérdésem lenne

    Direct X
    Java
    Silverlight
    Valamilyen codec
    Kaspersky 2012
    Office 2003
    adobe reader
    WLM 2011
    uTorrent

    Ezek közül az van olyan amit NEM kell felrakni illetve amelyik NEM megy Win8 on?
  • zooleeh
    #1297
    Koszi kiprobalom
  • DarkSector
    #1296
    bocsi itt a kép:

  • zooleeh
    #1295
    JA :) mindegy azert koszi szandek a fontos
  • MerlinW
    #1294
    Nem, DS volt a buta, mert freemail fiókból linkelt:)
  • zooleeh
    #1293
    nem latom a kepet nalam van baj ?
  • DarkSector
    #1292
    Bocs tegnap elfelejtettem, szóval ismerősöm BF-ezik, és azt mondta ettől helyrejön:

    Ezt tedd disabled-re, majd indítsd újra a gépet, tetdd fel újból a PB-t és ennyi.

    kép:
  • zooleeh
    #1291
    Kosz
    #1290 nalam nem volt jo :(
  • Blekk Síp
    #1290
    Az írás pillanatában még jó volt, jelenleg nem tudom. (=
  • DarkSector
    #1289
    Punkbuster kidobál cod4 és bf3-ban is.

    De bf3-ra halottam megoldást.
    Majd leírom.
  • zooleeh
    #1288
    Hi punkbaster nem dobal ki a BF-3bol ?
  • Jim Morrison
    #1287
    nekem is ilyen, de csak tolteskor hasznalom az alt tabot :D behozza a chromeot, de amint ranyomok a bf3 ra akar az ablakot akar bele a kizepebe, mindig visszavalt teljes nezetre.
  • MerlinW
    #1286
    Beállításokban kapcsold ki a teljes képernyőt, apply, majd kapcsold vissza.
  • Blekk Síp
    #1285
    Igazatok van hülyeséget írtam, természetesen alt+enterrel próbálkoztam. (este már homály voltam :D) Találtam a problémára amolyan fél megoldást, minden ablakot le kell tennem tálcára a játékon kívül (pl.: msn, böngésző) és úgy már működik az alt+enter. Valamiért bekavar ha más ablak is látható.
  • bon
    #1284
    alt+tab a programok közti váltásra szolgál, teljes képernyőre állítás az alt+enter
  • berczely
    #1283
    Alt+Enter?
  • Blekk Síp
    #1282
    :S
    Még egy észrevétel: Másnak is van olyan gondja, hogy akárhogy alt+tab-ozik, az adott játék csak ablakban hajlandó futni. A játékban be van állítva a Full Screen.
    Jelen esetben a BF3-ról van szó.
  • DarkSector
    #1281
    izé lemaradt, hogy nekem is ez bajom.
  • DarkSector
    #1280
    "csak így az a gond, hogy hiába van beállítva alapértelmezett böngészőnek, ennek ellenére minden link IE-ben nyílik meg."
  • Blekk Síp
    #1279
    Nincs még megoldás arra, hogy Chrome-ban működjenek a flash játékok?
    Chromiumot használok helyette, abban működik rendesen, csak így az a gond, hogy hiába van beállítva alapértelmezett böngészőnek, ennek ellenére minden link IE-ben nyílik meg.
  • bon
    #1278
    Még valami eszembe jutott. aPicture metro alkalmazásnál helyi gépen lévő mappát is meglehet jeleníteni, feltétele, hogy a képek a Picture mappában kell, hogy legyenek.

    A videó lejátszás is megy a beépítet alkalmazással, de feliratott nem kezel.
  • bon
    #1277
    AZ IE10 nem támogat semmilyen bővítményt és szerintem nem is fog (sajnos)
  • bon
    #1276
    Az észrevételeidet jelentsd a Microsoft-nak is. Az Office csomag készül, szűk körben már tesztelik.
  • Magiszter
    #1275
    No a hibák/hiányosságok amikkel eddig netezés, filmezés és programozás közben szembesültem egy Touch Monitor-ral:

    ##IE10:
    -nem támogat lópikulát sem, mint amilyen a flash. Azaz a flash alapú lejátszók 0%-a működik így.
    -néha megmakkan és nem ad képet, csak nagy fehérséget vagy feketeséget. Ilyenkor rendszerint az ALT+F4 tud segíteni fizikai billentyűkön.
    -gyakran nem akarja bevenni az Edge Gestures-t. Ilyenkor egy Alt+F4 megoldja.
    -néha kilép start menübe és bezárja magát.
    -Se helyesírás ellenőrző, se ad-blocker, se normális jelszó kezelő, se könyvjezők...

