8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • KranaZoli #1624
  • bon
    #1623
    Én se értem, pedig többszőr elolvastam. Bios-nak nem zavar be semmilyen rendszer. Az tény, hogy némely gyártó gépnél nayon ekvés idő van a bios indításához. De pl. asztali gépnél a quick bios- kikapcsolása esetén bőven van rá idő. Na meg az új UEFI bios-oknál már lehetséges Windows alól is állítani a beállításokat, csak a gyárton múlik, hogy van e rá mód.
  • MerlinW
    #1622
    Túl sokat gondolkodsz kétes hírnevű oldalak még kétesebb cikkein:) Indexnek egyébként sem szabad elhinni egy szavát sem. A magyar hírközlés legalja. Nem sokkal jobb, de "ha már", akkor olvass mondjuk Origo-t.
  • KranaZoli #1621
    Az, hogy a cikk faszság az egy dolog, de két dolgot nem értek:

    1.) Az Index-nek nem tökmind1 mennyire lesz gyors; vagy lassú a Win8 - ha az Ő agyszüleményük az egész?

    2.) Ha ez is hivatalos MS nyilatkozat, akkor meg azt nem értem amit sok más esetben - de csak egy kicsit sarkított példát tudok írni: Adott egy profi sportoló és a facebook-ra tolja(ják) fel a fürdőszobai tükör előtt készített fotóikat. Ha Én profi lennék tuti csak profi minőségű kontenteket tennék közzé. Ebből a szempontból az MS-t is profi cégnek tartom. Ha(!) az Ő nyilatkozatuk, miért kell ilyen gagyi, kritikán aluli nyilatkozatot közzétenni?

    Visszatérve az 1-es pontra: Valójában két dolog miatt tettem be a cikket, azon kívül, hogy nem az Aero és nem Aero a téma... Mulatságos IT cikknek, mert Én valóban qrvára nem értem miről is van szó, mi a franc az értelme ennek a cikknek; ill. a fenti kettő pont miatt amiket 1xerűen nem értek, bármelyik is legyen az igaz.
  • [HUN]FaTaL
    #1620
    A BIOS még a Windows előtt van :D Mi köze hozzá, hogy milyen rendszer van alatta? Nem értem ezt a cikket :D Index és a tech cikkek...
  • MerlinW
    #1619
    Az oké, de a cikkben a BIOS-ról volt szó.
  • wollnerd #1618
    Nekem automatikusan jön be hogy milyen módban akarom indítani. (normál vagy csökkentett mód)

    Ezzel a módszerrel csináltam meg:
  • MerlinW
    #1617
    Maga az ACHI driver betöltése minimum 2mp, addig bátran lehet püffölni az F8-cat. Puffer van, nem kell időben nyomni. Tehát hülyeség a cikk:)
  • lo9in
    #1616
    köszönöm a segítséget ,de mára megoldódott magától :)
    azért feljegyzem hátha még jól jön az a registry cucc :)
  • Máté94
    #1615
    Őszintén szólva nekem BIOS képernyő után 8-9 sec után lép be HDD-vel, tehát nem panaszkodok. SSD-vel mi lenne? 1, 2 és pár bent is vagyok? :D
  • pxxl
    #1614
    lol
  • KranaZoli #1613
    Túl gyors a Windows 8

    Én vagyok a nagyon hülye?!


    "A Windows 7-nél komoly előrelépés történt ezen a téren, a következő verziónál pedig úgy tűnik, újabb nagyságrendet gyorsul a bootolás folyamata.

    A blogbejegyzés szerint úgy tűnik, kicsit túl is lőttek a célon a programozók, optimális esetben, egy SSD meghajtóra telepített rendszer esetén mindössze 7 másodpercet vesz igénybe ez a folyamat. A gond ezzel az, hogy a gép alapbeállításait tartalmazó menübe hagyományosan ez alatt lehet belépni (jellemzően az F2 vagy az F8 gomb megnyomásával), viszont a betöltődés most már olyan gyors, hogy erre összesen két tized másodperce van a felhasználónak, ami szó szerint szinte emberfeletti reflexeket feltételez – az olimpikon sprinterek rajtolnak ilyen reakcióidővel."


    Itt most a Windows indítólistára gondolnak, hogy "csökkentett mód; ..." - mert annál szerintem a többség már akkor nyomkodja az F8-at, ahogy bekapcsolta Power gomb-ot; vagy a Reset gomb-ot.

    Nekem is SSD-n van a Win7 és szerintem az se töltődik be lassabban, esetleg pár ms-el (természetesen BIOS szekciót nem figyelembe véve).

    Vagy ez csak egy duma arra, ha később lassabb lenne a Win8 boot, akkor megmagyarázzák, hogy mindez azért van, hogy a felhasználó le tudja nyomni az F8 bill-űt, amit biztos olyan qrva sokan nyomogatnak. Átlag júzer a létezéséről sem tud.

