8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • MerlinW
    #1464
    Ha a váltáson gondolkodsz, ne a Metro tántorítson el. Észre sem veszed, hogy ott van. 1mp-ig kell csak látnod Windows indításakor. Mint írtam egyetlen gombnyomás. SEMMI más nem változott e-téren. UGYANAZ az ablakos megoldás. Metro = teljes képernyős Start menü. Ennyi. A start menüt pedig eddig sem igen használta senki. Ha keresni szeretnél valamit, vagy a Control panel kell, akkor meg tök mindegy, hogy popup-ban ugrik fel, vagy teljes képernyőn.

    Tehát ismétlem és a képen is látszik, MINDEN ugyanaz, mint régen. Metro a start menü. Nyomsz egy gombot és nem látod többet. Használod a jó öreg régi ablakos desktopot.

    Innentől felesleges többet írnod látatlanban.
  • MerlinW
    #1463
    Ez az esetek 99%-ban a fejlesztők hanyagságának eredménye. Ha a Photoshop kompatibilis, a PSP miért ne lehetne? Semmilyen rendszerközeli megoldást nem használ egyik program sem. Ez nem az MS hibája. Majd kidob a PSP csapata egy patch-et.
  • KranaZoli #1462
    Centralizálás.

    Tablet-en érthető. Azt már kevésbé értem desktop-on miért kell Metro; kivétel amit lentebb, hogy ugyanazt kapja egy Win8-as tablet/desktop júzer.

    Meredek ötlet egy több generációt megélt és fejlesztett UI-t megváltoztatni. Ha vkinek nagyon kell a Metro, akkor tudja kiválasztani - de legyen opcionális desktop-on.

    Átlag júzernek talán még el is hiszem, hogy elég a Metro mindkét platformon, akinek a net=facebook, és kb. ilyen szinten használja a PC-t is minden másra. Ill. egy új felhasználónak akár lehet a Metro az első felület amelyet megismer és mivel nem ismer más alternatívát, teljesen természetesen lesz számára a Metro. Ám akkor is szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy egy majdnem 3x éven át használt; polírozott UI-t csak úgy pikk-pakk le tudnak cserélni egy még jobbal. Ha erről szólna, akkor már megtették volna korábban is.

    Most arról van szó, hogy jönnek a Win8-as tablet-ek és legyen egységes a felület. 1xerűen nem tudom elképzelni, hogy desktop-on a Metro UI ne legyen bukás. (ha csak a mögöttes fejlesztési időt; felhasználói vélemények idejét; ... értem)
  • pxxl
    #1461
    nekem ez az egész metrozás az elejétől fogva úgy jön le, hogy az ms odaad eléd 5 csempét aztán azt nyomogassad hülyegyerek nehogy meg kelljen mozdulni.
  • bon
    #1460
    Én már találam egy programot ami nem műkődik windows 8-on, Paint shop Pro x4. Ezek szerint mégse komaptibilis teljesen a Windows 8-al.
  • KranaZoli #1459
    Látatlanba írom, amit írok és egyben köszi a vélemény megosztást is!

    Én egyszerűbb elgondolás miatt nem fogok váltani, ha ilyen marad desktop-on a Metro/Windows UI váltása. Értem Én, hogy szép és jó törekvés ha van vkinek egy Win8-as tablet-je és Win8-as desktop gépe, akkor alapértelmezetten ugyanaz az UI fogja fogadni független melyik eszközt veszi a kezébe, ül le elé.

    Azonban ez a Metro UI nagyon új dolog. Az ablakos verzió már egy kiforrott technológia, felhasználói szokás(!). Persze az ember hozzászokik máshoz is ha érzi, hogy az valóban jobb minden téren.

    A Metro UI tábla PC-n érthető, ott az ablakos felület lenne kínszenvedés. Desktop-on Én úgy Vélem maradni kellene a régi hagyományos ablakos UI-nál. Nem tudom hány embernek van problémája a Seven ablakkezelésével. Az már nagyon kényelmes, gyors, ... A Metro UI-t nem szabadna erőltetni desktop-os oldalon. Nem értem miért nem teszik választható opcióvá. (preview verziókban talán még elmegy, hogy csak 1x; 2x kell kattintani ehhez, de napi használat mellett már frusztráló lesz) Ez így desktop-on egy skizofrén élmény is lehet akár.

