8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Blekk Síp
    #1384
    Nekem sikerült először hibásan kiírnom a dvd-t, az expanding files procedúránál mindig megakadt 53%-nál. Amíg meg nem bizonyosodtam róla h a lemez a hibás megpróbáltam vagy 4x az installálást, és egyszer belebotlottam abba a hibába is amibe te. Utána kiírtam még1x az .iso fájlt és minden probléma megoldódott.
  • simonl #1383
    Sziasztok, megpróbáltam DVD -ről telepíteni a Windows 8 CP x64 et.

    "Install now" gomb megnyomása után azonban egy ablak jelent meg melyben közölte, hogy nem találja a dvd vagy cd meghajtó driverét. (vagy az egész meghajtót)

    Járt már így valaki? Hogyan orvosolhatom?

    Köszönöm előre a válaszokat
  • bodajoci
    #1382
    Mindig utáltam a fehér hátteret az ablakokban, eddig minden windózban lehetett állítani a spec színbeállításoknál, hát a win8-ból ez kimaradt, legalábbis ahol a win7-ben megvan, ott a win8-ból hiányzik ez az opció...
  • Magiszter
    #1381
    Valaki törölje ezt meg a #1380s posztot. Kifagyott a böngészőm és nem láttam hogy elment az előző posztom ezért írtam újra... Most meg megjelent... Bolondját járatja velem még a Chrome is április 1-én. :)
  • Magiszter
    #1380
    Én most visszatettem a Win7-et. Mint kiderült sokkal több konfigurálási lehetőség van benne a TouchScreen-hez mint a 8-ban. Ami egyrészt szerintem ciki, másrészt meg sokkal használhatóbb. Win8-nál sokat kellett az egérhez meg a billentyűzethez nyúlnom. Win7 alatt meg csak félre van dobva mind a kettő. Szóval ha ezt nézem akkor a Win8 visszalépés a Win7-hez képest ami az érintőfelületek támogatotságát illeti.
    Példának említeném csak a tollvonás beállításokat. Így nyolc fuknciót tudok rendelni mozdulatokhoz. Win8 alatt ez a lehetőség nem létezik. Már pedig ezzel 10x gyorsabban, kényelmesebben és könnyebben tudok pl böngészni (most ez van beállítva). Szóval egy Chrome meg a tollvonások köröket vernek rá az IE10 metro megoldására. Vagy ha Explorer-re állítom akkor simán lepipálok bármilyen egér+billentyűzet párost, vagy ha valami speciális programra. Lényeg hogy így egy mozdulattal valamilyen irányba el lehet érni egy általam beállított funkció. Win8-nál viszont már nincs ilyesmire lehetőség.

    Így viszont nem is érdekel annyira a Win8... majd a véglegeset még megnézem hátra visszateszik ezt...
  • Magiszter
    #1379
    Én most visszatettem a Win7-et. Mint kiderült sokkal több konfigurálási lehetőség van benne TouchScreen-hez mint a 8-ban. Ami egyrészt szerintem ciki, másrészt meg sokkal használhatóbb. Win8-nál sokat kellet az egérhez meg a billentyűzethez nyúlnom. Win7 alatt meg csak félre van dobva mind a kettő. Szóval ha ezt nézem akkor a Win8 visszalépés a Win7-hez képes a TouchScreen területén.
    Példának említeném csak a tollvonás beállításokat. Így 8 funkciót tudok rendelni mozdulathoz. Win8 alatt ilyen nincs. Már pedig ezzel kb 10x gyorsabban, kényelmesebben és könnyebben tudok böngészni (most ahhoz állítottam dolgokat). Szóval egy Chrome meg a tollvonások köröket ver rá az IE10 metro-s megoldására. Vagy ha Explorer-re állítom rá, vagy bármi másra... Win8-ba is kellene ez a konfigurálási lehetőség... de nincs benne.

    Így már nem is érdekel annyira a Win8... majd a véglegest még kipróbálom, hátha...
  • kamionosjoe
    #1378
    áhh thx :D
  • bon
    #1377
    Jobb alsó vagy felső sarokba húzod az egeret és a megjelenő menüben setting\power menüpont.
  • kamionosjoe
    #1376
    Most raktam fel a rendszert.
    Van itt valahol valami kikapcsoló gomb? :D
  • 0Diaz0
    #1375
    Na mostmár W7-en vagyok! Minden stimmel, működik! Köszi szépen a türelmet! :)
  • 0Diaz0
    #1374
    Akkor jó! :)
    Remélem ott lesz majd a particionálás, és tudom formatolni a C-t és aztán arra rakni úgy a W7-et..
  • aate
    #1373
    Várj kb 10 percet...néha sokáig tölti...
  • 0Diaz0
    #1372
    Na megvan minden,beis bootol.. de amikor kijönne a W7 "telepítő képernyője" akkor csak az egeret adja be, semmi mást.. és annyi..
  • 0Diaz0
    #1371
    Jah,mostmár tiszta! Ez a W7 USB/DVD-s cuccról meg már tegnap olvasgattam.. csak nemtudtam hogy most hol a hiba.. de akkor itt..

