8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • DarkSector
    #1504
    Cod4 nem megy vagyis nem ment, de nem maga a játékokkal van baj, hanem pl a PUNKBUSTER nem ismeri fel a win8-at, ezért cod4-el pb-s szerokra legalábbis a megjelenés után 3 héttel még nem lehetett játszani...

    Amúgy ugyanaz mint egy win7 csak jobb gyorsabb.
    Minden játék ugyanúgy megy.
  • bon
    #1503
    Még a megjelenés után is használható lesz, de hamarosan jön az új változat.
  • bon
    #1502
    Nehéz kérdés, Windows 7-el se volt már bajom, de a Windows 8 CP-n is elfutott minden játék eddig jó sebességgel. pl. Age of Empires Online, Diablo 3 beta, Toy Soldiers, Sniper Elite v2, The Walking Dead Episode.
  • berczely
    #1501
    Akár addig is.
    Én most tettem fel immár 90%-os magyarítással. Eddig minden rendben vele tökéletesen működnek a hardverek. Mindenhez talált magától meghajtóprogramot. Első játék amit tesztelni fogok az a Portal 2 a Steam-en.(Steam tökéletesen fut)
    Ez a furcsa start menü meg egyáltalán nem zavaró én mióta használom 2x ha láttam... induláskor meg amikor kerestem valamit. Simán lehet használni amúgy azt is csak nekem teljesen más világ az egész.
  • Tomy Lee
    #1500
    Na jól hangzik.Már csak azt kellene tudnom,hogy ezzel a mostani W8 preview-el akár a megjelenésig is használhatom?Vagy meg van szabva pl.30 nap próbaidő?
  • RYO21
    #1499
    Jobb mint a Win 7?
  • bon
    #1498
    Gyors
  • Tomy Lee
    #1497
    Aki használja W8-at és inkább játékokhoz annak mi a tapasztalata ez ügyben?
    Szeretném kipróbálni ezt az új Op.rendszert de nem tudom PC játékoknál,hogy működik.
  • bon
    #1496
    Megújul a CHKDSK a Windows 8-ban: link
  • bon
    #1495
    Emberek többségét ez nem fogja érinteni, mert a RT verzióra lesz érvényes, ami ARM processzoros tableteken lesz elérhető, a többi x86-os tableten meg sima Windows 8 fog üzemelni, de a Micrsoft piacának többségét továbbra is az x86 és x64 adja. Az információra meg a Microsoft tudtommm még nem kommentálta. (volt már ilyen rémhír a linux-ot nem támogató Windows 8-ról)
    Nem értek a programozáshoz, de nem tudom, hogy lehet e egyáltalán korlátozni technikailag a böngésző készítést ilyen mértékben.

    De bele fog szólni a dologba még az EU bizotsága is biztosra veszem.
  • MerlinW
    #1494
    Ez az... tovább a lejtőn:)
  • MerlinW
    #1493
    Ez nem valós, a videó alatt írja is hogy Flash-ben készítette.
  • bon
    #1492
    A video még egy korai Windows változatról készült. Amúyg ha egy parancsikont csinálsz az oldalról arról készöl csempe is, vagy a weboldalt letűzöd akkor is készül egy csempe.
  • skinnyman
    #1491
    A Windows RT visszahozza a digitális sötét középkort - Mozilla
    Baromira igazuk van szerintem...
  • Stefling
    #1490
    Üdv!

    Hogy lehet csempéket létrehozni? Ebben a vidiben is google maps csempe van, meg youtube-os... én sehogy sem tudok rájönni, hogy kell iylet létrehozni! :S

    http://www.youtube.com/watch?v=RS_Yc6cX9dI&feature=player_embedded#!
  • bon
    #1489
    Windows 8 tablet teszt: link
  • bon
    #1488
    Megérkeztek az e havi frissítések jó telepítést!
  • bon
    #1487
    Gondolom az alkalmazások a Windows Phone-hoz hasonlóan szintén régiósak lesznek, így Magyar live account-al (vagyis új nevén Microsoft account)gyérebb lesz a választék.
  • DarkSector
    #1486
    No az előfordulhat soha nem néztem össze.
  • [HUN]FaTaL
    #1485
    Az változik, csak még az 1080p videók alatti hang is szarabb mint egy mp3.
  • KranaZoli #1484
    Igen, desktop platform az Nekem = PC
    Nem a Windows asztal. :D
  • DarkSector
    #1483
    Youtube-nál kell felbontást állítani úgy változik a hang minősége is.
  • [HUN]FaTaL
    #1482
    Desktop alatt a PC-t érti, nem az Aeros desktopot (desktop csempét).
  • MerlinW
    #1481
    Nincsenek a desktop-on csempék...
  • MerlinW
    #1480
    Minden jól szól. OpenAL plugin kristálytisztává teszi + gyönyörűen upmixeli több csatornára is
  • KranaZoli #1479
    Azért van amelyik jól szól szerintem. Ill. hiába a FLAC, ha pl. itt melóhelyen is egy ezer éves 2.1-es A4Tech pici hangszóró az alternatíva a noti csipogója helyett. :)