    Ami viszont a 8-as mellett szól, amennyire jól értesült vagyok, hogy változtatni fognak azon, hogy a V-Sync-et nem engedi a rendszer felülbírálni a jelenlegi 7-esben lévő WDDM-hez viszonyítva. Ez pedig ismervén, hogy a V-Sync miatt mennyi játék szenvedett ilyen-olyan problémákkal (tearing; mikrolag; ...) áldásos lehet. Persze ehhez szükséges, hogy a játékprogramok ezt ki is használják, ill. amit írtam igaz is legyen. :)
  • mtibee
    #1458
    Mit gondolnak az internetezők a Windows 8-ról (:D)
  • MerlinW
    #1457
    VMWare-en van csak fent, ott nyomogatom/nyomogattam. Nincs vele semmi baj, de nem látom a létjogosultságát. Megvenni, telepíteni csak akkor fogom, ha valami rákényszerít. Ha valami olyan alkalmazást kell fejlesztenem, ami megköveteli a W8-at - amire 0 az esély, mert 100% kompatibilis a W7-el, rendszerközeli dolgokat nem nagyon írok a hálózati kommunikációtól eltekintve, de az ahogy néztem nem nagyon változott API szinten. Valamint, ha olyan "must have" program/játék jelenik meg, ami megkívánja a W8-at. Erre is minimális az esély. Tehát nem tervezem a átállást, mert hátránya nem sok van (ha a 20+ ezer Forintos upgrade árat most nem vesszük figyelembe), ugyanakkor tulajdonképpen előnye sincs sok.

    Értem én, hogy az MS miért döntött a 2 éves kiadási ciklusok mellett (hiszen a többi OS-nél ez a módi), viszont amíg nincs egy kulturált disztribúciós frissítési megoldásuk (Mint a Linux-nak vagy OSX-nek), addig ez így csak sz@r a palacsintában, hiszen köztudottan az MS upgrade csak gyányolás, az új rendszer megkívánja az újratelepítését. Továbbá a W8-ban levő újdonságok simán belefértek volna egy service pack-ban. W7 tulajdonosok számára egyszerűen nem ér annyit a W8, mint amennyit kérnek érte. Az MS helyében és ingyen adnám a frissítést a Home tulajoknak, és csak a Pro/Ultimate/Enterprise tulajoktól kérnék pénzt. Mondjuk 50$-t max.

    S mielőtt belemenne valaki az újratelepítés kérdésébe; én Professional-t vettem. Dolgozom, szórakozom rajta. 2009 óta fent van a rendszer, egyszer sem volt azóta újratelepítve. Tehát be van lakva, minden olyan, amilyennek lennie kell. Az újratelepítés az nálam minimum 1 egész napos program, de inkább kettő. (fejlesztőeszközök, fejlesztőkörnyezet, szerverek, stb beállítgatása, elrendezése).
    Az MS kiad egy izmosabb patch-et, elkér érte 20+e Ft-ot és még nekem kelljen napokat pöcsölni vele? Ahelyett, hogy egy normális in-the-box windows update-es frissítésben adnák az anyagot?

    Linux-on mikor kijön egy új disztro, elindítom a frissítést és miközben ő kicseréli alattam a komplett rendszert én dolgozom rajta. Mikor kész, szól hogy nyomjak egy reboot-ot. Nem kényszerít, mint a Windows. Csak szól. A nagy MS miért nem tudja ezt megcsinálni? Nos, azért, mert a Windows alapfelépítése egy kiöregedett anno rosszul kitalált 30 éves csotrogány. Az egész process kezeléssel, körülményes szálkezeléssel, átláthatatlan, nehézkes regisztrációs adatbázisával. Az alapoktól újra kellene gondolni a a dolgot.

    A felhasználói élmény összhatás jó, nem mondom, hogy nem, de alapjaiban rohad a rendszer évtizedek óta. A kernel még majdnem mindig ugyanaz mint 20 éve.
  • KaBuTo666
    #1456
    És mik nem tetszenek eddig a Windows 8-ban?
  • MerlinW
    #1455
    Megnyomod a start gombot és a desktopon találod magad. Ennyi. Egyetlen plust mozdulat gépindítás után. Kibírható napi 1-2x:)
    Nincs normális Start menü, nincs i s rá szükség. 3rd party startmenük vannak, de egyrészt a többségük bugos, másrészt mindenképpen metro-val fog indítani a rendszer.

    Tehát, Windows indítása után nyomsz egy start billentyűt és onnantól minden a régi.
  • KranaZoli #1454
    De nem lehet alapértelmezetté tenni, vagy igen?! Erre vannak a 3rd party alkalmazások - vagy azok sem teszik alapértelmezetté az ablakos verziót?
    (mindig manuálisan kell kiválasztani - de lehet rosszul tudom...)

    Látom közben posztoltál képet. Köszi!
    A start gomb is default elem?!
  • MerlinW
    #1453
    Minden ugyanaz, mint a Win7-ben, csak a welcome screen-t összegyúrták a start menüvel. Metro-n ott a desktop ikon, rákattintasz és máris ugyanott vagy.

  • KranaZoli #1452
    Én használom, de csak mp3 zenehallgatásra.