    II : Jön le 1 W7, az 3.6GB.. rá fér a pendrivére, tudom már mit-hogy szóval reméljük mennifog! :)
  • aate
    #1370
    Az iso egy 1db Kb ( 3-4.GB ) (tömörített)fájl ! Azt kell kijelölni írásra.Nem kicsomagolva ,vagy rámásolva egy lemezre. Imige -cd képként kell kiírni. Windows 7 USB/DVD Download Tool segítségével könnyen megy ! Használata > link Olvasd el !
  • 0Diaz0
    #1369
    baccaki.. köszi hogy mondtad.. akkor delete a win7 és leszedem újból.. mert az a file lett törölve.. gondoltam fölös.. óóhogyaza.. de mindegy ,mert azis 4gb.. és pd-re azsem fér rá.
  • aate
    #1368
    A valahonnan letöltött lehetőleg megbízható (MSDN) win 7 iso (1db iso végződésű fájlt !) azt jelölöd ki, azt írja ki a lemezre. Nem te választgatod ki melyiket....
  • 0Diaz0
    #1367
    Most megnéztem. Pendrivéről bebootolna, a lemezről nemcsinál semmit.. viszont a pendrive nincs 4gb hogy ráférjen a w7.. sajnos..
  • 0Diaz0
    #1366
    És mit írjak az .iso-ba?

    mert nekem csak ezekből az utolsó 3file-t rakja bele..
  • aate
    #1365
    Ha a boot szektor sérült akkor előfordulhat,hogy a win 7 nem tud feltelepülni és a javítás funkciót sem adja be, ilyenkor kellene a csökentett mód vagy a javítást behozni még a win8 betöltődése előtt ez lehet pl az f3 nyomogatása is vagy (f8 ) de ki kell ,hogy írja ha van ilyen ...esetleg az Easybcd program letöltése után a programmal törlöd a a win 8 bejegyzést de akkor utána már nem fog elindulni ! De lehet tud bootolni a win 7
  • 0Diaz0
    #1364
    Nem, a Win 8 van fent simán..
  • aate
    #1363
    Akkor most win 8 fent van és egy másik partíción az XP ?Mert akkor ez a megoldás kell neked > link
  • 0Diaz0
    #1362
    Nemtudok már mit csinálni.. mondták nekem hogy dobjam fel,mert jó.. és a telepitése annyi hogy formatolja a winxp-m aztán felrakja a w8-at.. de nem.. meghagyta a régi file-ket..
  • aate
    #1361
    Win 8-at úgy kellett volna felrakni hogy csinálsz egy 30-50 GB-s (X)nevű partíciót és arra telepíted, így a win 7 maradt volna, lett volna egy dual boot választó menü és mindkét rendszer működőkepés .Törölni is egyszerűbb lenne.
  • aate
    #1360
    Akkor teleépítőt indítsd el...majd javítás....stb.
  • aate
    #1359
    Ezért jó ha van egy Win vagy linux Live cd, arról indítasz majd formázod amit akarsz vagy helyre állítasz...torrent oldalakon található....xp live vagy win 7 live cd.
  • 0Diaz0
    #1358
    az van bent a gépben.
  • aate
    #1357
    Be kell hoznia, de inkább de a win7 telepítőről bootolj Ott javítást válasz. Leírás > itt Telepítő > ,, nyelvi beállítások majd kattintson a Tovább gombra...." Kattintson a Számítógép javítása lehetőségre.
  • 0Diaz0
    #1356
    de ez ha W8-nál is nyomkodom,akkoris behozza?
  • aate
    #1355
    De gyere át a Windows 7 fórumra mert ez már itt OFF !
  • aate
    #1354
    Számítógép javítása a telepítőről és ott a listában vagy A Windows embléma megjelenése előtt kell az F8 billentyűt nyomogatni és ott kiválasztani a Csökkentett mód parancssorral.
  • 0Diaz0
    #1353
    a parancssort hol tudom elinditani? mert ezt már kerestem,de sajnos nemjöttem rá :(
  • aate
    #1352
    Próbáld meg ezt: Javításhoz bootolj be a Win 7 DVD-ről és válasszd a "Számítógép javítása" opciót, majd indítsd el a parancssort. Add ki a következő utasításokat egymás után...

    bootrec.exe /fixmbr
    bootrec.exe /fixboot
    bootrec.exe /rebuildbcd

    Indítsd újra a gépet.
  • aate
    #1351
    Belehet állítani > Itt olvass utána
  • Blekk Síp
    #1350
    Azt be lehet állítani, hogy ne kérjen jelszót minden indításnál?
  • Newfronter
    #1349
    Jött 2db update Win8-hoz, az egyik a nyomtatós USB problémát orvosolja... akinek problémája volt vele, az nézzen rá most!
  • Blekk Síp
    #1348
    Kiráály, köszi! (=
  • bon
    #1347
    Default programs nevű alkalamzást keresd a keresőben.
  • [HUN]FaTaL
    #1346
    Ő igen, csak ezek nem publikusak és szerintem ő azokra gondolt.
  • 0Diaz0
    #1345
    Na.. elvileg jól megirtam most a lemezt, csak CD-vel való bootolásnál azt írja hogy "missing operation system".. és annyi..