    Appok: Gondolom még annyira nem is indultak be az app fejlesztők. Ki kell majd taposni ezt az utat is. Ez attól is fog függni, hogy mennyire lesznek majd sikeresek a Win8-as tablet-ek a tablet-ek piacán. Appok elterjedését és sikerét úgy gondolom a tablet platform-on lehet megalapozni és átültetni desktop oldalra.
  • bon
    #1478
    Változni is fognak az appok, mert még amindegyik beépített fejlesztés alatt áll. bár a naptár, és a mail nekem már szimatikus. A messaging-on még van fejleszteni, de rendszeresen használom.
  • bon
    #1477
    mp3 jól szól? flac ami a min. minőség. mp3-nál a veszteséges tömörtés maitt érezhetően romlik a minőség, én legalábbis hallom a különbséget. De pl. a Youtube-hoz képest még az mp3 is csúcsminőségnek számít.
  • KranaZoli #1476
    Jézusom!
    Kettő notira is feldobhatnám, egyre jobban csak a kedvem megy el Tőle...
    :(

    (de ami késik csak múlik :) Igen, mástól is hallottam, hogy a jelenlegi appok nem sok mindent érnek, bár ez idővel változhat. Én lentebb megírtam, hogy szerintem(!) mi a logika abban, hogy desktop-on is vannak csempék, ... ez szerintem semmi több, csak egységes megjelenés legyen mindkettő platformon. Azt nem is vitatom, hogy tablet-re ok; de desktop-ra szerintem is felesleges és nem kellene, meg kellene hagyni a több tízen éve jól bevált ablakos felületet. (írom ezeket mind látatlanba, de nem hiszem sokat fog változni a véleményem, ha gyakorlatban is látom majd...)

    MP3: Ismerem az AIMP-ot. WMP Számomra MP3-ra elég. Winamp-ot is már rég használtam, mostanában inkább YT-on hallgatok zenéket, ugyanis rengeteg régi kedvenc albumot megleltem és melóban is sokkal gyorsabb és 1xerűbb a YT kedvencek közül kiválasztani, amit épp szeretnék.

  • MerlinW
    #1475
    Én Winampot OpenAL pluginnal. Beszarás milyen jól szól...
  • [HUN]FaTaL
    #1474
    Szerintem meg pont az a baja, hogy átláthatatlan, főleg az a sok szemét, amit rögtön install után berak. Aztán ha belépsz a live accoddal, akkor meg alapból beléptet a messaging nevű fosba is, de desktopon minek? Ki fogja a metros appokat használni desktopon? Tabletre jók, de buták, mint a tök.
  • [HUN]FaTaL
    #1473
    mp3ra aimpot használok, legjobb :)

    Win8-at nem használok, nem is fogok, ezt a hulladék metrot kenyjék a hajukra desktopon.
  • MerlinW
    #1472
    "Ergó: Ha a Metro UI lenne a nyerő desktop-on és minden téren jobb lenne, mint az eddigi ablakos felület, akkor nem lenne ablakos felület."

    Párszor már le lett írva, hogy a Metro nem UI. Csak egy interaktív start menü. Nem a Metro a Windows UI-ja, hanem ugyanúgy az Explorer + Aero. Az egészben annyi a különbség, hogy mikor elindul a windows, alapból megnyitja neked a "start menüt". A Metro használata ugyanannyi időt és kattintást vesz igénybe, mint a Start menü, viszont átláthatóbb és okosabb a keresője.

    Egyébként egyetlen autorun-os batch fájllal megoldható a Desktoppal való indulás (batch fájlban "elindítod" a Desktop csempét). Illetve 100% hogy jönnek majd a szokásos tweaker programok, amikkel szokás szerint Win95 szintre butíthatja mindenki a rendszert.