    Ellenben Win8-at még a mai napig nem raktam fel (még notira sem megnézni). Még mindig szkeptikusan fogadom, hogy elhagyják a régi jól bevált ablakos logikát ("csak" azért, hogy a tablet és desktop verziók egyformák legyenek). Zavar, hogy 3rd party megoldás kell az ablakos verzióhoz és egyelőre úgy nézem inkább csak hátráltatna a napi használatban a Win8. YT videókat néztem csak a Win8-ból, egyelőre nem bejövős a Seven-hez képest. (Számomra)

    PS:
    Úgy nézem relatív kevés hsz is született még. Ilyenkorra már csak a hsz-ek száma rég lekörözte a Win8-at.
  • pxxl
    #1451
    tudom :DD
  • [HUN]FaTaL
    #1450
    Windows Media Playert, szerintem elég egyértelmű volt. :D
  • pxxl
    #1449
    miaza wmpt... :DDD

    GOM Player + DA Player van fennt :)
  • [HUN]FaTaL
    #1448
    Micsoda probléma :D Filmet se tud, úgyis megy fel az mpc-hc install után.

    Van még aki a fos wmpt használja?
  • bon
    #1447
    Már egy ideje tudok róla, de én pl amióta létezik dvd lejátszás a Windows-ban azóta 1 kezemen megtudom számolni hányszor használtam. Számomra a külön szoftver (powerdvd) nyújta a megfelelő megoldást. Munkahelyen meg kmplayer-t szokták használni erre a célra.
    Amúgy a dvd lejátszás hiányának az EU örülni fog, amúgy se komálják a Windows-ba integrált WMP-t, így már egy problémás funkcióval kevesebb.
  • kjhun
    #1446
    Ezt olvastátok már?

    Ez már nevetséges.
  • bon
    #1445
    Köszönöm :)
  • DarkSector
    #1444
    Igen.
  • vajo
    #1443
    Sok sikert az új Házigazdának. :D
  • benőmenő
    #1442
    directx nem kell, mert az os-ben alapból benne van, fel sem engedi telepíteni. Cod2 jobban szalad mint win7-el, pedig még normális driver sincs a videokártyámhoz.
    Egyedül annyi a gáz eddig, hogy nem ismeri fel az odd-met, ezért szívtam telepítéskor is.
    Egy kb. 8 éves 80GB-os IDE Maxtor winchesterrel is vígan suhan a cucc, még a végén megveszem, ha kijön a rendes
  • bon
    #1441
    Silverlight, mást én nem raktam fel.
  • R3TR0
    #1440
    Direct X

    Silverlight

    Codec

    Ezek?
  • bon
    #1439
    Ez rajtad múlik. java, flash, Adobe reader (ha a beépített nem elég), Total Commander. Store-ból messneger, mail, meg ami szimpatikus. Na persze drivereket is ha nem ismerné fel a Windows.
  • R3TR0
    #1438
    hI

    Ha felrakom a X86 Win8-at miket kell telepités után felraknom? Ami mindenkepp kell olyanra gondolok
  • bon
    #1437
    Ha nics Windows 8-as és nem ismerte fel a Windows akkor igen.
  • benőmenő
    #1436
    Szuper, már onnan írok!
    Driverekből a win7eseket tegyem fel?
  • bon
    #1435
    Töltsd le újra a Microsoft oldaláról, kollégám is belefutott ebbe a Valid hibába.
  • benőmenő
    #1434
    első lépésnél az iso nem valid neki. Asszem inkább hagyom, köszi a segítséget! Remélem a rendessel már nem lesznek ilyen szopások.
  • bon
    #1433
    Itt lévő programmal próbáld ki, ezzel tuti jó: link
  • benőmenő
    #1432
    Azzal sem sikerült, akármire formázom, meg akármit állítok boot device-nak, vagy nem is érzékeli a pendriveot, vagy invalid boot device-t ír.
  • benőmenő
    #1431
    sry a dupláért, úgy néz ki winrar-al sikerülni fog.
  • benőmenő
    #1430
    Nem tudom pendrive-ra rakni, mert írásvédett és nem lehet feloldani.
  • bon
    #1429
    Pendrive-ról telepítés próbáltad már?
  • benőmenő
    #1428
    Ezzel csak az a gond, hogy a dvd író nem sata-s, hanem IDE. De szétnézek a giga honlapján vmi driverért, hátha.
  • bon
    #1427
    Bios-ba átállítod IDE módra a sata-t, vagy letöltöd az alaplod gyártójának oldaláról a sata vezérlő driver-ét.
  • benőmenő
    #1426
    Hali,
    a consumer preview-ot szeretném felrakni, eddig jutottam:
    -bemountolom daemon toolsba az iso-t, setup exe, majd hibaüzi
    -ezután kiírtam dvd-re, király megy, majd kiírja, hogy kell neki DRIVER a dvd meghajtóhoz, amivel eddig eljutottam. fél óra szívás után is csak firmware-t találtam, amit frissítettem, de ezzel a telepítő továbbra sem tud semmit kezdeni
    hogyan tudnám végre felvarázsolni?
  • kamionosjoe
    #1425
    +1