    "Mivel a Microsoft nem akarja mesterségesen visszalassítani a bootolás folyamatát (főleg mivel ebbe a menübe az átlagfelhasználó szinte sosem lép be), viszont itt olyan dolgokat lehet állítgatni, amiket az operációs rendszer betöltődése után már hiába tennénk"

    Miről van itt szó? Milyen dolgokat lehet itt beállítani? Ezt nem teljesen értem...
  • MerlinW
    #1612
    Ezt írd át erre:
    HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\system\LocalAccountTokenFilterPolicy=1

    Ezt a kulcsot pedig töröld:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\Rpc\RestrictRemoteClients

    Elvileg meg kell oldania a dolgot.
  • MerlinW
    #1611
    Nem. DCOM egy hálózat (kliens-szerver) stabilitásért felelős technológia. Hálózati adatvesztések csökkentése a feladata (marshalling és shared trashbin).
  • R3TR0
    #1610
    Június 01-én jön a Release Preview
  • lo9in
    #1609
    routerrel van ketté osztva a net az hálózatnak számít ? mit konfiguráljak ?
    jelszó felhasználónév meg van adva el van mentve routerbe de nem hinném hogy azzal van gond , vagy dugjam másik kimenetbe a netkábelt ?
  • MerlinW
    #1608
    Ha hálózatban vagy akkor map-eld vagy konfiguráld újra a megosztásokat, workgroup/domain-t, stb. Ha nem vagy hálózatban, akkor nem DCOM.
  • lo9in
    #1607
    azt gyanítom valami DCOM izé , de ha nem akkor rejtély , elvileg korábban is gyakran volt DCOM hiba de akkor sosem írt ki ilyet szóval fura , azt gyanítom nincs a listán bejegyzés róla :S
  • bon
    #1606
    pl. eseménynapló megnézését tudom javasolni.
  • lo9in
    #1605
    helló mindenki
    a mai naptól egy olyan problémám adódott hogy indítás után a régi asztalon egy access is denied üzenet fogad , de nem tudom mivel kapcsolatos és csak leokézni lehet , ötlet ?
    köszi!
  • janihunk
    #1604
    Hát a microsoft oldalán lesz majd fent úgy 2 hét múlva.
  • skinnyman
    #1603
    Aero hiánya mondjuk még nem feltétlenül lenne gáz, nálam néha bugos is az egész (és tuti az os-ben a hiba, mert több teljesen különböző gépen is ugyanaz a hibám volt sokszor), szóval lehet szépre csinálni ilyesmi nélkül is, más kérdés hogy nekik sikerülne-e.
    De az el-tabletosodás miatt szerintem mindenképpen bukás lesz. Két legyet akarnak egy csapásra, de egyet se fognak.
  • R3TR0
    #1602
    Ez valahol fenn lehet?

    Valami torrent oldalon akár?
  • janihunk
    #1601

    8400.0.winmain_win8rc.120518-1423 (Final Release Candidate build)
  • MerlinW
    #1600
    Az Aero csak egy stílus. A lényeg, ami a hardveres gyorsítás megmarad. (tehát a VGA dolgozik a grafikus felületen a CPU helyett. Ha kikapcsolod az Aero-t akkor a procit terheli a megjelenítés). Amit tehát kivesz az MS az az Aero stílus/skin/theme. A jelenlegi átlátszó izé. Lesz helyette más.
  • MerlinW
    #1599
    Visszalépést sem. Ugyanannyit fogom használni, mint a Start menüt. Semennyit. OS boot, TC indít, és használ. Gyakorlatilag sosem látom a desktopot (ha megkérdeznéd milyen hátterem van, meg kellene néznem, mert rég láttam:)), sosem használom a start menüt, sosem használom az intézőt. Az alkalmazásokat használom. Az OS feladata pedig (elvileg) két dolog: hardvertámogatás és alkalmazásfuttatás. Az hogy Aero, meg flipper, meg közösségi izék nem izgatnak. Utóbbira ott a böngésző, minijátékra ott a böngésző, Aero-ra meg... nem kell semmi. A lényeg, hogy legyen hardveres GUI támogatás.
  • bon
    #1598
    Na a szerverren egyáltalán nem értem máig a metro-t. Bár még nem próbáltam, de feleslegesnek tartom. De akit nagyon zavar annak ott lesz a core, de én maradok inkább a metro-snál. Mondjuk az is biztos, hogy munkahelyemen egyenlőre esélyét se látom az új server bevezetésének. Első körben új servert kellene beszereznem amie az ára miatt nagyon kebés az esély, kivétel ha nyerünk pár millót valami pályázaton :)
  • [HUN]FaTaL
    #1597
    Ja mert gondolom szerveren is mindenki facebookozni fog, hogy ott is erőltetik ezt a marhaságot. Minden app full screenen fut, igazi előrelépés :D
  • DjDano
    #1596
    Mert a facebook zombiknak ez is elég... A Power User meg le van ejtve. :/
  • bon
    #1595
    Össszeszedtem néhány elérhető vagy hamarosan elérhető újdonságot a Windows 8-ban.