    Lényegében csak ha önmagam akarom büntetni, használom.


    ##Explorer:
    - a jobb-klikk menű kicsi az ujjal való vezérléshez, nagyobb gombok kellenének
    - a ribbon se éppen "ujjbarát" még "átlagos" ujjméretek esetén sem, de meg lehet szokni

    ##Metro:
    - Metro-s programokról szót se ejtenék, mert nem érdemes. Mintha nem is volnának annyit érnek.
    - Túleröltetik a közösségi médiákat. Az hogy a képnézegető program azonnal facebook-ra, skydrive-ra, twitterre meg minden szirszarra fel akar menni, engem zavar. Lehessen már egy Local Disk mappáját is betallózni vele... jah mert azt meg nem lehet. Hát gratula
    - Filnéző működésre bírásának kísérletét két nap után untam meg.
    - Kellene egy metro-s fájlkezelő, amivel lehet böködéses fájlműveleteket végezni. Oké ott az Explorer, de ha már van Metro, akkor illene oda is valamit kitalálni.

    Jó, de még édeskevés a "használható" színt eléréséhez.

    ##Általános problémák:
    Asztalos böngészőkben a jobb-klikk funkció nem működik, mert az felér egy Bal+Jobb-klikk kombinációval. Linken megnyitja és utána ugrik fel a menű, képeken ránagyít és aztán...stb. Minden böngészőben ezt tapasztaltam amiben próbáltam (kivéve IE10 Metro).
    Az edge gestures túlságosan is ki van rendelve a kép sarkára. Így még jó monitor és jó beállítások mellett sem mindig tudja az ember ujjal előhívni. Különösen zavaró hogy a balról behúzás az IE10 alatt rendszeresen visszalépést eredményez, a fülek lehúzása meg görgetést. Ebben a formájában szerintem nem a legjobb. Kellene egy gomb ami mindig adott helyen van és ha rányomok jönnek be a lehetőségek... vagy ilyesmi.
    Stabilitást tekintve egész jó. Eddig csak egyszer volt olyan hogy újra kellett indítani, mert a logmein kicsit bekavart a grafikus megjelenítésbe.

    ##Amit szeretnék már látni:
    - Metro-s egyéb böngésző, bővítmény támogatással
    - Metro-s Fájlkezelő
    - Metro-s videólejátszó ami visz mindent és felirat-támogatása is van.
    - Metro-s képnézegető ami képes a helyi mappákból behívni képeket.
    Jah meg még egy Metro-s Word-Excel párost is elviselnék :)

    Azt hiszem így ennyi ami most eszembe jutott.
  • janihunk
    #1274
    A Refresh már működik a CP ben? Mert nekem valami insert media dolgot dob ki.
  • DarkSector
    #1273
    Minnya átlépek win8-ra mert most win7-en vagyok és meglesem, az tuti hogy nekem is van/volt fent ilyen wddm.
  • janihunk
    #1272
    KÉP Egyéni törlésnél nincs bent.
  • DarkSector
    #1271
    Elvileg nekem is win8 van meg amd karim, de ilyen hibát nem láttam.
  • janihunk
    #1270
    Sziasztok nem tudja valaki hogy ezt a WDDM v1.20-at hogyan tudom törölni a catalyst ból? Mert nem tudom se a felbontásom meg se az élsimítást meg semmit állítani. Próbáltam már újratenni a a drivert de megmaradt. Ha jól tudom ez win8 update és valahogy feltelepült.
  • lo9in
    #1269
    a böngészős problémát a chrome megoldotta :D
  • aate
    #1268
    Szerintem VGA driver hiba.
  • lo9in
    #1267
    nem értetted félre :) na nekem a kép körüli mező sárga és maga a kép is sárgás lesz , mind , sőt van hogy brutálisan alul vagy túlkontrasztozva mutatja XD
  • aate
    #1266
    Most vagy félre értek valamit de nekem szerintem nem. > mutat
  • lo9in
    #1265
    természetesen ablakos módban :)