    Ha pedig nem vagy vevő az új dolgokra, azzal sincs baj.
    1. Messze még a megjelenés.
    2. Mint mondtam, egyelőre szinte semmi pluszt nem ad az átlagfelhasználók számára, nem helyettesíti a W7-et, max kiegészíti.
    3. Használd 1-2 hétig és utána mondj véleményt, ne látatlanban, vagy 10 perc kattintgatás után, mert az baromság.
    4. Előbb vagy utóbb úgyis rád kényszerítik ilyen-olyan módon. Ha nem fekszel le nekik, nos.. úgy jártál.
    5. Valószínűnek tartom, hogy marad ez a tendencia, és a W9-ben is benne marad. Tehát végül úgyis hozzá kell szoknod, tetszik vagy sem. Feltéve persze, hogy használni szeretnéd az aktuális alkalmazásokat
  • bon
    #1471
    Ha már metro-ról volt szó: Készül a Firefox Metro-s verziója link
  • bon
    #1470
    Media Center-ről némi info: link Külön lesz elérhető, egyik változatban se lesz benne alapból, letölthető lesz.
  • KranaZoli #1469
    Tudom, olvastam is amiket írtál korábban. Azért a "használható" felület szerintem kevés egy OS-nél, de písz! Legalábbis amíg Saját bőrömön nem érzem mit is alkottak.
  • bon
    #1468
    Minden indításnál kattintani kell, amúgy meg esélyt kell adni a Metro-nak, én jól elvagyok vele. Nem mondom nem hiányozna ha nem lenne, de használható.
  • KranaZoli #1467
    "Nyomsz egy gombot és nem látod többet. Használod a jó öreg régi ablakos desktopot."

    Ezt hányszor kell megtenni?! Elég egyszer és intelligens, okos módon az OS innentől így jelenik meg, vagy minden indítás után?

    Ha jól értem(?!) ez utóbbi. Az viszont Nekem(!) "skizofrén" használat.

    Na, ennyi lenne amit a Metro felületről gondolok. (látatlanba!) Többet írnom valóban butaság, amíg ki sem próbáltam, hogy miről is írok...
  • KranaZoli #1466
    Ezért is írtam, hogy látatlanba. De azért fenntartom, hogy felesleges desktop-ra Metro UI. Én mondjuk használom a Start menüt. Mindent onnan indítok. Tálcát nem pakolom tele már rég, asztalt dettó. Szerintem desktop metro = win8 tablet miatt.

    Én még mindig azt nem értem, hogy miért van ez a kattintok egyet és már nincs Metro, használom a régit, ... miért nem lehet ezt opcionálissá tenni. Tökön szúrom Magam, ha nem azért, hogy azonos UI legyen alapból desktop és táblán egyaránt. (és ez most független attól, hogy hányat kell kattintani, ...) Az egész Metro UI nem lenne, ha nem lenne Win8 tablet.

    Na, majd ha talán feldobom megnézni, de még arra még rá kell szánnom Magam. Vmiért notira sem akartam eddig feldobni, pedig terveztem - de miután elolvastam pár cikket a Win8-ról letettem erről a tervemről. Így viszont valóban jogos, hogy látatlanban csak közvetett ismeretem van a 8-asról.

    Azt viszont nem értem, hogy a #1465 az miért bullshit. Vmi más oka van annak, hogy desktop-on is van és ha jól veszem ki, akkor alapértelmezetten Metro felület?! (mint az, hogy egységesítés a tablet és desktop platformok megjelenése között?)

    Ergó: Ha a Metro UI lenne a nyerő desktop-on és minden téren jobb lenne, mint az eddigi ablakos felület, akkor nem lenne ablakos felület. De mivel elérhető a régi, ablakos felület, ebből Én arra következtetek, hogy ez nem így van. Ha viszont nem így van, akkor miért nem dönthetem el Én, mint felhasználó, aki megvásárolom a terméket, hogy melyik felületet akarom használni? (csak 1x; nem többször; 1x telepítés után, ennyi) Megnéztem a csempéket, köszönöm szépen többet nem kérem. Megnéztem a csempéket, köszönöm nem kell a régi hagyományos felület, ...
  • MerlinW
    #1465
    Ismét bullshit, lásd alább.