    Jobb lesz a többmonitoros rendszerek támogatása a Windows 8-ban: link1

    A Családbiztonság és a Windows 8: link2

    Megújul a CHKDSK a Windows 8-ban: link3

    Windows 8 futtatása USB-ről: link4

    A SkyDrive és a Windows 8 kapcsolata: link5
  • bon
    #1594
    xbox live alkalmazás is tetszene biztos, ha elérhető lenne Magyarországon.
  • bon
    #1593
    Számomra jelent előrelépést, de tény, hogy nem annyira hatékonynak mint a desktop. De attól még jól használható a metro ui.
    Az biztos, hogy ki/be kapcsolhatónak csináltam volna meg. De ez még szerintem változhat. Két hét múlva kiderül az RP telepítése után.

    Ami pl. tetszik a metro-ban:
    aktív csemék: időjárás, picture, messaging, photos, mail, music. Tudom Vista-nál és Windows 7-nél is léteznek erre pl minialkalamzások. De itt egységes a megjelenítés ami számomra fontos.
    Store frissítési figyelmeztetései, nem nekem kell naprakésznek lenni ha frissen szeretném tartani a programokat.
    Kinézete, virtuális gépen próbálva nem jött be, fizikai gépre feltelepítve már tetszik. (kezelését megkellett szokni)

    Ami nem annyira tetszik:
    Minden alkalmazás teljes képernyőben futt. IE10 bövítmények hiánya (ez zavar legjobban). Több monitoros rendszernél nekem a ball alsó sarokban időnként nehézkes megnyonni a start gombot, ez igaz a ball felsőre is.

    Más egyenlőre nem jutt eszembe.
  • Tomy Lee
    #1592
    Szerintem sokkal többet ér mint a mostani vacak semmit nem érő aero.Az alapok meg sokkal jobbak W8-ban mint elődjeiben és gyorsabb is.
    Nekem kimondottan tetszik ez a "valamelyik sarokba viszem az egeret menü elérésért".
  • [HUN]FaTaL
    #1591
    Marhára nem erről van szó. Szerinted a metro desktopon bármiféle előrelépést jelent?
  • MerlinW
    #1590
    De ééérteeed, a grafikája legyen jóóó:) A többi nem számíííít:)
  • MerlinW
    #1589
    Nekem W7 sem húzza az aksit, hiszen mikor kihúzom a kábelt automatikusan kikapcsolja az Aero-t...:) Power Managment menü powa:)
  • Pupuci
    #1588
    Ja, hát persze. Azért nem mindegy, hogy egy okádékot kell bámulni vagy valamit ami jól néz ki. Azt meg pont leszarom, hogy egy buzeráns laptop vagy tablet meddig húzza. Nehogy már ez legyen szempont egy pc felhasználónak. Legyen választható és jónapot..
  • bon
    #1587
    Engem leginkább az zavar, hogy csak ezzel van telel minden oldal vagy ez a topic, pedig sok újdosnágról lehetne még beszélni. Az tény, hogy én se örülök a változások kivitelezési formájának,sőt elvárnám, ha már benne volt, akkor opciónálisan ki/be kapcsolható legyen (még registry újtán is elfogadnám), nem pedig az egészet dobják a kukába. pl. Aero glass, start menü, bővítmények hiánya a metro-s ie10-ben.
  • KranaZoli #1586
    Azért a külcsínt nem nevezném csak "egy dolognak" 2012; 2013-ban egy OS-nél. Ha a minimál dijázn és a minimalisztika a tredni és a felé mennek el - ha x év múlva a hupilila giccses trágyadomb lesz a trendi akkor majd azt követik?!

    A külcsínen múlik nagyon sok ami a rendszer használhatóságát; testre szabhatóságát; ... jelenti. PC-re adnak egy tablet-es buta UI-t, csak azért, hogy egységes legyen a felület.

    Az meg vhol szintén triviális, hogy a felszín alatt fejlődik egy OS. Ez alap kell, hogy legyen. De az, hogy az emberek képébe tolnak egy olyan felületet ami mindenképpen butítás az előzőhöz és azzal magyarázni, hogy mert az Aero elavult és giccses ennek nem tudom ki dől be.

    Ha(!) lenne egy Win8 tablet-em akkor sem érdekelne nagyon, hogy egységes legyen a felület - de ha tablet-em lenne nem hinném, hogy egy új Win8-as tablet lenne, amikor az még a jövő zenéje, hogy a tablet-ek piacán hogyan fog majd debütálni az MS. És most nem csak az Apple fanokra gondolok, hanem akik azért használtak eddig Apple tablet-et, mert már vmit letettek az asztalra; megszerették; megszokták; több fejlesztési fázison van már túl; bla-bla... Erősen kétlem, hogy a tablet piacon aratni fog a Win8 - ahhoz évek kellenek majd.
  • bon
    #1585
    Külcsin egy dolog, a felszín alatti rész viszont folyamatosan fejlődik és nem negatív irányba, igaz nem látszódik és nem annyira feltünő mint a kinézet így kevéséb is kerül szóba. Sajnos!